Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

+18
pupkiss
raruta
elena
florares
sandy
claudia_mami
celina74
alinapopa1969
amalia-carmen
teodoraion
paul_A
mona_mami
Maria
panky(Laura)
ari05
muraru raluca
adriana
STEF30IASI
22 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de paul_A Dum Mai 02, 2010 6:44 pm

a inceput sa vina iar virusul ala ???????? am inceput sa primesc iar mesaje din alea ciudate Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 496116
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de sandy Dum Mai 02, 2010 8:50 pm

eu sper sa nu ma astfel de probleme...deocamdata..nu m-a vizitat nici un virus
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de Maria Dum Mai 02, 2010 9:13 pm

eu nu am mai primit acum,dar data trecuta ma vizitat si pe mine Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mai 08, 2010 5:44 pm

Un virus de Messenger face ravagii in Romania

Cel mai recent membru al familei Palevo a reusit sa se raspandeasca in aceste zile printr-un val urias de mesaje spam generate automat pe platformele de mesagerie instant, in special pe Yahoo! Messenger si pe aplicatiile de file sharing peer to peer, precum DC++ .

Se pare ca acest vierme este atat de agresiv incat rata de infectie este de peste 500% in Romania, la ora actuala.

Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 Yahoo_messenger_worm

Ce face, mai exact, virusul?
Trimite fara cunostinta utilizatorului mesaje, adica link-uri catre o galerie de fotografii falsa. in loc sa ajunga catre galeria de imagini, utilizatorii sunt pacaliti sa descarce un fisier aparent .JPG, care de fapt este un fisier executabil.
Astfel ca cei care dau click si cad in capcana virusului se infecteaza la randul lor.

Daca sistemul nu este protejat, viermele Palevo poate produce pagube.
in primul rand, viermele creaza cateva fisiere ascunse in directorul Windows.
De asemenea, Palevo.DP permite accesul nestingherit al atacatorilor de la distanta la calculatorul infectat.
Astfel, atacatorii pot instala alte aplicatii malware si lansa campanii spam sau alte actiuni ofensive
asupra altor sisteme.

Mecanismul de raspandire compromite si mediile de stocare externe, de exemplu memorii USB, pe care creaza fisiere autorun.inf care duc catre copia viermelui.
Atunci cand dispozitivul de stocare portabil este introdus intr-un alt calculator neprotejat cu functia Autorun activata, sistemul este infectat automat.

Viermii din familia Palevo afecteaza de asemenea toti utilizatorii platformelor de partajare fisiere in retea (P2P), precum DC++, Ares, BearShare, iMesh, Shareza, Kazaa, eMule si LimeWire prin integrarea unui cod malitios in fisierele partajate.

Daca te-ai virusat, descarca de pe Hit.ro o aplicatie anti-malware cu care vei putea scapa de virusul Palevo.DP.

si eu am primit mesajele pe mess cu virusul .......

dar mai este un sait de unde puteti lua virusi : totul pe gratis se numeste ......mare grija ...

Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de paul_A Sam Mai 08, 2010 5:50 pm

link-ul asta il primesc si eu de nenumarate ori zilnic, dar niciodata nu l-am deschis
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mai 08, 2010 6:00 pm

paul_A a scris:link-ul asta il primesc si eu de nenumarate ori zilnic, dar niciodata nu l-am deschis

nici sa nu il deschizi , paul_A .... Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 693395
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de elena Sam Mai 08, 2010 6:10 pm

nu am primit nicodata astfel de link-uri..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de paul_A Dum Mai 09, 2010 3:18 pm

pai nici sa nu primesti...eu primesc de multe ori de la un var...si m-am luat de el , ca vrea sa-mi viruseze calculatorul...si mi-a spus ca nu trimite el Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 936394
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de elena Dum Mai 09, 2010 3:19 pm

avantajul meu ca am putine persoane straine in lista Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 693395
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de paul_A Dum Mai 09, 2010 5:44 pm

tocmai asta spuneam, ca nu am primit de la o persoana straina, ci tocmai de la un var...pe care l-am si certat Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 936394
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de teodoraion Dum Mai 09, 2010 6:18 pm

am primit si eu de la o cunostinta si m-am virusat ,noroc ca l-a depstat antivirusul..eu nu mai intru oricum pe mess dar uite ca se poate intampla!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de paul_A Lun Mai 10, 2010 2:56 pm

de ce nu mai intrii pe mess Teo? Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 693395
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mai 10, 2010 3:10 pm

pt ca am vreo 400 sau 500 de contacte si nu imi mai merge netul si nu imi place sa refuz fetele la voturi dar chiar nu le pot vota..de aceea prefer sa nu mai intru
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de Maria Lun Mai 10, 2010 3:10 pm

nici eu nu pot intra,daca se deschid 2 ferestre sau trei se blocheaza Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 407405
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Mier Mai 12, 2010 7:13 pm

fetelor ...au aparut din ce in ce mai multe mesaje pe mess...cu si despre alt virus ...
o fi sau nu adevarat , acum chiar nu stiu sigur ......
va las si voua mesajul care l-am primit si eu .....

Fratilorsi surorilor
ia auziti: DACA PRIMESTI UN MASS CU O PREZENTARE IN POWER POINT CU TITLUL "VIATA
E FRUMOASA" NU IL DESCHIDE, DEOARECE ATUNCI CAND IL DESCHIZI ITI VA APAREA "ACUM
NU MAI POTI FACE NIMIC. VIATA NU VA MAI FI ATAT DE FRUMOASA". ESTE UN VIRUS
CREEAT DE UN HECKER CE VREA SA DISTRUGA TOATE CALCULATOARELE PARTICULARE, IAR
ACESTUI VIRUS NU II FAC FATA ANTIVIRUSURILE. DA SI TU MAI DEPARTE SA OPRIM
CIRCULATIA dal mai departeeeee sa oprim heckeri Bookmark



fiti atente ......ce deschideti ..... Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 937148


Ultima editare efectuata de catre STEF30IASI in Mier Mai 12, 2010 7:21 pm, editata de 1 ori
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de adriana Mier Mai 12, 2010 7:19 pm

da stefy am primit si eu acest mesaj....oricum eu nu deschid nici un link care il primesc pe mess..... il inchid si gata!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 12, 2010 9:59 pm

din cate inteleg asta vine pe email...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de Maria Mier Mai 12, 2010 10:04 pm

Da ,am primit si eu avertismentul acesta pe mess Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 377534
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 12, 2010 10:21 pm

da,avertismentul pe mes..dar un power point vine atasat pe email..asta daca nu ti-l da ca link si tu sa descarci de acolo..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de Maria Mier Mai 12, 2010 10:30 pm

ma refeream caci am auzit de el,dar nu am primit pe mail nimic Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 9955
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Mai 21, 2010 3:24 pm

fetelor , azi am primit ......o fi sau nu adevarat nu stiu .....totusi sa fiti atente .......

fiti vigilenţi în următoarele zile! Nu deschideţi niciun mesaj care are ataşata o filă numita "Invitaţie", indiferent cine o trimite. Este un virus care deschide o Flacără Olimpică. Aceasta "arde" întregul hard disc al computerului dvs. Acest virus va fi trimis de la cineva care are adresa dvs. de email în lista de contact, de aceea trebuie să trimiteţi acest email tuturor contacţilor. E mai bine să primiţi acest mesaj de 25 de ori, decât să primiţi virusul şi să-l deschideţi. Dacă primiţi un mail cu denumirea de 'invitaţie", chiar trimis de un prieten, nu-l deschideţi şi scoateţi-l din computer imediat. Acesta este cel mai periculs virus anunţat de CNN; a fost clasificat de Microsoft ca fiind cel mai distructiv virus introdus vreodată .

Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de radumihaela36 Vin Mai 21, 2010 3:34 pm

naspha si cu virusi astia sper sa nu ajunga si pe la noi
radumihaela36
radumihaela36
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : doar mamika

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mai 22, 2010 11:50 pm

fetelor , azi am primit virus pe mail ....mare grija .....

uitati-l cam cum apare........NU DESCHIDETI ........ATENTIE MARE !!!!!

Buna, am o intrebare.
Tu esti aici? http://www.sketchydigital.com/images/index.php?id=stef30iasi.jpg

ASA ARATA ,....NU DESCHIDETI .........

persona care mi l-ar fi trimis ....e un sponsor ...si mi-a confirmat ca e virus .
se transmite automat in toata lista .......

ATENTIE E PE MAIL .......
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de adriana Sam Mai 22, 2010 11:53 pm

multumim stefy ..... eu cand vad linkuri nu le deschid oricum, nici pe mess nici pe meil
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mai 22, 2010 11:57 pm

da , de obicei nici eu nu deschid ....dar persoana este sponsor la noi si mi s-a parut ok sa vad ce scrie in mail ......
si cand colo era un link .....
l-am intrebat daca mi-a trimis ceva pe mail si mi-a zis ca nu ...si ca este virus ca si el la primit si se transmite in lista lui acum .....

ciudat e ca e pe mail ....pana acum era pe mess.......dar acum e si pe mail ...

ooofff , m-am saturat .....peste tot numai virusi ....
Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174 Fetelor - VIRUS pe mess si mail   !!! NU deschideti linkul !!! - Pagina 3 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Anunt Re: Fetelor - VIRUS pe mess si mail !!! NU deschideti linkul !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum