Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Asigurarile de viata-principii generale EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Asigurarile de viata-principii generale EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 19 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 19 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Asigurarile de viata-principii generale 2466r05Ady.Biju

Asigurarile de viata-principii generale 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale 2quni4z hmshop.wordpress.com



Asigurarile de viata-principii generale Wkpzltartizele.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Asigurarile de viata-principii generale Kaqpztbratari magice



Asigurarile de viata-principii generale 69m8w9 Shop/candles



Asigurarile de viata-principii generale 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Asigurarile de viata-principii generale Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Asigurarile de viata-principii generale 2moa4jsbiosens.ro



Asigurarile de viata-principii generale W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale 2ef53k2reginamaria.ro



Asigurarile de viata-principii generale 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Asigurarile de viata-principii generale

+15
tzuckutza
mona_mami
ari05
teodoraion
monica72
elena
pupkiss
florentina
STEF30IASI
barizoana
vios77ro
stelutza_tl
vandas3
adriana
alinapopa1969
19 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 4:09 pm

Dacă vrem să ne bucurăm de libertate şi securitate, noi, ca indivizi, trebuie să ne asigurăm această siguranţă în primul rând prin propriile noastre eforturi.
Asigurările de viaţă oferă oamenilor metoda cea mai eficientă pentru a realiza securitatea economică.
Există 3 ameninţări majore la adresa securităţii economice a fiecăruia dintre noi:
I. DECESUL
II. BĂTRÂNEŢEA
III. INVALIDITATEA
O alta ameninare la fel de directa este:riscul de trai in conditii nedorite, cu surse de venituri insuficiente pentru un trai decent.O asigurare de viata ne poate proteja in acest caz, fiind o alternativa la pensia de stat!
• ASIGURAREA DE VIAŢĂ este o metodă de protejare valorilor umane; indemnizaţia pentru invaliditate asigură independenţa materială şi spirituală a persoanei în cazul imposibilităţii obţinerii unui venit prin muncă
• ASIGURAREA DE VIAŢĂ este o metodă prin care se asigură independenţa financiară în cazul unui accident sau îmbolnăvire care necesită spitalizare sau o intervenţie chirurgicală
• ASIGURAREA DE VIAŢĂ acoperă un credit, o ipotecă sau ratele de la cumpărarea uni produs, garantând proprietatea
• ASIGURAREA DE VIAŢĂ este produsul care acoperă în mod real necesităţile în caz de deces sau supravieţuire.
• O altă raţiune pentru care oamenii cumpără o asigurare de viaţă este protejarea familiei. Asigurarea este singurul instrument financiar din lume pentru a realiza economii şi care asigură în mod simultan protejarea familiei, acest lucru fiind garantat.
• ASIGURAREA DE VIAŢĂ poate rezolva problemele care apar între moştenitorii unei proprietăţi în cazul decesului părinţilor.
Tu te-ai gandit cum s-ar descurca cei dragi daca ti s-ar intampla ceva grav?Cum ar trece ai peste un astfel de eveniment? Copii tai s-ar bucura de aceleasi conditii de trai daca tu nu ai mai fi langa ei?
Va invit sa discutam pe marginea acestor subiecte!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de adriana Joi Aug 20, 2009 4:17 pm

foarte interesant alina.....eu nu m-am gandit pana in prezent sa-mi fac o asigurare....dar nu se stie niciodata, la vremurile pe care le traim cred ca ar prinde bine la un moment dat
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 4:20 pm

fiecare din noi aveam anumite responsabilitati fata de cei dragi dar si fata de noi insine.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de vandas3 Joi Aug 20, 2009 4:27 pm

Eu am asigurare de multi ani.
vandas3
vandas3
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 59

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de stelutza_tl Joi Aug 20, 2009 4:29 pm

Momentan nu am incheiat decat asigurare pentru cel mic ( asigurare majorat ) insa ma gandesc serios si pentru noi....nimic numai e sigur in ziua de azi, asa ca mai bn previi decat sa combati!
stelutza_tl
stelutza_tl
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 40

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 4:45 pm

felicitari! Stii insa ca la majorat copilul va fi cel care va primii banii din asigurare si ii va folosi cum va crede de cuviinta, indiferent daca vei fi sau nu de acord cu el.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 4:47 pm

vandas3 a scris:Eu am asigurare de multi ani.
Felicitari! ne spui si la ce societate?Sau cum se numeste produsul?
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de vios77ro Joi Aug 20, 2009 4:48 pm

eu am asigurat apartamentul . nu se stie niciodata
vios77ro
vios77ro
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 4:52 pm

vios77ro a scris:eu am asigurat apartamentul . nu se stie niciodata
Si asigurarea locuintei e tot o forma de protectie ! dar la tine te-ai gandit?
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de stelutza_tl Joi Aug 20, 2009 4:57 pm

alinapopa1969 a scris:felicitari! Stii insa ca la majorat copilul va fi cel care va primii banii din asigurare si ii va folosi cum va crede de cuviinta, indiferent daca vei fi sau nu de acord cu el.
Daaa stiu dar ma gandesc ca atunci va avea " discernamant ". I-am incheiat ca ma ocuput si cu asta printre altele! Asigurarile de viata-principii generale 377534
stelutza_tl
stelutza_tl
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 40

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Aug 20, 2009 5:41 pm

ok, atunci cunosti conditiile contractuale foarte bine! :buchet:
Putem detalia si pentru alte mamici!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Aug 21, 2009 12:15 am

Sa vorbim putin despre o asigurare cu acumulare de capital pentru copii.
In principiu aceasta asigurare ofera sprijin finaciar:
* pentru sustinerea cheltuielilor legate de educatia copilului dar si
*protectie pentru copil in cazul in care asiguratul(parintele platitor) decedeaza.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de barizoana Vin Aug 21, 2009 1:41 am

eu am tot setul de asigurari Asigurarile de viata-principii generale 377534
barizoana
barizoana
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 56

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Aug 21, 2009 3:48 am

va asteptam fetelor , sa ne explicati pe indelete , despre toate .... :pupicei:

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 21, 2009 12:40 pm

eu trebuie sa-mi fac luna viitoare asigurare pentru mallpraxis
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Aug 21, 2009 1:12 pm

adriana a scris:eu trebuie sa-mi fac luna viitoare asigurare pentru mallpraxis
Cateva cuvinte despre acest tip de asigurare:
Malpraxisul este aceea eroare profesionala care genereaza pagube unor terte persoane.
Asiguratii pot fi persoane fizice sau juridice:cadre medicale,unitati de transport,farmacisti, unitati sanitare,avocati, persoane cu functii de conducere, notari, contabili,arhitecti,brokeri...
Conform articolului 642 din legea 95/2006 , malpraxisul reprezinta eroarea profesionala care aduce daune pacientului. Cei care pot raspunde disciplinar, dar si penal, sunt atat personalul medical, cat si furnizorul de produse si servicii medicale.
Se acorda despagubiri pentru daune produse tertilor ca urmare a unei erori profesionale, in limita sumelor asigurate.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 21, 2009 2:59 pm

da alina asa este....eu lucrez in sistemul sanitar si suntem obligati sa avem asigurarea
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Aug 21, 2009 3:53 pm

din pacate in Romania totul se face pentru ca suntem obligati! Putini sunt cei care fac ceva volutar fara a astepta ceva in schimb, sau pentru ca sunt constienti de riscuri.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de florentina Vin Aug 21, 2009 10:47 pm

eu am
asigurare pt mine si sot pt 20 de ani deja platesc de 5 ani
la fata am asigurare de studii pana la 18 ani
la baiat nu am reusit sa o platesc anu asta ca anu trecut am avuto gratuit ca am castigat la o tombola

eu zic ca e bine sa faci asigurare daca nu se poate pt toti barem pt copii
cand fac 18 ani iti permiti sa ii dai la facultate sau sa ii ajuti cu niste bani pt proiectele lor
florentina
florentina
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 42

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 22, 2009 12:22 pm

Felicitari mamica Florentina! :buchet:
Chiar daca nu ai reusit sa platesti,pentru baiat, la timp mai ai o sansa sa repui in vigoare polita pentru baiat.
Exista si posibilitatea de a schimba frecventa de plata. Daca imi dai mai multe amanunte te pot ajuta in acest sens.Putem discuta aici, astfel mamicile care sunt in aceeasi situatie vor sti ce au de facut.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Aug 24, 2009 3:02 pm

O saptamana minunata tuturor!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Aug 26, 2009 3:49 pm

foarte interesante lucruri se petrec in acest forum! Jucam Fazan, POMANAP, Spunzuratoarea...bem cafeau "impreuna"...
Acest subiect chiar nu intereseaza pe nimeni? Adica nu vreti sa stiti ca copiii vostri vor beneficia de aceleasi conditii de trai daca voua vi s-ar intampla un accident?
sau vor putea urma facultatea pe care si-au dorit-o pentru ca la varsta majoratului vei avea economisiti banii pentru facultate, sau il vei ajuta sa-si cumpere o casa, o masina, tot cu acesti bani?
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de pupkiss Vin Aug 28, 2009 4:02 pm

am auzit acuum de curand :" a decedat o persoana carea avea asigurare in italia , locuise acolo...bla.bla... iar in urma decesului persoana care o ingrijea a luat de pe urma ei in jur de 8 miliarde in bani romanesti"

Oare chiar asa o fi??????
La noi se da ceva?
pupkiss
pupkiss
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 33

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Aug 28, 2009 4:35 pm

inseamna ca persoana care o ingrijea a fost trecuta in polita ca "beneficiar".
Da, se poate si la noi! Poti trece ca si beneficiar pe cine vrei tu:copii, sotul,mama, etc.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Aug 28, 2009 11:18 pm

alinapopa1969 a scris:foarte interesante lucruri se petrec in acest forum! Jucam Fazan, POMANAP, Spunzuratoarea...bem cafeau "impreuna"...
Acest subiect chiar nu intereseaza pe nimeni? Adica nu vreti sa stiti ca copiii vostri vor beneficia de aceleasi conditii de trai daca voua vi s-ar intampla un accident?
sau vor putea urma facultatea pe care si-au dorit-o pentru ca la varsta majoratului vei avea economisiti banii pentru facultate, sau il vei ajuta sa-si cumpere o casa, o masina, tot cu acesti bani?

ba da alina , este foarte interesant , acest subiect ......marea problema sunt banii , pentru multi dintre noi , ....banii sunt din ce in ce mai putini , .....
eu nu cred , ca sunt oameni care daca ar avea bani , nu si-ar face diverse asigurari , ....la noi daca e obligatoriu , atunci vrei , nu vrei , trebuie sa faci , ......totul se rezuma la bani , ....peste tot e nevoie de bani , si banii sunt din ce in ce mai putini , ....din pacate......


:puiut: :puiut: :puiut:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum