Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
viata sexuala EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
viata sexuala EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
viata sexuala 2466r05Ady.Biju

viata sexuala 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



viata sexuala 2quni4z hmshop.wordpress.com



viata sexuala Wkpzltartizele.blogspot.com



viata sexuala Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



viata sexuala Kaqpztbratari magice



viata sexuala 69m8w9 Shop/candles



viata sexuala 25h2tfs art3lier.blogspot.com



viata sexuala 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



viata sexuala Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



viata sexuala 2moa4jsbiosens.ro



viata sexuala W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



viata sexuala 2ef53k2reginamaria.ro



viata sexuala 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



viata sexuala 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




viata sexuala

+13
Rania
ari05
paul_A
flo09
muraru raluca
florares
macoveianca
mona_mami
teodoraion
buburuza
pupkiss
STEF30IASI
adriana
17 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Important Viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Mier Iul 08, 2009 1:11 pm

cand consideri ca ar trebui inceputa?.....cat de mult ar trebui sa vorbim cu copii nostri pe aceasta tema? si de la ce varsta?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Iul 12, 2009 8:48 pm

sincer , in ziua de azi , trebuie sa vorbim cu ei de la varste cat mai mici ...bineinteles pe intelesul lor , ....despre diferentele dintre fetite si baitei , .....etc.....
anul trecut am aflat de un caz , la copilasi de gradinita --la grupa mica ...
cativa baieti de la grupa mare vroiau sa il convinga pe un baitel de grupa mica sa il mangaie si sa faca si el la fel cu ei.......cel mic avea 4 anisori si a povestit acasa ce a patit la gradinita.....
e o mare problema si eu una cred ca e cam greu sa ii ferim de tv ....la tv vad cele mai multe si vor sa puna in practica.......
cele mai multe filme si chiar programe , nu mai respecta nimic in ziua de azi.......nu vor decat audienta si atat.
:flori: :flori: :flori:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de pupkiss Mar Iul 21, 2009 6:36 pm

ar trebui sa vb parintii ,insa unii evita acest subiect si de aceea copii fac alte lucruri fara sa stie ce e bn si e e rau pt ei...
pupkiss
pupkiss
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 33

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de STEF30IASI Mar Iul 21, 2009 8:33 pm

asta cam asa e , pupkiss, unii parinti parca nu gandesc deloc .......nici la copiii lor , nici la ceilalti copii......
pentru unii parinti , inca este un subiect tabu, chiar si in ziua de azi ...
:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de buburuza Vin Iul 31, 2009 1:28 pm

offf stiu ca si la noi o sa vina vremea dar eu am sa vorbesc deschis cu ele altfel de cat a facut-o mama mea pt care acesc subiect ere tabu.multe le-am aflat de la prietene sau de prin reviste.
buburuza
buburuza
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 44

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 01, 2009 6:39 pm

asa e buburuza , si nu e bine ...ca mai sunt mamici care evita acest subiect ...in ziua de azi ar trebui sa fie mai deschise ....mai apropiate fata de copii.....

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de teodoraion Lun Sept 07, 2009 11:57 pm

intr-adevar ar trebui sa nu lasam cartile,revistele si tv-ul sa ne creasca copii caci apoi fac lucruri pe care le vor regreta cand vor creste....si poate vor da si vina pe noi ca nu le-am vorbit deschis..cred ca mai ales la fete..daca mamele ar vorbi clar nu si-ar incepe viata sexuala la 13.14 sau 15 ani ci ar astepta dup 18 ani cand ar fi mature d.pd.v psihic sa ia niste hotarari mai bune pt viata lor
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de mona_mami Mier Sept 16, 2009 7:34 pm

copiii din ziua de azi parca stiu dinainte de a le spune ceva despre sex. si de unde de la TV sau net, inclusiv desenele animate sugereaza viata sexuala.
dar parintele trebuie sa fie pregatit pentru orice!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de macoveianca Sam Noi 21, 2009 5:00 am

eu despre viata sexuala am vb de toate,in limita bunului simt ,deschis si pe intelesul lui..
si cred ca e mai bine ca mama,indiferent de fata sau baiat,trebuie sa vb cu ei.
macoveianca
macoveianca
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 49

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de florares Sam Noi 21, 2009 5:22 am

macoveianca a scris:eu despre viata sexuala am vb de toate,in limita bunului simt ,deschis si pe intelesul lui..
si cred ca e mai bine ca mama,indiferent de fata sau baiat,trebuie sa vb cu ei.
asa cred si eu
florares
florares
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 48

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de muraru raluca Mar Noi 24, 2009 11:19 pm

FETELOR FIICA MEA ESTE IN CL.7 SI A VENIT INTRO ZI DE LA SC. SI MI-A ZIS viata sexuala 377534 MAMA DIRIGA ASTAZI NE-A TINUT CONFERINTA viata sexuala 199844 DESPRE CUM SE FAC COPII SI LE-A MAI SPUS SA AIBA GRIJA PE UNDE MERG DACA NU SE TREZESC CU S...XUL IN FUND......NA-M MAI ZIS NIMIC blush
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de flo09 Lun Ian 04, 2010 3:54 am

deocamdata fiul meu nu ma intrebat nimic si doar iam zis daca vrea sa afle ceva sa-mi zica
flo09
flo09
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 06, 2010 11:54 am

adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de muraru raluca Sam Feb 06, 2010 2:38 pm

aici ce e adry reproducerea? viata sexuala 199844 viata sexuala 199844 viata sexuala 611610 viata sexuala 611610
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 06, 2010 3:12 pm

da raluca!!!!....pai ar fi sexxy domnisoarele cu margelte rosii.... viata sexuala 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de paul_A Sam Feb 06, 2010 9:50 pm

muraru raluca a scris:FETELOR FIICA MEA ESTE IN CL.7 SI A VENIT INTRO ZI DE LA SC. SI MI-A ZIS viata sexuala 377534 MAMA DIRIGA ASTAZI NE-A TINUT CONFERINTA viata sexuala 199844 DESPRE CUM SE FAC COPII SI LE-A MAI SPUS SA AIBA GRIJA PE UNDE MERG DACA NU SE TREZESC CU S...XUL IN FUND......NA-M MAI ZIS NIMIC blush

foarte tare viata sexuala 377534 imi aduc aminte ca si noua tot in clasa a 7-a ne-a vorit despre sex si cum se fac copiii, dar eram tare pudici , vai parca imi si vad copelege cum dadeau ochii peste cap ...si eu impreuna cu ele bineinteles viata sexuala 377534
iar tot drumul pana acasa ne-au tachinat baietii cu diverse cuvinte auzite acolo, bineinteles si pentru ei auzite pentru prima oara viata sexuala 611610
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Sam Feb 06, 2010 10:02 pm

ce spuneti voi fetelor....joi mi-a zis educatoare ca , cand sa dus in dormitor sai trezeasca pe copii gabita era in pat cu o fetita....cand a intrebat-o ce cauta langa el in pat fetita i-a raspuns ca a venit sai spuna lui gabi o poveste....cand l-a intrebat pe gabi ce cauta ana langa el ....el i-a raspuns ca i-o fi fostsete si de aceea a venit langa el!!!!!....copii astia sunt de groaza!!!! viata sexuala 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de paul_A Sam Feb 06, 2010 10:07 pm

foarte tare Gabita...are vorbele la el viata sexuala 377534
viata sexuala 199844 viata sexuala 199844 viata sexuala 611610
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de ari05 Sam Feb 06, 2010 10:19 pm

STEF30IASI a scris:sincer , in ziua de azi , trebuie sa vorbim cu ei de la varste cat mai mici ...bineinteles pe intelesul lor , ....despre diferentele dintre fetite si baitei , .....etc.....
anul trecut am aflat de un caz , la copilasi de gradinita --la grupa mica ...
cativa baieti de la grupa mare vroiau sa il convinga pe un baitel de grupa mica sa il mangaie si sa faca si el la fel cu ei.......cel mic avea 4 anisori si a povestit acasa ce a patit la gradinita.....
e o mare problema si eu una cred ca e cam greu sa ii ferim de tv ....la tv vad cele mai multe si vor sa puna in practica.......
cele mai multe filme si chiar programe , nu mai respecta nimic in ziua de azi.......nu vor decat audienta si atat.
:flori: :flori: :flori:
DD fereste !!!!!!!!!!!1 viata sexuala 587635 si educatoarele ce pazeau ??? :bataie: :bataie: :bataie:
eu una ii spun de pe acum lui Dari ca nu are voie sa se atinga nimeni de el, si dk o face cineva , sa imi spuna mie sau la tata... nu sti ucate intelege, dar eu ii tot spun, pana baga la cap... de mic... la cati pedofili sunt in ziua de azi ... :bataie: si cate vezi si auzi la tv... DD fereste ca eu as fi in stare sa omor pe oricine ar indrazni sa puna mana pe el...

in alta ordine de idei... cum zicea si Stefi, e bine sa vb cu ei de la varste cat mai fragede, sa nu ne trezim cu surprize... viata sexuala 407405
cu mine mama a inceput sa vb pe cand aveam 15 -16 ani ... moamaa ce rusine m-a apucat viata sexuala 611610 dar macar am stiut ce si cum ... si mi-a mai luat si ceva carte de gen... :lim: asa am stiut sa ma feresc de vreo sarcina sau de ceva boala viata sexuala 257143
ideal ar fi sa astepte si copiii nostri sa implineasca 18 ani inainte sa-si inceapa viata sexuala... dar.... eu sunt convinsa ca o vor incepe mai repede... viata sexuala 407405

adriana a scris:ce spuneti voi fetelor....joi mi-a zis educatoare ca , cand sa dus in dormitor sai trezeasca pe copii gabita era in pat cu o fetita....cand a intrebat-o ce cauta langa el in pat fetita i-a raspuns ca a venit sai spuna lui gabi o poveste....cand l-a intrebat pe gabi ce cauta ana langa el ....el i-a raspuns ca i-o fi fostsete si de aceea a venit langa el!!!!!....copii astia sunt de groaza!!!! viata sexuala 199844
viata sexuala 199844 ce tare Gabita viata sexuala 693395 viata sexuala 16974 viata sexuala 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de teodoraion Mar Oct 19, 2010 4:40 pm

adriana a scris:ce spuneti voi fetelor....joi mi-a zis educatoare ca , cand sa dus in dormitor sai trezeasca pe copii gabita era in pat cu o fetita....cand a intrebat-o ce cauta langa el in pat fetita i-a raspuns ca a venit sai spuna lui gabi o poveste....cand l-a intrebat pe gabi ce cauta ana langa el ....el i-a raspuns ca i-o fi fostsete si de aceea a venit langa el!!!!!....copii astia sunt de groaza!!!! viata sexuala 199844


ma baga la idei Gabita.....! viata sexuala 423715
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Mier Oct 20, 2010 12:44 am

viata sexuala 199844 cuscra te-ai apucat de fumat? stai linistita ca nu o inseala pe bia ..... colegele de clasa ar vrea dar nu vrea el!!!!! viata sexuala 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de Rania Dum Oct 31, 2010 6:41 am

adriana a scris:cand consideri ca ar trebui inceputa?.....cat de mult ar trebui sa vorbim cu copii nostri pe aceasta tema? si de la ce varsta?


Parerea mea personala este ca sexul nu ar mai trebui sa reprezinte un subiect de discutie tabu intre parinti si copii,pentru ca oricum ei vor afla din alte surse si poate informatii eronate,mama mea de exemplu a inceput sa deschida acest subiect de cand mi-a venit menstruatia (s-a intamplat cand eram in clasa a 3-a) ,spunandu-mi ca de acum trebuie sa am grija ,iar pe masura cu varsta a inaintat in a-mi da informatii ,pana la un moment dat am ajuns singura in loc sa ma duc sa-mi intreb prietenele in adolescenta sa ma duc sa o intreb pe mama despre nedumeririle pe care le aveam si asa am devenit prietene si am prins incredere in ea si eu si toti prietenii mei care veneau in vizita mai mult la mama decat la mine viata sexuala 199844 referitor la varsta portivita pentru inceperea vietii sexuale ....eu sunt mai de moda veche si zic ca dupa 18 -19 ani,dar in timpurile noastre virginitatea a ajuns sa fie o rusine si rar mai gasesti fete la varstele astea virgine...de baieti nici nu mai vorbesc viata sexuala 407405
Rania
Rania
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 33
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 31, 2010 8:55 pm

eu cu mama nu am vorbit mai deloc despre sex ....mama este mai retrasa, maipudica, multe lucruri eu le-am aflat de la prietene, din carti, am citit foarte mult ...... cat priveste viata sexuala asa cred si eu ca ar trebui inceputa ...dupa 18 ani .....dar!!!!!!!!!!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de sandy Dum Oct 31, 2010 10:43 pm

off...din pacate copii se maturizeaza foarte repede/..si ce 18 ani..cred ca sunt fetite...care au 12 si gata...mergand pe strada..aud o discutie intre 2 fetite de 13 ani!!...si una o intreba pe cealalta..."daca ti-ar cere te-ai culkca cu el"..iar vecina mea...raspunde "normal are logan"...viata sexuala 740747...uitati pe ce criteri merg...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Important Re: viata sexuala

Mesaj Scris de adriana Mar Noi 02, 2010 1:15 am

nu ma mai mira nimic sandy ..... doar este criza fug
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum