Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 19 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 19 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2466r05Ady.Biju

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2quni4z hmshop.wordpress.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Wkpzltartizele.blogspot.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Kaqpztbratari magice



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 69m8w9 Shop/candles



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 25h2tfs art3lier.blogspot.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2moa4jsbiosens.ro



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2ef53k2reginamaria.ro



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

+4
sandy
adriana
Maria
teodoraion
8 participanți

In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:01 pm

ma gandeam adriana...esti deja mare si vad ca ai ramas afectata de violenta tatalui tau..violenta pe care nu o inteleg...macar nu a baut sau nu a avut cine stie ce viciu...oare nu v-a iubit....
nu o inteleg nici pe mama ta cum de a suportat sa isi vada copii batuti si ea sa ia bataie..si de ce mai sta acum cu el?nu ar avea unde sa mearga? oare s-a obisnuit cu stilul asta de viata de martir?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de Maria Vin Mai 21, 2010 3:04 pm

cred ca am vazut destule cazuri la tv si poate am si intalnit cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 211629
si am vazut de ce o femeie inca sta linga un om,daca il poti numi om,care o umileste...
cred ca in majoritatea cazurilor pe care le-am vazut saracia este o scuza si grija zilei de maine cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 740747
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:08 pm

dar la unele ..frica de un viitor ...de necunoscut....
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de adriana Vin Mai 21, 2010 4:07 pm

sti teo, chiar ma gandeam sa deschid un astfel de topic.....desi mai avem topicuri cu violenta in familie, acest topic este bine venit, mi-ai luat-o inainte
eu am scris pe la mai multe topicuri si mereu am spus, daca parinti nu se mai inteleg, daca intervin certuri, batai in cel mai rau caz intre soti si cel mai rau sunt batuti copii, atunci soti nu ar trebui sa mai stea impreuna, fameile ar trebui sa aiba curajul sa divorteze indiferent cat de greu ar fi ...... copii raman traumatizati pe viata, cand cresc mari poate ca iarta dar nu uita ani de calvar ai copilariei .... un copil nu are nici o vina si nu ar trebui batul, maltratat ..... eu nu spun acum sa nu ii mai tragi o palma- doua si eu il mai ating usor pe gabita dar asta nu inseamna ca il bat pana il innegresc....
femeile sunt mult mai puternice decat barbatii, ele se descurca in orice situatie ..... si u ar trebui sa stea cu un nenorocit de om doar de teama ca nu se va descurca ca nu are unde sta..... sunt atat de multe asociatii care protejeaza mama si copilul ...... eu una nu stiu ce este in sufletul acelei mame care isi vede copilul batut, plin de sange, care nu se mai poate misca de jos ..... nu am intrebat-o niciodata pe mama, dar o voi intreba vreodata..... pana voi inchide ochi eu sau ea .... o consider vinovata pentru copilaria mea!!!!! .... de asemenea o mai consider vinovata pe bunica mea....( decedata) .... inca nu am iertat-o... mama lu maicamea, pentru ca ea a obligat-o pe mama sa se marite......NU LE FACETI ASA CEVA COPIILOR VOSTRI FETELOR!
scuzati daca nu am scris citet, dar deja tremur cand imi amintesc,
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de Maria Vin Mai 21, 2010 4:09 pm

e revoltator si nu ai cuvinte sa comentezi cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 740747
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 4:24 pm

imi pare rau adriana ca te-am pus sa depanezi astfel de amintiri...e groaznic prin ceea ce ai trecut
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 21, 2010 4:40 pm

de a dreptul revoltator,si atat nu pot scrie mai mult :lacrimi:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de adriana Vin Mai 21, 2010 4:46 pm

da..... ce as putea spune..... decat ca nu doresc niciunui copil sa treaca prin asemenea experiente.....desi sunt foarte multi copii - adulti care trec!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de panky(Laura) Vin Mai 21, 2010 6:34 pm

imi pare rau adriana ................nu mai am cuvinte cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 740747
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de ari05 Vin Mai 21, 2010 6:52 pm

imi pare rau adriana ... cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 740747

din pacate asa au fost atunci vremurile...sau nu stiu efectiv ce sa spun... si eu am prietene marcate pe viata de cate batai au primit in copilarie de la parinti ... si acum , le sfatuiesc sa faca acelasi lucru cu nepotii lor :nervi: de parca bataia ar fi rupta din rai cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 9955 ce mentalitate tampita si din epoca de piatra 😠
eu nu am luat bataie de la parinti... bine nu la modul in care sa ma snopeasca in bataie... ca mi-am mai incasat-o si eu cand faceam magarii mari, dar cel mai des eram pedepsita la colt sau mi se interziceau anumite lucruri...
dar cand mai sunt si eu sfatuita sa-l bat pe Darius cand e rau, eu una ma crizez rau cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 377534 pt ca nu sunt deloc de acord cu asta ...
si asa cand ii mai dau la fund sau peste manuta la Dari cand face ceva, urla al meu pe mine de zici ca l-am nenorocit efectiv pe copil cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 587635 si asta din cauza faptului ca el a fost batut constant de tatal lui... poate vi-am mai zis ca era sacul de cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 887604 pt animalul ala, ca altfel nu-l pot numi , si asta vad ca l-a marcat pe viata cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 740747
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 42

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 21, 2010 7:04 pm

asa este Laura,astfel de oameni care procedeaza asa,raman cu ideea ca daca ai reusit ca si copil in viata a fost datorita instructiei..nu pentru ca te-ai detasat complet de tot ce ai trait si ai incercat pe cat posibil sa uiti..desi nu se poate uita,ca ai devenit pe propiile picioare un om adevarat avand cu totul si cu totul alte principii...
Nu stiu cum e sa ai astfel de tata,ptr ca asa cum a spus si sormi tatal meu e un inger..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de ari05 Vin Mai 21, 2010 7:55 pm

nici eu nu stiu cum e sandy ... parintii mei sunt minunati... chit ca la vremea respectiva,cand aveam si eu vreo 16 ani cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 199844 mai ziceam ca vai ce rai sunt ca nu ma lasa sa ma duc in discoteca, de exemplu cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 199844 dar au stiut sa ne educe, si pe mine si pe sora mea, si nu cu bataie sau mai stiu eu ce , sa ne traumatizeze ...

dar din pacate nu toti parintii gandesc asa...

si mai cred ca pe undeva e si reversul medaliei...
adik... sotul meu, cum a mancat bataie de la taica-sau o viata intreaga, acum il prea rasfata pe Darius... prea exagereaza... zice ca vrea sa ii ofere copilaria pe care nu a avut-o el... nu zic sa nu o faca... dar cu masura, pt ca vad ce rau e si rasfatat cateodata... de imi vine sa imi iau campii cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 407405 o educatie tot trebuie data copilului, de mic... bineinteles nu cu bataie, cu asta nu sunt de acord... dar dk il mai cert cand face prostii sau ii dau o palma la fund, sau peste manute cand face prostii , gen ca-si baga degetele la prize, nu cred ca-l afecteaza cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 9955 pt ca nu-i dau sa o simta... e mai mult k gest, sa stie ca nu e voie sa faca una si alta... sau il pun la colt... sunt o gramada de solutii pt a educa un copil... cadn mai creste, de exemplu, dk face prostii, ii interzic sa se uita la TV o per de timp... sau nu mai primeste banide buzunar, etc... sunt destule feluri in care poti sa "pedepsesti" ... vorba vine ... copilul k sa inteleaga ce e bine si ce nu...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 42

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 21, 2010 8:01 pm

sunt cu totul de acord cu tine,nu cred ca il afecteaza o palmuta la fund-2..asta nu e bataie
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 8:03 pm

o palmuta nu afecteaza..dar cu bataia rupta din rai nu ar trebui s fie de acord nici un parinte..si oare mai sunt si acum parinti care sa isi trateze copii asa???
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 21, 2010 8:04 pm

mai intrebi??cu siguranta..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 8:17 pm

nu stiu daca chiar in halul asta...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de adriana Vin Mai 21, 2010 11:56 pm

eu cred ca maie xista teo astfel de batai..... dar cred ca destul de rare sunt cazurile iar acelea sunt din lipsa de educatie sau parinti care le au cu alcoolul!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de teodoraion Mar Oct 19, 2010 2:46 pm

sunt ingrozita de fatul ca se mai intampla si in ziua de azi astfel de lucruri
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 19, 2010 7:05 pm

din pacate mai exista ..... si zilnic aproape da cazuri la stiri ..... cel putin pe pro tv la ora 5 ..... eu nici nu mai ma uit, ma ingrozesc!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Ce dauneaza copiilor mai mult decata: divortul,alcolismul si saracia?

Mesaj Scris de Claudiaa Mier Noi 24, 2010 9:41 pm

Nu m-am putut abtine sa nu scriu despre acest studiu despre afectiunea la copii, a fost o rvelatie. www.loculnostru.wordpress.com/2010/11/22/ce-dauneaza-copiilor-mai-mult-decata-divortulalcolismul-si-saracia/
Claudiaa
Claudiaa
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de adriana Vin Noi 26, 2010 1:27 am

foarte interesant articolul

De fapt, studiul lăsa chiar să se înţeleagă că lipsa afecţiunii părinteşti le poate dăuna copiilor mai mult decît divorţul părinţilor, un tată alcoolic sau sărăcia.
este perfect adevarat !!!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de Rania Vin Noi 26, 2010 2:17 am

Adriana imi pare sincer rau pentru tine si pt experienta ta de viata.Mama desi este in varsta(aproape 60 de ani) isi aminteste inca de bataile repetate si brutale ale bunicului meu pana la o varsta destul de inaintata (29 de ani) si l-a invinovatit mereu pentru asta ,desi el a regretat in ultimii ani de viata Dumnezeu sa-l ierte mama cu siguranta a ramas marcata si nu va uita niciodata ....Cred ca e vorba de idei invechite de la acea vreme "copilul nu trebuie sa iasa din cuvantul parintilor" ei bine asta nu inseamna sa-l snopesti in bataie...tin sa precizez ca bunicul meu nu consuma alcool deloc si era un om educat ,dar cu mentalitati invechite...tin minte ca si pe mine copil fiind m-a snopit in bataie odata pana a intervenit mama si i-a luat orice drept de a ma mai atinge ...in fine Dumnezeu sa-l ierte a fost un om bun,dar a avut acest defect ...cu siguranta o asemenea experienta marcheaza pe viata un om
Referitor la stirile de la ora 5 de la protv ca sa fac o "gluma" trebuie sa pui un lighean sub televizor pentru ca sunt foarte sangeroase...din pacate este realitatea in care traim ...eu personal ca mama l-as nenorocit pe barbatul care ar face asta cu copiii mei n-ar mai apuca sa se gandeasca sa ridice a 2-a oara mana asupra lor cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. 663254
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 26, 2010 2:22 am

da...Rania..asa este..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil.. Empty Re: cand ceea ce face un adult..traumatizeaza pe viata un copil..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum