Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

+12
cori
crina_oc
teodoraion
roxana ,mamica finuta
Maria
mona_mami
paul_A
sandy
mofturaki
Raluca30
Gianina
adriana
16 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Joi Ian 27, 2011 6:32 pm

multumesc fetele pentru incurajari si pentru gandurile vastre bune , deocamdata urmez tratamentul , luna viitoare imi voi face un papanicolau pentru ca nu am rabdare sa astept 4 luni .... deocamdata ramane doar riscul de a face cancer , nu se stie daca se va declansa , sau mai bine spus cand se va declansa , poate fi 5-10-15 ani cine stie!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de sandy Joi Ian 27, 2011 6:52 pm

ai incredere va fi bine,,eu asa cred...sigur daca eram in situatia ta,,eram speriata si reactionam la fel!!...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de teodoraion Joi Ian 27, 2011 7:23 pm

mult succes si sanatate..in mod sigur adevarat ca oricare am fi speriate..ar fi fals sa spunem ca nu..dar ai incredere.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Sam Ian 29, 2011 12:08 am

crina_oc a scris:Adriana....sanatate multa!!
Stiu cum te simti, din pacate si mie luni mi-a descoperit un chist endometriozic de 54/31mm pe ovarul drept Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 740747 sper sa se retraga cu ajutorul tratamentului hormonal si sa pot sa mai fac un bebe Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 390583

crina ai grija de tine si multa sanatate, ce tratament ti-a dat?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de teodoraion Sam Ian 29, 2011 5:29 pm

crina_oc a scris:Adriana....sanatate multa!!
Stiu cum te simti, din pacate si mie luni mi-a descoperit un chist endometriozic de 54/31mm pe ovarul drept Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 740747 sper sa se retraga cu ajutorul tratamentului hormonal si sa pot sa mai fac un bebe Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 390583

si eu am avut chist destul de mare inainte s-o am pe Larisa si l-am tratat naturist mai mult...cum spunea Sandy au ramas uimiti doctorii ca mi-a trecut asa repede..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de crina_oc Sam Ian 29, 2011 6:50 pm

adriana a scris:
crina ai grija de tine si multa sanatate, ce tratament ti-a dat?
Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 869129
mi-a dat deocamdata anticonceptionale, peste 6 luni vedem ce urmeaza...

Teo am sa incerc si tratament naturist Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 869129
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 11, 2011 7:12 pm

acum o luna am repetat din nou testul papanicolau si nu mi-a iesit deloc bine, mi-a iesit ASCUS C 3 asta indica clarca ceva este in neregula , la colposcopie mi-a iesit pe col o zona de mozaic care nu se coloreaza ...... doctora de la colposcopie si mai multi doctori mi-a recomandat sa fac ERAD .... doar ca doctora mea ginecoloaga nu vrea , mi-a zis sa mai aman inca 6 luni si sa repet papanicolau si apoi din nou sa repet la 6 luni ..... insa mie mi e pare ca se amana foarte mult si nu stiu ce sa fac!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de cori Mar Oct 11, 2011 7:35 pm

si eu am avut o rana pe colul uterin anul trecut si mi-a cauterizat-o si am fost acum o luna iar la control si a zis ca colul e curat doar ca am niste chisturi care nu sunt foarte mari.mi-a dat sa iau anticonceptionale 3 luni si dupaia sa merg iarasi la control.
cori
cori
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 11, 2011 7:36 pm

unde ai fost la control cori , la ce spital ? cum ti-a cauterizat rana? cu anestezie ?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Mar Oct 11, 2011 7:43 pm

eu am avut o rana pe col , destul de micuta , am tratat-o cu ovule vaginale , tb sa fac sieu testul am inteles ca la noi daca iei trimetere costa 15 ron
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 11, 2011 7:47 pm

roxy la spital daca mergi este gratuit .... vorbesc de papanicolau ....cu trimitere binenteles
este bine ca testul citologic papanicolau sa il facem macar 1 data pe an
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de cori Mar Oct 11, 2011 7:50 pm

la spital la Lugoj am facut cauterizarea dar fara anestezie dar sa stii ca este o durere suportabila cu toate ca eu am avut rana destul de mare cat o moneda de 50 de bani si mi-a cauterizat-o de 2 ori.
cori
cori
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Mar Oct 11, 2011 7:56 pm

adriana a scris:roxy la spital daca mergi este gratuit .... vorbesc de papanicolau ....cu trimitere binenteles
este bine ca testul citologic papanicolau sa il facem macar 1 data pe an
da interesant am sa discut cu medicul de familie si am sa fac primul pas , datorita voua Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 869129
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 11, 2011 8:06 pm

pai roxy noi trebuiesa facem primul pas si sa mergem la control .....
cori am inteles ca simti o caldura si miroase a carne arsa ....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de cori Mar Oct 11, 2011 8:43 pm

da miroase a ars si iese ca un fel de fum.
cori
cori
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 21, 2011 10:30 pm

acum 2 saptamani am repetat iat papanicolau si rezulatul a fost acelasi ...C 3 , Displazie severa sai CIN 3 , HSIL .... si inca cateva .... din cate am inteles nu este bine deloc , a avansat destul de repede si urmeaza c............ , drept urmare mi-am facut programare la Delta vinerea viitoare sa fac ERAD - ul .....plus recoltarea pentru laborator sa vedem de ce natura este ..... sincera sa fiu imi este foarte frica ..... m-am programat sa il fac cu anestezie locala si asa costa 550 ron , cu anestezie totala era mult mai mult!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de elena Sam Oct 22, 2011 3:39 am

of Adriana, te cred ca iti este frica, dar..fi tare...gandeste pozitiv..sa ai moralul ridicat este foarte important . pupici !
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Sam Oct 22, 2011 11:09 am

multumesc mult elena, imi este frica, imi este frica sa nu fie cancer .... pana imi va iesi rezultatul nu pot sta linistita
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de Elena23 Dum Oct 23, 2011 12:43 pm

Adriana,incearca sa nu te mai gandesti ca iti faci mai mult rau,stiu ca e usor sa vorbesti nefiind in cauza dar...gandeste pozitiv!! Suntem alaturi de tine....si eu am avut o rana pe col acum cativa ani si m-a cauterizat...asa este miroase a carne arsa dar e o durere suportabila...acum deinde si cat este de mare suprafata de cauterizat.Eu am simtit o durere de burta ca la menstruatie si a durat 2 min...am facut-o la Giulesti.
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 23, 2011 12:45 pm

mersic elena , este inevitabil sa nu ma gandesc .... gandesc pozitiv dar gandesc si negativ .... si imi pun intrebarea daca este ??????????????
doctora zicea ca o sa imi faca anestezie locala .... cum o face nu am mai intrebat!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de Elena23 Dum Oct 23, 2011 12:47 pm

Daca este cancer....te vei opera,,,si te vei face bine!!! Asta trebuie sa gandesti...CA TE VEI FACE BINE PENTRU COPILUL TAU!!! la el sa te gandesti tot timpul..
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 23, 2011 1:46 pm

da elena , ai perfecta dreptate , pentru el voi lupta si va fi bine ...am incredere in DD , ... pana acum ma ajutat mereu
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de sandy Dum Oct 23, 2011 2:28 pm

Adriana,,multe imbratisari si multe ganduri bune ,,ne rugam sa fie bine!!..Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de adriana Sam Oct 29, 2011 10:47 am

Ieri am fost si mi-am facut ERAD -ul ( electrorezectie), am fost la clinica la DELTA la Doamna Dr Murariu Anca .... ce pot sa va spun ca este o draguta , ma linistit foarte mult si ma incurajat ..... iar procedura a durat foarte putin aproximativ 15 min si nu am simtit nimic..... doar putina caldura ....in rest totul a decurs foarte bine , nu am avut scurgeri de sange ceea ce este foarte bine iar eu ma simt perfect , nici o durere nimic .....Va recomand tuturor daca aveti o astfel de problema sa mergeti si sa faceti Erad nu sa stati aproape 3 ani (ca mine )din cauza ca mi-a fost frica
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de mona_mami Sam Oct 29, 2011 8:09 pm

Sanatate multa, Adriana! Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie - Pagina 2 Empty Re: Virusul Papiloma uman - HPV, Papanicolau, Colposcopie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum