Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
SALVAŢI-O PE EVA! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
SALVAŢI-O PE EVA! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
SALVAŢI-O PE EVA! 2466r05Ady.Biju

SALVAŢI-O PE EVA! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



SALVAŢI-O PE EVA! 2quni4z hmshop.wordpress.com



SALVAŢI-O PE EVA! Wkpzltartizele.blogspot.com



SALVAŢI-O PE EVA! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



SALVAŢI-O PE EVA! Kaqpztbratari magice



SALVAŢI-O PE EVA! 69m8w9 Shop/candles



SALVAŢI-O PE EVA! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



SALVAŢI-O PE EVA! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



SALVAŢI-O PE EVA! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



SALVAŢI-O PE EVA! 2moa4jsbiosens.ro



SALVAŢI-O PE EVA! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



SALVAŢI-O PE EVA! 2ef53k2reginamaria.ro



SALVAŢI-O PE EVA! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



SALVAŢI-O PE EVA! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




SALVAŢI-O PE EVA!

+3
sandy
teodoraion
paul_A
7 participanți

In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de paul_A Sam Feb 26, 2011 2:57 am

Sper ca nu va supar , deschizand acest toppic, dar in seara asta am vazut la *Povestiri adevarate* cazul acestei fetite care m-a impresionat la maxim si m-a intristat foarte tare SALVAŢI-O PE EVA! 740747
nu am putut sa raman imuna la aceasta tragedie daca pot sa-i spun asa SALVAŢI-O PE EVA! 740747

La începutul săptămânii, gândul v-a spus impresionanta poveste a Evei Maria, fetiţa diagnosticată cu LEUCEMIE ACUTĂ LIMFOBLASTICĂ tip L1, chiar înainte să împlinească 4 ani. Fetiţa a început tratamentul cu citostatice la Fundeni, iar părinţii ei sunt pe cale să găsească o clinică din străinătate în care să o interneze

Cu nici trei săptămâni în urmă, Alexandra şi Cezar Grigorescu, au aflat că Eva lor are leucemie. Disperaţi, au dus-o la unul dintre cele mai bune spitale din ţară, la Institutul Clinic Fundeni.

Au cerut ajutor tuturor prietenilor pe care îi au.
SMS Cum poţi salva vieţi

Asociaţia Salvează Vieţi a demarat campania de strângere de fonduri pentru Clinica de Oncopediatrie "Louis Ţurcanu" din Timişoara. Aici urmează să fie înfiinţat primul Centru de Excelenţă în diagnoza şi tratamentul cancerului limfatic din România, dacă se strânge suma necesară - de un milion de euro. Printr-un simplu SMS la numărul 858, orice român poate dona 2 euro pentru construirea şi dotarea acestui centru, salvând astfel viaţa celor 5.000 de copii. "Încercăm să facem auzită vocea acestor copii, pentru care o donaţie de 2 euro poate creşte speranţa la viaţă. Aceşti copii luptă din greu cu boala lor, sunt mici, sunt puternici, dar au nevoie de sprijin. Renunţaţi astăzi la unul dintre micile capricii cotidiene în favoarea lor şi donaţi 2 euro prin SMS la 858", a declarat Carmen Uscatu, preşedinta Salvează Vieţi.
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de teodoraion Sam Feb 26, 2011 3:06 am

offffff,mi s-a furnicat pielea! SALVAŢI-O PE EVA! 955206
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de sandy Sam Feb 26, 2011 3:10 am

cuscra ai fost la acelasi gand cu mine...dar nu la nr acela...acolo se strang bani ptr organizatia.."salveaza vieti.."..cine vrea sa contribuie si acolo e foarte bine...

eu am plans cand am vazut-o pe fetita...Doamne ce chinurii,,,cat s-a trnsformat ..in cateva saptamani....ce veste au primit parintii..de ziua ei...

nr este acesta...ptr 2 euro..0900900082

iar ptr 4...cu 4 la sfarsit ...ptr 6 cu 6..si ptr 8 cu 8..si eu am donat...macar atat sa pot face

sa dea DD,,,sa se faca bine

Cazul micutei a fost preluat de un post de televiziune local, iar jurnalistii francezi au realizat un material emotionant despre copila din Romania si despre solidaritatea oamenilor care incearca sa o ajute.
Embed:
Afla mai multe despre:
leucemie , copil bolnav , Eva Maria , Povestiri adevarate
La nici 10 ani, un baietel se lupta cu o boala cumplita: cancer la intestine! VIDEO
Gigi Becali o ajuta pe micuta Eva Maria, fetita bolnava de leucemie - VIDEO
La 4 ani, Eva Maria te roaga sa o ajuti sa traiasca! - VIDEO
Eva Maria lupta cu leucemia la numai 4 ani! Sa o ajutam sa traiasca! VIDEO
Eva se afla in continuare in spitalul Fundeni, unde face tratamentul cu citostatice. Chimioterapia a schimbat-o radical... s-a umflat, a inceput sa ii cada parul si este tot mai trista. In tot acest timp, mama nu s-a dezlipit nicio clipa de ea. O incurajeaza, ii vorbeste neincetat despre momentul in care vor pleca acasa si incearca din rasputeri sa o faca sa zambeasca.

Micuta Eva Maria se afla de o luna in spitalul Fundeni. Tratamentul cu citostatice a schimbat-o atat de tare, incat fetita a devenit de nerecunoscut. Mama este in permanenta langa ea si tot ea este cea care o convinge de fiecare data sa manance si sa accepte ca trebuie sa faca tratamentul dureros pentru a se face bine.

De cand au aflat ca fetita lor este atat de bolnava, parintii au inceput o cursa contra-cronometru. Au facut tot ce le-a stat in putinta pentru a o ajuta si au cautat solutii neincetat.

Povestea Evei a depasit granitele tarii. Un post de televiziune din Franta a preluat cazul prezentat la Povestiri Adevarate, difuzand un material emotionant despre micuta din Romania si despre solidaritatea oamenilor de aici, care au sarit in ajutorul ei.

Pana acum, parintii au strans pentru Eva 159 de mii de euo, insa costurile tratamentului la o clinica din strainatate se ridica la aproximativ 60 de mii de euro pe luna, iar tratamentul micutei va dura cel putin sase luni. Mama Evei, insa, reuseste sa ramana increzatoare. Stie ca ea este singura persoana pe care micuta ei se poate bizui in aceste momente.



CONTURI

BANCA: BRD
SUCURSALA: Calea Mosilor 225
TITULAR CONT: CEZAR GRIGORESCU
RO04BRDE426SV42546944260 EURO
RO12BRDE426SV42546784260 RON

Nr tel. Romtelecom

0900900082- 2 euro
0900900086-6 euro
0900900084-8 euro
SALVAŢI-O PE EVA! 955206


Ultima editare efectuata de catre sandy in Sam Feb 26, 2011 3:16 am, editata de 1 ori
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de sandy Sam Feb 26, 2011 3:14 am

sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de Raluca30 Sam Feb 26, 2011 4:59 am

Doamne ce chinuri trebuie sa indure mititica.....nu stiu de unde are putere mama ei sa fie asa tare,cu ajutorul lui Dumnezeu se vor srange bani si cu ajutorul celor cu suflet.
HAIDETI SA O AJUTAM!!!!!
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 26, 2011 2:46 pm

off doamne, sunt atat de multi copii bolnavi de leucemie , de ce este oare viata asa, cu ce au gresit acesti copii?.... de ce vrea dumnezeu sa fie asa?..... asta nu o sa inteleg niciodata si nu o sa ma convinga nimeni niciodata ..... cu ce au gresit acesti micuti?, cu ce sunt ei vinovati de au astfel de probleme foarte grave si dureroase!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de Maria Sam Feb 26, 2011 3:08 pm

nu am cuvinte SALVAŢI-O PE EVA! 955206 eu nu rezist sa vad altfel de emisiuni SALVAŢI-O PE EVA! 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de sandy Sam Feb 26, 2011 4:35 pm

asa este fetelor..saraca mama ei...ea trebuie sa fie tare....ptr ea...dar cand va izbucni..cine stie cum va fi afectata...!!...saracii parinti..au fc niste analize de rutina...si au aflat chiar in ziua in care Eva implinea 4 ani....ca are leucemie...

Adriana sa stii ca acelesi intrebari le am si eu!!nu concep de ce??>>>.......eu spun doar atat:0900900082-ptr 2 euro/...pe nici unul nu ne va saraci...desi pare putin....daca toti am contribui....s-ar strange si restul de bani,,

asa cum ati vazut..s-au strans..e suma colosala...159 de mii de euro/.;...insa din pacate la suma asta mai se adauga inca pe atat....de aceea organizatia.."salveaza vietii"..lupta sa avem si noi aparatura necesara...dri buni avem dar din pacate nu au cu ce....o zi de spitalizare in strainatate..e 1500 euro...enorm...doar ptr ca dormi acolo...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 26, 2011 10:35 pm

da sandy ai perfecta dreptate , voi trimite si eu sms cu 2 euro!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de paul_A Dum Feb 27, 2011 6:43 pm

asa este cuscra...asa este si aici, daca ai vreo problema imediat te interneaza pentru analize, si o zi de spitalizare este 1200-1500E SALVAŢI-O PE EVA! 587635
merci pentru lamuri SALVAŢI-O PE EVA! 869129
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de swe Dum Feb 27, 2011 7:02 pm

ohhh am vazut si eu materialul...ti se inmoaie geninchii cand vezi copii in suferinta SALVAŢI-O PE EVA! 740747
swe
swe
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

SALVAŢI-O PE EVA! Empty Re: SALVAŢI-O PE EVA!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum