Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Emiratele Arabe Unite-Dubai EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 8 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 8 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Emiratele Arabe Unite-Dubai 2466r05Ady.Biju

Emiratele Arabe Unite-Dubai 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai 2quni4z hmshop.wordpress.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai Wkpzltartizele.blogspot.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Emiratele Arabe Unite-Dubai Kaqpztbratari magice



Emiratele Arabe Unite-Dubai 69m8w9 Shop/candles



Emiratele Arabe Unite-Dubai 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Emiratele Arabe Unite-Dubai Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Emiratele Arabe Unite-Dubai 2moa4jsbiosens.ro



Emiratele Arabe Unite-Dubai W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai 2ef53k2reginamaria.ro



Emiratele Arabe Unite-Dubai 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Emiratele Arabe Unite-Dubai 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Emiratele Arabe Unite-Dubai

+10
elena
roxana ,mamica finuta
teodoraion
celina74
paul_A
sandy
Raluca30
adriana
Maria
Rania
14 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 12:59 am

In acest topic imi propun sa va arat Dubaiul prin ochii mei cu bune si cu rele

Emiratele Arabe Unite sunt formate din 7 emirate fiecare cu guvernul,legislatia si conducatorul lui.Capitala Emiratelor este Abu Dhabi nu pentru ca ar fi mai mare,mai dezvoltat sau mai frumos decat Dubaiul,ci pentru ca cel care a unit triburile devenite acum emirate la inceputul anilor '70 a fost conducatorul din Abu Dhabi si pentru ca nu in ultimul rand acolo se gaseste mai mult petrol,deci mai multi bani.
Dubaiul este unul dintre cele 7 emirate,de departe cel mai mare,impunator,dezvoltat,cosmopolit si frumos dintre toate.
In mai putin de 40 de ani intr-o zona de desert arid si-au facut treptat aparitia zgarie nori impozanti,autostrazi imense ,firme de tot felul si odata cu numeroasele locuri de munca si forta de munca adusa din afara granitelor mai ales din india si tarile arabe din Orientul Mijlociu astfel incat in prezent populatia Emiratelor este de 8 milioane de locuitori dintre care numai 1 milion si ceva cetateni emiratezi.
In Dubai,desi esti un oras cosmopolit care reuneste multe din religiile Globului,religia emiratului si majoritara totodata este cea musulmana.Moscheile se gasesc peste tot,iar la ora de rugaciune din minaretul fiecarei moschei se aude chemarea musulmanilor la rugaciune(adhanul),iar rugaciunea poate fi indeplinita atat in moschee,pe strada sau in mall(in fiecare mall exista sali de rugaciune).
Dubaiul este de asemenea un oras al contrastelor de la femei acoperite din cap pana in picioare carora nu li se vad nici ochii(cu Burka) ,la femei cu val,la femei imbracate in stil occidental sau in portul traditional tarii lor...cel mai mult imi plac personal impozantele saree-uri ale indiencelor bine ingrijite.
Desi este un oras musulman Dubaiul este si orasul placerilor....aici amatorii distractiilor nocturne se pot destinde intr-o discoteca sau un club de noapte fara probleme ,iar in weekend anumite strazi ale Dubaiului sunt frecventate de amatorii de placeri carnale ocazionale,unde pot gasii cu usurinta o partenera.
In restaurante exista atat sectiune comuna pentru femei si barbati ,cat si spatii rezervate exclusiv familiilor unde femeile pot trage perdeaua si isi pot da fara probleme niqab-ul(valul care acopera fata dar nu si ochii) jos.
Desi populatia Dubaiului este de aproximativ 4 milioane de locuitori rareori poti vedea oameni mergand pe jos principalele puncte in care poti face miscare,fiind in schimb imensele mall-uri ,vara datorita caldurii insuportabile ,iar iarna datorita frutunilor de nisip.
Voi continua in curand si voi adauga si poze Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Maria Vin Oct 29, 2010 1:07 am

o sa fie interesant,te asteptam :floridar:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 29, 2010 1:15 am

va fi un topic foarte interesant ..... abia asteptam rania sa vedem pozele
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Raluca30 Vin Oct 29, 2010 1:22 am

Te asteptam!!! Emiratele Arabe Unite-Dubai 642704
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de sandy Vin Oct 29, 2010 1:22 am

ce reprezinta valul acela...de ce o femeie nu trebuie vazuta decat de sotul ei??..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de paul_A Vin Oct 29, 2010 3:14 am

interesant, te asteptam cu continuarea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

as indrazni sa spun ceva, si anume ca femeile din Iran nu au tocmai o soarta prea buna, mai ales daca gesesc cu ceva ...poate sunt doar zvonuri, si ne lamuresti tu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 29, 2010 12:41 pm

da floprina asa am vazut si eu in telenovela de pe acasa ..... de exemplu crima de onoare, chiar se practica?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 5:59 pm

Eram sigura ca ma veti intreba de "iubire si onoare" Emiratele Arabe Unite-Dubai 199844
Ei bine pentru ca este o telenovela si mai ales romaneasca ce se prezinta in ea este absolut jignitor la adresa musulmanilor,dar o sa va raspund la fiecare pe rand.
Am sa incep cu intrebarea ta Adriana
Crima de onoare-acest concept nu exista in Islam.
Viata unui om este pusa la mare rang in Islam,adulterul poate atrage dupa sine pedeapsa cu moartea atat in cazul unui barbat cat si a unei femei,dar numai de catre o instanta si mai mult decat atat trebuie sa existe 4 martori.In cazul in care nu exista acesti martori cel care a acuzat va fi pedepsit.Asadar Islamul nu are nicio legatura cu crima de onoare ,iar indivizii nu isi pot face singuri dreptate in numele Islamului tine doar de traditia oamenilor.Personal de cand am de-a face zilnic cu lumea musulmana nu am auzit niciodata de astfel de cazuri si nici soacra mea care locuieste de peste 30 de ani in Iordania,desi amandoua am auzit de cazuri in care au existat relatiile premaritale sau adulterine ,ca o paranteza in tarile arabe este in voga himenoplastia(refacerea himenului) .Aici in Dubai de exemplu mai mult de jumatate din femeile pana in 30 de ani nu sunt casatorite si nu intentioneaza sa se casatoreasca ,avand relatii premaritale si niciuna nu este ucisa in numele onoarei.Este doar interesul mass-media de a denigra Islamul si a creste audienta nimic mai mult sunt doar povesti.De exemplu toata povestea acestei telenovele a inceput cand scenarista a citit intr-un ziar o stire despre o crima de onoare din Iordania,repet soacra mea de 30 de ani nu a auzit si nu a asistat la asa ceva vreodata in Iordania.
Ca sa mai semnalez una din multele greseli din telenovela....Nour la un moment dat poarta un batic roz si este mare scandal din aceasta cauza.Acest lucru nu are niciun fundament islamic .Islamul nu este impotriva niciunei culori.Eu ma imbrac in roz (este una din culorile mele preferate) de la roz pal la roz fucsia si nimeni nu ma intreaba nici macar de sanatate astea sunt aberatii ca sa se faca audienta 95% din ce se spune in telenovela este eronat.
Revin putin la cazul crimei de onoare...sa ne amintim putin de "Clona" pe care sunt convinsa ca majoritatea am urmarit-o...De fiecare data cand Jade este acuzata de catre cineva de adulter in fata unchiului Ali acesta intreaba ai 4 martori?
Femeile musulmane nu sunt cum se prezinta in aceasta telenovela oropsite ,nu, ele pot sa iubeasca,sa-si aleaga singure sotul,sa lucreze,sa studieze,sa aleaga sa nu poarte batic sa faca ce face orice femeie.Am sa continui daca mai aveti intrebari despre telenovela.
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de celina74 Vin Oct 29, 2010 6:06 pm

Rania , astept sa ne mai povestesti de Dubai ... si sa vii cu multe poze .... as vrea sa aflu mai multe despre el
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 6:11 pm

Paul_A am sa continui cu intrebarea ta.
Si am sa incep prin a spune ca decat 30% poate din iranience si acestea sunt cele traditionaliste mai poarta imbracamintea traditionala sau niqab-ul asa cum vedem prezentat in mass-media,restul poarta semi-hijab asta insemnand o esarfa aruncata pe jumatate din cap cu pantaloni si maneci trei sferturi cu decolteul afara.Nu neg ca in Iran politia religioasa este peste tot la fel ca in Arabia Saudita,dar cazurile in care femeile sunt aspru pedepsite de catre instantele religioase,pentru ca nu voi vorbi de cazurile in care sotii lor sunt mai nebuni si au ce au cu bietele femei si in Romania este o rata foarte mare de violenta in familie si nu tine de religia sau cultura tarii,sunt foarte rare.Este adevarat ca nu poti intra in Iran fara val ,dar din nou spun iraniencele nu sunt oropsite de familiile lor.De exemplu in Romania am o colega de facultate iranianca .Daca nu ai stii nationalitatea ei nu ai spune niciodata ca vine din Iran .Ceea ce se aude peste tot despre Iran sunt in majoritate zvonuri si prostii.
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 6:16 pm

Sandy valul sau baticul (hijabul) si nu niqab-ul(valul care acopera si fata) este purtat in primul rand pentru Dumnezeu,nu pentru oameni,iar scopul lui este de a proteja femeia.Acum lasa-ma sa-ti raspun eu printr-o alta intrebare:De ce as dori eu ca femeie in general sa-mi etalez corpul in fata altor barbati care nu sunt din familia mea si sa atrag probleme precum gelozia,neincrederea si suspiciunea sotului meu?De ce as vrea sa imi arat eu trupul altor barbati cand eu vreau sa fiu doar pentru sotul meu?
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de sandy Vin Oct 29, 2010 6:23 pm

buna intrebare..dar de ce ai atrage aceste lucruri semnalate de tine?????increderea vine din iubire..iar imaginatia oamenilor poate veni si fiind foarte acoperita,nu neaparat numai vazand!!!desi vazand se smintesc barbatii mai repede..se pot sminti si gandindu-se invers!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Raluca30 Vin Oct 29, 2010 6:31 pm

Rania a scris:Sandy valul sau baticul (hijabul) si nu niqab-ul(valul care acopera si fata) este purtat in primul rand pentru Dumnezeu,nu pentru oameni,iar scopul lui este de a proteja femeia.Acum lasa-ma sa-ti raspun eu printr-o alta intrebare:De ce as dori eu ca femeie in general sa-mi etalez corpul in fata altor barbati care nu sunt din familia mea si sa atrag probleme precum gelozia,neincrederea si suspiciunea sotului meu?De ce as vrea sa imi arat eu trupul altor barbati cand eu vreau sa fiu doar pentru sotul meu?


Foarte frumos raspunsul tau!! Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 29, 2010 6:36 pm

Rania a scris:Paul_A am sa continui cu intrebarea ta.
Si am sa incep prin a spune ca decat 30% poate din iranience si acestea sunt cele traditionaliste mai poarta imbracamintea traditionala sau niqab-ul asa cum vedem prezentat in mass-media,restul poarta semi-hijab asta insemnand o esarfa aruncata pe jumatate din cap cu pantaloni si maneci trei sferturi cu decolteul afara.Nu neg ca in Iran politia religioasa este peste tot la fel ca in Arabia Saudita,dar cazurile in care femeile sunt aspru pedepsite de catre instantele religioase,pentru ca nu voi vorbi de cazurile in care sotii lor sunt mai nebuni si au ce au cu bietele femei si in Romania este o rata foarte mare de violenta in familie si nu tine de religia sau cultura tarii,sunt foarte rare.Este adevarat ca nu poti intra in Iran fara val ,dar din nou spun iraniencele nu sunt oropsite de familiile lor.De exemplu in Romania am o colega de facultate iranianca .Daca nu ai stii nationalitatea ei nu ai spune niciodata ca vine din Iran .Ceea ce se aude peste tot despre Iran sunt in majoritate zvonuri si prostii.

cum actioneaza aceasta politie a religiei? Presupun ca religia ar trebui sa inceapa din interior..deci de ce sa fii controlat de cineva pentru ca tu sa respectii ceea ce spune religia ta?...

teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 7:02 pm

De exemplu in Arabia Saudita politia religiei la ora rugaciunilor indeapma musulmanii sa mearga la rugaciune ca ei merg sau nu asta e treaba lor,sau o femeie imbracata indecent,baticul nu-i acopera gatul sau decolteul,sau poarta batic cu tricou esti indemnata sa-si revizuiasca vestimentatia.
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 29, 2010 7:07 pm

Am inteles eu asta..dar mi se pare ca iti este privat dreptul de a alege....,lliberul arbitru....vrei sa mergi cu Dumnezeu si sa Il urmezi..faci fapte bune si viata ta nu are cum sa fie una de desfrau...,nu vrei sa mergi...e alegerea ta...si vei fi judecat in functie de alegerile tale....; iar daca vrei sa ii arati cuiva ca greseste ..nu e nevoie de politie...e nevoie de dragoste...asta e parerea mea... :)
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 7:15 pm

Intr-adevar increderea vine din iubire,la fel cum neincrederea vine din gelozie.Daca imaginatia unora vine si cand femeia este acoperita,atunci nu mai este vina femeii nu ea incearca sa atraga,ci imaginatia acelor persoane este bolnava si eu ca om nu am cum sa impiedic asta.In esenta inainte de toate ne acoperim pentru Dumnezeu,asa cum si Biblia de exemplu indeamna ,asa cum si Fecioara Maria isi acoperea capul,asa cum si femeia ortodoxa mai credincioasa sau mai putin isi acopera capul in biserica,dar intrebarea e respectul fata de Dumnezeu si de religie se termina la iesirea din biserica?
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 29, 2010 7:23 pm

tocmai...despre asta e vorba!!!!!!!!!!un crestin adevarat e crestin in fiecare zi..duminica sau ziua in care merge la biserica e pentru a se incarca spiritual pentru saptamana ce urmeaza!

hai ca te lasam putin ca te-am zaacit..intre timp te invit aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 7:51 pm

Raspunsul din ultima mea postare era pentru sandy Emiratele Arabe Unite-Dubai 355692 iar raspunsul la intrebarea ta teo este ca acest tip de politie exista numai in 2 tari si anume Iran si Arabia Saudita din cauza conducatorilor religiosi care duc totul catre extremism,lucru neplacut in Islam,deoarece aceasta este o religie de mijloc nu a extremelor,iar daca acest tip de politie exista in aceste tari nu-ti imagina ca toti sunt curati ca lacrima sau musulmani mai practicanti ,fara de pacate si fac tot ceea ce sunt indemnati...oricum daca nu vine din suflet nu este acceptat de Dumnezeu
Nu ma zapaciti si va astept cu alte intrebari problema e ca de aseara am probleme cu netul si trebuie sa scriu o postare de 3-4 ori de exemplu aceasta este a 4-a oara cand scriu aceasta postare pentru ca atunci cand vreau sa trimit postarea netul nu merge Emiratele Arabe Unite-Dubai 16974
Va pup Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Maria Vin Oct 29, 2010 7:54 pm

Rania macar da un copy,sa nu pierzi postarea si sa iei de la capat cu scrisul Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de sandy Vin Oct 29, 2010 8:00 pm

multumesc de raspuns intr-adevar ..eu stiu lucrurile astea..stiu ca si la ortodoxi scrie..si daca te dai cu ruj...si iti evidentiezi...ochii cu rimel de exemplu!!!si asa trezesti cuiva ceva...de parte barbateasca e pacat asta fiind desigur si la imbracaminte..eu insa...cred ca daca nu ai vrut sa faci asta intentionat!!..si nu te-ai gandit..nu e pacatu;l tau!!..parerea mea!!..insa ai dreptate!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Vin Oct 29, 2010 8:05 pm

Si in Islam este la fel pentru machiaj sandy,normal ca nu este pacatul tau de exemplu eu inainte sa port val nu intentionam sa trezesc imaginatia barbatilor sau sa ii atrag la fel cum nici acoperita nu intentionez asta....tine pana la urma de alegerea fiecaruia eu cunosc si cazuri de femei crestine care sunt acoperite ca musulmanele si de musulmane care se imbraca in stil occidental repet depinde de fiecare in parte si de cum se simte confortabil.Oricum este o greseala sa te acoperi daca nu esti pregatita complet si nu esti convinsa ca asta vrei sa faci pentru ca sunt multe de infruntat si ca sa pui azi val si peste 1 sapt sa-l dai jos de ce l-ai mai pus ....
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Vin Oct 29, 2010 8:21 pm

Rania , sincer eu chiar te admir foarte tare , si ma minunez ca tu desii te-ai nascut in alta tara in alta religie , acum esti cu totul si cu totul alta persoana , Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395 indiferent cum esti ,esti o deosebita cu un suflet nobil si curat Emiratele Arabe Unite-Dubai 728535 esti o femeie desteapta , care stie ce vrea de la viata , iti doresc tot binele din lume Emiratele Arabe Unite-Dubai 658657 eu as dorii sa vad si niste imagini din Dubai Emiratele Arabe Unite-Dubai 748640
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de paul_A Vin Oct 29, 2010 10:18 pm

Rania, intrebarea mea a venit in urma citirii mele a unui articol in care se spunea ca femeile care savarsesc adulter sunt omorate cu pietre, erau si detalii, cu ca moartea este violenta si pedepsa nu dureaza mai mult de 20 de minute...
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Rania Sam Oct 30, 2010 9:51 pm

Roxana multumesc mult pentru complimente Emiratele Arabe Unite-Dubai 693395 Paula intr-adevar aceasta era pedeapsa traditionala pentru adulter,atat pentru femei cat si pentru barbati repet,cum pentru furt de exemplu trebuia sa ti se taie mana ,dar in zilele noastre poate se mai intampla in comunitati izolate ,la beduini in desert,sau la tara unde oamenii nu au evoluat prea mult unde inca exista casatorii aranjate si cate si mai cate ,dar in majoritatea cazurilor indiferent de tara adulterul se sfarseste prin divort ,furtul prin trimiterea la puscarie ca peste tot
Am sa va pun poze cand o sa-mi mearga netul mai bine ca de azi noapte incerc sa intru pe net si abia acum am reusit. Emiratele Arabe Unite-Dubai 199844
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Emiratele Arabe Unite-Dubai Empty Re: Emiratele Arabe Unite-Dubai

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum