Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Masti pentru fata - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 22 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 22 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Masti pentru fata - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Masti pentru fata - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Masti pentru fata - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Masti pentru fata - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Masti pentru fata - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Masti pentru fata - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Masti pentru fata - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Masti pentru fata - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Masti pentru fata - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Masti pentru fata - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Masti pentru fata - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Masti pentru fata - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Masti pentru fata - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Masti pentru fata - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Masti pentru fata - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Masti pentru fata

+11
teodoraion
alinapopa1969
paul_A
elena
mona_mami
claudia_mami
celina74
pupkiss
monica_2008
deriana
STEF30IASI
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 11, 2009 1:05 am

elena a scris:bravo Alina, asta da rasfat .
Eu nu prea am timp de chestii din astea, uneori uit sa ma si pensez, am atatea de facut, copiii,oof. Norocul meu ca nu prea am nevoie de tratamente, am tot asa cum trebuie, de la mama natura Masti pentru fata - Pagina 2 328965
ai grija...ca mama natura da! si tot ea ...le ia! Masti pentru fata - Pagina 2 328965
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de elena Dum Oct 11, 2009 1:09 am

sper sa n-ai dreptate...eu sper sa ma mentin..asa... Masti pentru fata - Pagina 2 43079
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de teodoraion Dum Oct 11, 2009 1:13 am

si eu la fel elena..chiar nu am timp sau nu imi fac timp mai bine zis....cand eram mai tanara pe la vreo 16 ani nu era sapt fara masca de tarate cu lapte
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 11, 2009 1:50 pm

am uitat sa va pun si poze Masti pentru fata - Pagina 2 328965
deci:
am intrat la SPA asa: Masti pentru fata - Pagina 2 Intrat-1 si am iesit asa:Masti pentru fata - Pagina 2 Iesit
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de mona_mami Dum Oct 11, 2009 3:02 pm

super alina! ce sirena esti! adela te adora!!!!!!!!!! :pupicei: :pupicei:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 3:15 pm

vai alina, ce tare esti rad singura aici....bine ca nu este nimeni pe langa mine Masti pentru fata - Pagina 2 230899
eu nu am folosit niciodata masti pentru fata....poate pe la 80 de ani Masti pentru fata - Pagina 2 328965
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 11, 2009 3:50 pm

:zambet larg: poate te mai gandesti pana atunci si te razgandesti Masti pentru fata - Pagina 2 377534
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de mona_mami Lun Oct 12, 2009 6:00 am

Masti cosmetice in functie de tipul de ten
Nu toate mastile cosmetice se potrivesc tuturor tipurilor de ten. Unele tipuri de ten necesita o atentie speciala. De asemenea, daca folosim o masca care nu se potriveste tipului nostru de ten, putem risca sa il deterioram si mai mult. Asadar sa cunoastem ce masti cosmetice se potrivesc diferitelor tipuri de ten.

Masti pentru tenul gras


Acestea ar trebui sa aiba in special actiune absorbanta si astringenta, mai rar degresanta.

Masca din albus de ou

1. Cea mai obisnuita masca pentru tenul gras este cea de albus de ou batut spuma, la care se adauga cateva picaturi de zeama de lamaie sau de alte citrice. Indepartarea albusului se face cu un disc demachiant fara insa a freca.
Aceasta masca pote fi folosita si in cazul unui tratament de moment cand dorim ca ridurile sa fie cat mai putin vizibile.

2. O alta varianta a acestei masti o constiue amestecarea unui albus de ou cu o pasta moale facuta din 2 linguri de zeama de lamaie sau de zeama de portocale, diluate cu 2 linguri de apa la care se adauga 1 lingura de glicerina si apoi caolin.
Albusul batut spuma se mai poate amesteca cu 1 lingura de suc de capsuni, 1 lingura lapte proaspat si un varf de cutit cu bicarbonat de sodiu.
Pentru a mari capacitatea de curatire a unei astfel de masti se poate adauga la un albus de ou batut spuma, 2 lingurite de malai.

O substanta cu o larga intrebuintare filosita la prepararea mastilor destinate oricarui tip de ten- datorita atat proprietatilor sale sicative, emoliente, calmante, cat si datorita faptului ca impreuna cu apa (sau orice alta solutie apoasa) formeaza o pasta uniforma care se intinde cu usurinta- este caolinul.
Caolinul se amesteca cu orice suc de fructe sau infuzie din plante pana la obtinerea unei paste omogene care sa nu curga de pe fata.

In cazul tenurilor grase se poate amesteca cu suc de rosii, indicat tenurilor seboreice cu puncte negre. Sucul de la cateva tomate se amesteca cu 1 lingura de glicerina si caolin.

Masca facuta din capsuni sau fragi zdrobiti, la care se pot adauga si cateva picaturi de zeama de lamaie, albeste, hidrateaza si revitalizeaza pielea,.
Gutuia data prin razatoare este puternic astringenta.

Masca de drojdie de bere
Este o masca recomandata pentru tenul gras si pentru tenul normal, cu porii deschisi. Se prepara frecand 25-30 g de drojdie de bere proaspata cu putina apa calduta, sau cu infuzie din flori de musetel. Se poate adauga si 1 lingurita de miere.
Aceasta masca se mai poate prepara si astfel: 25-30 g drojdie de bere se amesteca cu 4 linguri de apa, cu 1 lingura de glicerina si caolin pana la obtinerea unei paste omogene.

Masti pentru tenul uscat


Masca din galbenus de ou

Este cea mai frecvent folosita si usor de preparat datorita procentului crescut de lecitina, colesterol si vitamina A care hraneste pielea si ii da suplete.
La un galbenus de ou se adauga ulei de masline, de germeni de porumb sau de floarea soarelui, astfel incat masca sa nu stranga.
Se mai poate adauga 1 lingurita de miere de albine si uneori chiar cateva picaturi de zeama de lamaie.


Masca cu caolin


Caolinul se poate amesteca cu miere, cu crema grasa si cu foarte multe fructe : pepene galben, caise (au proprietati aniinflamatoare), piersici (proprietati hidratante si revitalizante), struguri albi, banane.
Pentru tenurile uscate si deshidratate se recomanda si sucurile de legume cu infuzii de plante:

sucul de morcovi sau morcovi rasi, datorita continutului lor in vitamina A sunt mult folositi. Ei se pot amesteca numai cu caolin sau se mai pot dilua cu infuzie de tei sau cu caimac proaspat ;
sucul de castraveti sau castraveti dati prin razatoare amestecati cu caolin si putin ulei de floarea soarelui ;
Pentru tenurile cuperozice sunt foarte indicate infuziile de laptuca, felii de cartofi proaspeti sau sucul de castraveti.
Uleiurile de floarea soarelui, de masline, de migdale pot fi folosite caldute, direct pe fata sau sub forma de comprese. Deasupra se poate aplica o folie de plastic.
Ele se pot amesteca cu tarate, cu amidon sau cu malai.


Mastile cu produse lactate

caimacul, iaurtul, smantana se pot folosi amestecate cu morcovi, cu caolin sau cu sucuri de fructe ;
un mar taiat felii se fierbe in putin lapte pana se obtine o pasta ( acizii din mar produc coagularea laptelui) pe care o aplicam pe obraz direct sau in doua bucati de tifon sub forma unei cataplasme ;
laptele praf se poate amesteca cu miere de albine si cu infuzie de musetel sau de coada soricelului pana la obtinerea unei paste omogene ;


Mastile cu tarate (au efecte emoliente ,anticongestive)

O masca de tarate de grau poate contine :
- tarate de grau 15 g;
- caolin 10g ,miere de albine 5 g ;
- apa sau infuzie din plante pana se obtine o pasta omogena. Taratele se mai pot amesteca cu lapte sau crema.

Infuziile din plante pot fi musetel, tei, coada soricelului, nalba.
Mentionam ca in cazul radacinii de nalba se prepara un macerat la rece astfel: peste 1 lingurita de radacina de nalba se adauga un pahar cu apa(este bine ca sa fie apa fiarta si racita)si se lasa 30 min., dupa care se filtreaza printr-o bucata de tifon.
Radacina de nalba nu se fierbe, deoarece principiile active se distrug.
In geberal pentru a mari efectul nutritiv al unei masti, se poate folosi laptisor de matca in concentratie de aprox. 1%. Acesta se incorporeaza in galbenus de ou sau in crema.

Masti pentru tenul acneic

se dizolva 0,50 g ihtiol in 15 ml apa, apoi se adauga 25 g caolin;
se ameateca 25 g drojdie de bere proaspata cu o lingura de glicerina si cu caolin pana se formeaza o pasta ;
se taie o potrocala in felii care se aplica pe portiunile atinse de acnee ;
1 lingura drojdie de bere se amesteca cu 1 lingura ceai de musetel si 10 picaturi de vitamina F;

Masti pentru tenul ridat, senil, lipsit de vigoare

se amesteca 1 galbenus de ou cu 1 lingurita ulei de masline, apoi se adauga 0,10 g laptisor de matca si 2 ml vitamina A uleioasa;
1 lingura lapte caldut, 1 galbenus de ou, un varf de cutit de polen;
se topesc pe baie de apa 10 g ceara de albine si 10 g miere, se iau de pe foc, se amesteca pana la racire dupa care se adauga 10 ml de suc de ceapa si suc de crin;
100 g de fragi, capsuni sau piersici se storc printr-un tifon, se lotioneaza fata cu aceasta zeama sau se frictioneaza fata direct cu fructul sau se amesteca cu 1 lingura de caolin;

Masca pentru tenul pistruiat, patat

1 lingurita de smantana se amesteca cu 1 lingurita de apa oxigenata si cu caolin;

Masti pentru tenul asfixic


1 albus de ou se bate spuma sau se amesteca cu 1 lingura de malai;
1 albus de ou batut spuma se amesteca cu 1 lingura de tarate de grau si cu zeama unei jumatati de lamai;

Masti pentru tenul iritat

la 50 ml suc de castraveti se adauga caolin pana la obtinerea unei paste;
2 linguri de caolin se amesteca cu decot de patrunjel;
1 lingura de suc de castraveti se amesteca cu o lingurita de smantana, 1 albus de ou batut spuma si 10 ml de benzoe (smirna);

Masca pentru tenul cuperozic

se amesteca 1 lingurita de miere de albine cu 10 picaturi de zeama de lamaie si 5 picaturi de ulei de migdale;

Masti pentru tenul cu porii dilatati

se curata 6 prune de coaja (dupa ce le-am oparit), se scot samburii, se strivesc si se amesteca cu 6 picaturi de ulei de masline si 1 lingura de suc de lamaie;
se incalzeste 1 lingurita de miere de albine si se amesteca cu sucul unei lamai;
se fierbe un pumn de albastrele, se lasa sa se raceasca apoi se amesteca cu 2 linguri de caolin;

Masti pentru tenul cu puncte negre

se taie 1 rosie bine coapta, in rondele care se aplica pe fata;
gelatina 5 g, infuzie de plante 50 ml, miere de albine 10 g, glicerina 10 g (gelatina se dizolva la cald in infuzia de plante);



http://www.tratamente-naturiste.info/index.php/displayArticle/index/1/44/Masti-cosmetice-in-functie-de-tipul-de-ten
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 11:32 am

Mona, mi-am luat si halat alb, moale si pufos!Abia astept sa vin de la servici... :zambet larg:
Legat de tipul de ten, ai dreptate!inainte de orice fel de masca trebuie sa stim ce fel de ten avem!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de scumpetea Lun Oct 12, 2009 12:35 pm

Nu prea mai apuc sa imi fac masti de cand il am pe Edi...Inainte faceam macar o data pe saptamana (mi-am luat masti cu argila- ff bune)....
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Oct 13, 2009 11:57 am

Nu am timp, nu am timp! :zambet larg:
"mamici cochete" sunteti voi? sau am gresit eu forumul?
hai fetelor sa fim frumoase! blush
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de deriana Mar Oct 13, 2009 3:04 pm

alinapopa1969 a scris:Nu am timp, nu am timp! :zambet larg:
"mamici cochete" sunteti voi? sau am gresit eu forumul?
hai fetelor sa fim frumoase! blush


Ce nostima esti ,Alina!
:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
deriana
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 45

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Oct 16, 2009 11:58 pm

panky a scris:Tenul casectic
Acest tip de ten il intalnim in cazul in care functiile pielii sunt diminuate, chiar atrofiate, hranirea pielii fiind insuficienta. Pielea apare subtire, uscata, lipsita de elasticitate, palida, cu aspect de pergament
Tratamentul va urmari hranirea si tonifierea pielii. Sunt indicate una sau doua sedinte pe luna la cosmeticiana, care aplicand un tratament adecvat va ajuta la restabilirea metabolismului defectuos.
Seara, obrazul va fi curatat cu lapte demachiant pentru ten uscat, iar hidratarea si tonifierea pielii va fi asigurata cu o infuzie tonica; se vor face masaje zilnice cu o crema grasa hidratanta, continand si substante active sau cu pulpe de fructe (piersici, capsuni, portocale).
Dimineata, obrazul va fi ingrijit dupa metodele indicate la tenul uscat. Este recomandabil un masaj zilnic cu creme vitaminizate.


Tenul senil
Exista diferente foarte mari asupra momentului cand incep sa apara fenomenele de imbatranire ale pielii, deoarece intervin tot felul de factori ca: ereditatea, anumite boli, diferite tulburari functionale ale gladelor cu secretie interna, abuzul de farduri, tratamente cosmetice necorespunzatoare.
La unele persoane, aceste semne nedorite incep sa apara foarte de timpuriu, debutand printr-o uscaciune excesiva a pielii, prin aparitia ridurilor, formarea barbiei duble, edeme in special la ochi etc. Se pot lua masuri preventive ca acest proces sa fie intarziat si incetinit, activand circulatia sanguina, hranind tesuturile pentru a le pastra cat mai mult elesticitatea si tonicitatea.
Tratarea acestui tip de ten urmareste intarzierea instalarii definitive a semnelor sensibilitatii si diminuarea celor aparute, ceea ce se poate realiza printr-o imbunatatire a circulatiei sanguine, o hidratare, revitalizare si tonifiere a tesutului cutanat. Este necesar tratamentul efectuat de cosmeticiana.
Seara, demachierea se va face numai cu lapte demachiant fara a folosi apa si sapunul. Apoi se va sterge fata cu o infuzie de plante sau se va efectua o pulverizare, dupa care se va aplica o creama antirid.
Dimineata se recomanda, de asemenea , comprese cu infuzie tonica si masaj al fetei cu pulpa de fructe care favorizeaza hranirea si hidratarea pielii, apoi aplicarea unei creme hidratante; machiajul va fi discret pentru a nu se scoate in evidenta ridurile.


Tenul ridat
In afara de faptul ca acest fenomen apare odata cu inaintarea in varsta, mai sunt si cauze care favorizeaza aparitia ridurilor, ca de exemplu : influenta agentilor atmosferici, expunerile prelungite la soare, insuficienta odihnei si respectiv a somnului, excesul de tutun, cafea, bauturi alcoolice, curile drastice de slabire, abuzul de farduri sau de preparate cosmetice, abuzul de sapun, lotiuni concentrate in alcool, glicerina.
Lipsa de control a expresivitatii determina asa-numitele "cute de expresie". Persoanele cu tenul uscat au o predispozitie speciala pentru riduri.
Pe langa regimul alimentar rational, exercitiile in aer liber, exercitiile de respiratie se recomanda aceleasi ingrijiri ca cele pentru tenul uscat sau senil.
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Oct 16, 2009 11:59 pm

scumpetea a scris:Eu nu beau, nu fumez, nu ma machiez excesiv, am grija de tenul meu, nu stau in exces la soare..Dar de un pic de stres am parte si de oboseala o gramada... Masti pentru fata - Pagina 2 377534
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 18, 2009 4:09 am

alinapopa1969 a scris:Nu am timp, nu am timp! Masti pentru fata - Pagina 2 328965
"mamici cochete" sunteti voi? sau am gresit eu forumul?
hai fetelor sa fim frumoase! Masti pentru fata - Pagina 2 205348

vroiam si eu sa zic ca nu am timp de masti dar mai bine tac ,nu Alina?
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 18, 2009 1:52 pm

Maria a scris:
alinapopa1969 a scris:Nu am timp, nu am timp! Masti pentru fata - Pagina 2 328965
"mamici cochete" sunteti voi? sau am gresit eu forumul?
hai fetelor sa fim frumoase! Masti pentru fata - Pagina 2 205348

vroiam si eu sa zic ca nu am timp de masti dar mai bine tac ,nu Alina?
Nu, Maria, spune-ti parerea! E parerea ta si o respect chiar daca nu voi fi de acord cu ea!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de monicardragan Mar Oct 20, 2009 1:24 am

o sa incerc si eu masca pt ten uscat
monicardragan
monicardragan
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 47

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de celina74 Dum Noi 08, 2009 7:38 pm

alinapopa1969 a scris:Nu am timp, nu am timp! :zambet larg:
"mamici cochete" sunteti voi? sau am gresit eu forumul?
hai fetelor sa fim frumoase! blush

Alina ..mi-ai placut ...ai pus punctul pe 'I'.... Masti pentru fata - Pagina 2 377534
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Noi 09, 2009 12:23 pm

pai nu-i asa?...cand vrei...POTZI! :pupicei:
sa-ti pui o masca ...dureaza 15-20 minute cu totul...! O data pe saptamana...daca chiar vrei...iti faci timp! blush
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Masti pentru fata - Pagina 2 Empty Re: Masti pentru fata

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum