Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 8 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 8 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2466r05Ady.Biju

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2quni4z hmshop.wordpress.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Wkpzltartizele.blogspot.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Kaqpztbratari magice



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 69m8w9 Shop/candles



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2moa4jsbiosens.ro



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2ef53k2reginamaria.ro



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Cum sa fii cea mai chic graviduta ?

3 participanți

In jos

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Empty Cum sa fii cea mai chic graviduta ?

Mesaj Scris de muraru raluca Vin Mar 05, 2010 10:12 pm

Cum sa fii cea mai chic graviduta?

Atunci cand ai aflat minutata veste ca porti in pantecele tale o viata esti deosebit de fericita, insa incep sa iti vina in minte o mie de ganduri despre viitoarea perioada, caci cele noua luni de gestatie vor reprezenta pentru tine o alta viata, complet diferita de cea de pana acum, atat ca alimentatie, stil de viata, dar si ca vestimentatie.


Va trebui sa te obisnuiesti cu noile dimensiuni ale corpului tau si sa inveti sa te simti bine cu tine, sa accepti toate aceste schimbari si sa-ti pastrezi veselia si vivacitatea, caci vei constata cat de frumoasa este aceasta perioada pentru tine. In privinta garderobei, va trebui sa iei masuri. Cu siguranta ai inceput sa cauti revistele pentru gravidute pentru a afla care este cea mai potrivita vestimentatie pentru tine, de aceea noi iti venim in ajutor cu cateva propuneri care te ajuta sa te imbraci lejer, dar totodata sa fii frumoasa si moderna.

Ce bluze vei imbraca?

Cele mai potrivite bluzite pentru perioada gestatiei sunt de doua feluri:
- cele care sunt mulate pe corp, insa in acest caz se recomanda sa fie mai lungi sa acopere in intregime burtica. Le poti purta cu colanti, cu conditia ca acestia sa nu fie foarte stramti in talie. Burtica nu trebuie sa ramana nici macar un pic goala decat daca este vara si este foarte cald.
- Bluzitele cu cordon sub sani si largi pe burtica. Aceste bluzite sunt foarte sexy si le poti purta chiar si cu un decoleteu generos, mai ales in aceasta perioada in care sanii tai se maresc foarte mult. Poti opta atat pentru bluze cu maneca lunga cat si pentru cele stil maiou.

Culorile nu trebuie sa fie prea stridente, dar sunt potrivite cele inchise, rosul visina, chiar si galbenul si portocaliul, insa evita bluzele in dungi sau cu multe motive florale. Daca nu iti place atat de multa simplitate, poti alege bluzele cu buline. Si inca ceva: alege bluzitele din materiale fine,placute la atingere, astfel incat sa nu-ti irite pielea care oricum este predispusa la uscare, descuamare, deshidratare etc.

Fusta sau pantaloni?

Poti opta pentru ambele variante, insa noi iti recomandam fie pantaloni, fie rochie, iar fusta... mai putin. Pantalonii trebuie sa fie din materiale elastice astfel incat sa nu te incomodeze, iar in talie sa prezinte snur. Nu iti recomandam jeansii pentru aceasta perioada, nefiind elastici si neputand ajusta largimea taliei.

Rochiile

Rochiile sunt cele mai indicate in perioada de gestatie, facandu-te feminina si frumoasa. Sunt recomandate cele cu lungimea maxima pana la genunchi si le poti purta cu colanti. Iti poti permite astfel sa fii eleganta intr-o rochie de catifea neagra de exemplu sau intr-o rochie adolescentina. Croiala rochiilor poate fi un pic mulata pe corp si in acest caz materialul trebuie sa fie elastic si fin, ori poti opta pentru rochiile cu panglica sub busta si largute pe burtica. Accesoriile sunt de baza, iar pantofii nu trebuie sa fie cu toc inalt, dar nici lipsiti de toc fiindca iti afecteaza coloana. Se recomanda platforma cu toculet foarte mic, de 1-2 cm.

Alte tipuri de haine nu iti sunt foarte potrvite in aceasta perioada, asa cum este costumul, camasa sau pantalonii de stofa ori jeansii.
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Empty Re: Cum sa fii cea mai chic graviduta ?

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mar 06, 2010 10:06 pm

eu nu a trebuit sa imi cumpar haine de gravida , deoarece mie imi place sa port mai largut si imi erau foarte bune si atunci cand eram gravida .......


mi-am cumparat o salopeta de blugi ...atat...

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 937148 Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 937148 Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 937148 Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 937148 Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 937148
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Empty Re: Cum sa fii cea mai chic graviduta ?

Mesaj Scris de criss Vin Apr 09, 2010 4:44 pm

nici eu nu am cumparat haine anume pt gravide ,doar cu o marime mai mare si imi vin bine si ma simt excelent in el,toata iarna am optat pt colanti cu bluze lungi dar acum ca a venit vara pot purtapantaloni cu tricouri mai lungi si mulate si astfel ma mandresc si cu burtica Cum sa fii cea mai chic graviduta ? 377534
criss
criss
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 39

Sus In jos

Cum sa fii cea mai chic graviduta ? Empty Re: Cum sa fii cea mai chic graviduta ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum