Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2466r05Ady.Biju

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2quni4z hmshop.wordpress.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Wkpzltartizele.blogspot.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Kaqpztbratari magice



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 69m8w9 Shop/candles



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2moa4jsbiosens.ro



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2ef53k2reginamaria.ro



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Stirea zilei !!! (2)

+41
lilia
alinagherman
cecilia_7625
narcy
Gianina
crina_oc
Rania
Raluca30
mofturaki
celina74
scumpetea
adriana
swe
tit.ioana
adinutzza
anka9mai
micka27
radumihaela36
roxana ,mamica finuta
madalina
popescumelinda
mary24
bebelusha18
roxanik
claudia_mami
blondyna
izabela08
mona_mami
panky(Laura)
paul_A
elena
amalia-carmen
marccora
sandy
alinapopa1969
flo09
Maria
ari05
STEF30IASI
muraru raluca
teodoraion
45 participanți

Pagina 23 din 44 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 44  Urmatorul

In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de Maria Vin Mai 07, 2010 12:44 am

acum profita caci e la al doilea mandat si nu mai are nimic de pierdut Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de ari05 Vin Mai 07, 2010 12:45 am

intram in politica? :lim: Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de Maria Vin Mai 07, 2010 12:47 am

sa intram in parlament cu un facalet si dam si in stanga si in dreapta Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 07, 2010 12:47 am

pai am fi mai buni ca nerozi astia...asa e mihaela..mai rau ca oricand..........
asa e Maria...dupa el potopul
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de radumihaela36 Vin Mai 07, 2010 12:48 am

eu cred ca daca as fi in bucuresti si as da peste Base i-as zice vreo doua magaru lumii nu se gandeste ca sunt multi romani amarati se gandeste doar la el..porcotania Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 91489
radumihaela36
radumihaela36
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : doar mamika

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de Maria Vin Mai 07, 2010 12:50 am

nu stiu cat o sa mai reziste oamenii,caci mergem tot din rau in mai rau Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Mai 07, 2010 6:04 pm

nici nu imi vine sa cred ...ceea ce a anuntat ieri basescu......
bani mai putini la toti .....dati afara cei ce mai au un loc de munca.....unde o sa ajungem ...?
si asa au inceput spargerile de banci , case de amanet .....
o sa ajungem sa ne omoram pentru o paine , pentru o bucata de carne ......
taie de peste tot bani de la oameni.......dar toate preturile cresc ....si alimente si utilitatile la fel ....
mai rau ca pe vremea lui ceausescu , o sa ajungem .....
nu vad o solutie buna in ceea ce vor sa faca...
o sa ne omoram pe strada pentru 5 lei ---10 lei ...
vai doamne de zilele noastre ......si mai ales de cele ale copiilor ...oare unde o sa ajungem .....

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 37594
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de ari05 Vin Mai 07, 2010 6:13 pm

mie frica sincer sa nu inceapa iar ceva revolutie... razboi... cam asta se previzioneaza :lacrimi: si nu m-as mira... la cum merg toate in lumea asta... de tara asta de kkt in care traim nu mai zic nimic... :bataie:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Mai 08, 2010 5:59 pm

Antrenorul HCM Constanţa, găsit mort

Antrenorul echipei de handbal HCM Constanţa, Zoran Kurtes, a fost găsit mort într-un hotel din Mamaia.
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 3_71299900


Din primele cercetări, o cameristă a anunţat ambulanţa şi poliţia, vineri la orele 23:00. Medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva, deşi l-au resuscitat aproape o oră. Urmează ca legiştii să
stabilească cu exactitate cauza decesului şi la ce oră a survenit acesta.Ancheta este în desfăşurare. Nu există suspiciuni privind cauza morţii, aceasta fiind provocată, se pare, de un atac de cord.

"Nu avea niciun fel de probleme cu inima. Într-adevăr, trăia meciul la intensitate, dar era un atlet, un profesionist desăvârşit, tot timpul alerga, se menţinea extraordinar (...) Nu cred că s-a gândit nimeni ce se va întâmpla în continuare", a declarat Hairi Eden, antrenor secund HCM Constanţa.Kurtes, în vârstă de 44 de ani, antrena echipa constănţeană din 2008 şi a câştigat două titluri naţionale cu
HCM. Născut pe 23 decembrie 1965, Kurtes a activat ca jucător timp de 11 sezoane pentru Jugovic Kac.

Ca antrenor, Kurtes a mai pregătit pe Jugovic Kac, Sintelon, Crvenka, Partizan Belgrad, Vojvodina Novi Sad, Pick Szeged şi Al-Ahly, adunînd trei titluri şi trei cupe ale Serbiei, dar şi un titlu în Egipt.

Pe lângă echipele de club, Kurtes a activat şi la echipa naţională a fostei Iugoslavii, cu care a obţinut două medalii de bronz la Campionatul Mondial. Ambele performanţe au fost realizate ca antrenor secund: în 1999 ca secund al lui Zoran Jivkovic, iar în 2001 al lui Branislav Pokraetz.

În 2003, Kurtes a fost antrenor principal al naţionalei Serbiei şi Muntenegrului, cu care s-a clasat pe locul 8 la Campionatul Mondial. Cele mai mari performanţe în cupele europene ale
lui Kurtes le reprezintă semifinala din Cupa EHF, în 1999-2000 (Sintelon - Valladolid) şi semifinala din Cupa Cupelor, în sezonul 2001-2002 (Partizan Belgrad - Ciudad Real).

În acest sezon, Kurtes a evoluat cu HCM în optimile de finală ale Ligii Campionilor.
Kurtes era antrenorul Constanţei din 29 septembrie 2008. El era căsătorit şi avea doi copii, familia sa aflându-se la Belgrad.

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Mai 09, 2010 6:01 pm

Cutremur de 7,4 pe scara Richter în Indonezia


Un cutremur de 7,4 pe scara Richter a lovit provincia Aceh, din Indonezia. Alerta de tsunami a fost ridicată.

Seismul a avut loc la 214km distanţă de ţărmul Indoneziei, în sud-estul capitalei provinciei Aceh şi s-a produs la o adâncime de 61,4km, potrivit US Geological Survey.Epicentrul este aproape de zona în care s-a produs cutremurul din 2004, care a provocat devastatorul tsunami din Oceanul Indian, când au murit aproximativ 220.000 de oameni.Alerta locală de tsunami emisă după cutremurul de duminică din Indonezia a fost ridicată, a anunţat insitutul american USGS.

"Nivelul mării arată că nu s-a produs un tsunami semnificativ. Deci alerta de tsunami emisă de centru este anulată acum", potrivit USGS.Seismul cu magnitudinea de moment 7,4 s-a produs la ora locală 00.59 (8.59 ora României).
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Mai 09, 2010 7:07 pm

Traficul aerian, la mila norului de cenusa

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 151316_articol

Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti (AIHCB) si Aeroportul International Bucuresti Baneasa - Aurel Vlaicu (AIBB-AV) au anulat, pana in prezent, patru curse catre Italia, din cauza norului de cenusa, au declarat pentru NewsIn reprezentantii celor doua aeroporturi.

Astfel, potrivit acestora, de pe Aeroportul Baneasa au fost anulate cursele (dus-intors) Bucuresti-Florenta si Bucuresti-Milano-Bergamo, iar de pe Aeroportul Otopeni sunt anulate cursele Easyjet si Lufthansa spre Milano, transmite NewsIn.

Cursele mentionate erau programate pentru duminica.

Operatorul aerian low-cost Blue Air a anulat cursele de duminica din Bucuresti si Bacau catre Milano, Florenta, Torino, Bologna si retur, iar cursa Bucuresti - Viena - Bucuresti va fi efectuata cu o intarziere de aproximativ trei ore, din cauza norului de cenusa ce traverseaza Europa.

Astfel, au fost anulate zborurile Bucuresti - Milano (Bergamo) - Bucuresti, Bucuresti - Florenta - Bucuresti, Bacau - Torino -Bacau si cursa Bucuresti - Bologna - Bucuresti.

Potrivit companiei aeriene, pasagerii acestor curse pot solicita returnarea banilor sau schimbarea datei de calatorie pentru un alt zbor Blue Air pe aceeasi ruta.

Probleme in toata Europa

Traficul aerian este perturbat din nou in Europa, din cauza norului de cenusa provocat de vulcanul islandez Eyjafjallajokull, relateaza BBC.

Majoritatea aeroporturilor din nordul Italiei sunt inchise pana cel devreme pana la ora locala 14.00 (15.00 ora Romaniei), iar in Franta au fost anulate duminica circa 20 de zboruri spre si dinspre aeroportul Nisa, majoritatea ale companiei EasyJet.

In total, in Franta au fost anulate 50 de zboruri dintre cele 3.000 zilnice. Compania irlandeza Ryanair a decis, ca masura de precautie, sa anuleze toate zborurile sale care urmau sa decoleze sau sa aterizeze la Marsilia.

In nordul Portugaliei, toate zborurile au fost suspendate pe aeroportul Porto, pana cel devreme la ora locala 13.00 (15.00 ora Romaniei). "Aeroportul ramane deschis, dar operatiunile de control al traficului aerian nu sunt posibile, din cauza norului" de cenusa, a declarat o sursa de la aeroportul din Porto.

Insa in Spania, care a fost nevoita sa anuleze peste 900 de zboruri sambata, traficul aerian a inceput sa revina, treptat, la normal duminica dimineata.

Elvetia a anuntat ca isi va mentine spatiul aerian deschis duminica, in pofida norului de cenusa. "Tinand cont ca densitatea norului de cenusa cu pune probleme de securitate
avioanelor, o inchidere a spatiului aerian elvetian nu este necesara
"; a explicat autoritatea nationala pentru aviatia civila.

Potrivit biroului meteorologic britanic, norul de cenusa s-ar putea intoarce in Marea Britanie duminica sau saptamana viitoare. Sase aeroporturi din Scotia vor ramane inchise pana la ora locala 13.00 (15.00 ora Romaniei). In aceste conditii, pasagerii sunt indemnati sa verifice detaliile despre zborul lor inainte de a se prezenta la aeroport.

Si multe zboruri dintre Europa si America de Nord au fost redirectionate, pentru a evita norul, potrivit agentiei europene Eurocontrol.

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de paul_A Dum Mai 09, 2010 7:22 pm

iar norul asta care face probleme? Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de sandy Dum Mai 09, 2010 9:11 pm

probleme iar...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Mar Mai 11, 2010 5:09 am

DEZBATERE: Indemnizatia pentru cresterea copilului ar putea fi taiata

Autoritatile intentioneaza sa taie mai multe indemnizatii, printre care se numara si cea pentru cresterea copilului.

Surse guvernamentale citate de realitatea.net spun ca reprezentantii Ministerului Muncii lucreaza la acest proiect.
Indemnizatia
pentru cresterea copilului reprezinta 85% din veniturile totale
realizate pe ultimele 12 luni si se acorda pe o perioada de doi ani.

Presedintele
Traian Basescu a declarat duminica, dupa discutiile cu liderii
confederatiilor sindicale, ca ajutorul pentru persoane cu handicap si
indemnizatia pentru copii "nu vor fi atinse".
Lucrurile
se pare cu nu stau chiar asa. Surse din randul participantilor la
discutiile de la Palatul Cotroceni cu Traian Basescu au declarat ca
presedintele ar fi sugerat ca indemnizatia pentru cresterea copilului
sa fie stabilita la o anumita suma fixa, astfel incat sa nu mai
reprezinte 85% din venituri.
De
asemenea, Guvernul analizeaza posibilitatea ca mai multe indemnizaţii
sociale, printre care alocaţiile pentru copii şi cele pentru persoanele
cu handicap, să fie impozitate cu 15%, pentru reducerea cheltuielilor
bugetare, au declarat pentru mediafax.ro surse oficiale.



vai de noi si de copilasii nostri .....o sa ajungem sa ne omoram pe strada pentru o paine.....
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de ari05 Mar Mai 11, 2010 5:58 am

ce tembel !!! 😠
dar lor de ce pisici nu-si taie din salarii ???? :bataie: ca au de unde !!! :nervi:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de roxanik Mar Mai 11, 2010 9:13 pm

de nenorociti ce sunt de aia nu-si taie din salarii......imperinentii dreaq. :bataie:

asa ar trebui sa-i dam jos de la conducere pe mafiotii astia.
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de ari05 Mar Mai 11, 2010 10:18 pm

da roxanik... dar cine stie cum ar fi si cu altii... eu una nu mai cred ca se va schimnba ceva in bine in tara asta... sau poate... peste cateva sute de ani Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 407405 vai ciuda mi-e ca m-am nascut in tara asta Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 955206
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de STEF30IASI Mier Mai 12, 2010 4:35 am

Băsescu: Eu am făcut o ofertă corectă românilor. Diletanţii duc o campanie de dezinformare


Preşedintele Traian Băsescu a declarat marţi seară, în urma
întâlnirii de la Palatul Parlamentului, că susţine fără rezerve soluţia
discutată cu FMI şi că şi-o asumă ca fiind cea corectă. Mai mult, şeful
statului a spus că scrisoarea Guvernului către Fondul Monetar
Internaţional nu va fi trimisă fără avizul Consiliului Economic şi
Social.



"Întâlnirea de astăzi a fost generată de solicitarea tuturor
centralelor sindicale făcute la întâlnirea de duminică, de la
Cotroceni. Atunci s-a solicitat o discuţie între sindicate, patronate,
Guvern, partide politice, cu medierea Preşedinţiei. Nu a fost o
întâlnire generată de Preşedinţie şi nu a avut alt subiect decât
dezbaterea noului acord cu FMI. Am observat foarte mulţi ca spun: 'de ce nu s-a discutat înainte?' Ce să se discute înainte? Eu am lansat discuţiile imediat", a precizat Traian Băsescu.

Şeful statului susţine că soluţiile alternative prezentate de "toată lumea" nu sunt justificate de cifre.
"În ceea ce mă priveşte, susţin fără rezerve că soluţia adoptată cu
FMI, Banca Mondială şi UE este cea mai bună soluţie pe care România o
putea adopa în acest moment. La baza acestei soluţii au stat cifrele
economice. Văd că toată lumea dă soluţii, dar nu sunt susţinute de
cifre soluţiile. De aceea, pe aceşti diletanţi îi consider nişte promotori ai dezinformării românilor.
Atunci când voi vedea soluţii bazate pe cifre, le voi considera soluţii
alternative. Până atunci, rămân cele două variante discutate".

Băsescu
spune totodată că toată lumea a ştiut că salariile din perioada
2007-2008 erau prea mari şi că nu aveau susţinere. "Soluţia pe care eu
şi Guvernul am propus-o românilor este o soluţie la ce poate România
acum şi o altenativă la creşterea rapidă a gradului de îndatorare a
ţării. Este şi soluţia de a recupera ceea ce s-a consumat fără acoperire în producţie sau productivitate, în perioada 2007-2008.
Noi toţi am ştiut atunci că avem salarii mai mari şi pensii mai mari.
Atunci am avertizat că vom ajunge la nesustenabilitate. Nu mă bucur că
am avut dreptate, dar nu avem altă soluţie. Alternativa la
aceste măsuri este continuarea spiralei împrumuturilor. Împrumuturile
vor ajunge foarte repede să sufoce orice şansă a României
", avertizează şeful statului."Urmarea
abordărilor pe care le-au avut centralele sindicale, că poziţia ar fi
împotriva românilor, nu numai că acţionez categoric împotriva acestei atitudini, dar am hotărât împreună cu primul ministru ca scrisoarea către FMI să nu fie trimisă decât dacă este avizată de CES.
Dacă de acolo ies soluţii mai bune decât cea pe care acum Guvernul o
propune în scrisoarea către Fond, m-aş bucura", a anunţat preşedintele
Băsescu.
Cu cât întârziem astfel de măsuri, cu atât ele vor fi mai grele.
Acest nivel, încă acceptabil de îndatorare pe care îl are România, este
un nivel care ne ia din libertatea de acţiune. De aceea eu insist pe
măsurile interne", a explicat şeful statului. El a dat un exemplu legat
de situaţia în care se află România. "Dacă noi implementăm programul
pe care l-am convenit du Fondul, de reducere
a cheltuielilor bugetului de stat, vom rămâne cu un deficit de 6,8%
anul acesta. Vom avea acord cu FMI şi dincolo de, nu dau o cifră
exactă, circa 3 miliarde pe care le mai primim de la Fond şi UE ar
trebui să mai împrumutăm de pe piaţă diferenţa până la 8 miliarde de
euro. În cazul în care nu avem un acord cu FMI, am auzit şi această
teorie lansată, deficitul bugetului de stat în acest an ar fi 11,7
miliarde, asta înseamnă peste 9% deficit. Îi rog atunci pe oamenii veseli din politică, din presă, din lumea sindicală, din lumea de afaceri, să spună cum ar putea să împrumute România 11,7 miliarde de euro, fără acordul FMI?", a argumentat Traian Băsescu. Şeful statului a insistat asupra informaţiilor lansate pe piaţă, el considerând că se duce o "campanie furibundă pentru a crea dezordine". "Sunt foarte mulţi care doresc să revină la perioada anilor '90, când s-au îmbogăţit din dezordine", a adăugat el."Un acord cu Fondul înseamnă creştere de venituri sau reducere de cheltuieli. Fondul nu este armata salvării. Nu ne scoate din dificultate nicio lozincă, nu ne iartă nimeni", a mai spus preşedintele Băsescu."Prin
conţinutul scrisorii (către FMI n.red.), bazat pe cifre şi consultarea
celor mai avizate instituţii, eu am făcut o ofertă corectă românilor. O
soluţie alternativă, dacă va fi adusă în discuţie, poate să fie. Eu
nu-mi însuşesc decât soluţia corectă"
, a încheiat şeful statului.Declaraţia
şefului statului vine la câteva ore după întâlnirea pe care acesta a
avut-o astăzi la Palatul Parlamentului cu reprezentanţii organizaţiilor
sindicale şi patronale, reprezentanţii Guvernului, partidelor Puterii,
cât şi cei ai grupului parlamentar al minorităţilor naţionale despre
măsurile dure convenite de Guvern cu Fondul Monetar Internaţional.La întâlnire au participat şi premierul Emil Boc şi mai mulţi miniştri: ministrul Economiei, Adriean Videanu, ministrul Finanţelor, Sebastian Vlădescu, ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului, Elena Udrea, ministrul Educaţiei, Daniel Funeriu, ministrul Culturii, Kelemen Hunor, şi ministrul Sănătăţii, Cseke Attila. De la întâlnirea au lipsit reprezentanţii Opoziţiei.
Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174 Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 540174
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de ari05 Mier Mai 12, 2010 3:33 pm

l-as impusca pe asta 😠
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 12, 2010 3:34 pm

Basescu ati vrut..basescu aveti...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de paul_A Mier Mai 12, 2010 3:36 pm

teodoraion a scris:Basescu ati vrut..basescu aveti...

si crezi ca altul facea ceva bun pentru noi? Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 676561
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 12, 2010 3:37 pm

da..asa a zis sandy..din partea ei sa iti spun Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 369508
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de paul_A Mier Mai 12, 2010 3:39 pm

eiii eu nu cred ca face niciunul ceva bun pentru noi...fiecare trage pentru el ...asa ca... Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 16974
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de Maria Mier Mai 12, 2010 3:45 pm

teodoraion a scris:Basescu ati vrut..basescu aveti...
trebuie sa vina aia din strainatate sa vada ce bine o ducem Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 693395 ca ei au decis soarta noastra
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de teodoraion Mier Mai 12, 2010 3:52 pm

suntem noi prea mici maria pt cate manevre s-au facut Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 740747
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Stirea zilei !!! (2) - Pagina 23 Empty Re: Stirea zilei !!! (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 44 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 44  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum