Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 23 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 23 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

+11
nadvio1973
Raluca30
alinahincu
sandy
elena
teodoraion
Maria
anka9mai
adriana
cecilia_7625
crina_oc
15 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Raluca30 Vin Oct 14, 2011 2:50 am

am gasit si eu cateva fise de lucru

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Planse-de-colorat-invatam-sa-socotim-fisa-scaderea-cu-1

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Planse-de-colorat-invatam-sa-socotim-fisa-scaderea-cu-2

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Planse-de-colorat-invatam-sa-socotim-fisa-scaderea-cu-5
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Oct 14, 2011 2:15 pm

multumim Ralu..Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Vin Oct 14, 2011 3:28 pm

MERSI Ralu Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129

Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 14, 2011 11:02 pm

multumim fetele , gabi este foarte incantat de fise , le-am facut pe cele puse de tine maria si le-a stiut pe toate .... sunt chiar mandra de el

mai multe planse am scos de aici http://www.decolorat.ro/invatam-sa-socotim
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Lun Oct 31, 2011 3:45 pm

ma bucur caci se descurca Gabi Adriana si Gabi al meu ar tot lucra la matematica in schimb la scriere nu are rabdarea necesara sa scrie cu grija,sa mai indreptat putin dar ar putea sa fie mai bine de atat Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 31, 2011 3:47 pm

maria sa sti ca si lui gabi al meu ii place matematica ..... sambata vroia sa mearga la gradi ca sa invete sa scrie cifra 2 .... insa culmea este ca acasa nu vrea sa scrie , doar la gradi cu colegi lui .... oare asa sa fie si la scoala?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Lun Oct 31, 2011 3:51 pm

cu siguranta Adriana,caci impreuna cu colegii va scrie Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
eu aseara i-am dat pe caietul de casa sa scrie litera m si a inchis repede caietul fara sa scrie nimic Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129 si cand il intreb de ce nu a scris deloc,mi-a zis caci il ingrozeste Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 199844
avea reticente si la semnul grafic asemanator cu m si vad ca i se transmite si la litera Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Lun Oct 31, 2011 4:51 pm

si Larisei ii place mai mult mate decat la abecedar

nu reusesc s-o fac sa citeasca,stie toate literele alfabetului insa nu stie sa lege cuvantul,intelegeti ce spun?
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 31, 2011 5:26 pm

este clar ca nu are cum sa le placa toate materiile , insa eu cred ca trebuie sa ii lasam sa invete mai mult ceea ce le place , iar la materiile celelalte sa mearga bine
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Joi Noi 03, 2011 2:54 pm

inteleg ce vrei sa spui Ceci,dar mai are timp,este inca mica Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
o sa-i prinda bine daca o sa stie sa citeasca pe cand merge la scoala Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Joi Noi 03, 2011 10:55 pm

Maria nu leaga nici cuv din 3 litere macar!adik daca scrie MAR ea citeste fiecare litera pe rand dar la sf nu stie sa zic cuvantul,,mar,,
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 04, 2011 12:49 am

important e caci cunoaste literele Ceci,cu timpul va vedea cu siguranta ce inseamna cititul si isi va da drumul Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de adriana Vin Noi 04, 2011 1:37 pm

sunt de aceeasi parare cu tine maria , noi vrem prea mult de la ei ..... ceci ea este inca mica , la scoala va fi altceva
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 04, 2011 5:20 pm

in metodica didactica,,este clar ca etapa importanta este recunoasterea literelor,,apoi semnificatia ei,,din ce semne grafice e alcatuita,,,e vorba de multe cunostiinte cand incep sa citeasca,,si intai silabisit,,,sa luam copii incet pe etape,,,nu sa avem pretentia sa fie mici Einstein!!,,de la inceput,,dupa primele litere a-A,se face M,m...si apoi ma,,,asa se obisnuiesc ei sa stie ce inseamna a ,separat,m-separat si apoi ma!!impreuna ca si "cuvant"...si tot asa pana parcurg tot alfabetul!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Joi Noi 10, 2011 4:52 pm

asta e problema mea Sandy,invatatoare a inceput in perioada preabecedar sa-i invete sunetele,de exemplu z,s s.a
intelegea Gabi destul de greu sa le gaseasca intr-un cuvant,dar de cand au inceput cu m si a e mult mai usor..
eu nu am inteles ce vroia sa fie invatatul sunetelor inainte de a incepe alfabetul,dar probabil caci fiecare cadru didacti are felul sau de a aplica programa scolara.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 11, 2011 2:17 pm

da,Maria,,difera stilul !!!fiecare invatator are propriul stil,,atat de predare cat si de rezolvare a problemelor la matematica,,in clasele 3-4,,,desi rezultatul e acelasi ,modul poate fi diferit!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 11, 2011 2:45 pm

cum stati cu scoala Sandy?la ce litere si cifre au ajuns copii la scoala?
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 11, 2011 6:21 pm

la matematica la cifra 7,,si la abecedar la mama!!,,cred ca k luni vor trece la M
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Noi 11, 2011 7:05 pm

am inteles explicatia ta Sandy
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 11, 2011 11:26 pm

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 693395..Cecylia,,sper ca nu ai considerat prea dura explicatia mea!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Noi 11, 2011 11:31 pm

Doamne fereste Sandy,chiar ma ingrijoram k nu stie sa citeasca

oricum o idee sau un sfat e bine venit -mai ales k tu ai pregatirea necesara

ms de raspuns

ii spusesem si d-nei ed si mi-a zis sa n-o fortez k are timp sa invete sa citeasca
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 11, 2011 11:38 pm

asa este,,ea este la gradi,,apoi va merge la clasa zero si de abia in urmatorul an,merge in clasa 1,,vei vedea,ca indata ce va intelege semnificatia literelor,din ce sunt formate,si mai cu seama,distingerea sunetelor ,,din cuvinte,,de exemplu,,unde se afla sunetul m-in cuvantul mamaliga!!(iar ei trebuie sa raspunda,,la nceput si in interior..)...Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 693395...se va descurca de minune vei vedea..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Sam Noi 12, 2011 12:11 am

cum Sandy in cls 0?k ea e acum gr pregatitoare si am inteles k cei care implinesc 6 ani la anu intra in cls0
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de sandy Sam Noi 12, 2011 12:39 am

eu asa stiu ca toti care ar incepe anul viitor scoala intra la clasa zero incepand cu anul 2012 -septembrie,,dar si cei care implinesc in decursul anului calendaristic,,inca nu e clar cum va fi...!!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Maria Sam Noi 12, 2011 1:10 am

noi la abecedar am ajuns la N deja,iar la matematica la cifra 8 Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Fise de lucru Nivel II (5-7 ani) - Pagina 3 Empty Re: Fise de lucru Nivel II (5-7 ani)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum