Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Stirea zilei(3) - Pagina 7 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 10 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 10 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Stirea zilei(3) - Pagina 7 2466r05Ady.Biju

Stirea zilei(3) - Pagina 7 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 2quni4z hmshop.wordpress.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 Wkpzltartizele.blogspot.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Stirea zilei(3) - Pagina 7 Kaqpztbratari magice



Stirea zilei(3) - Pagina 7 69m8w9 Shop/candles



Stirea zilei(3) - Pagina 7 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Stirea zilei(3) - Pagina 7 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Stirea zilei(3) - Pagina 7 2moa4jsbiosens.ro



Stirea zilei(3) - Pagina 7 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 2ef53k2reginamaria.ro



Stirea zilei(3) - Pagina 7 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Stirea zilei(3) - Pagina 7 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Stirea zilei(3)

+14
swe
claudia_mami
mona_mami
amalia-carmen
Elena23
alinagherman
teodoraion
elena
celina74
Raluca30
roxanik
sandy
roxana ,mamica finuta
Maria
18 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de swe Lun Ian 16, 2012 7:22 pm

si eu cred ca trebuie sa ne aparam drepturile!
swe
swe
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de swe Lun Ian 16, 2012 9:01 pm

swe a scris:si eu cred ca trebuie sa ne aparam drepturile!
iar au iesit oamenii in strada! fug
swe
swe
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Raluca30 Mar Ian 17, 2012 2:49 pm

Eveniment - 16 ianuarie 2012 21:00
Reţeaua MIC.RO îşi închide porţile
de Daniel Hărmanescu, Ştefan Etveş, Mădălina Dulgheru





Lanţul de magazine de cartier MIC.RO, deţinut de omul de afaceri Dinu Patriciu, se închide astăzi. Reţeaua de peste 700 de magazine de proximitate dezvoltată în mai puţin de doi ani îşi închide porţile din cauza managementului defectuos, a preţurilor ridicate şi a expansiunii prea rapide.



MIC.RO, deţinut de firma Mercadia Holland (care operează lanţurile de magazine MIC.RO şi MAC.RO, cu 6 hipermarketuri), şi în care Dinu Patriciu îi are parteneri pe Dan Ionescu, fostul director de operaţiuni la Rompetrol, şi Dorin Gherman, fostul CEO la Rompetrol, a început să scârţâie încă din vara anului trecut, când au fost închise mai multe magazine din ţară. Agonia a durat mai multe luni, timp în care magazinele s-au golit de marfă şi de angajaţi. Săptămâna trecută, unii furnizori au fost înştiinţaţi oficial să nu mai livreze marfă, întrucât reţeaua MIC.RO, se va închide începând cu 17 ianuarie.



Numeroasele zvonuri care circulau pe piaţă l-au determinat pe Dinu Patriciu, proprietarul MIC.RO, să afirme în luna noiembrie 2011, chiar înainte de închiderea unor magazine din provincie, că reţeaua „nu este aproape nici de închidere, nici de insolvenţă” şi a evitat să facă publică valoarea datoriilor lanţului de magazine. Patriciu a precizat atunci că cererile de insolvenţă ale MIC.RO din partea câtorva creditori sunt rezolvabile.



Extindere-record



Primul magazin MIC.RO a fost inaugurat în aprilie 2010, investiţia totală în reţea ridicându-se în prezent la peste 45 milioane de euro. Dinu Patriciu, prin lansarea lanţului de magazine MIC.RO, reuşise să atingă recordul pentru cel mai rapid proces de extindere derulat până acum pe piaţa românească de retail. Magazinele din reţea au suprafeţe de vânzare cuprinse între 35 şi 50 mp, în cazul unităţilor fixe, şi de 20 mp, în cazul celor mobile.



În luna septembrie 2011, Mercadia Holland, firma prin care Dinu Patriciu controlează afacerea, deţinea 720 de magazine fixe şi 110 mobile, precum şi 58 de unităţi MAC.RO şi miniMax.



Încercarea noastră de a contacta un reprezentant al firmei Mercadia a fost sortită eşecului. De altfel, nici singurul contact disponibil pe site-ul companiei, o adresă de e-mail, nu mai este funcţională.



Angajaţii nu ştiu nimic



Cele două magazine MIC.RO aflate pe Calea Griviţei din Bucureşti sunt închise, cu afişe la vedere care anunţă acest lucru. Pe rafturile magazinelor se mai vedeau doar câteva produse cosmetice şi câteva reviste. În schimb, magazinul MIC.RO, aflat pe strada Apusului, în sectorul 6 al Capitalei încă era deschis luni, însă nu mai exista la vânzare nici măcar o sticlă de apă sau de suc. Mai bine de 90% din rafturi erau goale, iar singurele mărfuri rămase în magazin erau o şampanie pentru copii, un borcan cu miere, şerveţele, câteva reviste, o pungă de orez şi trei plicuri de Delikat. “Nu ştim nimic din ceea ce se întâmplă. Nimeni nu ne spune nimic. De ceva timp nu am primit marfă, ce se vede pe rafturi mai avem”, ne-a spus un angajat MIC.RO.



Magazinele din Bdul Ion Mihalache erau încă deschise ieri, dar bătea vântul prin rafturi. Un pachet de napolitane şi o doză de suc “ornau” raftul magazinului care odinioară era plin de produse cu preţuri mai mari decât la supermarketuri. “Nu am mai primit marfă de o săptămână. Cred că mâine nu mai deschidem. Nu ştiu ce mă fac”, ne-a declarat un vânzător.



Ziarul „Adevărul”, în picaj



Alte mărci Dinu Patriciu, cotidianul „Adevărul” şi tabloidul „Click”, se confruntă cu mari probleme, după ce numai anul trecut cinci firme au solicitat falimentul Adevărul Holding din cauza neachitării datoriilor. De altfel, încă din 2011, peste o sută de angajaţi ai Adevărul Holding au fost daţi afară într-un proces de reducere a cheltuielilor, iar restructurările continuă. Nici pentru angajaţii rămaşi în redacţie lucrurile nu sunt mai roz, deoarece, de câteva luni bune, salariile nu mai sunt virate la timp. Unul din motivele oficiale ale restructurărilor l-a reprezentat scăderea drastică a tirajului cotidianului „Adevărul”: de la 148.410 exemplare până la 40.555 de exemplare. Specialiştii din domeniu spun că “vânzările tot mai mari ale publicaţiilor “Adevărul” şi “Click” au fost susţinute exclusiv de inserturi, de cărţi, filme şi alte minunăţii menite să convingă oamenii să cumpere. Când lumea s-a săturat de ele, vânzările s-au prăbuşit”.



Fundaţia a sistat toate bursele



Problemele financiare şi-au pus amprenta şi pe banii alocaţi studenţilor. Fundaţia Dinu Patriciu le-a adus la cunoştinţă studenţilor români aflaţi la studii în străinătate că se sistează programul de burse, chiar în mijlocul anului de studiu. Motivul invocat: fundaţia vrea să investească în alt proiect. Afectaţi vor fi aproximativ 100 de studenţi, 20 de masteranzi cu program de studiu pe doi ani, şi un număr mai restrâns de doctoranzi.



Studenţii sunt revoltaţi, pentru că au fost anunţaţi “peste noapte” că nu vor mai primi burse, în condiţiile în care aşteptau ca în data de 25 februarie să intre banii. “E dreptul lor să retragă bursele, să procedeze aşa. Acum nu vorbim despre o obligaţie contractuală, ci de o obligaţie morală”, spun surse din Liga Studenţilor Români din Străinătate (LSRS)



Soluţie de urgenţă



Una dintre soluţiile viabile, la care ar putea apela studenţii, ar fi bursele de urgenţă. Vorbim aici despre burse acordate doar de către anumite ţări studenţilor aflaţi în situaţii de acest fel.



O altă soluţie luată în calcul de LSRS este încercarea de a obţine finanţări din România. Încă nu s-au făcut calculele estimative cu privire la suma de bani necesară pentru acoperirea tuturor burselor. Surse din rândul studenţilor români plecaţi la studii în străinătate, spun că mulţi dintre ei vor îngheţa anul şcolar şi vor încerca să găsească alte finanţări pentru a-şi continua studiile anul următor.



“Pentru bursele alea trebuie să munceşti. Pe lângă că le capeţi greu, nici nu e sigur că le păstrezi, dacă nu te ţii de carte. E însă o măgărie ca, dacă tu ca student bursier te ţii de partea ta de înţelegere, cel care-ţi dă bursa să nu-şi mai îndeplinească partea lui de înţelegere tocmai când îţi pică mai nasol - la mijlocul anului universitar”, spune unul dintre studenţi.


Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Mar Ian 17, 2012 2:51 pm

multumim de informatii,Raluca
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de anka9mai Mar Ian 17, 2012 4:05 pm

nu stiu daca la noi in Iasi au fot astfel de magazine...am auzit de ele dar nu le`am zarit pe la noi prin oras...
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de adriana Vin Ian 20, 2012 11:51 pm

in bucuresti sunt multe dar preturile foarte mari , eu una nu am cumparat niciodata de la ei
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Raluca30 Mar Ian 24, 2012 3:11 pm

Cea mai scumpă toaletă din ţară, la Vălenii de Munte. Motiv de fală sau bani pe apa sâmbetei?

24 Ian 2012, 07:50
Cea mai scumpă toaletă din ţară, la Vălenii de Munte. Motiv de fală sau bani pe apa sâmbetei?

Autorităţile din oraşul prahovean Vălenii de Munte au investit 60.000 de euro în cea mai scumpă toaletă publică din ţară. Proiectul arată bine bine pe hârtie, însă inaugurarea oficială e la 1 februarie, iar lucrarea e departe de a fi gata. Apa s-a infiltrat prin pereţi, iar o parte din instalaţia sanitară deja nu mai funcţionează.

Din banii scoşi din vistieria primăriei, suficienţi cât pentru două apartamente în zonă, s-a construit în subteran o toaletă cu opt cabine, două intrări, spălător şi încălzire pe gaze, chiar în parcul central din oraş.

Însă nici nu a fost terminată bine construcţia, că igrasia şi mucegaiul îi dau bătăi de cap primarului. Femeia de serviciu se fereşte să vorbească despre problemele apărute.

Localnicii sunt de acord cu construcţia unei toalete în zonă, dar suma investită li se pare exagerată.

Chiar dacă nu exista o toaletă publică în oraş, aceasta este folosită doar de câteva persoane pe zi, contra sumei de un leu. În ritmul acesta, investiţia va fi recuperată în nu mai puţin de... 100 de ani.

Rămâne de văzut dacă lucrarea care se anunţa grandioasă încă de anul trecut va fi gata până la termenul anunţat.
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de sandy Mar Ian 24, 2012 3:28 pm

stim clar,,motiv de a cheltui pe ceva,,sa scoata ochii cu ceva!!,,asa ca au fc o toaleta!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de anka9mai Joi Ian 26, 2012 7:12 pm

Emil Hossu a pierit sub ochii soţiei! Ultimele cuvinte ale actorului: "Te iubesc, Catrinel!"
Actorul Emil Hossu a murit, în această seară, cu doar câteva minute înainte să apară în faţa spectatorilor, în spectacolul "Aniversarea". El a pierit sub ochii soţiei sale, Catrinel Dumitrescu, alături de care trebuia să joace în piesa programată să înceapă la ora 19.30, în Sala "George Constantin" a Teatrului Nottara.
În cele aproape 40 de minute în care medicii s-au chinuit să-l resusciteze, soţia sa i-a stat, tulburată, alături, rugându-se pentru un deznodământ fericit. Din păcate, totul s-a încheiat la 19.13, când medicii au declarat oficial decesul.
Potrivit martorilor momentelor dramatice de pe holurile teatrului, ultimele cuvinte ale actorului i-au fost dedicate femeii cu care era căsătorit de aproape 20 de ani. "Te iubesc, Catrinel!", i-ar fi spus actorul soţiei sale. Imediat după ce Emil Hossu a fost declarat mort, soţiei sale i s-a făcut rău, având nevoie de îngrijiri medicale
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de nadvio1973 Joi Ian 26, 2012 9:44 pm

ce trist...imi amintesc de el in Secretul lui Bachus....d zeu sa l odihneasca in pace.
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de sandy Joi Ian 26, 2012 9:49 pm

totul a fost neasteptat,,chiar in culise,,inaintea unui spectacol,,Dumnezeu sa-i aline pe cei ramasi in urma lui!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Maria Vin Ian 27, 2012 12:07 am

D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de adriana Vin Ian 27, 2012 1:32 am

ce soarta , a murit in locul care la iubit probabil cel mai mult alaturi de persoana care a iubit-o cel mai mult! Dumnezeu sa-l odihneasca .
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de anka9mai Vin Ian 27, 2012 2:16 am

da Adriana, a murit alaturi de cei ce l`au iubit cel mai mult....publicul si sotia! d-zeu sa`l ierte si sa ii ajute pe cei dragi sa treaca usor peste tragedie aceasta...am inteles ca sotia lui a avut nevoie de ingrijirile medicilor Stirea zilei(3) - Pagina 7 740747
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de anka9mai Lun Feb 06, 2012 10:32 pm

cititi si va minunati fetele....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aici poza cu cei mici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de nadvio1973 Lun Feb 06, 2012 10:53 pm

Or sa supravietuiasca toti oare?Sunt asa de mici......cred ca mamei ii trebuie rabdare sau va intra in depresie......este un fenomen totusi,nu?
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de alinagherman Mar Feb 07, 2012 3:14 pm

doamne ce multi sunt ...parca nu-mi vine sa cred ca e adevarat..macar sa fie toti sanatosi dar cum o sa se descurce oare ??
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Elena23 Mar Feb 07, 2012 3:42 pm

nu este adevarat mai fetelor...in aceeasi zi la maternitatea respectiva sau nascut 11 copii...iar poza a aparut pe internet ...cum sa tii 11 copilasi in burta?? si nu vedeti ce bine sunt dezvoltati?? daca erau nascuti de aceeasi mama erau cat puii de pisica si tinuti la incubator...
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de teodoraion Mar Feb 07, 2012 5:42 pm

chiar asa//Elena....nu poate fi adevarat...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de nadvio1973 Mier Feb 08, 2012 1:07 pm

Pana la urma cum e ?
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de adriana Mier Feb 08, 2012 1:28 pm

sunt de acord cu tine elena .... nu are cum sa fie nascuti toti de aceeasi mama in acelasi timp
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Raluca30 Dum Feb 12, 2012 4:49 pm

Whitney Houston a fost găsită moartă în camera sa de hotel! Explicaţia posibilei sinucideri


UPDATE 10.42

La petrecerea organizată sâmbătă seara, de Clive Davis, mentorul lui Whitney Houston, înaintea premiilor Grammy, dar la doar câteva ore după ce corpul artistei a fost găsit neînsufleţit şi chiar în acelaşi hotel (Beverly Hilton), au participat, între alţii, Tony Bennett, Gladys Knight, Penny Marshall, Jimmy Jam, Paul Shaffer, David Foster, Adam Lambert şi Britney Spears, relatează CNN. Whitney Houston a fost şi ea invitată la petrecere, dar nu şi la gala premiilor Grammy. Acum, însă, gala îi va fi dedicată. Aici ar putea fi explicaţia tragediei…



UPDATE 9.47

Corpul neînsufleţit al artistei a fost găsit de bodyguardul acesteia, a precizat partenerul lui Whitney Houston, Courtney Barnes, conform CNN.

UPDATE 9.40

Un purtător de cuvânt al poliţiei din Beverly Hills, Los Angeles, a declarat: "(Sâmbătă) la ora 3.55 p.m. (ora locală) a fost pronunţat decesul lui Whitney Houston, la Beverly Hilton Hotel", relatează CNN. Acesta a mai spus că serviciile de urgenţă au fost chemate la etajul al patrulea al hotelului în care artista se afla, dar încercările de resuscitare a cântăreţei au eşuat.

Cauza decesului nu a fost deocamdată făcută publică.

Mark Rosen, locotenent la Poliţia din Beverly Hills, a declarat că la faţa locului "nu au fost găsite semne de intenţii criminale", iar cauza morţii vedetei este în prezent investigată.

Ultimul spectacol, susţinut cu două zile înainte să moară

Whitney Houston a participat, joi, la o petrecere organizată înaintea ceremoniei de decernare a premiilor Grammy, unde vedeta a urcat pentru ultima dată pe scenă alături de Kelly Price, în onoarea căreia fusese organizată petrecerea, relatează mtv.com.

"La petrecerea în onoarea mea, am invitat mai mulţi prieteni, printre care şi Whitney Houston. Toţi prietenii mei au venit şi au cântat. Nu mă aşteptam ca Whitney să urce pe scenă, dar a făcut-o. A urcat pe scenă şi, în timp ce eu vorbeam cu ea, a luat microfonul şi a început să cânte", a declarat Kelly Price despre seara de joi.

Whitney Houston, una dintre artistele cu cele mai mari vânzări de discuri din toate timpurile, şi-a relansat cariera muzicală la sfârşitul anului 2009, după ce s-a luptat mulţi ani cu dependenţa de droguri.

Whitney Houston este singurul artist din lume care a lansat şapte albume consecutive premiate cu discuri de platină, depăşind la acest capitol chiar şi trupa Beatles. Pe plan mondial, diva americană a vândut peste 140 de milioane de albume şi 50 de milioane de single-uri, printre care se numără şi piesa "I Will Always Love You", lansată în 1993 şi care a devenit una dintre cel mai bine vândute melodii din toate timpurile. (Cotidianul)



Pacat ptr ca era o mare cantareata,Dumnezeu s-o ierte!

Celebra cântăreaţă şi actriţă americană Whitney Houston a încetat din viaţă ieri, la Beverly Hills, în California, la vârsta de numai 48 de ani.

Whitney a fost botezată chiar de regina muzicii soul, Aretha Franklin, şi a avut una dintre cele mai strălucitoare cariere ale timpului său, marcată însă de mari probleme din cauza consumului de droguri.

Agentul lui Whitney Houston şi membri ai familiei au confirmat pentru presa americană decesul cântăreţei, fără să ofere mai multe amănunte, relatează corespondentul la Washinton al Radio România Actualităţi, preluat de Rador.

Whitney a fost unul dintre cei mai de succes artişti din anii '80 şi '90, până când dependenţa de droguri şi căsătoria dificilă cu Bobby Brown au făcut-o să iasă din lumina reflectoarelor. A debutat în 1985 cu albumul "Whitney Houston", care a avut vânzări de milioane de dolari, şi a lansat hit-uri precum "Saving all my love for you", pentru care a câştigat primul sau Premiu Grammy. În total, a primit şase astfel de distincţii şi a fost nominalizată de peste 20 de ori. Printre trofeele pe care le-a primit sunt şi două premii Emmy şi 30 de recompense la Billboard Music Awards. Unele dintre cele mai cunoscute melodii ale sale au fost "I will always love you", de pe coloana sonoră a filmului "The bodyguard", în care de altfel a şi jucat, "I wanna dance with somebody" şi "One moment in time".
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de anka9mai Dum Feb 12, 2012 5:59 pm

d-zeu s`o ierte...din cate am auzit e f posibil sa fie din cauza drogurilor ce le consuma
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de alinagherman Dum Feb 12, 2012 11:34 pm

dumnezeu s-o ierte ...
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Raluca30 Lun Feb 13, 2012 6:08 pm

Whitney a consumat alcool si Xanax. Cantareata avea fata sub apa



Comentariu Facebook Ym Print email
Whitney Houston a murit. Whitney a consumat alcool si Xanax. Cantareata avea fata sub apa

Update: Cantareata ar fi luat Xanax, un medicament cu efecte sedative puternice, şi ar fi adormit în cadă, fapt care ar fi condus la decesul său prin înecare, potrivit tmz.com.

Site-ul tmz.com citează membri ai familiei cântăreţei care ar fi spus că acesteia i-a fost prescris medicamentul, care în mod obişnuit este recomandat pentru tratarea anxietăţii şi depresiei, scrie realitatea.net.

De asemenea, cântăreaţa ar fi consumat mult alcool în noaptea dinaintea morţii sale. Alcoolul, în combinaţie cu medicamentul Xanax, are un puternic efect sedativ, fapt care ar fi făcut-o să adoarmă în cadă.

Whitney Houston ar fi fost descoperită în cada de baie având faţa sub apă, potrivit unor persoane apropiate artistei citate de TMZ.

Stilista ei, persoana care îi aranja părul şi două gărzi de corp s-ar fi aflat printre persoanele aflate în camera cântăreţei în respectivele momente. Aceştia ar fi devenit îngrijoraţi pentru că Whitney ar fi stat în baie peste o oră şi se făcuse timpul pentru a merge la petrecerea producătorului Clive Davis, unde artista urma să susţină un recital.

Aceştia ar fi bătut la uşa băii şi, neprimind niciun răspuns, au pus-o pe stilista cântăreţei să verifice dacă Whitney este în regulă. Aceasta a început să ţipe imediat, iar una dintre gărzile de corp a fugit şi a scos-o pe cântăreaţă de sub apă. Se pare că Whitney ar fi alunecat sub apă, iar când a fost scoasă, trupul ei era foarte rece.

Update: Conform site-ului tmz.com, care a publicat imaginea, în camera de hotel nu au fost găsite medicamente ilegale, însă au fost găsite unele cu reţetă, fiind posibil ca vedeta să se fi înecat în cadă. Cadavrul lui Whitney Houston a fost identificat de alţi membri ai familiei şi de prieteni ai cântăreţei, care se aflau în camera de hotel atunci când au ajuns autorităţile.

Trupul neînsufleţit al cântăreţei a fost scos din camera de hotel pe o targă, fiind dus la morgă pentru autopsie.

La sosirea echipajelor de salvare, trupul vedetei fusese deja scos din cadă, iar autopsia va determina dacă aceasta a murit înecată sau din altă cauză.
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Stirea zilei(3) - Pagina 7 Empty Re: Stirea zilei(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum