Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Nu vrea sa pape !!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Nu vrea sa pape !!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Nu vrea sa pape !!! 2466r05Ady.Biju

Nu vrea sa pape !!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Nu vrea sa pape !!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Nu vrea sa pape !!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Nu vrea sa pape !!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Nu vrea sa pape !!! Kaqpztbratari magice



Nu vrea sa pape !!! 69m8w9 Shop/candles



Nu vrea sa pape !!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Nu vrea sa pape !!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Nu vrea sa pape !!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Nu vrea sa pape !!! 2moa4jsbiosens.ro



Nu vrea sa pape !!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Nu vrea sa pape !!! 2ef53k2reginamaria.ro



Nu vrea sa pape !!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Nu vrea sa pape !!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Nu vrea sa pape !!!

+14
paul_A
Dely's
adriana
raruta
madalina
sandy
theodora
marccora
muraru raluca
Rody
panky(Laura)
mona_mami
teodoraion
ari05
18 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Vin Noi 20, 2009 11:26 pm

fetelor, va rog ajutati-ma !!!!!!!!! am ajuns la capatul puterilor !!! nu mai am nervi !!! nu mai stiu cum sa fac , ce sa fac !!! jur ca am incercat tot ce se poate, dar NU VREA SA PAPE copilul asta al meu !!! l-am luat cu frumosul, am strigat la el, l-am flamanzit, in timpul mesei ma maimutaresc, ii cant, ii spun povesti, dansez, numai eu stiu ce fac ca sa il fac sa pape... am incercat inclusiv sa fug cu mancarea dupa el prin casa :lacrimi: nu vrea sa pape si pace !!! analizele ii sunt toate bune , deci bolnav nu e.. dk sunt facute bine analizele...
mi s-a zis ca asa e el, ca nu e papacios... ok, inteleg... nici nu am pretentia sa imi manance macar cat un copil normal. ca m-am obisnuit cu ideea... dar ceva ... ceva... un pic... ceva mancare daca ar manca... nu vrea !!!

va spun cam care e meniul nostru:
dimineata si seara in jur de 200 ml lapte... plus cam 800 ml apa pe zi

prima masa si acum e maglavaiztul ala de fructe+branza+biscuiti (date la blender ca altcumva nu vrea) asta pe la 9-10 .... k gramaj nu stiu cat e ... dar ppa cam jumate de bol mic.

si de-aici incolo... D-zeu cu mila :lacrimi: dk reusesc cumva sa-l prostesc sa-mi pape cateva linguri de supa, ma bucur... am ajuns sa-i dau ce vrea, biscuiti , cereale, fulgi de porumb si iaurturi... mai ciuguleste de la noi daca ne vede ca mancam... deci ciuguleste, nu papa ... legume si carne nu mai vrea deloc :lacrimi:

CE SA FAC ????? unde sa ma duc cu el ??? ce analize sa-i mai fac ??? toti ma acuza pe mine ca eu nu am rabdare cu el la masa... dar ce sa fac daca ma scoate deja din minti ??? cand il las flamand 2-3 zile si vad ca nici asa nu mananca si intoarce capul cand vreau sa-i dau sa pape tampesc !!! i-am dat inclusiv vitamine.. .cica pt pofta de mancare... la naiba cu ele, ca numai pofta de mancare nu i-au facut Nu vrea sa pape !!! 16974
ma baga in pamant copilul asta :lacrimi: refuz sa cred ca ii ajunge laptele si fructele pe care le papa dimineata si ce mai ciuguleste ziua :lacrimi:


Ultima editare efectuata de catre ari05 in Mier Ian 06, 2010 7:36 pm, editata de 1 ori
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 20, 2009 11:34 pm

offf cuscra.....

nu stiu ce sa zic larisa mananca si pietre...incearca sa ii dai mancare la masa cu voi..sa mancati si voi ce ii dati lui...

mai am o mamica care la fel se plange..se chiunie in fiecare zi cu alta jucarie sa il pacaleasca cumva sa manance..nu cred ca trebuie sa ii faci analize..cred ca pur si simplu trebuie sa il lasi pe el sa vada ca mancarea e buna..
in rest e constipat?
nici sa ii dai ce vrea el nu e o idee buna..ca asa se invata...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Vin Noi 20, 2009 11:58 pm

Teo, il pun si la mine pe cap, doar sa pape... :lacrimi:
am incercat si varianta asta, sa-l punem cu noi la masa... la fel... ciuguleste cate ceva, si apoi scuipa, sau intoarce capul si nu mai vrea nimic...
de constipat nu e constipat, dimpotriva, de multe ori are scaunul cam moale, si ii tot dau banana si biscuiti sa-si revina...
l-am lasat inclusiv sa pape singur, desi imi face dezastru in bucatarie... de fapt asa papa cele cateva lingurite de supa Nu vrea sa pape !!! 16974
tind sa cred si eu ca nu e bolnav, ca sunt doar figuri si fitze ... dar nu mai putem continua asa... eu ajung la nebuni cu el :lacrimi: imi vine de multe ori sa-l las nemancat, dar chiar nemancat pana cere el si mananca mancare ... da rmancare normala, ce-i dau eu, nu procarii de gen iaurturi, cereale, bisscuiti...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Joi Noi 26, 2009 6:00 pm

bun ,atunci vorbim in topicul asta de viermisori ?

ioanasimona_pop a scris:
ari05 a scris:am ajuns si eu la cafeluta Nu vrea sa pape !!! 4527
mona, cum nu se elimina si ouale ? :lacrimi: eu asa am citit pe prospectul NIkvorm... ca se elimina si ouale si chisturile (parca sa scria) ... oricum ma gandesc sa-i refac tratamentul... sa-i fac intre timp si analiza aceea de sange... din pacate nu stim ce fel de viermisori are... am mers doar pe presupunerea mea ca are viermisori, avand toate simptomele... sa vedem acum, zilele astea cumva fi...
Irina, tu ce tratament ii dai pt viermisori ??? 10 zile ii dai ? eu Nikvorm-ul asta trebuie sa-l dau o zi (10 ml dimineata si 10 ml seara) si dupa 7 zile inca o data 10 ml dimi si 10 ml seara...

nu, mama, draga, nu se elimina toate ouale. sunt ... cam afurisite. asta e cuvantul. si tare greu scapi de ele. iti dai seama, doar unul sa scape si peste trei luni se face cat "china". de aceea se tot repeta tratamentul.
eu i-am dat adelei zentel, la recomandarea pediatrei. este si sub forma de siropel si tablete. merge pentru toate tipurile de viermi.
chiar ultima data i-am dat la inceputul toamnei, deoarece facuse unele figuri care "imi erau cunoscute" de pe vremea cand aveam mari probleme. si acum mananca bine. si stop dulciuri in perioada tratamentului, inclusiv vreo cinci zile dupa tratament, pana isi face bine efectul medicamentul. sunt ca si un antidot pentru viermi


dulciuri nu papa darius in general... la ce dulciuri te referi ? ce ii mai dau eu , iaurturi danonino... cred ca i le scot si pe astea deocamdata...
voi ati facut tratament? ca cica tre sa luam si noi parintii... probabil zentel vom lua noi... sa vb cu dra...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Noi 26, 2009 6:39 pm

vai cuscra...nu mananca dulciuri??

daca o vezi pe larisa...se duce direct la dulap si incepe sa tipe .PAPI-PAPI....la napolitane....m-a innebunit..nu poti manca nimic de ea..si eu mananc multe dulciuri as manca intr-una...e posibil sa fie de la uratanii?ca eu am mai avut probl cu din aia mari ..limbrici :lacrimi:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de mona_mami Joi Noi 26, 2009 9:30 pm

teodoraion a scris:vai cuscra...nu mananca dulciuri??

daca o vezi pe larisa...se duce direct la dulap si incepe sa tipe .PAPI-PAPI....la napolitane....m-a innebunit..nu poti manca nimic de ea..si eu mananc multe dulciuri as manca intr-una...e posibil sa fie de la uratanii?ca eu am mai avut probl cu din aia mari ..limbrici :lacrimi:

de la uratanii, mami draga, nu-i mai da dulciuri! mai bine fructe! :pupicei:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Joi Noi 26, 2009 9:53 pm

darius cred ca are giardia... nu stiu ... ca ce am vazut azi dimi in scutec erau viermisori de-aia micuti ... 2 am vazut :lacrimi: bleaaahhhh !!! lambriile am inteles ca-s aia mai lungi ? Nu vrea sa pape !!! 16974 si oxiurile nu se vad... asta dk m-am documentat bine ... Nu vrea sa pape !!! 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 27, 2009 3:27 pm

mona ea mananca si fructe muulteeee dar cand scapa la soacra-mea ii da napolitane

cuscra eu stiu ca oxiuri sa vad si sunt albi si mici rau..eu am vazut la Bianca
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Sam Dec 05, 2009 12:18 am

cat de mici sunt oxiurii... ? Nu vrea sa pape !!! 16974 eu ce am gasit in scutec erau albi, mici, lunguieti...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de teodoraion Sam Dec 05, 2009 12:41 am

aia sunt cuscra
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:37 pm

vad ca vitaminele nu ne-au ajutat deloc in ceea ce priveste pofta de mancare...
dar de cand ii au Septilin vad ca papa k spartul ... mai are zile cand nu are chef sa manance, cum e ziua de azi, dar in general vad ca papa bine acum ... DD ajuta sa-l tina tot asa cu pofta de mancare ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Mier Ian 06, 2010 7:41 pm

nici piticul meu nu pra mananca........lapte....toata ziua suge la lapte....in rest nu prea mananca.....dar cred ca,este de la canini....
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:42 pm

pai da Laura... exact la fel a fost si la noi... cum ii iesea vreun dintisor, cum facea foamea... vroia doar lapte... si eventual iaurturi
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Mier Ian 06, 2010 7:45 pm

doctora mia spus sa nu ma mai pacientez....sa-l las in pace.......a zis ca, este ffff bine ca,suge lapte.......dar nu pot....cand stiu ca,nu a mancat nimic nu am stare toata ziua......
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:50 pm

ohoooo Laura... eu una te inteleg perfect... am ajuns sa-l duc si in Ungaria la control si analize ... ca nu papa ... desi vedeam ca nu e bolnav, ma tampea ca nu vrea sa pape... stiam ca ii ies si dintisori, vedeam ca papa lapte k spartul... dar... ma gandeam ca nu e ok daca nu mananca si mancarica... nah... disperata k mine in ce priveste copilul nu cred ca este Nu vrea sa pape !!! 377534 ma refer la faptul ca nu papa... asta cred ca m-a traumatizat pe viata Nu vrea sa pape !!! 91489 ca de cand l-am nascut, m-am tot chinuit cu el sa ii dau sa pape, ca nu vroia...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Mier Ian 06, 2010 7:53 pm

te inteleg....asa am fost eu la fetita mea....fiind primul copiil....dar la al doi-lea nu am mai fost asa disperata........il las in pace....vb doctorei.....cand ii e foame cere el singur.....sa-l las in pace.....o data ce bea laptic sa nu mai disper.....mai grav este cand nu mananca nimic.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:56 pm

probabil la al doilea copil o sa fiu si eu mai calma Nu vrea sa pape !!! 377534
dar cu Darius tare isterica eram (si acum mai sunt putin) , mai ales cand imi statea mai multe de 24 de ore nemancat, doar cu lapte si eventual cate un iaurtel...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de mona_mami Mier Ian 13, 2010 2:14 pm

panky(Laura) a scris:te inteleg....asa am fost eu la fetita mea....fiind primul copiil....dar la al doi-lea nu am mai fost asa disperata........il las in pace....vb doctorei.....cand ii e foame cere el singur.....sa-l las in pace.....o data ce bea laptic sa nu mai disper.....mai grav este cand nu mananca nimic.
asa am fost si eu cu adela ... stresata ca nu mananca ... nici nu mai stiam ce sa fac! eram disperata! ... ajungeam sa ma plimb pe strada cu castronelul cu mancare si abia reuseam sa-i dau cateva lingurite ... insa cu lavinia ... cere intr-una papa ... apa ... s-a nascut parca cerand singura mancare ... chiar aseara sotul zizea, dupa ce micuta striga intru-una "apte mama" , ce-ar fi fost daca as fi alaptat-o ... aoleu de tatele mele ... la cat e de fomista cred ca le-ar fi ... mancat cu totul! Nu vrea sa pape !!! 377534
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de Rody Vin Ian 15, 2010 6:14 am

Cumoastem problema.Nu are nimic ,dar nu manaca.Ar manaca paine si iaurt toata ziua,cea mica,iar cea mare ,dulciuri normal!
Rody
Rody
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de muraru raluca Vin Ian 15, 2010 10:27 am

Daca este OK, las-o nemancata ca sigur i se va face foame .... si spunei ca nu ai decat asta de mancat, vrei bine, nu, iarasi bine si sa vezi ca i se va face foame si va manca mai tarziu .... asa le-am facut eu la ai mei cand erau mici.....acum daca vor sa manance isi pun singuri......mai greu e cu flavi ca e mai mic,la felul unu ex.ciorba
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de mona_mami Vin Ian 15, 2010 4:23 pm

pe adela o pot linistita lasa flamanda ... ca parca uita de mancare ... se trezeste intr-un tarziu si spune "oare am mancat astazi? ... si ciuguleste ceva ... Nu vrea sa pape !!! 377534 ca o vrabiuta ....
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de marccora Vin Ian 15, 2010 4:30 pm

si daria e la fel,nu mananca mai nimic toata ziua,doar san,si putin iaurt,as intarca-o si as trece-o pe mancare chiar nu stiu ce sa fac... Nu vrea sa pape !!! 407405
marccora
marccora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 46
Joburi/Distractii : sa citesc ascult muzica .copilul

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de Rody Vin Ian 15, 2010 4:36 pm

muraru raluca a scris:Daca este OK, las-o nemancata ca sigur i se va face foame .... si spunei ca nu ai decat asta de mancat, vrei bine, nu, iarasi bine si sa vezi ca i se va face foame si va manca mai tarziu .... asa le-am facut eu la ai mei cand erau mici.....acum daca vor sa manance isi pun singuri......mai greu e cu flavi ca e mai mic,la felul unu ex.ciorba
Da sa sti ca la asat ma-am gandit si eudar parca nu sunt linistita sa stiu ca nu are ceva in stomacel!
Rody
Rody
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de ari05 Mar Ian 19, 2010 1:07 am

Darius iar nu papa... iart face mofturi si figuri ... asa ca il las flamand... trebuie sa-l obisnuiesc , sa se invete cadn e vorba de mancat, se mananca, altfel rabda foame, ca la cresa nu o sa umble nimeni dupa el cu mancarea Nu vrea sa pape !!! 407405
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de teodoraion Mar Ian 19, 2010 1:48 am

cuscra ce aiurea...eu insa ma ingrijorez de tikerultau..il tot urmaresc..iar ai fost in vizita la mami Nu vrea sa pape !!! 407405
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Nu vrea sa pape !!! Empty Re: Nu vrea sa pape !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum