Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

+30
bebelusha18
anka9mai
brigitta
ari05
modrea paula
sandy
marccora
flo09
muraru raluca
claudia_mami
macoveianca
florares
theodora
panky(Laura)
celina74
lilique
amalia-carmen
paul_A
elena
Maria
mona_mami
alinapopa1969
scumpetea
popescumelinda
adriana
anuta22
STEF30IASI
teodoraion
narcy
GABITA
34 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Maria Mar Oct 20, 2009 2:25 pm

am cumparat si eu odata un goblen crezand ca e ceva de joaca dar mi-am pierdut repede rabdarea si zace undeva intr-un sertar
va felicit pentru rabdare
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de elena Mar Oct 20, 2009 2:33 pm

scumpetea a scris:E pe rama de lemn al meu...Nu se vede din poza? E rama facuta de sotu :zambet larg:
credeam ca folosesti un gherghef,special pentru asa ceva...
eu ma gandesc sa comand un gherghef, acum am unul mare inceput si trebuie sa il fac jumate apoi sa il prind cealalta jumatate,nu-mi place sa il intep cusut, se vede urat dupa...
vad ca voi le coaseti foarte slabe, eu mereu il intind pe rama, cand se slabeste...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mar Oct 20, 2009 2:54 pm

oricum ai rabdare la torturi, maria!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Maria Mier Oct 21, 2009 12:19 am

ioanasimona_pop a scris:oricum ai rabdare la torturi, maria!

Da acolo am dar aici nu am avut deloc si nici nu stiam cu ce se mananca.Dar vad ca din mana fetelor ies adevarate frumuseti.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 27, 2009 3:38 pm

si eu am o rama din lemn....altfel nu as putea sal cos, trebuie sa fie foarte bine intins
superb acest goblen....este o frumusete rara... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragoste de mama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de scumpetea Joi Noi 05, 2009 2:02 am

elena a scris:
scumpetea a scris:E pe rama de lemn al meu...Nu se vede din poza? E rama facuta de sotu :zambet larg:
credeam ca folosesti un gherghef,special pentru asa ceva...
eu ma gandesc sa comand un gherghef, acum am unul mare inceput si trebuie sa il fac jumate apoi sa il prind cealalta jumatate,nu-mi place sa il intep cusut, se vede urat dupa...
vad ca voi le coaseti foarte slabe, eu mereu il intind pe rama, cand se slabeste...

Se tine bine pe rama..E intins bine si nu se slabeste deloc.Si eu m-am gandit sa comand unul dar costa Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 377534
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de celina74 Joi Noi 05, 2009 8:07 pm

scumpetea a scris:Si eu am unul inceput

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

scumpetea dar cum stii sa-l cosi ..vad ca nu e imprimat nimic pe panza?...

Fetelor va admir ! ..cele care aveti talentul si rabdarea sa faceti goblen
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Noi 09, 2009 12:29 am

sunt super faine peisajele de iarna .....imi plac tare mult ....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


tare frumoase ...!!!

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Noi 09, 2009 3:41 am

buna intrebare celina..nici eu nu vad nimic imprimat..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Noi 09, 2009 5:32 am

teodoraion a scris:buna intrebare celina..nici eu nu vad nimic imprimat..

acel goblen , trebuie sa aibe , un fel de harta cu punctulete si semne .....dupa care te ghidezi si cosi .
este putin mai greu , fata de cel gata pictat.
am inceput si eu unul asa .....insa nu l-am terminat din lipsa de timp.

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Noi 09, 2009 5:59 am

FETELOR EU VA ADMIR FOARTE MULT TREBUIE SA AI O RABDAREEEE,.....EU UNA NU AS AVEA.......MA UIT LA MAMA MEA CAT COASE LA UN GLOBEN.....NU AS AVEA RABDARE[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Noi 10, 2009 3:07 pm

panky(Laura) a scris:FETELOR EU VA ADMIR FOARTE MULT TREBUIE SA AI O RABDAREEEE,.....EU UNA NU AS AVEA.......MA UIT LA MAMA MEA CAT COASE LA UN GLOBEN.....NU AS AVEA RABDARE[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ai incercat?pe mine ma "linisteste" foarte mult...! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Mar Noi 10, 2009 6:56 pm

NU AM INCERCAT ALINA.....DAR NU AS AVEA RABDARE.....NU MA REPREZINTA........ Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 377534
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Mar Noi 10, 2009 8:35 pm

DAAAA.asa este si pe mine ma relaxeaza foarte muult,dar mie ciuda ca nu am timp sa cos prea muult,si de multe ori cos si Duminica desi socrela ca nu e bine,dar pe mine ma relaxeaza si eu nu consider ca si cusut Duminica..ci ca o vizionare de film..relaxare....iar la noi ian Timisoara adika acasa la mine..Duminica vedeam adesea batranele sau si femei dupa 50 de ani pe banca afara Duminica coseau goblen si stateau la barfe cu femeile in fata blocului....nu???...si multe erau ortodoxe...deci nici vorba de "vai ca e Duminica si nu ai voie ca cosi"..e o prostie asta..ca si cu calcatul..multi am auzit si spala Duminica si sunt credinciosi....dar asta e...

Si mie imi place foarte muult sa cos goblen,dar de as avea mai mult timp pt. asta ar fi suuper frumos!!!..sa le termin pe cele incepute si sa le inramez,dar pana atunci mai este muult!
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Noi 11, 2009 12:15 pm

si eu mai cos la goblen duminica... :pupicei:
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de theodora Mier Noi 11, 2009 2:05 pm

nu cred ca as avea rabdare sa fac goblen dar i-mi plac foarte mult :floare:
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de scumpetea Mier Noi 11, 2009 2:36 pm

celina74 a scris:
scumpetea a scris:Si eu am unul inceput

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

scumpetea dar cum stii sa-l cosi ..vad ca nu e imprimat nimic pe panza?...

Fetelor va admir ! ..cele care aveti talentul si rabdarea sa faceti goblen

E cu diagrama (cu schema)...Fiecare culoare are un simbol...Si este o diagrama cu simbolurile culorilor...Si te spuci sa numeri cate cu o culoare cate cu alta...Greu la inceput!
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Noi 11, 2009 2:58 pm

dar ce mod de lucru ordonat ai tu! eu incep cu o culoare, urmaresc pe plansa,pana cand nu mai am nici un punct de legatura apropiat! apoi, introduc o alta culoare...tu, nimic, totul la rand, nici un punct la stanga! Foarte interesant!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de florares Mier Noi 11, 2009 5:08 pm

vai ce rabdare aveti......eu crosetez dar nu se compara cu ce faceti voi ...
florares
florares
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 48

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de paul_A Mier Noi 11, 2009 5:13 pm

alinapopa1969 a scris:si eu mai cos la goblen duminica... :pupicei:

tocmai duminica, cand nu se coase... Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 496116
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Noi 11, 2009 6:42 pm

paul_A a scris:
alinapopa1969 a scris:si eu mai cos la goblen duminica... :pupicei:

tocmai duminica, cand nu se coase... Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 496116
ei multe nu se fac Duminica...nici in alte zile...si totusi le facem! Asta sa fie pacatul meu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de adriana Mier Noi 11, 2009 6:47 pm

alinapopa1969 a scris:dar ce mod de lucru ordonat ai tu! eu incep cu o culoare, urmaresc pe plansa,pana cand nu mai am nici un punct de legatura apropiat! apoi, introduc o alta culoare...tu, nimic, totul la rand, nici un punct la stanga! Foarte interesant!

si eu tot asa cos alina.....termin cu o culoare si apoi incep cu alta....nu cos ordonat nici eu, absolut deloc Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Noi 11, 2009 6:50 pm

exact alina..daca ar fi sa tinem duminica cum trebuie ..nu ar trebui sa facem mancare..,sa facem calatorii...sa stam pe forum...ar trebui doar sa ne odihnim si sa il cinstim pe Dumnezeu...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de elena Mier Noi 11, 2009 8:41 pm

hm...a face de mancare , a sta pe forum e altceva cu a face treaba de genul a coase, a sapa...dar acum fiecare cu , credinta lui...fiecare e liber sa aleaga, nu suntem noi in masura sa judecam... :2inimioare mic
asa spun multi si despre post,-lasa ca mananc, important e sa nu fac altele, mai rele...ma intreb atunci :ne facem singuri reguli?no comment..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Noi 11, 2009 10:16 pm

Elena, eu nu sunt foarte credincioasa...in sensul ca nu merg la biserica decat la nunti si inmormantari!...n-am citit biblia decat din curiozitate!Uneori ma revolt cand vad atatea rele, durere si disperare...si atunci ma intreb:unde esti Doamne!!!???? Cred insa ca daca dumnezeu exista...EL trebuie sa fie in sufletul nostru, in faptele noastre!Incerc sa ajut, atat cat pot!Nu doresc raul nimanui...nici macar dusmanilor mei! Si am credinta ca toate se platesc, mai devreme sau mai taziu!
Cat, despre faptul ca lucrez la goblen duminica...nu fac altceva decat sa ma relasez! Pentru mine asta nu este o munca! E o distractie!
PS. nu am tinut post niciodata! Si nici nu am de gand!Asta sunt !
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! - Pagina 3 Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum