Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Ginecologie !!!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Ginecologie !!!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Ginecologie !!!! 2466r05Ady.Biju

Ginecologie !!!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Ginecologie !!!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Ginecologie !!!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Ginecologie !!!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Ginecologie !!!! Kaqpztbratari magice



Ginecologie !!!! 69m8w9 Shop/candles



Ginecologie !!!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Ginecologie !!!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Ginecologie !!!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Ginecologie !!!! 2moa4jsbiosens.ro



Ginecologie !!!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Ginecologie !!!! 2ef53k2reginamaria.ro



Ginecologie !!!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Ginecologie !!!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Ginecologie !!!!

+6
anka9mai
paul_A
mofturaki
Raluca30
teodoraion
sandy
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Anunt Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Feb 03, 2011 1:45 am

Cat de des mergeti la un control ginecologic?
Cu ce probleme ginecologice va confruntati?
Sa vorbim deschis pe aceasta tema !
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Feb 03, 2011 1:56 am

fetele as vrea sa va intreb daca a avut cineva anexita.... mie mi-a gasit doctora si pe dreapta si pe stanga , in partea stanga ma doare de cateva luni bune , doctora mi-a dat sa iau antibiotic Eficef 200mg , 1 la 12 ore , supozitoare carpicon 1 dimineata si 1 seara .
am inteles ca este destul de pacatoasa si anexita si ca tratamentul ar trebui urmat si de tot , insa mie doctora nu mi-a spus! .....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de sandy Joi Feb 03, 2011 2:03 am

ar trebui sa mergem macar o data pe an...din pacate,,eu nu am mai fost de ani buni!!...cred ca mi-a ajuns cat m-au cracit..in timpul sarcinii..Ginecologie !!!! 199844..nu faceti ca mine..

Anexita nu am avut...dar stiu ca daca urmezi tratament e in regula apoi.,,sper ca fetele..ce s-au confruntat cu anexita sa ti dea mai multe detalii...Ginecologie !!!! 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Feb 03, 2011 2:20 am

foarte rau faci sandy ca nu te duci macar o data pe an la un control , eu imi fac in fiecare an papanicolau, examen de secretie pana acum mi-au iesit mereu bune , insa anul acesta ati vazut ce am patit! ,,,,,
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de sandy Joi Feb 03, 2011 2:23 am

stttttiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuu...cred ca prima oara cand ma duc..va merge Nick cu mine...ca s nu-l mai pacalesc ca merg..si apoi...ii spun ca nu m-am mai dus..cand am mers ..ultima oara..dra mea era in concediu..Ginecologie !!!! 199844..a fost ca fc...cand ma hotarasem si eu...Nick mereu imi zice..eu sunt...tembela rau!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Feb 03, 2011 2:28 am

eu am pregatit un bilet de trimitere//luna asta merg neaparat(sper sa nu avem masculi pe aici Ginecologie !!!! 199844 ) vreau si un papanicolau neaparat...
anexita totusi nu e asa periculoasa se trateaza..
ceva schimbari Adriana in vechiul diagnostic?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Joi Feb 03, 2011 3:41 am

eu fetelor am faut papanicolau acum o saptamana si azi am luat rezultatele,au iesit binisor doar o mica inflamatie,mi-a dat niste ovule dar nu am sa le folosec,am cumparat un gel ptr spalaturi cu echinacea,galbenele si musetel,si inca unul cu propolis dupa ce voi face o cura de spalaturi mai fac un papanicolau sa vad cum iese
Mai am de facut saptamana viitoare o ecografie transvaginala,sunt suspecta de ovare polichistice,am mai avut dar am fost operata si sarputea sa se refaca,ramane de vazut.
Adriana eu nu am avut anexita niciodata si nu stiu ce sa iti spun Ginecologie !!!! 869129
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de mofturaki Joi Feb 03, 2011 3:49 am

off fetelor si eu m-as duce la un control...dar sincera sa fiu in Braila n-am curaj! ... cred ca imi voi face o programare la Gine cand ajung in vara la cluj...ultima data mi-am facut testul papanicolau in 2006 cred... iar la control al fost...cand eram insarcinata!!!! Ginecologie !!!! 377534
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Feb 03, 2011 3:08 pm

teo inca astept rezultatele poate vin saptamana asta, am repetat aproape toate analizele
raluca ti-a recomandat cineva spalaturile?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de paul_A Joi Feb 03, 2011 3:43 pm

Eu in 2009 am facut un papanicolau si tot atunci si un consult gineco
N-au fost probleme
in august vreau sa mai merg pe acolo; Ginecologie !!!! 869129
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Vin Feb 04, 2011 3:04 am

Spalaturile mi lea dat doctora dupa ce am nascut sa fac atunci in fiecare seara timp de 7 zile
Am mai citit intr-o revista naturista, ptr rani se fac spalaturi cu fiertura din pelin si galbenele,se pune la 1 L de apa o lingura pelin si 1 olingura galbenele se fierbe pana scade la jumate dupa care se pune o jumatate de lingura tinctura de galbenele sau echinacea.Mie mia mers bine cu cura asta si o repet de 2 ori pe an,si nu numai ptr rani ptr mai multe este bun.
Am spus in alta parte ca am baut un ceai foarte bun ptr stomac care ma vindecat dupa ani de tratamente.Eu am cumparat toata gama de ceaiuri printe care si tratamente gincologice care este bun ptr;fibron uterin,anexite,chisturi ovariene,amenoree,dismonoree,distrofie ovariana,infectii uterine,inflamatii vaginale,vulvite,pelviperitonita,rupturi la nastere.
Eu nu am baut sa va spun daca este bun dar am fost multumita de cel ptr stomac si cred ca si asta este bun
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Mar Feb 08, 2011 3:06 pm

spalaturi cu ceai de pelin si galbenele mi-am facut si eu de vreo 3 ori , o data la cateva zile mai exact
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mar Feb 22, 2011 11:10 pm

fetelor eu am terminat toate analize si papanicolau si analize hormonale si ecografie transvaginala.A iesi exact ce banuiam ovare micropolichistice eram sigura ca mi se refac dar speram sa ma insel,dar nui nimic abea nu mai raman gravida
am fost azi la plafar si mi-am cumparat niste extracte din plante sper sa ma ajute .Doamna care era acolo mia spus ca sunt foatre bune si mia tras la xerox o hartie cum se ia si pe ea scrie si de anexita si stiu ca a intrebat Adriana

Anexita
Dimineata Extract de muguri de coacaze negre
pranz Extract din mladite de zmeur
Se administreaza pe o perioada de 2-3 luni cu o pauza de 3-4 zile in timpul menstruatiei Ginecologie !!!! 594984 Ginecologie !!!! 689707 Ginecologie !!!! 869129
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Mar Feb 22, 2011 11:21 pm

imi pare tare rau raluca ca ai si tu probleme, multa sanatate iti doresc , multumesc mult ca ai intrebat si pentru anezita, imi notez ce trebuie sa cumpar , zilele astea trebuie neaparat sa ajung la plafar
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mar Feb 22, 2011 11:27 pm

cu placere Adriana,la mine nu este grav doar ca nu am menstruati regulata si cred ca nu mai raman insarcinata, eu am fost operata o data la paroscopic ptr asa ceva si nu este coplicat.Doctora a zis sa iau anticopcetionale ca numai asa am ciclu regulat dar am refuzat nu sunt deacord sa iau atatia hormoni mai ales ca nu este vorba de 1 luna este de toata viata.
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Mar Feb 22, 2011 11:34 pm

da raluca, nici eu nu sunt de acord cu pilulele , am luat si eu o perioada , aproximativ 1 an apoi dupa 1 an dupa ce am nascut am mai luat vreo 3 luni si cam atat
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mier Feb 23, 2011 12:14 am

ia uitati ce am gasit,ptr ca nu am reusit sa aduc linkul a trebuit sa dau un copy sper sa va fie de folos

Ginecologie-tratamente naturiste




  • IMPORTANT!!! Tratamentele au folosit multor persoane dar eu nu sunt medic, deci ele nu substituie un control medical. Intrebati ginecologul sau medicul endocrinolog in functie de problema.
    Pentru toate fetele cu probleme, am gasit aceste tratamente pe un forum, acolo scriau multe femei ca le-au urmat si ca erau foarte multumite de rezultate. Eu personal mi-am rezolvat chisturile ovariene, am scapat de operatie!!!!
    contra fibrom uterin:

    -naprasnic(adenofibrom uterin si mamar, chist ovarian (ovare polichistice);
    este extrem de eficient in tratarea sterilitatii (la barbati si la femei), a impotentei, frigiditatii, diabetului, afectiunilor pulmonare, diverse disfunctii hormonale,actiune reglatoare hormonala deosebita, el avand un efect asemanator progesteronului, balsam pentru tubul digestiv, reduce inflamatiile inactivand focarele de infectie).Pulberea de naprasnic: se macina fin planta uscata, in piua sau cu rasnita electrica,; din pulberea fina rezultata se iau 1 lingurita de trei ori pe zi; planta se tine sub limba vreme de un sfert de ora, dupa care se inghite cu apa.
    -muguri de zmeur(rubus-idaeus)(fibrom uterin,chist ovarian,amenoree,metroragie,menoragie,metrita,pilozitate excesiva,iminenta de avort,contra fibromului );
    -tinctura din aninul alb(alnus incana)-foarte bun pt.combaterea fibromului uterin


    MEDICAMENTE DIN PLANTE:
    -golden yacca(max.cat scrie pe cutie)de obicei se ia in functie de varsta(ex.50ani=5cutii)
    -cat`s claw sau detoGinecologie !!!! Angryuncaria tomentosa)-vezi prospectul-ambele sunt pentru combaterea sterilitatii,reglare hormonala,resorbtia chisturilor,tumorilor,nodulilor);
    -supozitoare (nu vaginale)cu carpicon.Se adm. din a 5-a zi a ciclului menstrual pana in a 19- a zi(2-dim. si seara)
    -crema de galbenele pentru masarea vaginala;
    -granule(ovule) de argila.Se introduce seara cate o granula de marimea unei alune in vagin dupa masarea vaginului cu crema si se scoate a 2-a zi dimineata,seara repetandu-se procedeul;



    Tratamentul fibromului uterin si al cervicitei

    Metoda cere ceva timp, dar s-a dovedit a fi extrem de eficienta: cu irigatorul, cu para de cauciuc sau cu o seringa de capacitate mai mare (fara ac) se introduce infuzia de rostopasca pentru uz extern (minimum 15 ml) in vagin. Dupa administrarea cu seringa, bazinul va ramane ridicat fata de orizontala, timp de minimum 15 minute, astfel incat preparatul sa nu se scurga din vagin. Este bine ca in aceasta perioada sa fie facute contractii si relaxari succesive ale muschilor vaginali pentru ca circulatia sangvina sa se intensifice, iar principiile active sa fie preluate mai usor. Cea mai eficienta modalitate de administrare s-a dovedit a fi aceea in care, dupa introducerea preparatului in vagin, s-a executat si pozitia "lumanare" timp de 10-15 minute, facand simultan contractii si relaxari ale musculaturii vaginului (care intensifica circulatia locala si permite patrunderea in straturile profunde a principiilor active). Se fac 1-2 administrari pe zi. In cazul cervicitei, durata minima a tratamentului este de 2 saptamani, in timp ce la fibromul uterin durata minima este de 49 de zile. Acest tratament mai este indicat in tratarea trichomonas-ului, candidei, cancerului uterin.

    Acest tratament este valabil si in infectiile cu candida, chlamydia, trichomonas, precum si in infectiile bacteriene. Chiar daca dispar simptomele bolii, este necesar un examen clinic si de laborator inainte de a va hotari sa incheiati tratamentul.

Tratamentul pt.noduli la san
Toate componentele sunt pt.tratarea nodulilor la san,reglare hormonala(pt.afectiuni mamare).

Este indicat sa se tina minim 6 luni.Ar fi indicat sa nu lipseasca nimic din trat.toate completandu-se unele pe altele.



-pt.dureri poti folosi un unguent cu Mastoprofen,Progestagel(se aplica dupa ziua a 14-a a ciclului)

-DETOGinecologie !!!! Angryuncaria tormentosa)se adm.max.cat scrie in prospect

-MASTODYNON sau de AGNUS CASTUS-tinctura:30 pic.dimineata si 30 pic.seara

-GYDRELLE PHYTO-stopeaza procesul evolutiv al patologiei benigne de san adica boala regreseaza (nu mai stiu exact cum se adm.dar daca te uiti pe prospect vei stii,vei lua max.cat scrie in prospect)-in gasesti in farmacii

-NAPRASNIC-4 lingurite-Se ia o lingurita rasa de planta maruntita de patru ori pe zi, pe stomacul gol. Inainte de a inghiti pulberea cu putina apa, ea se tine timp de 10-15 minute sub limba.

Alt trat.pt.cervicite,eroziuni de col,infectii cu candida si trichomonas

Trat.dureaza 20 zile(intre menstruatii).

Seara se fac spalaturi vaginale cu infuzie concentrata de galbenele apoi se maseaza colul cu unguent din propolis;apoi se introduce un ovul de propolis(Microsept-se gaseste la Plafar)-atentie pateaza lenjeria!Dimineata se fac spalaturi vaginale cu antiseptice(Septovag).
Intern:se inghit(sau sug)3 tablete Proposept de 3 ori/zi

Tratament impotriva sterilitatii

Tratamentul dureaza cca.3-6 luni.

Foarte importanta este procurarea dinainte a celor necesare:

- storcator de fructe pentru obtinerea sucurilor de morcov+telina
- rasnita de cafea pentru obtinerea pulberilor din plante si seminte

PLANTE:

- coada-soricelului (menstre neregulate, vaginita, anexita, leucoree, hemoroizi etc.);
- cretisoara (fortificarea fibrelor uterine, fixarea sarcinii, antiavort, tulburari menstruale, afectiuni ale organelor pelviene etc.);
- dragaica sau sanziene(afectiuni uterine);
- galbenele (efect de curatire, boli de ficat, infectii bacteriene, boli gastro-intestinale);
- urzica vie (boli grave ale sangelui, depurativa, hematopoetica, inflamatii ale cailor urinare; afectiuni hepatice);
- urzica moarta galbena sau alba (boli grele ale organelor pelviene,tulburari menstruale);
- naprasnic (adenofibrom uterin si mamar, chist ovarian (ovare polichistice);

Este extrem de eficient in tratarea sterilitatii (la barbati si la femei), a impotentei, frigiditatii, diabetului, afectiunilor pulmonare, diverse disfunctii hormonale,actiune reglatoare hormonala deosebita, el avand un efect asemanator progesteronului, balsam pentru tubul digestiv, reduce inflamatiile inactivand focarele de infectie).

TINCTURI:

- muguri de zmeur(rubus-idaeus)(fibrom uterin,chist ovarian,amenoree,metroragie,menoragie,metrita,pilozitate excesiva,iminenta de avort);
- coada-soricelului (pentru dereglarea hormonala,inflamatii genitale etc.);

Se administreaza 30 de picaturi din fiecare de 3 ori pe zi.

MEDICAMENTE DIN PLANTE:

- kamayani : 1tableta de 3 ori pe zi
cat`s claw sau detox (uncaria tomentosa) -vezi prospectul-ambele sunt pentru combaterea sterilitatii,reglare hormonala,resorbtia chisturilor,tumorilor,nodulilor);
- supozitoare (nu vaginale)cu carpicon. Se adm. din a 5-a zi a ciclului menstrual pana in a 19- a zi (2-dim. si seara) +1 tableta de 2 ori pe zi de vit.E apoi pauza pana la urmatoarea menstruatie si se reia.(pentru chisturi ovariene si hemoroizi)
supozitoare cu metronidazol (nu vaginale)1 supozitor pe zi timp de 7 zile si, nu se mai repeta in lunile urmatoare.(pentru inflamatii ale trompelor,ovarelor,uterului);
- seminte de marar + seminte telina.

Se macina fin cu rasnita de cafea si se adm.1lingurita plina de 3 ori pe zi , sublingual ,timp de 15 minute,inainte de masa, apoi se inghite pulberea cu putina apa si se asteapta inca 15 minute dupa care se poate manca. Aceasta cura dureaza 21 de zile si nu se repeta in celelalte luni.( pentru ciclu menstrual neregulat, contra sterilitatii feminine sindrom premenstrual (dureri ale sanilor, crampe abdominale, nervozitate inaintea declansarii menstrelor), in ciclul menstrual foarte abundent - cu hemoragii puternice );

- crema de galbenele pentru masarea vaginala;
- granule de argila.Se introduce seara cate o granula de marimea unei alune in vagin dupa masarea vaginului cu crema si se scoate a 2-a zi dimineata, seara repetandu-se procedeul;



Actul sexual sa se efectueze numai in perioada fertila (din a 9-a zi pana in a 18-a zi din 2 in 2 zile dupa o irigatie vaginala cu apa fiarta si racita (calduta)+1 lingura rasa de bicarbonat sau ceai (infuzie) concentrat de galbenele,apoi se sta minim o jumatate de ora culcata dupa contactul sexual, eventual cu bazinul mai sus dupa care se introduce granula de argila (fara masaj);

Schema de tratament (va alegeti orele in functie de timp si program)

DIMINEATA:

- o cana de infuzie coada-soricelului+cretisoara in parti egale(o lingurita planta la o cana apa clocotita,se lasa la infuzat 10-15 minute si se bea neindulcita) + kamayani+cat`s claw +vit.E (cand trebuie,din a 5-a pana in a 19-a zi a ciclului menstrual);
- o lingurita plina de amestec pulbere de telina + marar sublingual(cum am mentionat mai sus); -dupa 1/2ora 100ml suc (amestecat) de telina+morcov;
- pulbere de napraznic,o lingurita plina sublingual adm.ca si pulberea de seminte;
- dupa 1/2ora tincturile de muguri de zmeur si coada-soricelului;
- supozitor carpico
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Feb 23, 2011 12:58 am

teodoraion a scris:eu am pregatit un bilet de trimitere//luna asta merg neaparat(sper sa nu avem masculi pe aici Ginecologie !!!! 199844 ) vreau si un papanicolau neaparat...

am fost la medic acum astept rezultatele la papanicolau.. Ginecologie !!!! 855316
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mier Feb 23, 2011 1:00 am

Foarte bine Teo Ginecologie !!!! 869129 Ginecologie !!!! 867249
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de anka9mai Mier Feb 23, 2011 2:41 am

si eu ar trebui sa merg sa`mi fac un control ,uneori ma dor ovarele
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Feb 23, 2011 2:56 am

vai tzatzica?ai intrat la menopaua de multisor nnu? Ginecologie !!!! 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mier Feb 23, 2011 3:01 am

Mergeti fetelor nu stati asa Ginecologie !!!! 869129 Ginecologie !!!! 594984
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de adriana Mier Feb 23, 2011 3:08 pm

si eu ast5azi merg dupa rezultate , papanicolau si secretie
colposcopia nu mi-a iesit bine deloc , mi-a iesit ca un mozaic , o zona care nu se coloreaza la substanta si asta nu este bine deloc .... doctora mia spus ca trebuie recoltat de acolo sa vedem de ce natura este ....luna viitoare o fac si pe asta
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Feb 23, 2011 4:04 pm

off adriana..sa dea Dumnezeu sa fie bine!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Raluca30 Mier Feb 23, 2011 4:24 pm

asteptam Adriana sa ne spui ca au iesit bine.Sa dea Dumnezeu sa fie bine Ginecologie !!!! 390583 Ginecologie !!!! 693395
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Anunt Re: Ginecologie !!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum