Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2466r05Ady.Biju

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Kaqpztbratari magice



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 69m8w9 Shop/candles



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2moa4jsbiosens.ro



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2ef53k2reginamaria.ro



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

5 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Apr 29, 2010 10:12 pm

Este un program gratuit şi uşor de utilizat care permite afişarea versetelor biblice în limba română pe telefoane mobile compatibile cu tehnologia Java Micro Edition (J2ME). Nucleul programului a fost dezvoltat de Jolon Faichney şi extins de Octavian Lupu.

Textul biblic folosit de program este binecunoscuta traducere a lui Dumitru Cornilescu .Programul poate fi utilizat, copiat şi distribuit în mod gratuit .

AICI MAI MULTE DETALII

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

SPER SA VA FIE DE FOLOS Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 693395 Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 693395 Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 693395
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de Roman Mier Feb 16, 2011 11:44 pm

Mulcumeck mult! Domnul Isus sa fie ku voi mereu!
Roman
Roman
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 4:08 pm

Din nota de pe acel site reiese ca nu apartin de nici un cult si de nici o biserica,deci presupun ca nu e Biblia ortodoxa!S-au inmultit atatea oferte de biblii on line dar majoritatea sunt sectare.Trebuie multa atentie!
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 28, 2011 4:13 pm

florentina -biblia e una singura,asa cum e si un Singur Dumnezeu....indiferent cate secte sunt!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 4:16 pm

E una singura care nu s-a modificat(cea ortodoxa)restul au suferit modificari,nu e chiar asa cum spui , cum ar fi sa ma apuc sa citesc biblia martorilor ca doar e o singura biblie?!
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 4:37 pm

Ca si completare pentru cine nu stie biblia de sus(traducerea lui Dumitru Cornilescu) nu este aprobată de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române, deoarece Cornilescu a părăsit cultul ortodox, fiind unul dintre fondatorii Bisericii Evanghelice Române.

Biblia ortodoxa o gasiti aici :http://www.bibliaortodoxa.ro/ (100% ortodoxa)
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 4:59 pm

si daca a parasit cultul ortodox inseamna ca e mai putin crestin?daca era in cultul ortodox era aprobat?astea sunt chestii care ma fac sa rad, de parca in Cer o sa te intrebe cineva daca ai fost ortodox sau baptist sau catolic....Dumnezeu sa aiba mila de noi si de cei ce se c red singuri indreptatiti sa intre in Cer pe baza unei religii!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 6:21 pm

Draga mea crestini sunt si cei care cred in satana!
"Şi eu mărturisesc oricui ascultă cuvintele proorociei acestei cărţi: De va mai adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu va trimite asupra lui pedepsele ce sunt scrise în cartea aceasta;
19. Iar de va scoate cineva din cuvintele cărţii acestei proorocii, Dumnezeu va scoate partea lui din pomul vieţii şi din cetatea sfântă şi de la cele scrise în cartea aceasta."Apocalipsa(22)
Religiile nu marturisesc aceelasi lucru,sunt foarte diferite,ortodox nu este egal cu catolic sau baptist!
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Mar 28, 2011 6:32 pm

offf este prea complicat pentru mine , eu sunt ortodoxa, cred in Dumnezeu si in Iisus Hristos , merg din cand in cand la biserica , imi impartasesc copilul regulat , ne rugam in fiecare seara inainte de culcare si cam atat ,..... nu am citit biblia, nu ma spovedesc, impartasesc ..... nu am nici o treaba cu religiile fiecare poate sa faca parte din ce secta vrea ( sau religie ) cum s-o zice mai corect!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 6:37 pm

florentina26luca a scris:Draga mea crestini sunt si cei care cred in satana!
"Şi eu mărturisesc oricui ascultă cuvintele proorociei acestei cărţi: De va mai adăuga cineva ceva la ele, Dumnezeu va trimite asupra lui pedepsele ce sunt scrise în cartea aceasta;
19. Iar de va scoate cineva din cuvintele cărţii acestei proorocii, Dumnezeu va scoate partea lui din pomul vieţii şi din cetatea sfântă şi de la cele scrise în cartea aceasta."Apocalipsa(22)
Religiile nu marturisesc aceelasi lucru,sunt foarte diferite,ortodox nu este egal cu catolic sau baptist!

Draga mea!,
crestinii cred in Iisus Hristos!! Dracii cred si se infioara!
Adevarat ortodox nu este egal cu catolic dar nu inseamna ca e singura religie si ca e adevarata..sunt multe practici ortodoxe care nu se regasesc in Biblie, de fapt nu exista o religie care sa detina adevarul absolut, dar cei ce il iau pe Hristos ca temelie vor birui, El ii va duce pe calea spre cer prin sangele jertfei de la Golgota..restul sun bla-bla-uri si incercari de indreptatiri ale unei religii....si atat....
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 28, 2011 6:58 pm

adevarat ortodox-e pleonasm,..orto-adevarat,drept..dox(a)..credinta!.crestin..

fiecare cu religia lui,si cu principiile lui,e usor sa judecam!!...totul e sa te increzi in Dumnezeu!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 7:00 pm

sandy a scris:adevarat ortodox-e pleonasm,..orto-adevarat,drept..dox(a)..credinta!.crestin..

fiecare cu religia lui,si cu principiile lui,e usor sa judecam!!...totul e sa te increzi in Dumnezeu!!

am zis in ideea ca ADEVARAT!, ortodox nu e acelasi lucru cu...nu adevarat ortodox...nu am vrut sa mai editez, acum sper ca ai inteles
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 7:01 pm

Am inteles,sincretismul detine controlul.
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 28, 2011 7:07 pm

eu am inteles de la inceput...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 7:19 pm

florentina26luca a scris:Am inteles,sincretismul detine controlul.

dar in Romania, mediul ortodox cine detine controlul? iti spun eu: traditia(si eu nu am gasit-o in Biblie) Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 9955
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 8:19 pm

Ce intelegi tu prin traditie,concret?
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 8:25 pm

inteleg obiceiuri care s-au transmit pe cale orala din batrani, babesti, majoritatea fara suport biblic dar care au fost adoptate ca si legi biblice!considerate sfinte..repet , lucruri care nu se regasesc in Biblie
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 8:30 pm

Da-mi un exemplu,ca asa sunt zeci de legi babesti.Nu ne pune nimeni sa le si urmam.
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 28, 2011 8:33 pm

mergi la biserica, la o nmormantare, la o nunta , la un botez..orice tine de preot si vei vedea destule legi babesti...cum ampus si in celalalt topic nu mai rasp ca o luam contradictoriu si nu are rost.

stii ce ma mira? ca recunosti ca sunt zeci de legi babesti dar mai spui ca ortodoxismul reprezinta religia adevarata...o religie adevarata nu ar trebui sa contina lucruri care nu sunt in Biblie....sau care contravin cu ceea ce spune Biblia... toleranta e singurul cuvant pe care il putem adopta!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 8:50 pm

Nu te pune preotul sa faci ce te pun babele,asta-i marea diferenta.In afara de slujbele oranduite nu este nevoie de nimic altceva.
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Mar 28, 2011 9:13 pm

ohooooo si iar revenim la proti !!!! Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 199844 Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 199844 dar nu imi mai spun parerea pentru ca o stiti!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de florentina26luca Lun Mar 28, 2011 10:24 pm

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 663254 Hai sa judecam "la rece".Nu toti sunt la fel,daca unii oameni sunt violatori,pedofili sau ucigasi inseamna ca toti oamenii sunt la fel?Nu!
florentina26luca
florentina26luca
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Mar 28, 2011 11:02 pm

da florentina , ai dreptate si cu asta inchei nu vreau sa continuam pe aceasta tema la nesfarsit ...... eu inca nu am gasit preotul ala care sa ma faca sa am incredere in el , fiecare persoana are parerea, opinia ei , asa am putea discuta mult in contradictoriu si fiecare ar tine-o pe a ei .... Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 869129 Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 869129 Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 869129
te invit in cafenea si la alt tip de discutii Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! 869129
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de teodoraion Mar Oct 04, 2011 2:04 am

hihih,Adriana eu te invit la biserica unde merg eu sa vezi si altfel de oameni.....cine stie poate chiar o sa fii impresionata...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de sandy Mar Oct 04, 2011 1:58 pm

de asemenea cand vei avea ocazia,,te chem aici la Biserica Ortodoxa Constantin si Elena!!,,din Dragos,,unde avem un preot cu har,,si frica de Dumnezeu!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!! Empty Re: Biblia pe telefon mobil!!! GRATIS!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum