Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2466r05Ady.Biju

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2quni4z hmshop.wordpress.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Wkpzltartizele.blogspot.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Kaqpztbratari magice



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 69m8w9 Shop/candles



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2moa4jsbiosens.ro



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2ef53k2reginamaria.ro



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

+7
STEF30IASI
deriana
celina74
adriana
scumpetea
Maria
teodoraion
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Mier Oct 14, 2009 10:40 pm

Editura Cartea Copiilor
Cărţi iubite în toată lumea

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Editura Cartea Copiilor este o editura tânără, care, din 2007, oferă micilor cititori români cărţile unora dintre cei mai populari autori şi ilustratori internaţionali. Obiectivul nostru este să explorăm împreună cu cei mici diversitatea şi bogăţia diverselor culturi, să le stimulăm dorinţa de cunoaştere şi conştiinţa de cetăţeni ai lumii. Copiii vor descoperi că, indiferent de locul în care trăiesc, au câteva lucruri în comun: sunt inocenţi, curioşi şi dornici să-şi lase imaginaţia să zboare şi să descopere lumea în joacă.




Imaginaţie şi creativitate

Cartea Copiilor se deosebeşte de celelalte edituri de cărţi pentru copii din România prin accentul pus pe ilustraţii, la fel de valoroase ca textele şi mesajele transmise. Toate titlurile au fost alese în aşa fel încât să cultive gustul copiilor pentru frumos şi pentru artă, printr-o diversitate de stiluri de ilustrare: colajul folosit de Eric Carle, desenul minimalist în culori vii al lui Dick Bruna, arta lui Silke Leffler, inspirată din design textil, delicateţea desenelor în acuarelă ale Anitei Jeram sau stilul abundent în detalii atent evidenţiate, abordat de japoneza Nami Adachi.


Tendinţe contemporane

Editura Cartea Copiilor publică titluri clasice din literatura pentru copii a lumii - precum seria iepuraşului Miffy, de Dick Bruna, şi "Omida mâncăcioasă", de Eric Carle, dar şi titluri recente, ce reflectă tendinţele contemporane în literatura pentru copii: abordarea unor teme legate de cunoaşterea de sine şi responsabilitate, dezvoltarea spiritului civic, includerea de ilustraţii care să educe şi să dezvolte gustul celor mici pentru artă.


Educaţia prin lectură - un viitor mai bun pentru copiii noştri

Cărţile noastre conţin numeroase elemente educative, astfel încât copiii să aibă ocazia să înveţe mereu lucruri noi. Editura Cartea Copiilor doreşte să încurajeze părinţii să le citească zilnic copiilor, începând de la vârstele cele mai mici. Cu cât începem să le citim copiilor mai devreme, cu atât li se va dezvolta dragostea pentru cărţi, având şansa să devină cititori buni şi să aibă rezultate mai bune la şcoală şi mai târziu în viaţă. Este cea mai puţin costisitoare activitate prin care, în calitate de părinţi, putem influenţa major şi pozitiv viitorul copiilor noştri.


Aşadar, ce carte citim azi? :pupicei:

intrati si aratati-ne ce va place
in curand vom avea un nou concurs:)
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de Maria Mier Oct 14, 2009 11:17 pm

la prima vedera am ales Balul Florilor dar imi plac mai multe carti de pe site.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Mier Oct 14, 2009 11:54 pm

au foarte multe reduceri si preturi bune cartile fiind de calitate
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de scumpetea Mier Oct 14, 2009 11:59 pm

Mie imi place Ghici cat de mult te iubesc!
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 1:28 am

ce va mai place fetelor?
aratati-ne si noua
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de Maria Joi Oct 15, 2009 1:37 am

Teo sa nu ma apuc eu cu fiica mea sa-ti aratam ce ne place ca o sa le vezi pe toate scrise aici,ei ii plac asa mult cartile.Dar a mai ales ceva

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 1:48 am

aha
ea le alege deci?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de adriana Joi Oct 15, 2009 1:56 am

felicitari teo...multumim mult sponsorului pentru ca a acceptat colaborarea cu forumul nostru si ii uram bun venit!!!!!
am vizitat si eu site-ul, de mai multe ori si mi-au placut foarte mult carticelele, sunt foarte frumoase si interesante....iar acum sunt la super reduceri.....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 2:23 am

intr-adevar chiar au multe reduceri am vazut si eu si toate sunt frumoase...

cat de curand vom da drumul unui concurs...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de Maria Joi Oct 15, 2009 2:26 am

ce ne pui sa facem aici la concurs Teo nu ai idee?nu de alta dar ma gandeam daca putem participa...
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 2:35 am

o sa puteti participa absolut toate e o tema foarte usoara

:pupicei:
si sigur placuta.....o sa vedeti..cred ca sapt viitoare
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de celina74 Joi Oct 15, 2009 12:43 pm

Am intrat si eu pe site-ul sponsorului ...foarte frumoase carticelel si jucariile ...mi-a atras atentia carticica asta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poate concursul nu va fi cu voturi... :zambet larg: ...imi place mai mult cand alege sponsorul,chiar daca am sanse mai putine
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 3:03 pm

in mod sigur nu va fi cu voturi...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Joi Oct 15, 2009 3:08 pm

ce ziceti de carticica asta?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

daca intrati pe link veti face cunostinta cu toti ursuletii..tare interesanta mi se pare
\
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de Maria Joi Oct 15, 2009 3:12 pm

Chiar ca e interesanta Teo sunt atatea carti frumoase incat e greu sa te decizi.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de deriana Joi Oct 15, 2009 6:44 pm

teodoraion a scris:in mod sigur nu va fi cu voturi...


Yuppi , e foarte bine asa.
avatar
deriana
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 45

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Oct 16, 2009 12:28 am

avem si noi o astfel de carticica , pe care am castigat-o la un concurs pentru copilasi.......
e foarte frumoasa , o avem de cand era mic andrei , dar si acum e foarte incantat de carticica ,......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 16, 2009 12:39 am

sunt de buna calitate nu stefi?si au copetile cu colturi rotunde
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Oct 16, 2009 4:12 am

da teo , sunt de buna calitate , sunt frumoase , educative , atrag foarte repede copiii , .....
sunt super !!!!

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 16, 2009 6:42 pm

este foarte frumoasa stefy...mi-ar place si mie pentru gabita
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Oct 16, 2009 10:20 pm

asa e adriana ,.......se merita banii si sunt de calitate buna si sunt rezistente la dintisorii si manutele copiilor mici ....
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 16, 2009 11:21 pm

adriana a scris:este foarte frumoasa stefy...mi-ar place si mie pentru gabita

pai o sa ai posibilitatea in curand sa o castigi....cand va fi concurs nu?vom putea oricare..abia astept sa dau drumul la concurs
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de flori Sam Oct 17, 2009 10:26 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
astai cartea care ia placut cel mai mult dar tare frumoase sunt toate
flori
flori
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 42

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Oct 18, 2009 3:24 am

mie , mi-ar placea pentru andrei aceasta carticica .....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"Vrei să fii prietenul meu?" spune povestea unui şoricel simpatic, dar tare singur, care îşi face curaj şi pleacă în căutarea unui prieten. În drumul său, şoricelul întâlneşte multe animale şi, neţinând seama de mărime, de înălţime sau de cât de ascuţiţi le sunt colţii, le propune să se împrietenească.

Grupa de vârstă: 0-6 ani

ISBN: 978-973-88905-3-4

18x13 cm, carte cartonată integral,

28 pagini

Acestea îl refuză din diferite motive, de cele mai multe ori superficiale. Girafa este mult prea înaltă pentru el, iar cangurul are deja un pui în marsupiu. Şoricelul se loveşte şi de indiferenţa leului, de trufia păunului, de reticenţa calului sau de egoismul crocodilului. Totuşi, în final, norocul pare să-i surâdă: călătoria lui îşi găseşte finalitatea - un prieten.

Cartea este un bun prilej de a-i învăţa pe copii să deosebească animalele şi nu oricum, ci după coadă. Fiecare filă din dreapta conturează doar coada animalului, iar când cel mic va da pagina, va regăsi corpul în întregime şi va vedea dacă a ghicit corect. În plus, cartea subliniază şi diferite aspecte din lumea necuvântătoarelor, deosebit de interesante pentru cei mici: prietenia dintre crocodil şi mica pasăre ce-i curăţă dinţii, caracteristica unică a cangurului de a-şi purta puiul în marsupiu şi felul în care păunul îşi etalează coada de o frumuseţe rară.

Paginile cartonate şi cu colţuri rotunjite transformă această carte într-o adevărată jucărie, atractivă şi rezistentă.

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de paula_mami Dum Oct 18, 2009 5:38 am

si pt paula fetita mea mi-ar placea aceasta carte foarte mult

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paula_mami
paula_mami
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : Fetita mea si forumul Mamici Cochete

Sus In jos

Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea Empty Re: Cartea copiilor-carti iubite in toata lumea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum