Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Exista sau nu Mos Craciun???

+20
adriana
jolinutza
anka9mai
popescumelinda
amalia-carmen
david
flo09
muraru raluca
sandy
Maria
florares
buburuza
panky(Laura)
teodoraion
deriana
alinapopa1969
mona_mami
macoveianca
celina74
STEF30IASI
24 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Maria Sam Dec 12, 2009 3:53 am

Baiatul meu are doar 5 ani si imi spune ca nu exista mos Craciun caci este un om deghizat,dar fetita cu totul ca are 9 ani crede in mos Craciun si ii spune ca daca nu o sa creada in mos Craciun nu o sa primeasca cadouri Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 377534 :mos craciun ar
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de mona_mami Mar Dec 15, 2009 3:03 pm

acus, acus vine mosul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Maria Mar Dec 15, 2009 3:28 pm

Mona sa opreasca mosul si pe la noi...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de mona_mami Mar Dec 15, 2009 4:12 pm

sigur se opreste! i-am dat adresa! Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 377534 :pupicei: :mos craciun ar
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Maria Mar Dec 15, 2009 4:19 pm

ioanasimona_pop a scris:sigur se opreste! i-am dat adresa! Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 377534 :pupicei: :mos craciun ar
atunci sigur nu ma uita
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de muraru raluca Mar Dec 15, 2009 4:35 pm

Cei care nu mai cred ca Mos Craciun exista, trebuie sa afle ca el chiar exista si are chiar si o adresa.

Mos Craciun traieste intr-un sat langa Rovaniemi, la Cercul Polar. Aici el primeste anual peste 150.000 de scrisori de la copii din intreaga lume.

Este o lume de basm, unde Mosul ii asteapta pe vizitatori si le asculta toate dorintele. Finlanda nu este cea mai ieftina tara din Europa, insa un Craciun petrecut in mod traditional, mai ales daca il petreci cu familia, merita toti banii.

Satul lui Mos Craciun este situat la 8 km nord de Rovaniemi, capitala finlandeza a Laponiei si al treilea aeroport ca marime din Finlanda.

In Rovaniemi camerele la un hotel de 3 stele incep de la 60-70 de euro. E bine de stiut ca finlandezii sunt poate cei mai mari artisti ai lumii in materiede sauna, asa ca frigul iernii nu va pune stapanire pe tine.

Chiar daca poti sa prinzi si pana la -40 de grade, merita sa vizitezi Biblioteca, Muzeul Provincial unde vei descoperii Casa Arcticii, Muzeul de arta contemporana.

O persoana poate cheltui pentru acest sejur chiar si 4.000 de euro. O suma exorbitanta pentru majoritatea. Insa in acesti bani sunt incluse biletul de avion, cazarea la un hotel sau o pensiune cu multe stele in perioada de varf a sezonului, si anume in perioada Craciunului, cadourile si suvenirurile achizitionate si mesele la restaurantele de renume din zona.

Exista numeroase concerte de muzica traditionala si expozitii legate de sarbatorile de iarna. Poti practica aici sporturi de iarna sau poti pleca in excursii in imprejurimi, unde poti admira peisajul divin si aurora boreala dintr-o sanie trasa de reni sau de caini Husky.

In satul lui Mos Craciun se ajunge usor cu transportul in comun. Acolo este un fel de Disneyland construit subteran, cu multe magazine, restaurante si locuri de joaca.

Atmosfera este deosebita, iar mancarurile traditionale finlandeze te vor impresiona.
Se spune ca aici oamenii beneficiaza de cea mai buna calitate a vietii, iar acest lucru se vede la fiecare pas.

Oricine va tine minte o discutie cu Mos Craciun, o vizita la ferma lui de reni sau decorarea bradului alaturi de el.
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de flo09 Mar Dec 15, 2009 4:46 pm

poate ca exista cand eram copil acum nu mai este :mos craciun 1:
flo09
flo09
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de david Mar Dec 15, 2009 10:07 pm

nu a fost si nu exista...e doar un mit cu siguranta toati stiti acest lucru numai ca de drgul copilasilor faceti compromis
david
david
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 43
Joburi/Distractii : familia mea, gastronomia

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de amalia-carmen Mar Dec 15, 2009 11:19 pm

poate ca nu exista fizic,dar spiritul lui DA! EU CRED IN EL!
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de popescumelinda Mar Dec 15, 2009 11:30 pm

si eu cred in EL....adika asa spiritual!!!!oricum se sarbatoreste nasterea Domnului nostru Isus Cristos....si e tare frumos....cand se aduna familia si sarbatorim...si tot aerul acesta de Sarbatoare....si fericire,impodobire,luminite,colinde si traditii frumoase...iar Mos Craciuni e bine sa stie copii ca trebuie sa vina.desi fetita mea inca nu stie ce este Mos Craciuni,dar va invata,iar cand va creste va afla,dar in general e ceva frumos..si desi e doar o amagire..ca vine,e frumos cand esti copil..parca este altceva....cand crezi!!!!.... :pupicei:
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Dec 16, 2009 12:00 pm

Spiritul Craciunului exista!E o stare de spirit, o bucurie sufleteasca, apropierea de oameni, bucuria de a face daruri. In copilarie toti am crezut in ea! Unii inca mai cred iar altii nu o vor descoperi niciodata!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de buburuza Vin Dec 25, 2009 5:16 am

a fost mosul si pe la noi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
buburuza
buburuza
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 43

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Dec 25, 2009 12:28 pm

buburuza a scris:a fost mosul si pe la noi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iata dovada! Mos Craciun exista! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Maria Joi Noi 25, 2010 8:38 pm

Povestea lui Mos Craciun

Cine nu s-a intrebat măcar o dată de unde vine şi cine este Moş Crăciun? Îl aşteptăm în fiecare an cu emoţie. Ştim că sacul lui este totdeauna plin . Copii mai mari sau mai mici, adulţi, bătrâni, toţi îl iubim pe Moş Crăciun, pentru că niciodată nu ne-a dezamăgit. Din vremuri vechi, străbate la noi povestea bunului moş.

Se spune că după un drum lung şi obositor Sf. Fecioară împreună cu Sf. Iosif au ajuns la Betleem, un orăşel situat mai jos de Ierusalim.
Simţind că i-a venit vremea să nască, Sf. Maria la rugat pe Sf. Iosif să găsească un sălaş unde să se adăpostească.

Au bătut din poartă în poartă, dar nimeni nu i-a primit. Ajunşi la casa lui Moş Ajun acesta i-a îndreptat la fratele său Moş Crăciun, deoarece el era sărac şi nu avea loc nici pentru copiii lui.

Pe la miezul nopţii au ajuns la Moş Crăciun, om bogat care avea case mari, grajduri pline cu vite şi o mulţime de oi. Cu toate acestea Moş Crăciun nu le-a dat adăpost în casă, i-a trimis în staulul vitelor.
Ziurel de ziuă Sf. Fecioară în ieslea cea săracă a născut pe Domnul Sfânt.
După ce Iisus a venit pe lume, grajdul s-a umplut de o lumină lucitoare ca lumina soarelui. În iesle s-au aprins zeci de făclii, iar paiele scânteiau ca nişte luminiţe.

Dimineaţă Moş Crăciun s-a dus să dea mâncare vitelor. A rămas mirat văzând grajdul înconjurat de o lumină neobişnuită, iar în iesle un prunc la care păstorii îngenuncheaţi se rugau. Îngerii din cer cântau din trâmbiţe cu flori de măr în mână.
Moş Crăciun şi-a adus aminte de cele spuse de proroci: “Dumnezeu va trimite pe pământ pe fiul său să mântuiască lumea. El se va naşte din Fecioară”.
A îngenuncheat alături de păstori şi cu lacrimi în ochi a cerut iertare lui Dumnezeu pentru fapta sa.

Pentru a-şi îndrepta greşeala, Moş Crăciun a hotărât să împartă averea copiilor. De atunci, în fiecare an, cu traista plină urcă în sannie trasă de cai albi şi colindă pământul în lung şi-n lat pentru a împărţi daruri copiilor.
După ce a murit, Moşul cel bun, a ajuns sus în ceruri de unde priveşte pe pământ să vadă ce fac copiii.

Un înger scrie într-o carte mare tot ce îi dictează moşul despre fiecare copil în parte: dacă s-a rugat, a ascultat părinţii, a învăţat la şcoală, într-un cuvânt faptele bune dar şi cele rele.

În noaptea de Crăciun coboară pe o rază de lună cu tolba plină de daruri până la pământ. Se urcă într-o sănioară care-l poartă pe la casele copiilor.
Pe Moşul cel adevărat de mult nu la văzut nimeni: deoarece Dumnezeu i-a dat harul de a se face nevăzut. El poate intra în casă pe fereastră, prin coşul de fum, pe gaura cheii sau chiar pe uşă. Lasă bradul încărcat cu beteală, beculeţe, daruri, sună din clopoţel, şi iese tiptil fără să fie văzut.

Când aud clinchete de clopoţel, copiii ştiu că Moş Crăciun a sosit cu daruri multe.
În amintirea acestui Moş bun, ziua în care se sărbătoreşte Naşterea Domnului se numeşte Crăciun.

Ziua premergătoare Crăciunului se numeşte Ajun deoarece Moş Ajun a călăuzit pe Sf. Fecioară şi pe Sf. Iosif spre casa lui Moş Crăciun.
:Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 1785621793 :moscraciun: :creangabrad: :omdezapada: :moscraciun:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de sandy Joi Noi 25, 2010 9:34 pm

exista in sufletele celor mici..si ale nostre,,,ma bucur ca traditia..a fc mosul!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de anka9mai Joi Noi 25, 2010 9:47 pm

eu cat am fost copil am crezut in Mos Craciun si ai mei parinti au avut grija sa nu`mi spulbere visele legate de scrisoarea ce i`o criam in fiecare an..mai tarziu desi stiam adevarul au stiut sa`mi strecoare fara ca eu sa vad cate o mica bucurie sub brad fie si un deodorant sau o ciocolata si sincer va zic m`am bucurat in fiecare an la fel de mult....acum cand sunt parinte la randul meu am avut grija sa ii aduc bucurie lui Alex,el e mic si convins ca Mos Craciun in perioada asta trece pe la fiecare copil la geam si asculta daca e cuminte
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de mona_mami Joi Noi 25, 2010 9:50 pm

Va mai indoiti? :moshorn:

Ce frumos Anka! Si "mosul de mine" i-a scris Adelei o scrisoare, acu vreo doi ani ... cu adresa si tot tacamul din Laponia ... Nu prea stiu pe unde a ajuns, cu noile renovari,insa nu se stie cand o voi gasi si va voi arata-o ... chiar daca va fi vara atunci! :moscraciun:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Maria Mar Dec 14, 2010 9:28 pm

De ce e bine sa creada in Mos Craciun?
* Mos Craciun are toate trasaturile unui bunic bonom si blajin si astfel intruchipeaza o figura paternala, un simbol al traditiilor vechi, de cele mai multe ori pierdute in zilele noastre.
* Craciunul este momentul in care familia se reuneste in jurul simbolurilor traditionale (masa festiva, bradul, schimbul de daruri), prin care se intaresc legaturile familiale. Multe cupluri despartite se reintalnesc, recreand celula familiala, prilej pentru ca cel mic sa se simta protejat, iubit, valorizat.
* In cadrul sarbatorilor de iarna, cei mici se afla in centrul evenimentelor si este bine sa i se conserve acest rol si cu ajutorul mitului lui Mos Craciun.


Cand se petrece schimbarea?

Copilul doreste sa creada in legenda magica a Mosului, la fel cum iubeste povestile cu printi si zane. Chiar daca in povestea lui Mos Craciun se amesteca numeroase contradictii, cel mic nu pare deranjat de aceste minore neconcordante. Comanda jucarii din catalog, dar ii scrie si Mosului, Mos Craciun nu uita si nu se insala niciodata, dar ii aduce cadouri pe care nu le-a solicitat etc.
Toate astea... pana la un moment dat. In jurul varstei de 6-7 ani, copilul incepe sa se intrebe si sa va intrebe daca Mosul exista cu adevarat. Sau va anunta solemn ca stie de mult: Mosul e numai o poveste. Sau, desi a aflat de la colegi si prieteni ca Mos Craciun sunt, de fapt, parintii, prefera sa va mai lase sa... visati.

Mai multe scenarii

* Copilul dumneavoastra nu mai crede in povestea Mosului, dar nu va spune, intelegand importanta pe care dumneavoastra o acordati acestui mit. Nu vrea sa va supere si nici sa se lipseasca de ritualul primirii cadourilor prin intermediul unui personaj atat de special. Este normal ca cel mic sa aiba indoieli legate de identitatea Mosului. In fond, pe strazi si in magazine circula o multime de Mosi, multe site-uri web se ofera sa transmita scrisorile copiilor catre Mos Craciun si, poate, a descoperit deja ascunzatoarea unde pastrati darurile. Dar pana nu va spune deschis ca stie toate astea, lasati lucrurile sa evolueze in ritmul pe care cel mic il alege.
* Atunci cand, intr-o buna zi, va intreaba daca Mosul exista cu adevarat, nu evitati discutia si, in functie de varsta celui mic si de dorinta sa de a se desprinde sau nu de lumea fantastica a legendei, oferiti-i un raspuns cat mai sincer. Daca stie, dar regreta ca a aflat, spuneti-i ca Mosul poate fi oricare dintre oamenii care ofera daruri de Craciun, mentinand viu spiritul sarbatorilor.
* O alta etapa, o alta reactie. Copilasul va poate anunta formal ca stie totul despre "minciuna" Mosului. Nu incercati sa negati, dar explicati-i ca legenda batranului aducator de daruri nu este o minciuna, ci o poveste frumoasa, care intruchipeaza frumusetea, inocenta si bucuria copilariei. De asemenea, amintiti-i ca trebuie sa pastreze secretul fata de copilasii mai mici, care cred inca in aceasta minunata legenda.


Fara Mos Craciun...

* Copilasii care au aflat "secretul", vor sa stie daca vor continua sa primeasca daruri, chiar in absenta Mosului. Este bine sa le calmati temerile si sa incercati crearea unui nou ritual legat de noaptea Craciunului, pentru ca depozitarea cadourilor sub brad sa nu devina prea monotona si prea banala.
* Destul de mari pentru a intelege cine aduce cadourile, copilasii sunt pregatiti sa primeasca si o lectie de viata. Mosul este simbolul generozitatii, oferind gratuit daruri tuturor. Atunci cand el "dispare", cei mici descopera ca darurile vin de la persoanele dragi, care-i iubesc. Va intelege, de asemenea, ca a venit momentul sa joace la randul lui rolul Mosului fata de altii si va pricepe importanta bucuriei de a darui.


Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de teodoraion Mar Dec 14, 2010 10:36 pm

eu nu le pacalesc cu mosul...stiti de ce? pentru ca apoi cand va vedea ca nu exista se vor intreba automat...: Dar Dumnezeu exista? sau e la fel ca mosul..o fantasma....Mosul pentru ale mele e Dumnezeu si ...mami care cumpara cadourile..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de mona_mami Mier Dec 15, 2010 12:10 am

Mos Craciun ... hmm ... e peste tot ... aici ..
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sau chiar aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ori de prezenta aici, ce sa mai zic !?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca mai cautati mai gasiti ... e peste tot ... e o prezenta care, dupa parerea mea, e mostenire din tata-n fiu, cum se zice ... Care, ca orice mostenire e de la Dumnezeu lasata ... Craciun, cu Mos Craciun ... inseamna daruire, inseamna iubire, inseamna nastere ... sunt multe, chiar multe de comentat pe aceasta tema ...
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de jolinutza Vin Dec 24, 2010 5:32 pm

Exista mos CRACIUN!!!!
Exista,desi nu se arata,exista in sufletele noastre,si magia darurilor,bucuria copiilor,si traditia lui mos craciun,il face sa existe,fizic nu este,dar sufleteste este la toata lumea!
jolinutza
jolinutza
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 37
Joburi/Distractii : pc

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de adriana Vin Dec 24, 2010 5:38 pm

Ai perfecta dreptate joli ..... Exista cu siguranta Mos Craciun!!!!!!!!!!!!!!!!!! :moscraciun:
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de jolinutza Vin Dec 24, 2010 5:39 pm

Da adriana,Noi il pastram viu,copii nostri il adora,desi nu e fizic,el e la toti in case ,in suflete!
jolinutza
jolinutza
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 37
Joburi/Distractii : pc

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Sam Noi 24, 2012 2:19 pm

Da exista Mos Craciun , si in fiecare an il asteptam cu nerabdare de la cel mai mic la cel mai mare Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 2168935720
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de adriana Sam Noi 24, 2012 4:55 pm

sunt de acord cu tine roxy ....si noi credem in mos craciun! si abia il asteptam!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Exista sau nu Mos Craciun??? - Pagina 2 Empty Re: Exista sau nu Mos Craciun???

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum