Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
topic cu rugaciuni diverse EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
topic cu rugaciuni diverse EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
topic cu rugaciuni diverse 2466r05Ady.Biju

topic cu rugaciuni diverse 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



topic cu rugaciuni diverse 2quni4z hmshop.wordpress.com



topic cu rugaciuni diverse Wkpzltartizele.blogspot.com



topic cu rugaciuni diverse Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



topic cu rugaciuni diverse Kaqpztbratari magice



topic cu rugaciuni diverse 69m8w9 Shop/candles



topic cu rugaciuni diverse 25h2tfs art3lier.blogspot.com



topic cu rugaciuni diverse 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



topic cu rugaciuni diverse Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



topic cu rugaciuni diverse 2moa4jsbiosens.ro



topic cu rugaciuni diverse W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



topic cu rugaciuni diverse 2ef53k2reginamaria.ro



topic cu rugaciuni diverse 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



topic cu rugaciuni diverse 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




topic cu rugaciuni diverse

+6
lilia
narcy
elena
sandy
madalina
teodoraion
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:27 pm

aici vom pune toate rugaciunile
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:32 pm

madalina a scris:In numele Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, Amin.

Slava Tie, Dumnezeul nostru, Slava Tie!
Slava Tie, Dumnezeul nostru, Slava Tie!
Slava Tie, Dumnezeul nostru, Slava Tie!

Imparate ceresc, Mangaietorule, Duhul adevarului, Care pretutindenea esti si toate le implinesti, Vistierul bunatatilor si datatorule de viata, vino si Te salasluieste intru noi, si ne curateste pe noi de toata intinaciunea si mantuieste, Bunule, sufletele noastre.

Sfinte Dumnezeule, Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi!
Sfinte Dumnezeule, Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi!
Sfinte Dumnezeule, Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi!

Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Preasfanta Treime, miluieste-ne pe noi. Doamne, curateste pacatele noastre. Stapane, iarta faradelegile noastre. Sfinte, cerceteaza si vindeca neputintele noastre, pentru numele Tau.

Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste. Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Tatal nostru, Care esti in ceruri, sfinteasca-Se numele Tau, vie imparatia Ta, fie voia Ta, precum in cer si pe pamant. Painea noastra cea spre fiinta, da ne-o noua astazi, si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau.
Pentru rugaciunile Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu, ale Sfintilor Parintilor nostri si ale tuturor Sfintilor, Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi. Amin.

Miluieste-ne pe noi, Doamne, miluieste-ne pe noi, ca, nepricepandu-ne de nici un raspuns, aceasta rugaciune aducem Tie, ca unui Stapan, noi pacatosii robii Tai, miluieste-ne pe noi. Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh

Doamne, miluieste-ne pe noi, ca intru Tine am nadajduit, nu Te mania pe noi foarte, nici pomeni faradelegile noastre, ci cauta si acum ca un milostiv si ne izbaveste pe noi de vrajmasii nostri, ca Tu esti Dumnezeul nostru si noi suntem poporul Tau, toti lucrul mainilor Tale si numele Tau chemam.
Si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Usa milostivirii deschide-o noua binecuvantata Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, ca sa nu pierim cei ce nadajduim in tine, ci sa ne mantuim prin tine din nevoi, ca tu esti mantuirea neamului crestinesc.

Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste,
Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste,
Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste, Doamne miluieste.

Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh Si acum si pururea si in vecii vecilor.
Amin

sandy_bell a scris:am si eu o carticica cu aceste rugaciuni,dar le stiu pe de rost

ari05_Laura a scris:prea lunga-i asta topic cu rugaciuni diverse 611610

panky(Laura) a scris:foarte frumoasa rugaciune
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:33 pm

madalina a scris:Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, cela ce esti calea, adevarul si viata si ai calatorit impreuna cu sluga Ta Iosif, precum si cu cei doi ucenici ce mergeau spre Emaus.

Stapane, calatoreste si cu mine robul Tau, binecuvantand calatoria mea.

Trimite-mi ca lui Tobie, pe Ingerul pazitor, ca sa-mi fie povatuitor si ocrotitor si sa ma fereasca nevatamat de toate intamplarile rele, ca in pace si in sanatate sa ma intorc intru ale mele si toata viata mea sa preamaresc numele Tau, al Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh.

Amin

ari05_Laura a scris:eu ma rog doar sa ajung cu bine la destinatie... topic cu rugaciuni diverse 611610 punct ... topic cu rugaciuni diverse 16974
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:34 pm

madalina a scris:Nori apasatori se aduna deasupra mea, Doamne, si amenintarea furtunii ma inspaimanta. Desi sunt in suferinta, nu ma plang impotriva Ta, Dumnezeule, pentru ca Tu esti sprijinul meu si stanca unde imi caut scaparea.

Tu Doamne cunosti necazurile mele si ai grija de mine neincetat. Cu toata suferinta mea, stiu ca ma iubesti si asta imi da tarie. Cu speranta in ajutorul si bunatatea Ta, nu ma voi lasa rapus, ci ma voi lupta cu curaj si voi fi scapat.

Tu esti Cel ce carmuieste lumea si vietile oamenilor; indreapta corabia vietii mele, care acum este clatinata de valuri furioase, spre ape linistite.

Degeaba ma zbat singur impotriva furtunii, ca fara Tine nu pot face nimic.

Catre Tine ma indrept si ma rog: vino in ajutorul meu, asa cum l-ai salvat pe Petru, care venea spre Tine pe apa. Intinde-ti bratul spre mine, cum l-ai intins spre el, Dumnezeule milostiv, si salveaza-ma degraba.

Amin

sandy_bell a scris:foarte frumoasa

ari05_Laura a scris:dap... topic cu rugaciuni diverse 355692
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:35 pm

sandy_bell a scris:am si eu o carticica cu aceste rugaciuni,dar le stiu pe de rost

ari05_Laura a scris:prea lunga-i asta topic cu rugaciuni diverse 611610

panky(Laura) a scris:foarte frumoasa rugaciune
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:36 pm

madalina a scris:Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Dumnezeu milostiv si indurator, a carui dragoste pentru oameni nu are margini; ma inchin gloriei Tale cu teama si cuviosie, ca sa-Ti multumesc pentru tot ce mi-ai dat, mie robului Tau.

Glorie Tie Doamne, Te laud si iti cant, Stapane si Binefacatorule.

Din nou ingenunchez in fata Ta, ca sa iti multumesc pentru mila si bunatatea Ta, si ma rog ca si de acum inainte sa faci minuni pentru mine, pentru ca dragostea mea pentru Tine, si pentru semenii mei sa creasca.

Scapa-ma de toate relele si de toate nevoile.

Da-mi liniste si pace, in toate zilele mele, ca sa pot multumi Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si in vecii vecilor.

Amin

sandy_bell a scris:asa sa fie,si sa ne ajute Dzeu,sa fim mai buni

ari05_Laura a scris:nu prea inteleg pt ce se multumesc in rugaciinea asta... dar nah ... topic cu rugaciuni diverse 16974

panky(Laura) a scris:frumoasa rugaciune
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:36 pm

madalina a scris:Doamne Iisuse Cristoase, Fiul lui Dumnezeu, care ai spus prin gura profetului David: "Omul merge la munca si trudeste pana se insereaza". Prin gura binecuvantatului apostol Pavel ai spus: "Cel ce nu munceste, nu va manca." Si cu gura Ta prea curata ai spus: "Fara mine nu poti face nimic."

Am ascultat cuvintele Tale sfinte, cu tot sufletul si inima mea, Doamne, si ma indrept spre bunatatea Ta cu smerenie.

Ai mila de mine si ajuta-ma pe mine, un pacatos, ca sa termin lucrarea pe care acum o incep, in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh.

Amin

sandy_bell a scris:folositoare rugaciune

ari05_Laura a scris:si dk o spunem , avem spor mai mare? sau cum ? :lim:

panky(Laura) a scris:sa de-a DD sa ne ajute

Maria a scris:
ari05_Laura a scris:si dk o spunem , avem spor mai mare? sau cum ? :lim:
cine stie?acum ramai cu un semn de intrebare topic cu rugaciuni diverse 587635
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:37 pm

madalina a scris:Doamne Iisuse Hristoase, ai mila de cei ce ma pizmuiesc, de cei ce ma urasc si de cei ce ma clevetesc ca sa nu patimeasca pentru mine, Doamne.

Ci zdruncina si sfarma pe vicleanul sarpe care ii invrajmeste pe ei impotriva mea.

Si Te rog Stapane sa ii ierti pe fratii mei care ma hulesc pe mine acum, asa cum m-ai iertat si pe mine, robul Tau, de cate ori am gresit si am venit spre mila Ta.

Amin

sandy_bell a scris:amin

ari05_Laura a scris:eu nu ma rog pt dusmani topic cu rugaciuni diverse 611610 topic cu rugaciuni diverse 9955
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:38 pm

madalina a scris:Bunule Doamne, aminteste-Ti de robii Tai (numele) si iarta-le lor greselile pe care le-au savarsit in timpul vietii lor, pentru ca nimeni nu este fara de pacat in afara de Tine, care ai puterea sa dai pace celor plecati dintre cei vii.

Prin Dumnezeiasca Ta intelepciune si dragoste pentru oameni, Tu binecuvantezi si dai fiecaruia ceea ce are nevoie. Mantuitorule, odihneste sufletele robilor Tai (numele) care si-au pus nadejdea in Tine Atotputernicule.

In mijlocul sfintilor, Iisuse Hristoase, odihneste sufletele robilor Tai, acolo unde nu este durere nici intristare, ci viata fara de moarte.

Amin

sandy_bell a scris:da,aceasta rugaciune o citeste si preotul,ptr cei morti

ari05_Laura a scris:asta nu mi-o place topic cu rugaciuni diverse 9955

panky(Laura) a scris:nici eu nu vreau sa aud ......... topic cu rugaciuni diverse 9955
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:39 pm

madalina a scris:Doamne Tie ma rog pentru fratii si surorile mele.

Daruieste-le lor sanatate, pace, iubire, viata si darul Tau cel sfant, ca sa umble in caile Tale si sa faca cele placute Tie.

Da-ne Doamne sa traim in pace si iubire.

Asculta Doamne rugaciunea noastra si ne miluieste pe noi; ca milostiv si iubitor de oameni esti si Tie marire inaltam Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor.

Amin

sandy_bell a scris:Amin,sa ne tina DD pe toti sanatosi

panky(Laura) a scris:foarte frumoasa este rugaciunea

ari05_Laura a scris:asa e ...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:39 pm

madalina a scris:Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de (numele), pentru ca este bolnav (bolnava).

Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe el (ea), si ridica-l (o) din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din el (ea) si indeparteaza de la el (ea) durerea, ranile, febra si slabiciunile.

Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.

Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Cristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin

sandy_bell a scris:cat e frumoasa

ari05_Laura a scris:mda... sa zicem ... topic cu rugaciuni diverse 355692

panky(Laura) a scris:foarte frumoasa.......nu o stiam
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:44 pm

madalina a scris:Dumnezeu al bunatatii, care mi-ai dat parinti, prin care am avut parte de binecuvantarile Tale. Iti multumesc Tie pentru viata care mi-ai dat-o prin ei, si pentru ca le-ai dat putinta sa aiba grija de mine.

Ma rog Tie, cu smerenie, pentru sanatatea si pacea lor.

Indelung rabdatorule Dumnezeule, primeste multumirile mele pentru binecuvantarile date parintilor mei. Atotputernicule, ai mila de ei in continuare si iarta-le pacatele.

In bunatatea Ta, rasplateste-i pentru grija si dragostea care mi-au aratat; apara-i de toate necazurile si intristarile, si da-le lor viata lunga si fericita.

Binecuvanteaza-ne Doamne, ca sa facem numai ceea ce este placut in fata Ta si impreuna sa slavim numele Tau, in toate zilele noastre.
Amin

madalina a scris:Rugaciunea copiilor pentru parinti

Dumnezeule, tu ai dat porunca sa cinstim pe tatal si pe mama noastra. Asculta cu bunavointa rugaciunea mea pentru ei. Da-le zile indelungate pe pamant si pastreaza-i in sanatatea trupului si a mintii. Binecuvanteaza-le ostenelile si initiativele. Rasplateste-le insutit tot ce fac pentru mine. Inspira-le iubirea si implinirea legii tale sfinte. Fa ca intr-o zi sa le fiu sprijin si bucurie si dupa ce ma voi fi bucurat de dragostea lor pe pamant, sa am fericirea de a trai vesnic alaturi de ei in ceruri. Amin.

sandy_bell a scris:Amin

foarte frumoasa...multumim Mada

ari05_Laura a scris:da, e frumoasa si asta...

Maria a scris:am si eu o carte cu aceste rugaciuni,dar o deschid mai rar :paste:

ari05_Laura a scris:eu nu am ... topic cu rugaciuni diverse 16974 dar noroc ca toate se gasesc pe net in ziua de azi topic cu rugaciuni diverse 257143
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:44 pm

madalina a scris:Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, care ne-ai invatat sa ne rugam tot timpul unul pentru celalalt, ceea ce facem acum cerandu-Ti mila si bunavointa, ai grija si pazeste pe sotul meu (sotia mea) de toate relele, cele vazute si cele nevazute.

Da-i lui (ei) sanatate si intelepciune ca sa-si indeplineasca toate indatoririle, cele dupa vointa si porunca Ta. Pazeste-l (o) de toate ispitele carora le-ar putea cadea prada.

Sprijineste-l (o) in credinta adevarata si dragoste, ca sa putem trai impreuna in cinste, si lumineaza-ne caile dupa voia Ta.

Ca a Ta este puterea si gloria in vecii vecilor. Amin.

Bunule Doamne, ajuta-ne sa ne amintim mereu de sfintenia casatoriei si intareste legatura noastra. Miluieste-ne ca sa putem trai vietile noastre in credinta si dragoste.

Ajuta-ne sa ne intelegem si sa avem incredere unul in altul si departeaza de la noi certurile.

Binecuvanteaza-ne si ai mila de noi, ca sa fim demni de imparatia Ta; ca Tu esti preasfant, si Tie ne inchinam.

In numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin

sandy_bell a scris:AMIN

foarte frumoasa si plina de sfaturi bune...o sa o scriu

ari05_Laura a scris:da... ar trebui s-o spun si eu pe asta ... :lim:

panky(Laura) a scris:da,este frumoasa rugaciunea
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Mar Mar 23, 2010 6:45 pm

madalina a scris:Doamne Dumnezeule, care prin stiinta Ta ai creat pe om din lut si i-ai dat suflare de viata, binecuvantand-ul si spunand: Fii roditor, inmulteste-te si umple pamantul; si in Cana Galileii prin Fiul Tau adevarat, ai binecuvantat cununia, si prin aceasta ai binecuvantat si nasterea copiilor.

Cu smerenie ma rog bunatatii Tale, cerandu-Ti sa binecuvantezi si sa ai mila intotdeauna de acesti copii cu care m-ai binecuvantat.

Pazeste-i de toate relele vazute si nevazute. Porunceste ingerilor Tai, sa fie intotdeauna cu ei si sa le indrepte pasii numai spre lucruri bune, ca ei sa Te preamareasca pe Tine, in toate zilele vietii lor.
Amin

Maria a scris:multumim madalina pentru rugaciuni :paste:

ari05_Laura a scris:asta o sa o si invat topic cu rugaciuni diverse 870859
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de madalina Mar Mar 23, 2010 6:56 pm

multumesc Teo pentru ajutorul dat,este foarte bine ca le-ai adunat pe toate la un loc :pupd:
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 23, 2010 6:59 pm

asa este Madalina,tu poate nu ai stiut sa faci asa...ai facut ce ai vazut si la ceilalti
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de madalina Mar Mar 23, 2010 7:02 pm

Eu am scris fiecare rugaciune cu titlul ei am zis sa fie mai usor de gasit,dar si cum a facut Teo este foarte bine,chiar nu ma deranjeaza deloc ca le-a pus toate la un loc,este foarte bine si asa
multumesc Teo :pupd:
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de elena Dum Apr 18, 2010 6:24 pm

Va scriu pe cele care le stiu copiii mei, sa invatati si vi copilasii, daca nu le stiu deja, desigur topic cu rugaciuni diverse 693395
Doamne-doamne ceresc Tata,
Noi pe Tine te rugam
Lumineaza a noastra minte
Lucruri bune sa invatam.
Ca tu esti stapanul lumii
Si al nostru Tata esti
Si pe toate cele bune,
Numai tu le implinesti
Amin.

Inger ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnezeu
Totdeauna fi cu mine
Si ma invata sa fac bine
Eu sunt mic, tu fa-ma mare
Eu sunt slab, tu fa-ma tare
In tot locul ma insoteste
Si de rele ma fereste
Amin.

ei stiu si Tatal nostru...nu-l mai scriu, il stiti voi toate..
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Dum Apr 18, 2010 9:52 pm

ma bucur madalina ca nu te-ai suparat topic cu rugaciuni diverse 693395 e mai bine asa ca sa nu aglomeram forumul topic cu rugaciuni diverse 693395
elena multumim sunt rugaciunile copilariei noastre :pupd:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de sandy Dum Apr 18, 2010 10:52 pm

sunt super incantata de rugaciunile puse aici...bravo fetelor
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de elena Vin Apr 30, 2010 2:33 am

asa este Teo, sunt rugaciunile copilariei noastre...ar fi bine ca toti copiii sa stie aceste rugaciuni simple, sa creasca cu frica si credinta in Dumnezeu topic cu rugaciuni diverse 693395
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Vin Apr 30, 2010 2:38 am

de fapt in mareee parte depinde de noi parintii avvem mare responsabilitate in fata lui Dumnezeu
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de sandy Vin Apr 30, 2010 4:19 am

asa este depinde foarte mult cum pornesc de mici
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de narcy Lun Mar 21, 2011 5:58 pm

Doamne, Dumnezeul meu, ma caiesc din toata inima de toate pacatele mele si le urasc mai presus de toate, pentru ca prin ele am pierdut harul Tau si m-am facut vrednic de iad. Dar mai mult ma caiesc pentru ca, pacatuind, Te-am maniat pe Tine, Parintele meu, Mantuitorul meu si Dumnezeul meu, atat de mare si atat de bun. Pentru aceasta, ma hotarasc, cu ajutorul harului Tau, sa nu mai pacatuiesc si sa fug de orice prilej de pacat. Amin.
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 21, 2011 6:45 pm

frumos.amin!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

topic cu rugaciuni diverse Empty Re: topic cu rugaciuni diverse

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum