Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2466r05Ady.Biju

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Kaqpztbratari magice



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 69m8w9 Shop/candles



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2moa4jsbiosens.ro



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2ef53k2reginamaria.ro



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

+23
crina_oc
Raluca30
anka9mai
mofturaki
lilia
cecilia_7625
adriana
teodoraion
amalia-carmen
claudia_mami
monica_2008
muraru raluca
elena
mary24
paul_A
sandy
ari05
Maria
alinapopa1969
panky(Laura)
mona_mami
roxanik
STEF30IASI
27 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Joi Feb 25, 2010 9:16 pm

In fiecare an, in perioada 1-9 Martie, ne alegem o zi care sa fie baba noastra, zi care se spune ca asa cum va fi ne va reprezenta tot anul.

Se spune ca daca ziua va fi frumoasa si insorita atunci vom avea parte de noroc tot anul, iar daca ziua va fi una innourata si ploioasa atunci se spune ca nu trebuie sa ne asteptam la un an prea bun.

In functie de babe ne putem ghici si caracterul.
Asa ca daca in ziua aleasa ca fiind baba noastra vom avea parte de o zi cu soare atunci cu siguranta ca vom fi mai bune la suflet si mai intelepte in acel an, iar daca vom avea parte de nori si ploaie, atunci mai bine sa se fereasca apropiatii din calea noastra ca se pare ca nu ne vom numara printre cele mai ingaduitoare si generoase fiinte, ci vom deveni cam nesuferite.

Exista 2 variante de a-ti alege baba si anume, fie iti alegi o zi la intamplare dintre primele 9 zile si astepti sa vezi cum va fi in acea zi, sau cea de a doua varianta ar fi aceea a calcularii zilei care iti revine tie, adica cea care iese matematic din ziua datei tale de nastere.

De exemplu daca esti nascuta intr-o zi de 12, atunci 3 martie va fi data care iti revine ca sa fie Baba ta (se insumeaza cifrele si avem 1+2=3).

Sau, un alt exemplu, daca ziua ta de nastere este in 29, atunci 2 martie va fi Baba ta (2+9=11 si insumam inca o data, adica 1+1=2).


Va doresc sa aveti Babe frumoase!

:pupd: :pupd: :pupd:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de roxanik Joi Feb 25, 2010 9:40 pm

waww....eu sunt baba pe 5 ....abia astept sa vad " cum sunt"... Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Joi Feb 25, 2010 9:42 pm

eu pe 2 mi-am ales-o intotdeauna!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Vin Feb 26, 2010 3:01 pm

si eu tot pe doi ......sunt nascuta pe 11 ......si 1plus 1 fac 2.......abea astept sa vad cum va fi in aceea zi
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Feb 26, 2010 3:05 pm

Aveti mare grija in ziua de 6 martie eu sunt baba!!!!! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 496116
Sa nu ziceti ca nu v-am spus! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 496116
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Maria Sam Feb 27, 2010 4:08 pm

eu sunt baba de pe 8 martie Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 870859
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 01, 2010 3:01 pm

alinapopa1969 a scris:Aveti mare grija in ziua de 6 martie eu sunt baba!!!!! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 496116
Sa nu ziceti ca nu v-am spus! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 496116

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 611610 si eu pe 6 mi-o aleg intotdeauna :lim:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Mar 01, 2010 3:05 pm

sa fiti frumoase babelor ... sa va iubeasca mosii! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 611610 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 01, 2010 3:42 pm

baba mea e pe 8 martie asa a fost mereu inca din liceu Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Mar 01, 2010 3:51 pm

cine-i prima baba?
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de paul_A Mar Mar 02, 2010 12:28 am

panky(Laura) a scris:si eu tot pe doi ......sunt nascuta pe 11 ......si 1plus 1 fac 2.......abea astept sa vad cum va fi in aceea zi

si eu tot regula asta o stiam...daca sunt nascute pe 17 , baba mea este pe 8 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mary24 Mar Mar 02, 2010 12:34 am

ioanasimona_pop a scris:cine-i prima baba?
eu azi pe 1 am baba Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
mary24
mary24
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 46

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Mar 02, 2010 1:36 am

mary24 a scris:
ioanasimona_pop a scris:cine-i prima baba?
eu azi pe 1 am baba Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
Ai fost o baba frumoasa! Cam capricioasa, dar mie mi-a placut! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 02, 2010 2:50 am

eu nu am stabilit niciodata asa ,dupa ziua de nastere...pur si simplu mi-am ales-o prin clasa a10-a si asa a ramas de-a lungul anilor .pe 8martie Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Maria Mar Mar 02, 2010 3:52 am

sandy_bell a scris:eu nu am stabilit niciodata asa ,dupa ziua de nastere...pur si simplu mi-am ales-o prin clasa a10-a si asa a ramas de-a lungul anilor .pe 8martie Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
noi am ales aceeasi baba :pupd: acum sa vedem cum o fii Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de paul_A Mar Mar 02, 2010 3:54 am

pai si eu tot pe 8 o am Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 257143
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Maria Mar Mar 02, 2010 3:56 am

paul_A a scris:pai si eu tot pe 8 o am Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 257143
atunci suntem mai multe......asteptam baba,oricum o sa fie frumos caci e 8 martie :lroz: :lroz: :lroz:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de elena Mar Mar 02, 2010 3:57 am

vad ca toate v-ati ales....Sa-mi aleg si eu pentru prima data baba Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534 Daca sunt nasc pe 15 baba sa fie pe 6
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mar Mar 02, 2010 2:32 pm

Baba mea a inceput bine de dimineata! M-am trezit foarte fresh!!! :soare:
Fata de cum am fost ieri! 😠
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Maria Mar Mar 02, 2010 2:34 pm

ioanasimona_pop a scris:Baba mea a inceput bine de dimineata! M-am trezit foarte fresh!!! :soare:
Fata de cum am fost ieri! 😠
cam rece azi de ,,baba'" ta Mona Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mar Mar 02, 2010 2:35 pm

Poate la tine e rece ... la Cluj e cald! Si chiar ma simt bine ... :noroc2:
deocamdata! Dar mai e pana e gata ziua! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Maria Mar Mar 02, 2010 2:37 pm

ioanasimona_pop a scris:Poate la tine e rece ... la Cluj e cald! Si chiar ma simt bine ... :noroc2:
deocamdata! Dar mai e pana e gata ziua! Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395 Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 377534
chiar nu e rece la voi Mona?azi de dimineata au fost - 2 grade Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mar Mar 02, 2010 2:42 pm

Da, Maria a fost si la Cluj -1, am vazut la masina cand a plecat spotul cu Adela la scoala, dar acum a iesit soarele! Serios! Va fi o zi placuta! :noroc2: :soare: Imi place cum a inceput baba mea! Friguroasa la inceput, ca orice baba ... dar care se incalzeste pe parcurs! Pai, nu sunt asa balantele!? Totdeauna vor cate doua feluri ... si cald si rece! :2inimioare mic :inima albastra
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Mar Mar 02, 2010 2:44 pm

astazi este si baba mea.....si se pare ca va fi o zi tare frumoasa......a iesit soarele. Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! 85035
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mar Mar 02, 2010 2:46 pm

Ce bine! :soare: Sa ai o baba frumoasa, Laura! :noroc2:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!! Empty Re: Cum ne alegem Babele – Cum ne reprezinta Babele !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum