Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Pictura pe perete in camera copilului EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Pictura pe perete in camera copilului EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Pictura pe perete in camera copilului 2466r05Ady.Biju

Pictura pe perete in camera copilului 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Pictura pe perete in camera copilului 2quni4z hmshop.wordpress.com



Pictura pe perete in camera copilului Wkpzltartizele.blogspot.com



Pictura pe perete in camera copilului Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Pictura pe perete in camera copilului Kaqpztbratari magice



Pictura pe perete in camera copilului 69m8w9 Shop/candles



Pictura pe perete in camera copilului 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Pictura pe perete in camera copilului 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Pictura pe perete in camera copilului Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Pictura pe perete in camera copilului 2moa4jsbiosens.ro



Pictura pe perete in camera copilului W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Pictura pe perete in camera copilului 2ef53k2reginamaria.ro



Pictura pe perete in camera copilului 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Pictura pe perete in camera copilului 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Pictura pe perete in camera copilului

+6
adriana
sandy
paul_A
ari05
muraru raluca
Albinuta
10 participanți

In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de Albinuta Lun Feb 01, 2010 12:45 am

Am creat acest subiect pentru toate mamicile preocupate sa creeze o atmosfera cat mai placuta in camera copilasilor lor.
Eu insami sunt foarte preocupata de acest subiect intrucat urmeaza sa ne mutam in noua locuinta si avem astfel posibilitatea sa amenajam camera fetitei noastre asa cum ne-am dori.
Am citit mai multe despre aceste lucruri, insa as dori sa aflu si experientele voastre personale, care ar fi culorile cele mai potrivite intr-o camera de copil, cum ar trebui sa decoram peretii
camerei, ce fel de tablouri si care personaje din desene animate sunt educative pentru dezvoltarea armonioasa a personalitatii copilului, etc.

Sper sa impartasim cu totii din experientele noastre astfel incat sa putem crea o atmosfera de vis in camera micutilor nostri!

Niste picturi reusite am gasit pe site-ul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Albinuta
Albinuta
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de muraru raluca Lun Feb 01, 2010 12:51 am

multumesc albinuta ....l-am adaugat acest sait in preferinte si cand o sa ne pregatim pt bebe ....avem de unde lua idei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de ari05 Lun Feb 01, 2010 1:15 am

sunt super picturile pe pereti, stiam si eu de site-ul asta...

noi deocamdata in camera lui Dari am lipit o gramada de personaje de desene animate, se gasesc cam peste tot, la 2,5 lei ... cand vom sta la casa... mai vedem cum sta treaba cu picturile pe pereti Pictura pe perete in camera copilului 257143

o sa caut poze sa vad dk am ceva sa se vada peretii din camera lui
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de paul_A Lun Feb 01, 2010 11:14 pm

si mie imi place pictura murala....as vrea si in dormitorul nostru , dar in camra copilului....numai sa terminat de renovat toata casa, apoi mai facem si altceva Pictura pe perete in camera copilului 423715
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de Albinuta Mar Feb 02, 2010 2:24 am

Salutare din nou,
Am incercat si eu varianta cu personajele lipite pe perete.
Nu mi s-a parut o idee prea buna, pentru ca dupa un timp scurt au inceput sa cada de pe perete.
Am mai primit o propunere cu autocolante, dar am auzit ca la fel au aparut probleme si au inceput sa se dezlipeasca.
Daca stai undeva in gazda cred ca cea mai buna varianta este cu tablouri cu personaje. Daca pleci poti sa le iei cu tine. Daca te plictisesti poti sa le faci cadou sau sa le vinzi.
Noi visam la o camera pentru fetita cu toti peretii pictati de sus pana jos si pe tavan stelute, luna, norisori.

O zi frumoasa tuturor!
Albinuta
Albinuta
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de ari05 Mar Feb 02, 2010 2:26 am

mie nu mi s-au dezlipit deloc... dimpotriva, cand am vrut sa dau jos unul ,ca trebuia sa punem un pat-cablu, a venit cu dispersit cu tot de pe perete Pictura pe perete in camera copilului 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 09, 2010 10:46 pm

vai laura,,,ce-ai fc frate ca si aici ti-ai luat minus,,,ei lasa,nu te supi,,,ca nu ai de ce,,,inseamna ca esti iubita [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]....eu asa spun cand cineva se arata atat de deranjat de ceea ce spun...inseamna ca ma apreciaza [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...interesant subiect,,,acum deocamdata tot postere are si cris
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de adriana Joi Mai 20, 2010 5:52 pm

am avut si noi cateva personaje de poveste lipite pe pereti, dar cand am zugravit le-am dat jos, acum nu mai am nimic, dar cred ca mi-ar place o camere pictata pentru gabita....sa fie toata cu personaje din oraselul lenes! Pictura pe perete in camera copilului 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de panky(Laura) Joi Mai 20, 2010 6:02 pm

da,adriana,cred ca,ar arata super de frumoasa camera.........si mie mi-ar place ceva de genul asta
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de sandy Vin Mai 21, 2010 3:31 am

sa nu le spuneti ideea..ca nu mai scapati apoi...Pictura pe perete in camera copilului 611610
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:36 am

chiar asa sandy!! eu tac..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de elena Vin Mai 21, 2010 3:41 am

ai mei ar mazgali peste ele...mai bn o culoare, sa pot zugravi mai des, acum cat sunt mici... sunt suuper desenele dar imi place sa vad la altii nu la mine
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:44 am

mie mi-ar placea si la mine dar ar trebui sa am camera lor....ele chiar ar tine..nu pot sa cred ca si maria ar mazgali...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de elena Vin Mai 21, 2010 3:48 am

da, mazgaleste ...si se deosebesc mazgalelile ei, ca face cifre sau litere ...chiar pe hol era scris si i-am chemat sa ii mustruluiesc si Teodor zice repede -Maria a scris..stia ca nu sunt mazgalelile lui
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:49 am

Pictura pe perete in camera copilului 199844 ce tare e..isi cunoaste creatiile..dar Maria e maricica..nu intelege?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de elena Vin Mai 21, 2010 3:53 am

eiii.. intelege, dar tot nu se poate abtine..le face asa mai ascunse, sa nu le vad eu repede.. Teo e mic si trage linii pe unde apuca..acum mai rar, ca ii tin o teorieee Pictura pe perete in camera copilului 377534 .Maria imi spunea zilele trecute ca trebuie sa ii zugravesc in camera, sa ii fac nu stiu ce culoare si cu flori..ce isi imagina ea..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mai 21, 2010 3:59 am

offf..ce ti-e si cu copii astia....
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de adriana Sam Mai 22, 2010 1:04 pm

noi am scapat de mazgalit pe perete.... a scris doar la inceput cand era mai mic si ii dadusem culori, apoi am zugravit si nu a mai scris, a inteles ca nu este voie sa scrie pe pereti
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Mier Oct 27, 2010 7:23 pm

noi am pus pe pereti printese..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de adriana Joi Oct 28, 2010 12:08 am

foarte frumos cuscra .... se vede ca ai fetite Pictura pe perete in camera copilului 693395
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de cristianav Joi Oct 28, 2010 3:40 pm

buna, sunt noua pe aici, dar foarte curioasa sa vad ce au facut si celelalte mamici pentru camera copiilor. eu recent am decorat-o pe sanzianei si a iesit super. bineinteles ca am apelat la niste studente de la arte plastice care au facut o treaba minunata. mie nu mi-au luat multi bani, pentru ca sunt la inceput si nu vor decat sa se bucure de experienta. asa ca vi le recomand cu drag.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cristianav
cristianav
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de adriana Joi Oct 28, 2010 3:57 pm

bine ai venit cristina, sa iti traiasca printesa si sa te bucuri de ea ..... am vizitat si eu blogul , foarte frumoase picturile in special cele cu cartea junglei, cred ca iar place si lui gabita
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de cristianav Vin Oct 29, 2010 2:31 am

mersiii :)
cristianav
cristianav
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 29, 2010 2:34 am

sunt super frumoase..daca as avea casa mea chiar as apela la fete:)
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de sandy Vin Oct 29, 2010 1:39 pm

Pictura pe perete in camera copilului 587635 fara cuvinte!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Pictura pe perete in camera copilului Empty Re: Pictura pe perete in camera copilului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum