Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2466r05Ady.Biju

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2quni4z hmshop.wordpress.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Wkpzltartizele.blogspot.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Kaqpztbratari magice



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 69m8w9 Shop/candles



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2moa4jsbiosens.ro



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2ef53k2reginamaria.ro



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

+14
anka9mai
mofturaki
brigitta
ari05
scumpetea
teodoraion
celina74
roxana ,mamica finuta
paul_A
raruta
adriana
roxanik
mona_mami
Maria
18 participanți

Pagina 12 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul

In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de ari05 Mier Sept 29, 2010 11:48 pm

in America de Nord
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 30, 2010 1:19 am

Care este considerat drept cei mai misterios surâs din istoria artei?
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 1:23 am

gioconda-mona lisa?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de scumpetea Joi Sept 30, 2010 1:39 am

Si eu cred tot asa Teo: Gioconda-Mona Lisa Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 693395
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 1:52 am

nu va luati dupa mine ca eu am rasp din cap..incercati google
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 30, 2010 1:55 am

dar este corect Teo,nu era asa greu Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de roxanik Joi Sept 30, 2010 2:30 am

Gioconda-Mona Lisa
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de celina74 Joi Sept 30, 2010 1:20 pm

Gioconda-Mona Lisa
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 1:38 pm

care este definitia crestinismului?
Cine stie cat la suta din populatia intregii lumi este crestina?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 30, 2010 1:38 pm

vai Teo,mi-ai luat-o inainte Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 1:48 pm

pai hai raspunde maria!te sustragi?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 30, 2010 1:51 pm

stai ca nu eram pregatita ca venisem cu intrebare,trebuie sa intreb pe Goagal(vorba lui Vanghelie) Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 1:55 pm

astept........ :floridar:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de celina74 Joi Sept 30, 2010 1:56 pm

Ansamblul religiilor la baza cărora se află credinta în persoana si învătăturile lui Iisus Cristos

Religia crestina - 33,06 %

Teo eu nu prea sunt cu biserica .... cu ocazia concursului asta ma faci sa cunosc lucruri pe care nu le stiu...nu stiu daca raspunsul e corect ...chiar sunt curioasa
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 30, 2010 2:02 pm

Ansamblul religiilor la baza cărora se află credinta în persoana si învătăturile lui Iisus Cristos

la fel mi-a zis si mie Google Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 869129

raspuns incomplet


Ultima editare efectuata de catre Maria in Joi Oct 14, 2010 11:34 pm, editata de 1 ori
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Joi Sept 30, 2010 2:06 pm

Crestinismul este ansamblul religiilor la baza carora se afla credinta in persoana si in Iisus Cristos , religie bazata pe Noul si Vechiul Testament .
crestini sun circa 33 % ,
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 2:07 pm

este corect Lucica,asta e si scopul concursuli sainvatam lucruri noi...si eu am multe de invatat.

Maria,raspunsul tau e incomplet Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 887604
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de roxanik Joi Sept 30, 2010 2:26 pm

Crestinismul este ansamblul religiilor la baza carora se afla credinta in persoana si in Iisus Cristos , religie bazata pe Noul si Vechiul Testament .
crestini sun circa 33 % ,
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de scumpetea Joi Sept 30, 2010 4:45 pm

Conform DEX (Dictionarului Explicativ al Limbii Romane) CRESTINÍSM s.n. Ansamblul religiilor la baza cărora se află credinta în persoana si învătăturile lui Iisus Cristos.
raspuns incomplet
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de brigitta Joi Sept 30, 2010 5:04 pm

Crestinismul este ansamblul religiilor la baza carora se afla credinta in persoana si in Iisus Cristos , religie bazata pe Noul si Vechiul Testament .crestini sun circa 33 % ,
brigitta
brigitta
Mamica de cariera
Mamica de cariera


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 5:27 pm

scumpetea a scris:Conform DEX (Dictionarului Explicativ al Limbii Romane) CRESTINÍSM s.n. Ansamblul religiilor la baza cărora se află credinta în persoana si învătăturile lui Iisus Cristos.

scumpetea raspunsul tau este incomplet
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de elena Joi Sept 30, 2010 5:41 pm

Creștinismul este una din cele trei religii monoteiste contemporane, alături de iudaism și islam. Considerând împreună catolicii, protestanții și ortodocșii sub eticheta globală de "creștini", religia acestora este actualmente la nivel mondial cea mai importantă din punct de vedere numeric.

Creștinismul îmbină tradiții din iudaism, pe care le îmbogățește cu mărturia Noului Testament. Ca moștenitor alături de islam și iudaismul contemporan al tradiției religioase orientale, creștinismul perpetuează până în ziua de astăzi credințe și mituri născute pe malurile Eufratului acum mai bine de 5000 de ani.[1]


Cuvântul "creștin" vine din limba latină populară, de la christianus, derivat de la Hristos, deoarece Iisus/Isus din Nazareth este considerat în religia creștină ca fiind Mesia și fiul lui Dumnezeu. Cuvântul "Hristos", în limba greacă Χριστός Christós, "cel uns", este traducerea din limba ebraică a cuvântului משיחMașiah (arabă مَسيح Masīh).

Instituția specifică creștinismului este Biserica. Autoritatea doctrinală este Sfânta Scriptură sau Biblia, la care se adaugă, în ortodoxie și catolicism, tradiția Bisericii, iar pentru catolicism și Magisteriul bisericesc, reprezentat de autoritatea papei.

Crestini - 33% , ortodocsi sunt in jur de 200 de milioane (cam 2-3%)

elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 5:48 pm

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 210919 elena!!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Sept 30, 2010 8:04 pm

Creștinismul este una din cele trei religii monoteiste contemporane, alături de iudaism și islam. Considerând împreună catolicii, protestanții și ortodocșii sub eticheta globală de "creștini", religia acestora este actualmente la nivel mondial cea mai importantă din punct de vedere numeric.

Creștinismul îmbină tradiții din iudaism, pe care le îmbogățește cu mărturia Noului Testament. Ca moștenitor alături de islam și iudaismul contemporan al tradiției religioase orientale, creștinismul perpetuează până în ziua de astăzi credințe și mituri născute pe malurile Eufratului acum mai bine de 5000 de ani.

raspuns incomplet
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 30, 2010 8:26 pm

rasp incomplet adriana...nu punctez rasp incomplete fetele :balanta:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!! - Pagina 12 Empty Re: Concurs nou-Noi intrebam-voi raspundeti!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum