Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 6 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 6 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2466r05Ady.Biju

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2quni4z hmshop.wordpress.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Wkpzltartizele.blogspot.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Kaqpztbratari magice



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 69m8w9 Shop/candles



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 25h2tfs art3lier.blogspot.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2moa4jsbiosens.ro



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2ef53k2reginamaria.ro



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

+8
Maria
elena
paul_A
sandy
STEF30IASI
brigitta
ari05
muraru raluca
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de muraru raluca Lun Mar 22, 2010 7:17 pm

am inceput cu carutul





si va veni si patutul mai tarziu cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 off debia astept
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 22, 2010 7:55 pm

f frumos caruciorul raluca cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395

eu i-am luat prima data patut. carucior abia dupa ce am nascut mi-au luat nasii...
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe O74vx0

inainte de nastere i-am mai luat ceva hainute, si ce mai imi trebuia pt bagajelul pt maternitate...

cand am venit acasa insa.,.. in prima zi... au inceput drumurile pt al meu ... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610 pt ca nu aveam multe... fiind si vara...
am luat un umidificator camera
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 5jwaol

apoi un termometru digital (se ia temp si de pe frunte si din urechiusa) plus e si termometru de camera
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Mv008g

cantar digital (doar trebuie sa stim cat ia copilul in greutate saptamanal/lunar... :lim: )
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 2je1d80

pompa de muls (pe care am dus-o inapoi pana la urma... ca n-am avut ce face cu ea cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974 )
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Xbltp5

si ... mai imi amintesc pe parcurs cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 257143
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de brigitta Lun Mar 22, 2010 8:02 pm

vai ce lucruri frumoase ati laut voi, eu nu am luat numai hainute si pampers, dupa ce am venit acasa, am luat carucior si ce ne mai trebuia.
Cantar deja am avut, patut iarasi am primit..
brigitta
brigitta
Mamica de cariera
Mamica de cariera


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 22, 2010 8:06 pm

frumoase sau nu ... ne-au costat o gramada de bani cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974
noroc ca facusem economii din timp ...
noua patutul ni l-au luat nasii mici , si caruciorul nasii mari... deci de astea am scapat... dar oricum am avut la cheltuieli... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974

am uitat... cadita cu suport e necesara...
cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Fbw1e8
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de STEF30IASI Lun Mar 22, 2010 9:48 pm

da frumoasa , cadita ari ......
dar sa fim seriosi , e prea scumpa si nu se merita banii ......
o cadita normala , e foarte buna si mai ieftina ....ca pret....

restul si eu le-am cumparat ....si cadita ,......dar nu asa de scumpa .....
plus multe altele ......
la copii trebuie multe , mai ales daca e primul .....


cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 22, 2010 10:31 pm

foarte utile,intr-adevar sunt toate cele de mai sus
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de paul_A Lun Mar 22, 2010 10:34 pm

si noi am cumparat multe, dar am si primit multe
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 12:56 am

Eu nu am cumparat nimic dinainte.Dupa ce am nascut a cumparat sora mea pentrui maria si sotul cand l-am nascut pe teodor.Cat ai investit ari! E am luat mai consistent, sa zic asa doar patutul-tarc, restul maruntisuri :cadita normala, hainute, pampars si hainute, termometru normal, cu mercur....Aceste cumparaturi le faci si dupa buget, normal..mi-ar fi placut sa am muuulte, dar nu mi-am permis.
pe parcurs o sa iti dai seama ce iti trebuie si mai iei ...
Frumos carutul Raluca cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 23, 2010 1:03 am

eu am cumparat patutul si cateva maruntisuri...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 2:26 am

pai cine a zis ca a fsot f scumpa cadita ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974 am luat-o din selgros, nu mai stiu cat a fost, da r nu f scumpa... supertul a fost pacra un pic mai scump... dar ce era sa fac? ca nu ma puteam apleca... unde era sa pun cadita?

iar de termometru... mi s-a parut necesar asta, pt ca aveam si cu mercur... dar cine sa stea sa-i iau temperatura cu ala ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 2:28 am

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610 nu cred ca te judeca cineva ari! Super ca ti-ai permis ! cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 Fiecare isi cunoaste limitele..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 2:32 am

pai nu o luam k pe o critica elena cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 355692

eu si dk am bani (sau ma rog... aveam cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610 ) nu arunc cu ei , de dragul de a cheltui ... ca vezi doamne am, asa ca iau ce e mai scump ...

uite, de ex pompita de muls... am luat initial de la chicco... ca nah... vezi doamne... era chicco... si a costat o gramada... dk bine retin undeva la 300 ron ...si nu mi-a fost de folos... si am ajuns sa folosesc una super ieftina, NO NAME ... care costa vreo 4 ron intelegi ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844 deci eu nu sunt de parere ca tot ce e scump e si bun, sau folositor... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 257143

app, si umidificatorul l-am dus inapoi ... ca se tot strica... si le-am zis sa =mi dea banii inapoi ...am vrut sa-mi iau altul... dar... pana la urma nu mi-am mai luat ...si am ajuns la vechile metode... cu prosoape umede pe calorifer,,, cani cu apa pe calorifer, etc...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 2:34 am

asa folosesc si eu - un bol cu apa in dormitor in loc de umidificator cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 257143
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 2:36 am

e mai sanatos... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610

probabil unul scump isi face treaba... dar ce am luat eu... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 9955 era apa de ploaie... cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 2:36 am

e bine ca ti l-a primit inapoi...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de Maria Mar Mar 23, 2010 2:38 am

muraru raluca a scris:am inceput cu carutul





si va veni si patutul mai tarziu cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395 off debia astept

foarte frumos caruciorul Raluca cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 2:51 am

elena a scris:e bine ca ti l-a primit inapoi...
da... ca aveam "pile" la farmacie cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 355692

ce am mai luat iar... si am luat tzeapa... baby-phone... ca eram traumatizata ca nu-l aud noaptea dk plange cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844 el fiind in camera lui... mi-a zis mama ca imposibil, ca o mama aude si cel mai mic scancet ... dar a avut cui spune ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610

cred ca ar trebui sa deschid un topic cu "ce cumparaturi sa nu faceti pt bebe" cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 2:54 am

Ma faci sa rad! Si eu vroiam asa ceva, sa aud copiii in camera, dar nu mi-am permis atunci si ..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 23, 2010 3:00 am

ari05_Laura a scris:
elena a scris:e bine ca ti l-a primit inapoi...
da... ca aveam "pile" la farmacie cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 355692

ce am mai luat iar... si am luat tzeapa... baby-phone... ca eram traumatizata ca nu-l aud noaptea dk plange cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844 el fiind in camera lui... mi-a zis mama ca imposibil, ca o mama aude si cel mai mic scancet ... dar a avut cui spune ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610

cred ca ar trebui sa deschid un topic cu "ce cumparaturi sa nu faceti pt bebe" cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844

nu mereu se intampla asa Laura,am o prietena care doarme de tai lemne pe ea....si nu aude nimik,,,daca nu era sotul ei acasa sa-o trezeasca ca plange cel mic,,isi lua la ea o sora...ca ea nu auzea nimik,,,putea sa planga bietul copil pana nu mai putea....nici macar un pic de simt matern...deh asa cum i-am spus si ei,ca la ea a fost asa de la inceput...nu a fc nici cel mai mic sacrificiu ptr copil...a fumat...si tot ce i-a spus dr ca nu trebuie a fc
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 3:03 am

da... pacat elena...

e drept ca eu mi-am permis sa-i iau una alta... dar am si tras k sclava la lucru, k sa iau bonusuri cat mai mari, ca atunci primeam bonus in functie de realizari... nah ... faine vremuri...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 3:05 am

sandy_bell a scris:
ari05_Laura a scris:
elena a scris:e bine ca ti l-a primit inapoi...
da... ca aveam "pile" la farmacie cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 355692

ce am mai luat iar... si am luat tzeapa... baby-phone... ca eram traumatizata ca nu-l aud noaptea dk plange cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844 el fiind in camera lui... mi-a zis mama ca imposibil, ca o mama aude si cel mai mic scancet ... dar a avut cui spune ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610

cred ca ar trebui sa deschid un topic cu "ce cumparaturi sa nu faceti pt bebe" cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 199844

nu mereu se intampla asa Laura,am o prietena care doarme de tai lemne pe ea....si nu aude nimik,,,daca nu era sotul ei acasa sa-o trezeasca ca plange cel mic,,isi lua la ea o sora...ca ea nu auzea nimik,,,putea sa planga bietul copil pana nu mai putea....nici macar un pic de simt matern...deh asa cum i-am spus si ei,ca la ea a fost asa de la inceput...nu a fc nici cel mai mic sacrificiu ptr copil...a fumat...si tot ce i-a spus dr ca nu trebuie a fc
dd fereste cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974 cum sa nu iti auzi copilul cand plange ? cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 587635 eu il auzeam si cand scancea, si intr-o secunda saream din pat si eram la el in camera cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 23, 2010 3:22 am

uite asa...ea mi-a spus...si eu am ramas muta..i-am spus cum sa nu-l auzi...uite asa ma trezea barbata-miu
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 23, 2010 3:24 am

vaaaaaaaaaaaaaaiiiiii !!! cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 16974
bine, recunosc ca mi s-a intamplat si mie... o singura data... anul trecut cam pe vremea asta... eram chiauna dupa 11 nopti nedormite ... dar s-a trezit al meu la el ... de fapt l-am auzit k prin vis plangandm, dar nu am fost in stare sa ma ridic la el cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 23, 2010 3:28 am

o data nu se pune...la geo nu se intampla niciodata sa auda cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de elena Mar Mar 23, 2010 3:31 am

mai sunt si astfel de specineme...Eu ii aud din camera mea....Nu ii aud atunci cand e tati acasa...sau nu ma lasa subconstientul sa ii aud cu ce cumparaturi incepem pentru bebe 611610
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

cu ce cumparaturi incepem pentru bebe Empty Re: cu ce cumparaturi incepem pentru bebe

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum