Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Concurs - Puzzle pentru copii !!!

+18
denisadarius
roxanik
Maria
sandy
elena
amalia-carmen
mona_mami
raruta
marccora
popescumelinda
ari05
muraru raluca
panky(Laura)
theodora
teodoraion
adriana
bebelusha18
STEF30IASI
22 participanți

Pagina 3 din 29 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Urmatorul

In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de adriana Lun Ian 11, 2010 12:41 am

Sarbatoare de Stefan Octavian Iosif
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de muraru raluca Lun Ian 11, 2010 12:46 am

Sarbatoare de Stefan Octavian Iosif
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 12:47 am

corect fetelor !!!!!!!!!!! Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395


11. Era odata o capra care avea trei iezi. Iedul cel mare si cu cel mijlociu dau prin bat de obraznici ce erau iara cel mic era harnic si cuminte. Vorba ceea: "Sunt cinci degete la o mana si nu seamana toate unul cu altul". Intr-o zi, capra cheama iezii de pe-afara si le zice:

- Dragii mamei copilasi! Eu ma duc in padure ca sa mai aduc ceva de-a mancarii. Dar voi, incuieti usa dupa mine, ascultati unul de altul, si sa nu cumva sa deschideti pana ce nu-ti auzi glasul meu.

vreau titlul si autorul .

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de bebelusha18 Lun Ian 11, 2010 12:48 am

Sarbatoare de Stefan Octavian Iosif
bebelusha18
bebelusha18
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 41
Joburi/Distractii : medic / multe

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de bebelusha18 Lun Ian 11, 2010 12:49 am

capra cu trei iezi - ion creanga
bebelusha18
bebelusha18
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 41
Joburi/Distractii : medic / multe

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de muraru raluca Lun Ian 11, 2010 12:52 am

capra cu trei iezi - ion creanga
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 12:53 am

capra cu trei iezi - ion creanga
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 1:06 am

12. A fost odata ca niciodata; ca de n-ar fi, nu s-ar mai povesti; de cand facea plopsorul pere si rachita micsunele; de cand se bateau ursii in coade; de cand se luau de gat lupii cu mieii de se sarutau, infratindu-se; de cand se potcovea puricele la un picior cu nouazeci si noua de oca de fier si s-arunca in slava cerului de ne aducea povesti;

De cand se scria musca pe parete,
Mai mincinos cine nu crede.

A fost odata un flacaiandru sarman de parinti. El argatea pe la unii si pe la altii ca sa-si castige hrana vietii. Şi fiindca avea darul de a fi curatel, toti flacaii din sat il pizmuiau. Ceilalti argati casunasera pe dansul si-l tot luau peste picior, iara el nu lua aminte la flecariile lor si-si cauta de treaba lui. Cand se adunau seara si barfeau verzi si uscate, el se facea ca nu intelege vorbele aruncate in pofida lui; se arata prostanac. pentru aceasta ei il porocleau zicandu-i cascaundul satului.

Stapanii unde slujea el erau foarte multumiti de dansul si se bateau care de care sa-l apuce. Cand trecea prin sat, fetele isi dau coate si se uitau la dansul pe subt sprincene. Şi ce e drept ca aveau la ce se uita. El era curat la fata si chipes; chica lui neagra, ca pana corbului flutura ca o coama pe grumajii lui albi ca zapada; mustacioara abia mijea, de parca era o umbra pe buza lui cea de sus; dara apoi ochii? Avea niste ochi, neiculita, de bagase pe toate fetele in boale.

Cand era la adapatul vacilor, fetele care de care se intrecea sa-i dea pricina de vorba; dara el nu baga pe nimeni in seama; se facea ca nu pricepe ce vor ele. Pentru aceasta ele ca sa arate ca nu le pasa de nebagarea lui de seama, intre ele, il porocleau cu numele de Fat-Frumos al satului. Şi de unde sa nu fie asa!


vreau titlul si autorul .


Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de bebelusha18 Lun Ian 11, 2010 1:08 am

Cele douasprezece fete de imparat si palatul cel fermecat - Petre Ispirescu
bebelusha18
bebelusha18
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 41
Joburi/Distractii : medic / multe

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 1:12 am

Cele douasprezece fete de imparat si palatul cel fermecat - Petre Ispirescu
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de adriana Lun Ian 11, 2010 1:14 am

Aleodor Împărat
de Petre Ispirescu
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 1:15 am

am plecat sa ma ocup de andrei .......revin .... Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 1:23 am

Aleodor imparat de Petre Ispirescu
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de muraru raluca Lun Ian 11, 2010 1:24 am

Aleodor imparat de Petre Ispirescu
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 3:57 am

bebelusha18 a scris:Cele douasprezece fete de imparat si palatul cel fermecat - Petre Ispirescu

panky(Laura) a scris:Cele douasprezece fete de imparat si palatul cel fermecat - Petre Ispirescu

corect !!! Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 4:02 am

13. Era odata o vulpe vicleană, ca toate vulpile. Ea umblase o noapte intreagă după hrană şi nu găsise nicăieri. Făcandu-se ziua alba, vulpea ieşi la marginea drumului şi se culcă sub o tufă, gandindu-se ce să mai facă, ca să poată găsi ceva de mancare.
Şezand vulpea cu botul intins pe labele dinainte, ii vine miros de peşte. Atunci ea rădică puţin capul şi uitandu-se la vale, in lungul drumului, zăreşte venind un car tras de doi boi.


vreau titlul si autorul povestii .

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de bebelusha18 Lun Ian 11, 2010 4:03 am

Ursul pacalit de vulpe” de Ion Creanga
bebelusha18
bebelusha18
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 41
Joburi/Distractii : medic / multe

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 4:05 am

ursul pacalit de vulpe
ion creanga
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 4:22 am

bebelusha18 a scris:Ursul pacalit de vulpe” de Ion Creanga

panky(Laura) a scris:ursul pacalit de vulpe
ion creanga


corect !!!
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 4:23 am

14. - Masura-ti vorbele, baiete! Auzi, sora nicovala, cum ne rade acusorul?
- Aud, dar n-am gura sa-i raspund; si vad, dar trebuie sa rabd.
- Vorba ceea, soro: "Sede harbu-n cale si rade de oale". Mai puschiule! Ia sa vedem, ce ai facut tu mai mult decat noi?
- Ce am facut si ce fac, indata t-oiu spune. Ca sa nu lungesc vorba, hainele barbatesti si femeiesti, din crestet pana in talpi, si alte nenumarate lucruri frumoase si scumpe, fara de mine nu se pot face. Mergi la croitor, intra in bordeiu, suie-te in palat, ai sa ma gasesti. Fetele ma pun in cutiute aurite, ma infing in perinute de matasa si ingrijesc de mine ca de un mare lucru.

titlul si autorul , va rog .
Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de bebelusha18 Lun Ian 11, 2010 4:24 am

Acul si Barosul de Ion Creanga
bebelusha18
bebelusha18
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 41
Joburi/Distractii : medic / multe

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 4:25 am

acul si barosul
ion creanga
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Ian 11, 2010 4:26 am

acul si barosul, de ion creanga
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Ian 11, 2010 4:45 am

corect fetelor !!!!!!!!!!


15. Doi oameni, cunoscuti unul cu altul, calatoreau odata, vara, pe un drum. Unul avea in traista sa trei paini, si celalalt doua paini. De la o vreme, fiindu-le foame, poposesc la umbra unei rachiti pletoase, langa o fantana cu ciutura, scoate fiecare panile ce avea si se pun sa manance impreuna, ca sa aiba mai mare pofta de mancare.

va rog , titlul si autorul .

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395 Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Ian 11, 2010 4:48 am

Cinci paini-de ion creanga
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs - Puzzle pentru copii !!! - Pagina 3 Empty Re: Concurs - Puzzle pentru copii !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 29 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum