Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2466r05Ady.Biju

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2quni4z hmshop.wordpress.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Wkpzltartizele.blogspot.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Kaqpztbratari magice



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 69m8w9 Shop/candles



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2moa4jsbiosens.ro



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2ef53k2reginamaria.ro



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

3 participanți

In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de teodoraion Joi Noi 12, 2009 4:03 pm

am deschis acest subiect si voi reveni cu detalii dintr-un studiu despree ziua Domnului...la unii Duminica..la altii sambata ...la unii vinerea....
ce scrie in Biblie despre aceasta zi..si ce traditii s-au adaugat pe parcurs...revin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de teodoraion Sam Mai 15, 2010 2:51 pm

AM RAMAS datoare ..o sa caut detalii din biblie si scriu//
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de sandy Sam Mai 15, 2010 3:36 pm

oho greu ti-ai amintit
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de teodoraion Sam Mai 15, 2010 6:41 pm

acum ma declar vinovata.....
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de paul_A Mar Ian 25, 2011 4:21 pm

Teo te asteptam...de mult vroiam sa abordez acest subiect
si mai mult acum cand am vazut ca in calendar , cei care l-au tiparit, au trecut duminica prima zi din saptamana...
...asta acum dupa atata timp...ce sa mai intelegem..
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de teodoraion Mar Ian 25, 2011 7:36 pm

Florina nu am uitat de subiect dar de cate ori intram imi pierdeam cuvintele numai la gandul ca deseori i eu fac atate greseli chiar si in ziua Domnului..
Faptul ca au pus duminica ziua intai chiar nu mi se pare o problema de fapt in Biblie este chiar asa numita: ziua intai a saptamanii...DAR nu asta e important...de fapt nu e important ce zi e ci important e sa o tii...
Mai mult de atat zic eu ar trebui ca orice zi din viata noastra sa fie tinuta si pastrata ca pt Dumnezeu dar ziua de dminica ar trebui sa aiba niste lucruri in plus:
*sa ie ziua de odihna: ...adica o zi in care te odihnesti fizic:nu calci, nu speli, nu faci mancare(si aici noi gospodinele gresim mereu...), nu ai prioritati care sa te expuna..ar trebui sa te odihnesti de tot ceea ce ai facut in timpul saptamanii
....o zi de odihna spirituala...o zi in care sa te gandesti ..poate ai gresit cu ceva si ai uitat sa ii ceri iertare lui Dumnezeu..poate ai gresit fata de cineva..
o zi in care sa citesti Biblia(dar si in timpul sapt ar trebui...)

*o zi in care sa il lauzi pe Dumnezeu...mersul la biserica este un mod in care il lauzi pe Dumnezeu prin cantece si prin tot ceea ce faci...de aceea duminica NU arsa lipsim de la biserica ..o biserica unde sa simtim prezenta lui Dumnezeu indiferent din ce cult face parte si o biserica unde sa avem relatii cu ceilalti credinciosi sa ai cu cine sa impartasesti problemele tale si cineva care sa se roage pt tine atunci cand ai nevoie!

O precizare as vrea sa fac: toate aceste lucruri sunt pentru binele tau spiritual si pt bunastarea ta..nu ii faci o favoare lui Dumnezeu ci ti-o faci tie...in plus nici un lucru facut duminica nu iti vor da mantuirea..nu facand aceste lucruri vei castiga bunavointa lui Dumnezeu si nu asa vei ajunge in cer singura cale de a ajung ein cer e credinta in Iisus Hristos ..lucrurile de mai sus ar trebui facute ca urmare a acestei credinte ...nu pt a-ti castig aun loc

PS.Florina cred ca pe cd-ul pe care ti l-am trimis vei gasi o predica care te va ajuta mult...sa imi spui daca apar cele 10 porunci daca nu apar iti trimit atasat pe email
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem? Empty Re: ziua Domnului ...cum s-o tinem ce sa facem?ce sa nu facem?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum