Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2466r05Ady.Biju

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2quni4z hmshop.wordpress.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Wkpzltartizele.blogspot.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Kaqpztbratari magice



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 69m8w9 Shop/candles



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2moa4jsbiosens.ro



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2ef53k2reginamaria.ro



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

+8
narcy
paul_A
teodoraion
panky(Laura)
ari05
celina74
STEF30IASI
adriana
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:17 pm

adriana a scris:acestea sunt cateva din pozele mele preferate
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Img_0010
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Img_0019
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Img_0055

Album IOAN MARIC

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte CNVN-13r
Bădiţa are darul de a vedea sufletul în suprarealitatea lui. Vederea încă nu i - a fost tulburată de ritualuri tehnice. Providenţa l-a plasat într-un punct fericit: acolo unde culoarea devine muzică, imaginea poem iar poemul rugăciune."
adriana a scris:MAI VIN SI EU CU O PREZENTARE DE CARTE
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte CNVN-13t
Anotimpuri

Cu-atâta veţi rămâne din mine peste ani,
Cu-aceste versuri scrise din sufletul ce-l am.
Şi greu e prin cuvinte să spui ce-ai vrea să spui,
Căci anii trec degrabă, rămâi al nimănui.
E pentru prima oară când pragul dintre ani
Mă sperie-n adâncuri, căci prea mult nu mai am.
Şi fiecare clipă ce trece pe furiş,
Ne tot transformă-n umbre uitate
Şi pâș, pâș, e viaţa care trece
Şi-mi pare-atât de rău, căci sufletul e tânăr
Dar trupul... îmbătrâneşte rău.
Şi-mi pare rău degeaba că viaţa s-a cam dus,
Nimic nu se întoarce, acum sunt la apus.
Şi-mi dau curaj într-una, mai pot încă să fac
De lucruri o mulţime, dar până când?
Şi tac, când văd cum cu încetul, ne stingem an de an,
Atâta va rămâne din mine peste ani!

este superba...mi-a placut enorm!!!!
adriana a scris:Revin cu o noua prezentare....Poesii II
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 60d2db10
Aşa de frumos cântă această nouă carte de poezii a lui Constantin George. Urma lăsată de cealaltă carte ar putea fi aceasta:

Să lăsăm morile
Să macine vântul,

Ispita ce vine şi alunecă
Printre gânduri,
Un şarpe peste metereze.

Sună noaptea peste ore de ciumă,
Buzele tale se rup,
O rugăciune răsună!

Doar un lucru mai rămâne întreg,
Peste parada disperării,

Un cer răsucit în adâncuri.

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

adriana a scris:foarte frumoase prezentarile fetele...voi mai veni si eu cu inca o prezentare de carte

Jertfa
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte S4x3iu
Dumitru (Dan) Lucinescu s-a născut la 21 mai 1927 în Botoşani, în familia magistratului şi avocatului Teodor Lucinescu şi a Alexandrinei Lucinescu (n. Stăcescu); a absolvit Colegiul Naţional Militar „N. Filipescu“ şi „Ştefan cel Mare“ din Cernăuţi, absolvent al unor şcoli de zbor, cu brevetele A, B şi C luate la Sân Petru Braşov la vârsta de 16 ani. Student în anul trei la matematici şi fizico-chimice, la Iaşi, este arestat la 24 aprilie 1948 şi condamnat de Tribunalul Militar Iaşi (deplasat la Suceava), ca şef de lot, la:

- 15 ani muncă silnică pentru crimă contra ordinii sociale;

- 10 ani muncă silnică pentru delict de uneltire;

- 8 ani muncă silnică pentru instigare contra ordinii sociale;

- 5 ani munca silnică pentru colportare de materiale scrise interzise;

A executat o detenţie de 15 ani la Târgu Neamţ, Iaşi, Suceava, Jilava, Piteşti, Gherla, Aiud.

În perioada detenţiei sale :

- tatăl a lucrat ca muncitor cu domiciliu obligatoriu la Roman, cu confiscarea averii; decedat.

- mama: condamnată politic; decedată.

- sora studentă în anul V la arhitectură: condamnată politic 3 ani, decedată.

- sora studentă la medicină: supravieţuieşte, abandonând medicina şi fiind adoptată de o mătuşă pentru a putea lucra ca asistent medical.

După eliberarea deţinuţilor politici, Dan Lucinescu este angajat ca sudor la Şantierul Energo-Montaj Bucureşti în 1963, va lucra succesiv ca operator ultrasunete, tehnician la Trustul Energomontaj; absolvent cu nota maximă al Facultăţii de Mecanică din Bucureşti (1975), al cursului de Pedagogie şi al cursului post-universitar de Energie Nucleară; lector pentru cursurile post-universitare la Politehnică şi pe platforma Măgurele; autor al volumului „Tehnologii ultrasonice, magnetografice şi de analiză spectrală“ (1968, ed. IDT); autor al patru invenţii brevetate în ţară şi în străinătate dintre care una vândută de statul român în RFG (1968); transferat din oficiu la Centrul de Mecanica Solidelor al Academiei Române; Şef al Laboratorului 13 la INMT şi al Laboratorului NDT Energomontaj; publică peste 300 lucrări tehnice; elaborează tehnologiile NDT pentru grupul nr. 1 de la Centrala nucleară Cernavodă; membru al Societăţii Naţionale Suedeze de NDT din 1992.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=56&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

adriana a scris:Neam fara noroc sau Blestemul lui Zamolxe
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2jbvcib

Lucrarea de faţă arată fără nici o rezervă că neamul nostru paşnic, fără pretenţii de expansiune, ospitalier prin natura lui, cu mare credinţă în soarta desemnată de Dumnezeu, nu. este vinovat de marile nenorociri şi răpiri din glia strămoşească. Vinovaţi sunt cei ce au fost la cârma ţării.
Mircea Eliade califică istoria noastră ca un cumul de nenorociri.
Poetul Vasile Posteuca subliniază cam cinci izbucniri naţionale care dovedesc viabilitatea şi dorinţa acestui neam de a-şi găsi rostul pe acest pământ.
Suntem înconjuraţi numai de duşmani care ne vor glia şi care fără întrerupere subminează aspiraţiile noastre naţionale.
Rusia (de exemplu) sub orice fel de guvernare (ţaristă, panslavistă, panortodoxă, pancomunistă) a urmărit distrugerea noastră ca neam şi ţară.
Va reuşi ea în viitor ce nu a putut definitiva până azi? Desigur, nu! Suntem un popor prea tânăr, prea viguros şi prea civilizat pentru a putea fi distrus.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=65&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
adriana a scris: Codul de la Voroneț

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2irdqq

La Voroneţ – tabloul votiv (Ştefan, cuprins de un Sfânt, este prezentat lui Iisus) şi „Batjocorirea lui Iisus” şi miracolul inegalabilei picturi „Maica Domnului şi Iisus”. La Sfântul Ilie Suceava – tabloul votiv cu domnitorul Ştefan cel Mare dus de mână de sfântul Ilie. La Bălineşti şi Pătrăuţi – sfinţii meditativi (de pildă, Sfântul Sisoe) care menţin în echilibru cumpăna lumii... Toate aceste subiecte, pictate la nivelul celor mai înalte exigenţe ale picturii murale din toate timpurile, dar şi ale profunzimilor ortodoxiei, merită cercetările monografice cele mai fundamentale. Fiindcă genii care au construit şi pictat aceste biserici nu au fost încă puşi în Pantheonul artistic al lumii alături de un Giotto sau Michelangelo doar din ignoranţă.


adriana a scris:foarte frumoasa pezentare stefy....haideti fetele va asteptam cu pozici, si de ce nu cu prezentari...mai vin si eu cu o carticica

Destine
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 2enx2cn
Evoluţia continuă a spiritului constituie dezideratul creştin suprem, definit drept mântuire, facilitând după expiere, trecerea spre marea spiritualitate divină. Viaţa monahală, în special cea isihastă, oferă condiţiile de evoluţie spirituală, necesară obţinerii post mortem a compatibilităţii sufletului, cu stadiul spiritual al sublimului, condiţie denumită în creştinism mântuire. Marii noştri teologi, printre care şi Prea Sfinţitul Mitropolit Bartolomeu Anania, afirmă un adevăr util tuturor creştinilor, acela că Biblia nu menţionează sub nici o formă existenţa raiului sau a iadului, ci numai a existenţei „împărăţiei Domnului"


Ultima editare efectuata de catre adriana in Vin Noi 20, 2009 12:21 pm, editata de 4 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:18 pm

teodoraion a scris:poze preferate..e greu sa aleg dar incerc sa pun ce e mai buna

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 050-1

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Picture531

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Picture652

incerc si eu o prezentare
am ales cartea DRUMUL GOLGOTEI

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Fcb5db2bb6a9d9cedc82bdd0732015a1

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=54&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

este drumul pe care Mantuitorul a ales sa mearga...printre loviturile celor vinovati..printre batjocurile tuturor pacatosilor...a ALES de buna voie sa mearga la cruce pentru ca EU si TU sa putem astazi sa mergem spre CER..a ales sa lase creatia sa batjocoreasca Creatorul pentru a oferi oamenilor RAIUL...
EU si Tu trebuia sa mergem pe acolo ..noi trebuia sa suferim chinul si batjocura...meritam IADUL dar acolo pe Golgota Iisus a murit pentru noi...acum deinde de fiecare ce alege si cum Il urmeaza...
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:19 pm

flori a scris:pozele mele preferate ,a fost cam greu sa aleg :zambet larg:
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte P1040855
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Imag001
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte OZMLaH582674-02
si ca prezentare de carte am sa incerc cartea HAIDUCUL IOVITA VALAHUL
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=37&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Si eu si tu vrem sa stim despre istoria unirii ......toti vrem sa stim , cartea haiducul Iovita Valahul ne ofera o lectie de istorie din vremea unirii,citind aceasta carte in paginile ei ei gasi o lectie de istorie , de viata si iubire .:)
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:20 pm

lilique a scris:Foarte frumos si interesant concursul! felicitari Adriana si Teo pentru prezentarile voastre!
Vizitand situl sponsorului nostru.... am ales cu greu ceva. de ce? totul este interesant si nu stiu ce-mi place mai mult.............
dar sa incerc ... cu
Suferintele din Ardeal
Autor: Vasile Stoica
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Suferinteledinardeal

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Kimi1
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Scan0014

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Scan0026

cele trei poze cuprind persoanele cele mai importante din viata mea, cele mai iubite!

De ce am ales aceasta carte?
Este o carte istorica si politica, imbina in egala masura cele doua existente cotidiene ale noastre. Este cu atat mai interesanta, datorita faptului ca, cu toate ca este scrisa la inceputul secolului XX, prin reeditarea sa a starnit interes, in secolul nostru cu toate ca intreaga Europa a trecut prin marile incercari ale omenirii- razboaiele mondiale si razboiul rece.
“Suferinţele din Ardeal”, tratează momentele cele mai importante ale istoriei Transilvaniei, într-o lucrare de sinteză, scrisă de un bun cunoscător al evenimentelor, preocupat să aducă puţină lumină în luptele de idei duse de oameni de ştiintă şi diplomaţi pe tarâmul istoriografiei.
Vasile Stoica a fost unul dintre cei mai mari diplomaţi din istoria României, un om cu un destin excepţional, dar şi dramatic, care a reuşit să mobilizeze peste 15.000 de români stabiliţi în S.U.A., să participe în primul război mondial, pentru a-şi sprijini compatrioţii din Transilvania care doreau să se unească cu patria mamă.Mai multe despre biografia sa incredibilă poate fi găsită in prefaţa cărţii.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.browse&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=26
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:21 pm

amalia-carmen a scris:ACESTEA SUNT POZELE MELE DE SUFLET:

CURTEA BUNICILOR SI EI:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Bunicii-1

NOI DOI,INTR-UNUL DIN ACELE MOMENTE MAGICE...

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 100_0237-3-1

IUBIRILE MELE,PENTRU CARE MERITA SA MA TREZESC IN FIECARE DIMINEATA:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Alessiax

Iar dintre cartile de pe site am ales "LA NASTEREA MEA A CAZUT O STEA",de SPERANTA CALIMI.
De ce?Ptr ca citind scurta introducere de pe site mi-am amintit de mine,cea de acum multi ani.Iar prezentarea mea suna asa:

Nu m-am suparat pe mere
Pentru ca sunt mere,
Nu m-am suparat pe frunza
Pentru ca e frunza,
Nu m-am suparat pe pasari
Pentru ca sunt pasari,
Nu m-am suparat pe umbra
Pentru ca e umbra.
Dar umbra,pasarile,frunza,merele
s-au suparat pe mine
pentru ca nu sunt om,sunt plicticos.
Si iata-ma la tribunalul umbrelor
Cu sentinta scrisa pe o foaie de frunza,
Cu litere de samburi de mere
Si parafata cu gheare de pasari.
Si iata-ma condamnata sa fiu
Mere,frunza,pasari si umbra.
(06.06.1988)
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=60&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


amalia-carmen a scris:Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Concvicovia

Să ne uităm la noi dintr-o parte. La „cunoaşte-te pe tine însuţi” dintr-o parte. Măcar cu ocheanul rimei. Şi încă nu oarecum, ci îmbrăţişând stilul, adică pustiul. Şi încă trâmbiţând stelelor, sau ulmilor, sau fântânilor această îmbrăţişare cu stilul, care azi şi acum este pustiul.

Intr-o zi de vara
Marea si cerul au inceput sa se joace
Ca doi copii:
Marea s-a inaltat
Si a luat
Doi picuri de cer pe care i-a asezat
La umbra unui tei…
Si-atunci,cerul, infuriat,
A cules o petala de mac
Ce plutea pe mare
Asezand-o langa stropii ce-I fusesera furati.
Si umbra a inchegat pamantul…
Iar marea, suparata,
i-a smuls cerului o raza de lumina
si-a asezat-o pe trupul de lut…
Dar intre timp venise seara
Si o boare de vant
A impacat cerul si marea,
i-a dat trupului o inima
si-un suflet
si i-au spus cu totii OM!
(27.08.1991)
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=28&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1&Itemid=26

...si o poza din acele vremuri:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Image-2

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

astazi vreau sa va prezint aceasta carte,deoarece eu m-am hranit ani la rand cu EMINESCU:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Concvicovia1

Or, în aceiaşi zi de 15 ianuarie 2006, seara, la postul public de televiziune al României, retransmis şi pe canalul televiziunii publice internaţionale, un realizator de programe culturale, superficial şi zâmbăreţ, şi doi invitaţi, o domniţă profesoară de literatură română şi un profesor bătrân de istorie, îl desfiinţau pe... Mihai Eminescu


Cum e să-i spui unui grec, dar şi oricărui alt cetăţean al lumii, că Homer nu este chiar mai mult decât un geniu? Adică gloria naţională a grecilor şi cea universală a oamenilor. Dar cum e să nu le dai ruşilor dreptul de a-l numi pe Puşkin poet naţional? Sau cum ar fi să mergi în Ucraina şi să le spui ucrainenilor că a venit timpul să-şi scoată din minte faptul că Taras Şevcenco este poetul lor naţional? Dar cum îi este georgianului fără Şota Rustaveli, japonezului fără Murasaki Shikibu, chinezului fără Li Bo, englezului fără Shakespeare, spaniolului fără Cervantes, italianului fără Dante?

Ce lung e drumul pana maine!
Rostim atunci cand asteptam
Sa se intample o minune
Cu viata noastra.
Si speram…
Ce grea e clipa care trece
Si timpu-I parca-nlantuit
De asteptarea ne ni-i data
Sa o traim
Pan-la sfarsit!
(04.06.1993)

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=49&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

si o poza frumoasa:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 100_0264

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

amalia-carmen a scris:vin eu cu o carte pe care ar trebui sa o citeasca oricine:
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Concvicovia2

Simţeam că nu mai rezist, că mă voi prăbuşi pierzându-mi controlul asupra mea, pierzându-mi mintea. Şi în acest cuptor de iad singura şi ultima nădejde era în ocrotirea Cerului. Mă rugam mereu, cu deznădejde. Şi Dumnezeu nu m-a lăsat. Când tensiunea din jur era mai puternică, iar eu eram ajuns la limita forţelor lăuntrice, intervenea ceva neprevăzut, atmosfera se mai relaxa şi mai puteam respira, puteam să mă mai refac.

Ma-nchin in fata maretiei Tale,
Marinimiei tale,Doamne,ma inchin…
Tu ii asculti pe toti aceia care
Te roaga sa-i ajuti intr-un destin!

Ma-nchin la ochii Tai care vad totul,
Blandetii Tale,Doamne,ma inchin…
Tu ii ajuti pe oameni sa isi gaseasca rostul
Si faci din viata lor doar un senin!

Ma-nchin in fata-a tot ce-Ti apartine,
Luminii ce-o reversi asupra mea
Si-Ti fac mereu aceeasi rugaciune:
Arata-mi,Doamne,putin din mila Ta!

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=54&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:22 pm

panky a scris:acestea sunt pozele mele de suflet
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 13HHb-113
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 13HHb-11r
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 13HHb-11s
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 13HHb-11t

si acum fac prezentarea de carte
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=60&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
[img=https://2img.net/r/ihimizer/img11/8652/cd147ee975abe0fd94d28d6.gif]
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Cd147ee975abe0fd94d28d6 Castigatoarii concursului- Prezentare de carte W62
La nasterea mea a cazut o stea

Destinul meu a fost scris pe o petală de floare ce n-a mai înflorit, ofilindu-se când era boboc, căci un boboc eram când... şi de acolo au venit toate.

Amarnic destin, tristă soartă, nefericită viaţă şi toate acestea de la crima unui paranoic, căci numai un paranoic omoară un suflet nevinovat de copil, lăsându-i doar zile negre pentru tot ce va urma.

Din cauza unui criminal trupul meu a fost bolnav, şi am purtat boala prin ani, din cauza unui criminal am pierdut cărarea vieţii, a vieţii ce trebuia să fie împlinită şi fericită. Din cauza lui nu am cuvinte să mă apăr şi n-am putut să strig că am un suflet curat. Din cauza diavolului mi-am pierdut credinţa în oameni, din cauza lui am strâns doar lacrimi, doruri şi vise.

Am visat la o iubire mare, adevărată, dar n-am găsit-o, s-a ascuns mereu printre faldurile timpului, am căutat mereu dragostea, dar nu am găsit-o, s-a ascuns în văgăuna inimilor goale.

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


panky(Laura) a scris:mai vin eu cu o prezentare
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Eda2ecda7e5068f935cf893
[img=https://2img.net/r/ihimizer/img263/8051/eda2ecda7e5068f935cf893.gif]
Acolo unde rădăcina apostolică este tăiată şi înlocuită cu forme ale cretinismului umanist, toate cele ale Bisericii lui Hristos îşi pierd rostul şi alcătuirea, se desacralizează până la nimicire: mirenii se prefac în preoţi, icoanele devin idoli, împărtăşania se transformă într-un simbol, Maica Domnului într-o simplă femeie cu nenumăraţi fii, iar sfinţii şi sfinţenia dispar cu desăvârşire.
Însă Duhul Sfânt este, din veac şi până-n veac, Duhul unirii şi al unităţii; pierderea unităţii arată deci pierderea Duhului Sfânt de către cei care au continuat şi continuă să se dezbine în mii de secte până astăzi.


http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=53&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


panky(Laura) a scris:mai vin cu o prezentare de carte
URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/60d2dbf2bcc2ba6eaa74037n.gif/]Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 60d2dbf2bcc2ba6eaa74037n[/URL]Castigatoarii concursului- Prezentare de carte W62
Poesii II

Pentru a nu fi risipiți de veşnicia trecutului, sau de măreţia incomensurabilă a viitorului, sau de beteşugul auto-măririi pragmatice a eu-lui, a eu-lui umflat în pene multicolore chiar şi în timpul căderii în dincolo de logos, trebuie să avem curajul de a ne cere să fim lăsaţi să umblăm şi în-afara noastră. Să ne uităm la noi dintr-o parte. La „cunoaşte-te pe tine însuţi” dintr-o parte. Măcar cu ocheanul rimei. Şi încă nu oarecum, ci îmbrăţişând stilul, adică pustiul. Şi încă trâmbiţând stelelor, sau ulmilor, sau fântânilor această îmbrăţişare cu stilul, care azi şi acum este pustiul. Din asemenea principii poetice şi metafizice se compune poezia lui Constantin George, poet român auto exilat din frunza de verb românesc în frunza de arţar a Canadei. Cu aceste principii acest poet sobru, naiv de sobru, copleşit de sobrietate, coborât sobru direct din rimele anonime ale satului băcăuan, reuşeşte o nouă punere în metodă a tradiţiei româneşti în noua poezie românească.

Să lăsăm morile
Să macine vântul,

Ispita ce vine şi alunecă
Printre gânduri,
Un şarpe peste metereze.

Sună noaptea peste ore de ciumă,
Buzele tale se rup,
O rugăciune răsună!

Doar un lucru mai rămâne întreg,
Peste parada disperării,

Un cer răsucit în adâncuri.
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=28&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


panky(Laura) a scris:mai vin si eu cu o prezentare
Haiducul Iovita Valahul
Image Hosted by ImageShack.us

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=37&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Cartea dezvoltă o intrigă bogată în eveni­mente şi fapte haiduceşti de vitejie, toate puse în slujba Unirii. Acţiunea, de o mare vioiciune, ca în epica istorică a lui Dumas sau romanul „Haiducii’” de P. Istrati, ne poarta pe coordonate geografice băcăuane, romaşcane şi ieşene. Nu lipsesc aventurile nocturne de la „Grosul” din Bacău şi Iaşi, unde haiducul este la popreală sau de la „Hanul Ancuţei”, unde arnăuţii căpitan­ului Stamate, travestiţi în negustori, îl prind pe Calomfir, prietenul de haiducie al valahului. Cu toata fraudă antiunioniştilor, balotajul dă câştig de cauză unioniştilor. care îl au alături pe nimeni altul decât bardul de la Mirceşti, poetul şi prietenul haiducilor si cel mai vajnic aparilor si militant al Unirii. Muşchetarii autohtoni nu au săbii, se luptă cu mintea, cu... harapnicul cam de un stânjen” şi cu „lăuta” (scripca) lui Iancu Budu, dar rezultatele lor sunt pe măsura elanului romantic cu care-şi pun întreaga viata in slujba Unirii. Victoria va fi deplina, partida unionistă va câştiga bătălia eu caimacamul Vogoride şi cu beizadea Grigore Sturza - care „umbla cu limba scoasă după domnie”. Alexandru Ioan Cuza va fi ales, spre fericirea celor mai largi pături sociale, prinţ al Unirii, existând premizele unei păci sociale şi ale instaurării dreptăţii în tară.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=37&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


panky(Laura) a scris:MAI VIN CU O PREZENTARE

Image Hosted by ImageShack.us

Constantin George nu este un poet postmodern, nu are ambiţia de a inventa jocuri de cuvinte pentru a fi la modă, ci construieşte “cu icoane şi cu glasuri tremurate” (Eminescu) o poezie veche de când lumea şi tocmai din aceasta cauză mereu nouă.

Muzicalitatea este prima calitate a acestei poezii, atât de diferită de zgomotul cacofonic al producţiilor post-moderne: “Trăiesc aievea clipele pustii/ Zburătăcind alăturea prin ceaţă.// Peste canale, peste largi câmpii/ prin nunta-moarte/ preschimbată-n viaţă.// Şi unde merg/ Rostogolit în gol/ În umbra rece călătorul doarme// Iar seceta acestor ore/ Pleacă-n zbor/ Alunecând în forme să mă toarne/ Nimic nu-i sigur,/ Biruinţă nu-i.// Nu-i nimeni/ Care să mă cheme./ Ci doar imagini zboară/ Peste faţă şui,/ E prea târziu,/ E prea devreme ?” (Lumea).

O altă calitate care-l recomandă pe autorul acestor versuri este capacitatea de a formula memorabil, aproape aforistic, în imagini de o densitate de cristal: “ Marginea acestui timp este prea strâmbă” (Când treci), sau: “În cristalin lumina rugineşte” (A ruginit), ori: “Şi cerul era/ O oglindă nemărginită/ Unde trupul şi gândul/ Se aseamănă/ Şi uneori se visează” (Şi cerul).

Ar fi de citat aproape tot volumul, dar eu aş dori să închei cu o poezie care ilustrează acestă sinteză de dincolo de mode, o poezie de dragoste apocaliptică, unde marea eminesciană capătă dimensiuni suprarealiste, iar iubirea, ca şi lumea, este un paradis în destrămare blagian: “Am visat marea,/ Oceanul, valuri/ De marmuri/ Rupând orizontul.// Miriade de ochi,/ Luminile lor/ Licărind în amurgul/ Magnetic.// Dintre toţi culegeam/ Floarea tristă/ A buzelor tale;/ Un incendiu/ Fulgera lumi/ Peste ceru-n cădere.” (Am visat).


Prevăd, cât se poate omeneşte prevedea, că din această singurătate cosmică Poetul va urca, prin suferinţă, spre iubire.

Fie ca Dumnezeu să-l ajute ca acest prim volum de Poezie să fie şi prima treaptă a Scării...
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=27&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


panky(Laura) a scris:revin cu o prezentare de carte
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 74456194.th

Influenta evreilor în lume


Situaţia curentă din Statele Unite este rezultatul unei desfăşurări teribile de influenţă şi putere ebraică. Trebuie să medităm la faptul că evreii americani au reuşit să menţină un sprijin incontestabil pentru Israel în ultimii treizeci şi cinci de ani, în ciuda faptului că Israelul a confiscat teritorii şi s-a angajat în reprimarea brutală a palestinienilor din regiunile invadate - reprimare ce va sfârşi, cel mai probabil, cu expulzarea sau subjugarea completă, cu degradarea şi apartheidul. In timpul aceleiaşi perioade, organizaţiile ebraice din America au constituit o forţă importantă - după părerea mea, forţa principală - în formarea unui stat dedicat suprimării identităţii etnice a europenilor, în încurajarea imigraţiei multi-etnice în S.U.A. şi în formarea unui sistem juridic şi a unei ideologii culturale cu o sensibilitate obsesivă la nemulţumirile şi interesele minorităţilor etnice: cultura Holocaustului.
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=36&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

panky(Laura) a scris:mai fac o prezentare de carte

Pajisti sufletesti
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 20dda5033f152fe5209e158.th

Nu-i vorba de poezie religioasă în adevăratul sens al cuvântului, dar este aici o experienţă atât de interesantă prin origi-nalitatea ei, încât nu am ezitat să scriu aceste rânduri, încercând să-mi explic şi să explic cititorilor cum poate cineva să ajungă în transcendent, să aibă viziuni translogice şi să încerce să le pună în versuri. Lectura cărţilor sfinte a contribuit, fără îndoială, la construirea acestui imaginar aproape de viziunile sfinţilor părinţi. Dar sunt milioane de oameni care citesc Biblia şi nu au asemenea viziuni. Aici este vorba şi de calităţile artistice ale lui Timotei, de capacitatea sa de a realiza ceea ce Lucian Blaga numea „personanţă”, adică trecerea inconştientului în conştient, pentru a zămisli acolo nişte viziuni ale lumii necreate. Problema este cum poate fi pusă o asemenea stare în text, atunci când, aşa cum spuneam, autorul este departe de a fi un artist al cuvântului. Probabil se realizează un fel de dicteu automat, ceea ce explică şi multele pasaje obscure, dar versurile pe care le aveţi în faţă trebuie citite oarecum holistic, dincolo de sintaxă şi chiar de înţelesurile lexicale. Ele sunt expresia unor „vedenii”
Ceea ce la primă vedere ar putea fi luat drept stângăcie este de fapt expresivitate involuntară şi textul poeziei se constituie într-un tot asemenea unui tablou: ut pictura poesis!
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=32&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

mai fac o prezentare pt ca,mi-au placut cateva citate si anume:
Terapie naturista cu flori de Bach
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte E6bc1c97df8ba09424ce5a0l.th

Fiecare aspect al vieţii noastre are un scop bine precizat. Atunci când nu acceptăm încercările la care suntem supuşi, situaţiile care se succed sfârşesc prin a combina aceleaşi rezultate până când vom înţelege misterul de a ne transfoma şi a ne cunoaşte deplin. Capacitatea de a percepe, prin prisma conştiinţei, realitatea că acum şi aici ne aflăm într-o anumită situaţie dezvăluie scopul evenimentelor care se vor repeta ciclic în viaţa de zi cu zi. Trezind în noi o viziune nouă a lucrurilor, ne putem aminti că erorile pe care le comitem îşi află originea în detalii ocultate. Ce înseamnă asta? Atunci când reacţionăm într-un mod greşit, vom primi ceea ce noi am transmis, asociat cu Legea întoarcerii care guvernează faptele noastre; pentru că tot ceea ce facem se află în proiecţia spiralei ciclice a unui eve­niment.
Atunci când te vei cunoaşte cu adevărat, vei avea acces la cunoaşterea întregului Univers şi a lumii zei­lorne face să înţelegem că totul există în noi şi numai prin noi putem avea acces la misterele Universului. Acum putem merge mai departe cu convingerea că toate întrebările noastre nu sunt altceva decât începutul unei schimbări pornind din interior către exterior, asimilând rând pe rând tainele fericirii, libertăţii şi iubirii. Cunoaşterea înseamnă iubire, libertatea înseamnă fericire, iar fericirea înseamnă iubire.
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=50&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

panky(Laura) a scris:voi mai veni si eu cu inca o prezentare de carte
Parfum de roze - iubire pura Parfum de roze - iubire pura
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Parfum20de20roze.th

Parfum de roze şi iubire pură este interzisă tuturor oamenilor PLANETEI ALBASTRE ce nu au gustat pentru o clipă din fructele IUBRII PURE.
Iubirea pură este un fenomen Dumnezeiesc ce apare numai când e chemat. Ea învăluie inimile celor ce o primesc într-o stare de spirit numai de ea ştiută.
Iubirea pură este un izvor de lumină care vindecă toate bolile pământului. Iubirea pură ne aruncă în braţele divine ale Tatălui Ceresc şi face din noi arma lui cu care luptă împotriva ignoranţei, prostiei, inculturii şi a altor boli izvorâte din incapacitatea omului mediocru de a înţelege acest fenomen.
Iubirea pură trebuie chemată în fiecare zi, în fieca-re ceas, în fiecare clipă. După ce apare şi se cuibareşte în inima ta: gelozia, nefericirea, durerea, angoasele, stresul, migrenele dispar una câte una ca prin farmec.
Autorul glorifică iubirea pură dar nu obligă pe nimeni care nu înţelege acest fenomen să-l aplice.
Dumnezeu să vă lumineze, să trăiţi în iubire pură iar toate fărădelegile pamântului să dispară definitiv.
http://www.vicovia.ro/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=16&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:

panky(Laura) a scris:[b]Pe drumurile vietii Pe drumurile vietii

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Pe20drumurile20vietii.th

Tare mi-au plăcut caii în tinereţe! De mic am învăţat, să-i călăresc. Mă lăsau să le încalec gâtul, când păşteau, apoi ridicau capul să alunec pe greabăn, cu faţa spre coadă. Mă ţineam de coamă şi gata: făceam întoarcerea de 180 de grade... Se bucurau ca nişte copii când îmi lipeam obra­zul de gâtul lor, nechezând uşor şi apucându-mă gingaş cu gura de haină.
Eu, când eram un flăcăuaş, îi duceam noaptea la păscut, vara, pe şesul nostru de la Prăjeasca, cu trifoi, cea mai bună iarbă pentru toate animalele ce pasc! Dar şi ei îmi erau tovarăşi de muncă la arat, la cărat totul de pe ogoarele noastre, la adus lemne din pădure
Îi visez uneori că stau flămânzi şi neadăpaţi de câte o săptămână, în garajul din curtea blocului.
Sar speriat din pat, văicărindu-mă de cum am putut să fiu aşa de uituc, până ce îmi dau seama că a fost doar un vis. Nevastă-mea s-a învăţat cu această obsesie, spunându-mi de fiecare dată: "Iar ai visat gloabele acelea!
http://www.vicovia.ro/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=16&Itemid=26

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
panky(Laura) a scris:Neam fara noroc sau Blestemul lui Zamolxe
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte A493f2fccc98db9f55041e2s.th
Această carte de istorie a politicii româneşti, încearcă să explice de ce şi cum România a ajuns în situaţia de azi, reprezintă stăruinţa unui grup de oameni de înaltă cultură şi cu inimă românească. Acest tânăr profesor universitar, iscusit cercetător, dotat cu o memorie fenomenală, cunoscător al curentelor filozofice, lămureşte multe din secretele guvernanţilor din trecut şi prezent. Poate că aceste cunoştinţe vor ajuta poporul român să iasă la limanul salvării lui.
Se spune că dintre două rele să alegem pe cea mai puţin rea. Nu ar fi mai bine dacă am refuza orice rău şi am alege numai soluţiile bune?Va reuşi ea în viitor ce nu a putut definitiva până azi? Desigur, nu! Suntem un popor prea tânăr, prea viguros şi prea civilizat pentru a putea fi distrus.
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=65&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1&Itemid=26

panky(Laura) a scris:PARINTELE EFTIMILE DE LA HUTA - INTRE MARTURISIRE SI PRIGOANA

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 0a48d891a1ec8b801549bbe.th

Dumnezeu nu ne-a dat duhul temerii, ci al puterii şi al dragostei şi al înţelepciunii.

Deci, nu te ruşina de a mărturisi pe Domnul nostru, nici de mine, cel pus în lanţuri pentru El, ci pătimeşte împreună cu mine pentru Evanghelie după puterea de la Dumnezeu.



Epistola a doua către Timotei a Sfântului Apostol Pavel

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=59&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

panky(Laura) a scris:Depasirea conditiei umane

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 6d2246b040d534ea10f2d4f.th

Despre condiția umană s-a scris mult, în eseuri, proză, poezie, fără însă a se problematiza depășirea acesteia, nu în sensul dominării prin forță și voință, precum conceptele lui Nitzsche, ci prin creșterea spiritualității, cu consecințe asupra dualismului uman suflet-corp. Prezenta lucrare face o analiză a ,,condiției umane”, în vederea depășirii determinismului implicat de aceasta. Nimeni nu poate modifica implacabila succesiune naștere-viață-moarte, fiecare din ele necesitând o analiză aparte. Conceptele fundamentale au fost puternic afectate de șocurile ultimului secol, unele fiind aproape complet îndepărtate iar altele modificate în mare măsură, la un număr din ce în ce mai mare de oameni. Din păcate, evoluția menționată marchează o accentuată involuție a spiritualității.Depășirea condiției umane se referă în principal la cultivarea și dezvoltarea spiritualității umane, în cadrul Bisericii Lui Iisus, sau a unei alte religii monoteiste constituind prin ea însăși calea spre Mântuire, respectiv calea evoluției progresive a sufletului, în vederea includerii lui în Marea Spiritualitate, închizându-se astfel Cercul Creației Divine.

În cadrul evoluției spirituale se poate ajunge la perfecțiune, respectiv la stadiul de sfințenie, care constituie apogeul trăirii isihaste. Această fază confirmă posibilitatea depășirii condiției umane, care va fi analizată în această lucrare .
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=57&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26


Ultima editare efectuata de catre adriana in Vin Noi 20, 2009 12:15 pm, editata de 2 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:24 pm

Maria a scris:trei poze de ale mele

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Img2211c

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Sdc11522


Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Img2213y

am sa incerc o prezentare de carte
SALA DE ASTEPTARE
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 18d618fb0cdc2f2fa486855

Tonul romantic al scrierii, dragostea pentru profesia de ceferist pe care ne-o lasă moştenire merită un popas. Să ne odihnim ochii pe carte citind şi să privim spre începuturi! Şi mai ales să ne întrebăm de ce Săgeata Albastră nu mai şuieră. Eu cred că a răguşit de la trenurile de altădată.


:pupicei: :pupicei: :pupicei:


Maria a scris:Basarabia, rana de la hotarul de est

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte D1589374585e000eff92a02

Ce lecţii au tras oamenii politici, intelectualii, oamenii de afaceri şi întregul popor român de peste 30 de milioane, din trecutele învăţăminte ale istoriei? Poate rezista România noilor “politici de forţă”, care se aplică chiar azi în dependenţă de “slăbiciunea militară”, economică şi culturală, dar şi “asimilarea internă… din punct de vedere etnic şi politic” a teritoriilor locuite sedentar din vechimea vechimii de poporul român? Vom mai putea să ni-i onorăm şi peste 100 de ani pe Ştefan cel Mare şi Mihai Viteazul aşa cum americanii şi-i onorează pe George Washington şi Benjamin Franklin?
:pupicei: :pupicei: :pupicei:
Maria a scris:Lectura cărţilor sfinte a contribuit, fără îndoială, la construirea acestui imaginar aproape de viziunile sfinţilor părinţi. Dar sunt milioane de oameni care citesc Biblia şi nu au asemenea viziuni. Aici este vorba şi de calităţile artistice ale lui Timotei, de capacitatea sa de a realiza ceea ce Lucian Blaga numea „personanţă”, adică trecerea inconştientului în conştient, pentru a zămisli acolo nişte viziuni ale lumii necreate. Problema este cum poate fi pusă o asemenea stare în text, atunci când, aşa cum spuneam, autorul este departe de a fi un artist al cuvântului.

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 10wha10g1

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=32&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

desi am vazut ca a mai fost prezentata aceasta carte mi-a placut si mie
:pupicei:


Ultima editare efectuata de catre adriana in Mier Noi 11, 2009 5:12 pm, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:26 pm

celina74 a scris:Castigatoarii concursului- Prezentare de carte SDC10533

si cateva poze cu baiatul meu ...
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte DSCN0127

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte DSCN0323

Am ales cartea asta
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 588145628d7940b492c5032a122b9f6d

Suferintele din Ardeal

Această scurtă carte de vizită asupra autorului şi operei sale, am considerat-o necesară pentru simplu motiv că ea poate constitui un argument asupra compe­tenţei şi posibilităţii unei bogate informaţii, atât de necesare în elucidarea unor evenimente pe cât de controversate, pe atât de importante, vizând trecutul nostru istoric şi legat de acesta, modelarea în termeni acceptabili a istoriei vii­toare.

Se spune mereu că trecutul istoric nu mai trebuie dezgropat, raportând totul la prezent. Aşa ar fi dacă evenimentele care au început să se desfăşoare după 1989 în zona geo-politică a ţării noastre (vezi fosta Iugoslavie), nu ne-ar da mo­tive de îngrijorare, ele având multe puncte comune cu cele din preajma celor două războaie mondiale. Şi astfel va trebui să acţionăm precum zicea de curând rabinul de Timişoara, domnul Neuman, într-o emisiune TV în limba germană, că: “Nu poate fi constituit un viitor fără a ne gândi la trecut”.

Iată încă un motiv în plus ca această lucrare să ajungă în mâinile generaţiei tinere şi nu numai, pentru a-şi putea construi viitorul, bazându-se pe o amplă şi corectă cunoaştere a trecutului.

:pupicei: :pupicei: :pupicei:


celina74 a scris:mai vin si eu cu o prezentare
Album IOAN MARIC

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Bebb3f605ac42d0a75fc49051c5a0ba7

„Bădiţa are darul de a vedea sufletul în suprarealitatea lui. Vederea încă nu i - a fost tulburată de ritualuri tehnice. Providenţa l-a plasat într-un punct fericit: acolo unde culoarea devine muzică, imaginea poem iar poemul rugăciune. Asemenea pictorului din illo tempore el se lasă hrănit de spiritul comunităţii sale, zugrăvind - o în toate momentele ei esenţiale. Patetismul viziunii sale îl împiedică să judece slăbiciunile omeneşti. Comunitatea pe care o zugrăveşte încă se mai învecinează cu Dumnezeu. Deşi scara ce duce la cer are unele trepte lipsă, personajele sale se încăpăţânează să se agaţe de ea. Însă de această „cruzime” a vederii sale se veselesc până şi îngerii.“


Nu pot copia imaginea

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 30, 2009 2:27 pm

scumpetea a scris:Pana acum m-am lasat inspirata de prezentarile vostre...Azi m-am hotarat sa intru si eu in acest joc de imaginatie si ceativitate

Pozele mele preferate sunt:

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte DSC07285

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte DSC07268

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte DSC07263

Cartea pe care am ales-o pentru prezentare se numeste SALA DE ASTEPTARE

Am ales ceva care mi se pare reprezentativ pentru aceasta carte:

Viata este ca o calatorie cu trenul:urcam si coboram des,exista accidente,surprize placute la unele statii si tristete la altele.
Atunci cand ne nastem si urcam in tren intalnim oameni care credem ca ne vor insoti pe tot parcursul calatoriei noastre:parintii nostri. Din pacate adevarul e altfel. E drept ca in tren urca alte persoane care vor ocupa un rol important in calatoria noastra. €Unele din acele persoane privesc calatoria ca pe o plimbare scurta. Altii gasesc numai tristete pe parcursul calatoriei. Si mai exista altii care sunt permanent prezenti si gata de a oferi ajutorul lor celor care au nevoie de el.
Unii lasa in urma lor cand coboara un dor vesnic. Ne mira faptul ca unii pe care ii iubim cel mai mult se muta in alt vagon si ne lasa singuri in aceasta etapa a calatoriei noastre, bineinteles noi nu ne lasam opriti si ne straduim sa ii gasim si sa ne inghesuim sa trecem si sa ne mutam in vagonul lor.
Din pacate uneori nu ne putem aseza langa ei pt ca deja locul e ocupat. Asa e calatoria:plina de provocari,vise,fantezii,sperante si despartiri..dar fara intoarcere.
Sa incercam sa iesim la capat cu cei care calatoresc impreuna cu noi,si sa cautam ceea ce este mai bun in fiecare dintre ei.
Sa ne aducem aminte ca in fiecare etapa a noastra poate exista un tovaras care sa ezite si care probabil are nevoie de intelegerea noastra.
Misterul cel mare al calatoriei e ca nu stim cand vor cobori si nici cand vor cobori cei ce calatoresc impreuna cu noi.
Cred ca va fi trist atunci cand voi cobori definitiv din tren. Despartirea de cativa prieteni care i-am intalnit va fi dureroasa, va fi trist sa ii las singuri pe cei mai dragi mie.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=25&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Mier Noi 11, 2009 5:10 pm

gabbis a scris:Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Efdc5b35cb4cb4ed4c4790c0d0b31a84
Am ales aceasta carte de proza fiindca imi trezeste sentimente dragi mie...Asemeni personajului trenul si meseria de ceferist mi-au marcat copilaria...Stateam aproape de gara, ma jucam in gara, iar tatal meu ma plimba foarte des cu trenul, prilej cu care am ramas cu multe amintiri din desele si lungile uneori, calatorii cu trenul...Pentru orice copil aceasta masinarie reprezinta o nemasurata curiozitate, sursa de noi descoperiri si trairi emotionale...

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte HPIM1619
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 100_1565
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 100_1082
http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=25&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de STEF30IASI Mier Noi 11, 2009 7:09 pm

STEF30IASI a scris:http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=28&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Poesii II

Pentru a nu fi risipiți de veşnicia trecutului, sau de măreţia incomensurabilă a viitorului, sau de beteşugul auto-măririi pragmatice a eu-lui, a eu-lui umflat în pene multicolore chiar şi în timpul căderii în dincolo de logos, trebuie să avem curajul de a ne cere să fim lăsaţi să umblăm şi în-afara noastră. Să ne uităm la noi dintr-o parte. La „cunoaşte-te pe tine însuţi” dintr-o parte. Măcar cu ocheanul rimei. Şi încă nu oarecum, ci îmbrăţişând stilul, adică pustiul. Şi încă trâmbiţând stelelor, sau ulmilor, sau fântânilor această îmbrăţişare cu stilul, care azi şi acum este pustiul. Din asemenea principii poetice şi metafizice se compune poezia lui Constantin George, poet român auto exilat din frunza de verb românesc în frunza de arţar a Canadei. Cu aceste principii acest poet sobru, naiv de sobru, copleşit de sobrietate, coborât sobru direct din rimele anonime ale satului băcăuan, reuşeşte o nouă punere în metodă a tradiţiei româneşti în noua poezie românească.

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte B6318d3f593e95fec87b16fd62a5794d

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte IMG_0737

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte IMG_0945

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte IMG_1367

:2inimioare mic :2inimioare mic :2inimioare mic


STEF30IASI a scris:prezentarea nr. 2 :

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=54&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Drumul Golgotei

Să fi fost doar spectator dintr-un colţ al camerei, fără ca cineva să ştie de tine şi ar fi fost greu să rezişti un timp mai îndelungat la atâtea scene de groază. Dar a face parte din rândul făptuitorilor acestor lucruri ce te înfiorau şi a trebui să te comporţi mereu, în orice clipă, în aşa fel încât să pari că eşti alături de ei, cu toată convingerea, că nu ai nici o reţinere, şi în acelaşi timp să nu laşi să se stingă fărâma de lumină din conştiinţă şi să-ţi păstrezi sufletul neîntinat de marea pată a săvârşirii unor astfel de fapte contra fratelui tău... Simţeam că nu mai rezist, că mă voi prăbuşi pierzându-mi controlul asupra mea, pierzându-mi mintea. Şi în acest cuptor de iad singura şi ultima nădejde era în ocrotirea Cerului. Mă rugam mereu, cu deznădejde. Şi Dumnezeu nu m-a lăsat. Când tensiunea din jur era mai puternică, iar eu eram ajuns la limita forţelor lăuntrice, intervenea ceva neprevăzut, atmosfera se mai relaxa şi mai puteam respira, puteam să mă mai refac.

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 8f7fdedf7de2b3634362e97f5f274eff

:mos craciun 1: :mos craciun 1: :mos craciun 1:


prezentarea nr.3 .
STEF30IASI a scris:http://www.vicovia.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/bebb3f605ac42d0a75fc49051c5a0ba7.jpg

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Bebb3f605ac42d0a75fc49051c5a0ba7

Album IOAN MARIC

„Bădiţa are darul de a vedea sufletul în suprarealitatea lui. Vederea încă nu i - a fost tulburată de ritualuri tehnice. Providenţa l-a plasat într-un punct fericit: acolo unde culoarea devine muzică, imaginea poem iar poemul rugăciune. Asemenea pictorului din illo tempore el se lasă hrănit de spiritul comunităţii sale, zugrăvind - o în toate momentele ei esenţiale. Patetismul viziunii sale îl împiedică să judece slăbiciunile omeneşti. Comunitatea pe care o zugrăveşte încă se mai învecinează cu Dumnezeu. Deşi scara ce duce la cer are unele trepte lipsă, personajele sale se încăpăţânează să se agaţe de ea. Însă de această „cruzime” a vederii sale se veselesc până şi îngerii.“

:bradut verde c :bradut verde c :bradut verde c

prezentare nr.4
STEF30IASI a scris:http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=32&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 20dda5033f152fe5209e158d8f51ea72

Autorul acestor versuri este sculptor. El sculp-tează în lemn, de aproape patruzeci de ani. A început cu rame şi draperii, acum execută comenzi pretenţioase, strane şi catapetesme pentru biserici mai mici sau pentru catedrale. Are o adevărată întreprindere, cu meşteri şi ucenici, condusă de fiul său, care s-a lăsat de inginerie pentru a duce mai departe o tradiţie inaugurată în familie de Timotei. Pentru a face obiecte bisericeşti, artistul nostru nu numai că a învăţat la perfecţiune tainele acestei străvechi meserii, dar a şi citit Biblia, a aprofundat Evangheliile şi mai ales Apocalipsa, a citit cărţi ale Sfinţilor Părinţi şi a dus discuţii teologice cu înalte feţe bisericeşti, deoarece se ştie că un obiect de cult – şi tot ce împodobeşte Biserica este obiect de cult! – nu poate fi realizat de un artist dacă acesta nu are credinţă, iar credinţa se exprimă nu doar prin rugăciune, ci şi prin cunoaşterea lumii din perspectiva credinţei ortodoxe. Spun aceste lucruri pentru a încerca să arăt cititorului de unde vin versurile adunate în această plachetă. Eu însumi am fost surprins când am aflat că Timotei scrie, şi încă poezie religioasă. Mă îndoiam de faptul că mâinile obişnuite cu dalta şi căldura inexpri-mabilă a lemnului pot ţine cu dezinvoltură pixul şi mai ales pot desena versuri.

:bradut verde c :bradut verde c :bradut verde c


prezentare nr.5
STEF30IASI a scris:http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=50&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte E6bc1c97df8ba09424ce5a0cdd5d9d13

Terapie naturista cu flori de Bach

Fiecare aspect al vieţii noastre are un scop bine precizat. Atunci când nu acceptăm încercările la care suntem supuşi, situaţiile care se succed sfârşesc prin a combina aceleaşi rezultate până când vom înţelege misterul de a ne transfoma şi a ne cunoaşte deplin. Capacitatea de a percepe, prin prisma conştiinţei, realitatea că acum şi aici ne aflăm într-o anumită situaţie dezvăluie scopul evenimentelor care se vor repeta ciclic în viaţa de zi cu zi. Trezind în noi o viziune nouă a lucrurilor, ne putem aminti că erorile pe care le comitem îşi află originea în detalii ocultate. Ce înseamnă asta? Atunci când reacţionăm într-un mod greşit, vom primi ceea ce noi am transmis, asociat cu Legea întoarcerii care guvernează faptele noastre; pentru că tot ceea ce facem se află în proiecţia spiralei ciclice a unui eve­niment. Fiecare emoţie pe care o fiinţă umană o poate resimţi este un mod de condiţiona­re, de influenţare a întregului corp, o perspectivă arhetipală, o unică aventură, un adevărat drum iniţiatic din viaţa oricăruia dintre noi. Fiecare emoţie este o descoperire lăuntrică, în care întregul Univers se contopeşte, în diferite moduri, cu toate formele vibraţionale dintre viaţă şi moarte, dintre început şi sfârşit; în această perspectivă, omul este punctul de întâl­nire dintre Univers şi lumea Divină, sau Lumea Infinitului, fiind dezvăluit misterul care există în fiinţa umană.

Această formă de înţelegere a inteligenţei mistice a fost considerată dintotdeauna „miste­rul omului" şi transmisă fidel de Hermes Trismegistos, care a făcut din acest concept filoso­fic o cheie mult râvnită în a deschide porţile cunoaşterii sufletului: „Atunci când te vei cunoaşte cu adevărat, vei avea acces la cunoaşterea întregului Univers şi a lumii zei­lor", întreaga doctrină expusă de Hermes Trismegistos, fondatorul misticii din Thot, ne face să înţelegem că totul există în noi şi numai prin noi putem avea acces la misterele Universului. Acum putem merge mai departe cu convingerea că toate întrebările noastre nu sunt altceva decât începutul unei schimbări pornind din interior către exterior, asimilând rând pe rând tainele fericirii, libertăţii şi iubirii. Cunoaşterea înseamnă iubire, libertatea înseamnă fericire, iar fericirea înseamnă iubire.

:3 oameni de za :3 oameni de za :3 oameni de za


Ultima editare efectuata de catre STEF30IASI in Dum Noi 15, 2009 9:28 pm, editata de 4 ori
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Noi 13, 2009 3:46 pm

paul_A a scris:vin si eu cu una...sper sa fie bine
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Imagine1121
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Imagine0870-1
Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Imagine1405

PAJISTI SUFLETESTI

Autorul acestor versuri este sculptor. El sculp-tează în lemn, de aproape patruzeci de ani. A început cu rame şi draperii, acum execută comenzi pretenţioase, strane şi catapetesme pentru biserici mai mici sau pentru catedrale. Are o adevărată întreprindere, cu meşteri şi ucenici, condusă de fiul său, care s-a lăsat de inginerie pentru a duce mai departe o tradiţie inaugurată în familie de Timotei. Pentru a face obiecte bisericeşti, artistul nostru nu numai că a învăţat la perfecţiune tainele acestei străvechi meserii, dar a şi citit Biblia, a aprofundat Evangheliile şi mai ales Apocalipsa, a citit cărţi ale Sfinţilor Părinţi şi a dus discuţii teologice cu înalte feţe bisericeşti, deoarece se ştie că un obiect de cult – şi tot ce împodobeşte Biserica este obiect de cult! – nu poate fi realizat de un artist dacă acesta nu are credinţă, iar credinţa se exprimă nu doar prin rugăciune, ci şi prin cunoaşterea lumii din perspectiva credinţei ortodoxe. Spun aceste lucruri pentru a încerca să arăt cititorului de unde vin versurile adunate în această plachetă. Eu însumi am fost surprins când am aflat că Timotei scrie, şi încă poezie religioasă. Mă îndoiam de faptul că mâinile obişnuite cu dalta şi căldura inexpri-mabilă a lemnului pot ţine cu dezinvoltură pixul şi mai ales pot desena versuri.

http://www.vicovia.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=32&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

paul_A a scris:Depasirea conditiei umane

Prezenta lucrare face o analiză a ,,condiției umane”, în vederea depășirii determinismului implicat de aceasta. Nimeni nu poate modifica implacabila succesiune naștere-viață-moarte, fiecare din ele necesitând o analiză aparte. Conceptele fundamentale au fost puternic afectate de șocurile ultimului secol, unele fiind aproape complet îndepărtate iar altele modificate în mare măsură, la un număr din ce în ce mai mare de oameni. Din păcate, evoluția menționată marchează o accentuată involuție a spiritualității.
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Vin Noi 20, 2009 12:20 pm

Castigatoarele concursului

Loc 1- panky(Laura)
Loc 2- STEF30IASI
Loc 3 - amalia-carmen
Loc 4 - Maria
Loc 5 - adriana

Felicitari fetele si sa se bucure micutii de premii, sa le citeasca cu placere
multumesc sponsorului pentru oferirea acestor premii minunate
astept adresele voastre pe MP.
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de celina74 Vin Noi 20, 2009 1:06 pm

felicitari fetelor ! sa va bucurati de premii ! :ciupercuta: :ciupercuta: :ciupercuta:
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de ari05 Vin Noi 20, 2009 2:44 pm

felicitari fetelor :pupicei:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de panky(Laura) Vin Noi 20, 2009 2:51 pm

MULTUMIM FETELOR! :pupicei:
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 20, 2009 3:49 pm

felicitari fetele!!sa va bucurati de premii
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Noi 20, 2009 11:06 pm

multumim !!!! :pupicei: :pupicei: :pupicei:

felicitari si celorlalte castigatoare !!!! :pupicei: :pupicei: :pupicei:

multumim sponsorului !!! :pupicei: :pupicei: :pupicei:

:mos craciun 2: :mos craciun 2: :mos craciun 2:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de paul_A Sam Noi 21, 2009 12:59 am

felicitari fetelor!! :ciupercuta:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de narcy Sam Noi 21, 2009 1:12 am

felicitari castigatoarelor!
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de Maria Sam Noi 21, 2009 1:35 am

multumim fetelor de felicitari :pupicei:
felicitari pentru celalalte castigatoare :ursuletul da p
multumim sponsorului mult!
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de amalia-carmen Sam Noi 21, 2009 2:40 am

multumesc din suflet sponsorului! vom citi din carti cu drag !

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte BRIGHTFLOWERSDATHANKYOU-vi
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de theodora Sam Noi 21, 2009 2:53 am

felicitari fetelor!!!!Sa va bucurati de premii! Castigatoarii concursului- Prezentare de carte 381269
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de panky(Laura) Sam Noi 21, 2009 8:25 am

multumim fetelor! azi m-am intalnit cu adriana si am luat carticelele.....o sa fac poze si am sa vi le arat.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de adriana Dum Noi 22, 2009 12:25 pm

asteptam pozele laura
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castigatoarii concursului- Prezentare de carte Empty Re: Castigatoarii concursului- Prezentare de carte

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum