Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Si mami a fost copil - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 8 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 8 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Si mami a fost copil - Pagina 6 2466r05Ady.Biju

Si mami a fost copil - Pagina 6 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 2quni4z hmshop.wordpress.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 Wkpzltartizele.blogspot.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Si mami a fost copil - Pagina 6 Kaqpztbratari magice



Si mami a fost copil - Pagina 6 69m8w9 Shop/candles



Si mami a fost copil - Pagina 6 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Si mami a fost copil - Pagina 6 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Si mami a fost copil - Pagina 6 2moa4jsbiosens.ro



Si mami a fost copil - Pagina 6 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 2ef53k2reginamaria.ro



Si mami a fost copil - Pagina 6 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Si mami a fost copil - Pagina 6 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Si mami a fost copil

+14
lilia
cecilia_7625
mofturaki
adriana
raruta
claudia_mami
roxanik
mona_mami
teodoraion
elena
sandy
roxana ,mamica finuta
Maria
anka9mai
18 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Joi Feb 23, 2012 4:06 am

va aduce`ti aminte fetele??:
1.misiunea imposibila a copilariei noastre:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

2. abecedarul nostru:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

3.Veronica:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

frumos film si frumoasa melodie:
Veronioco,Veronico,
Fata buna si cuminte
Pentru tine, veronico, traista este darul meu.
Ea e plina de povete.
E o traista fermecata! Poate multe sa te invete, daca o asculti mereu!
A oricui poate fi si a lui si a ta.
Doar daca intr-o zi poti spune asa:”Eu sunt harnic si bun
Sunt viteaz si indraznet,
Cuminte si bun sunt oricand."
Ea e plina de povete si in orice imprejurare poate multe sa te invete daca o vei asculta.
O primesti numai o data, la o zi de sarbatoare; e o traista fermecata.....
Veronico e a ta !
A oricui poate fi si a lui si a ta doar daca-ntr-o zi poti spune asa:”Eu sunt harnic si bun,
sunt viteaz si indraznet, cuminte si bland sunt oricand!”
Ea e plina de povete si in orice-mprejurare poate multe sa te invete daca o vei asculta
O primesti numai o data la o zi de sarbatoare…
E o traista fermecata.
Veronico e a ta !!
Zana buna si frumoasa mi-ai adus o bucurie
Traista care mult imi place sï am s-o ascult mereu.

anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Joi Feb 23, 2012 4:07 am

anka9mai a scris:va aduce`ti aminte fetele??:
1.misiunea imposibila a copilariei noastre:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

2. abecedarul nostru:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

3.Veronica:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


frumos film si frumoasa melodie:
Veronioco,Veronico,
Fata buna si cuminte
Pentru tine, veronico, traista este darul meu.
Ea e plina de povete.
E o traista fermecata! Poate multe sa te invete, daca o asculti mereu!
A oricui poate fi si a lui si a ta.
Doar daca intr-o zi poti spune asa:”Eu sunt harnic si bun
Sunt viteaz si indraznet,
Cuminte si bun sunt oricand."
Ea e plina de povete si in orice imprejurare poate multe sa te invete daca o vei asculta.
O primesti numai o data, la o zi de sarbatoare; e o traista fermecata.....
Veronico e a ta !
A oricui poate fi si a lui si a ta doar daca-ntr-o zi poti spune asa:”Eu sunt harnic si bun,
sunt viteaz si indraznet, cuminte si bland sunt oricand!”
Ea e plina de povete si in orice-mprejurare poate multe sa te invete daca o vei asculta
O primesti numai o data la o zi de sarbatoare…
E o traista fermecata.
Veronico e a ta !!
Zana buna si frumoasa mi-ai adus o bucurie
Traista care mult imi place sï am s-o ascult mereu.

anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de nadvio1973 Joi Feb 23, 2012 1:52 pm

Anka....ce frumos,chiar abecedarul de pe vremea noastra....super!!!!Veronica.........ce melancolica am devenit......
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de sandy Joi Feb 23, 2012 3:03 pm

multumim Anka,,super!!era foarte frumos abecedarul nostru,,o sa il arat si lui Criss!!Si mami a fost copil - Pagina 6 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Joi Feb 23, 2012 3:53 pm

ma bucur ca v`a placut Si mami a fost copil - Pagina 6 869129
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de teodoraion Vin Feb 24, 2012 2:33 am

frumoase amintirrriii..trebuie sa ne amintim mai des ca am fost copii!!!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Vin Feb 24, 2012 2:35 am

daaaaaaaaaaaaaa ce frumos Si mami a fost copil - Pagina 6 867249
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de sandy Vin Feb 24, 2012 4:37 pm

si lui Criss,,i-a placut mult!!,,a spus ca al meu a fost mai frumos,,decat al lor!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Vin Feb 24, 2012 9:41 pm

e clar ca am avut o copilarie foarte frumoasa!!! Si mami a fost copil - Pagina 6 869129
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de alinagherman Vin Feb 24, 2012 11:14 pm

ce amintiri...ce diferit era totul atunci fara calculator si internet ...
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de adriana Vin Feb 24, 2012 11:36 pm

multumim anka , ce amintiri frumoase , din pacate copii de acum nu mai au copilarie ....a noastra chiar a fost frumoasa! si acasa si la scoala si la bunici ....pot spune ca am copilarit pana pe la 14-15 ani!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Mier Aug 08, 2012 2:50 pm

CEVA FRUMOS:
Născuţi la începutul anilor 80-90 vedem acum, în anul 2012, cum casa părinţilor noştri este de 50 de ori mai scumpă decât atunci când au cumpărat-o şi realizăm că noi o să plătim pentru casele noastre în jur de 50 de ani.
Nu avem amintiri despre primii paşi pe lună, nici despre războaie sângeroase, dar avem cultura generală, pentru că asta însemna ceva o dată.
Suntem ultima generaţie care a jucat "Ascunselea" , "Castel", "Raţele şi vânătorii", "Ţară, ţară! Vrem ostaşi", "Prinsea","Sticluţa cu otravă", "Pac Pac", "Hoţii şi vardiştii", ultimii care au strigat "Un doi trei la perete stai", ultimii care au folosit telefoanele cu fişe, dar primii care am facut petreceri video (închiriam un video şi stateam să ne uităm la filme 2 zile închişi în casa), primii care am vazut desene animate color, primii care am renunţat la casetele audio şi le-am înlocuit cu CD-uri.
Noi am purtat jeanşi elastici, pantaloni evazaţi, geci de blugi de la turci, iar cine avea firme gen Lee sau Puma era deja lider de gaşcă.
Noi am dat examene de Capacitate, nu am dat teste grile la admitere.
La grădiniţă am învăţat poezii în româneşte, nu în engleză.
Şi am cântat "MULŢI ANI TRĂIASCĂ" nu "HAPPY BIRTHDAY" la aniversări.
Am sorbit din ochi "Pasiuni" mai ales "Sunset" , chiar si "Dallas" .. şi cine zice că nu s-a uitat ori minte ori nu avea încă televizor.
Reclamele de pe posturile străine ne înnebuneau, şi abia aşteptam să vină şi la noi guma Turbo, sau puştile alea absolut superbe cu apă.
Între timp, ne consolam cu Tango cu vanilie şi ciocolată şi clasicele bidoane umplute cu apa de la robinet, care turnate în cap ne provocau pneumonii. Şi uite un motiv bun să nu mergem la şcoală.
Noi am ascultat şi Metallica, şi Ace of Base, şi DJ Bobo, şi Michael Jackson, şi Backstreet Boys şi Take That, şi încă nu auzisem de manele, singurele melodii de joc fiind horele la chefuri, la care nimeni nu ştia paşii, dar toţi dansam!
Dar spre deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atât de Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Abba şi de Queen, cât şi de noile nume gen: 50 Cent şi Britney Spears.
Am citit "Licurici", "Pif", "Cireşarii", şi am băut "Cico" şi "Zmeurată" si ni s-a părut ceva extraordinar când au aparut primele sucuri "de la TEC " fără să ne fie teamă că "au prea multe E-uri", iar la şcoală beam toată clasa dintr-o sticlă de suc fără teamă de viruşi.
Noi am baut prima Coca-Cola la sticlă şi am descoperit internetul.
Noi nu ne dădeam beep-uri, ne fluieram să ieşim afară, noi nu aveam dolby surround system, tăceam toţi ca să auzim acţiunea filmului, nu aveam Nintendo sau PlayStation ci jocuri tetris de care ne plictiseam la o lună după ce le cumparam şi le uitam pe dulap, pline de praf.
Abia aşteptam la chefuri sa jucăm "Fântâniţa", sau "Flori, fete sau băieţi", sau "Adevăr sau Provocare", sau orice ne dadeă un pretext să "pupăm pe gură" pe cine "iubeam".
Noi suntem cei care încă au mai "cerut prietenia", care încă roşeam la cuvântul "sex", care dădeam cu banul care să intre în farmacie să cumpere prezervative, pe care apoi să le umplem cu apă şi să le aruncăm în capul colegilor, care am completat mii de oracole, sperând ca persoana iubită va citi acolo unde scrie "De cine iţi place?" că ne place de el/ea.
Este uimitor că încă mai suntem în viaţă, pentru că noi am mers cu bicicleta fără cască, genunchiere şi cotiere, nu am avut scaune speciale în maşini, nu am aruncat la gunoi bomboanele care ne cădeau din greşeala pe jos, nu am avut pastile cu capac special sa nu fie desfăcute de copii, nu ne-am spălat pe mâini după ce ne-am jucat cu toţi câinii şi toate pisicile din cartier, nu am ţinut cont de câte lipide şi glucide mâncam, părinţii noştri nu au "child proof the house", ne-au trimis să cumpărăm bere şi vin de la alimentară, şi câte un pachet de ţigări de la tutungerie.
Noi am fost martorii a trei schimbări de bancnote şi monede, noi am râs la bancuri cu Bulă, noi am fost primii care au auzit-o pe Andreea Esca la Pro TV , noi suntem cei care mai ţinem minte emisiunea "Feriţi-vă de măgăruş".
Suntem o generaţie de învingători, de visători, de "first-timers".
Daca citeşti şi ai căzut măcar un pic pe gânduri, eşti de-al nostru ♥!
Distribuie prietenilor pe care poate i-ai uitat de mult, să îşi aducă aminte şi ei!
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Mier Aug 08, 2012 2:57 pm

Imi amintesc cu mare drag despre replici precum: "Imparate, luminate, cat e ceasul de`departe?" -> "Un pas de furnica" sau "Doua mamaligi invartite" sau "O saritura de iepure schiop" ! :P E imposibil sa nu fi jucat si voi "Te
lefonul fara fir" cand ne amuzam la maxim la aflarea cuvantului si compararea lui cu cel initial! :) Sau "As manca o portocala" -> "De ce una si nu noua?" -> "De ce noua si nu paisprezece?" ! Sau" Baba-Oarba" ,"Leapsa" , "Lapte Gros" , "Capra" , "Gramada cere varf" , "Baraj" , "Victorie" , "Ratele si Vanatorii" , "Tara, tara, vrem ostasi" , "Sticluta" , "Adevar sau provocare" , "Flori, fete sau baieti" sau "Paparudele"... :)) Sa nu uitam de serbarile de final de an scolar unde eram admirati si ne erau admirate costumele care intruchipau personaje precum: "Iarna" , "Primavara" , "Vara" , care era cea mai iubita, si "Toamna", cand eram premiati cu aplauze dupa recitarea poeziei sau a rolului si primeam "Premiul I" si coronita confectionata din flori din gradinita proprie create de parintii nostri carora le ofeream si noi ajutor! :) Cu siguranta toti ati vazut filme alb-negru cu raposatii adevarati actori: Toma Caragiu , Dem Radulescu , Stefan Banica Senior , nu cu "talentatele" noastre actrite de telenovele... Cu siguranta toti ati ras cu pofta la glumele veritabilului oltean Amza Pelea cunoscut drept "Nea Marin" povestind despre Veta si Suca! ;)) Cu siguranta si voi ati asteptat la fel de nerabdatori ca si mine Revelioanele cu Nae Lazarescu si Vasile Muraru , cu masa imbelsugata de mancaruri naturale , sanatoase si miros imbietor de cozonaci proaspat scoti din cuptor... E imposibil sa nu fi vazut MACAR un episod din "sabrina" , "Sunset Beach" , "Dr. Quinn" , "Tanar si nelinistit" sau "Pasiuni".... Sa nu-mi spuneti ca n-ati vazut "Liceenii" , "Nea Marin Miliardarul" , "BD la munte si la mare" , "Veronica" , "Pistruiatul" , "Cu mainile curate" , "Orient Expres" sau inegalabilul "Margelatu'".... :-< Amintiti-va cand, inainte de inceperea unui film la TV, se anunta "Acest film poate fi vizionat de copiii de peste 12 ani numai cu acordul sau impreuna cu parintili!" si erau afisate in coltul din dreapta jos: cercul=12 ani sau cu acordul parintilor ; patratul=thriller ; si mai era triunghiul (care parca era reprezentativ pentru filmele erotice) ... Sper sa le fi enumerat corect... :D Nu mai vorbesc de ajutorul pe care il ofeream parintilor sau bunicilor atunci cand nu ne jucam pentru ca era "neaparata nevoie de ajutorul nostru" sau cand ne "mituiau" ca ne iau ceva daca ii ajutam! ;)) Ar mai fi multe de spus, .....
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de adriana Mier Aug 08, 2012 2:58 pm

da anka, ce vremuri frumoase , din pacate au trecut ani asa de repede si am ramas doar cu amintirile ....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de anka9mai Vin Aug 10, 2012 7:33 pm

asa este Adriana...eu devin tare melancolica cand citesc asemenea randuri..
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Si mami a fost copil - Pagina 6 Empty Re: Si mami a fost copil

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum