Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Asigurarile de viata-principii generale

+15
tzuckutza
mona_mami
ari05
teodoraion
monica72
elena
pupkiss
florentina
STEF30IASI
barizoana
vios77ro
stelutza_tl
vandas3
adriana
alinapopa1969
19 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Aug 28, 2009 11:48 pm

sunt perfect de acord cu tine Stefi! Totul se rezuma la bani! Adevarata problema nu sunt insa banii ci mentalitatea noastra, a romanilor.Refuzam pana si discutia despre acest subiect.Aici nu facem asigurari, doar discutam niste principii generale, modul in care ne-ar putea ajuta si proteja o asigurare.
Si partea cea mai trista este ca noi, cei care nu avem bani, ar trebui sa ne protejam cumparandu-ne o asigurare de viata!!!! NOI nu vom face fata unor eveneminte nedorite!NOI sau familia nostra. Pe cei bogati nu-i vait!


Ultima editare efectuata de catre alinapopa1969 in Sam Aug 29, 2009 12:06 am, editata de 1 ori
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Aug 28, 2009 11:53 pm

eu te inteleg , am vrut si eu sa imi fac o asigurare de viata , dar am renuntat , tot din cauza banilor ......e mica suma , dar toate adunate , aceste sume mici nu ne ajung ......si atunci din lista mai taiem cate ceva .....
sunt deacord cu tine , ....dar de unde , ....peste tot se da afara , se taie la salariu , de unde sa mai dai si acolo , si dincolo , etc.......

:trimite pupici :trimite pupici :trimite pupici
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 29, 2009 12:11 am

Inteleg perioada de criza prin care trecem cu totii. Dar din lista noastra de cheltuieli fiecare taie in functie de prioritatile pe care le are. Acest subiect ar fi fost la fel de discutat si de interesant si acum 2 ani sau 5 ani cand inca nu ne lovise criza...si la fel va fi probabil si dupa! Trebuie doar sa ne stabilim responsabil prioritatile!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 29, 2009 12:16 am

eu nu sunt impotriva asigurarilor , sunt pentru , ....dar cand nu ai de unde , ....te lungesti cat iti este plapuma .....
intai prioritatile , asa e , ....cu cheltuieli de 8-10 milioane pe luna , chiar si mai mult iarna , si cu salariul de 10 milioane ......acum cand e vara ,......ca iarna e mai mic , deoarece nu face ore suplimentare , ....nu stiu care ar trebui sa fie prioritatile ,....... :lacrimi: :lacrimi: :lacrimi: :lacrimi: :lacrimi: :lacrimi:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 29, 2009 12:28 am

Draga Stefi, eu nu oblig pe nimeni sa-si faca asigurare de viata! Din pacate sunt atatea tragedii in jurul nostru, zi de zi...copii ramasi fara parinti sau parinti cu copii bolnavi care ar putea fi ajutati dar nu sunt bani...sau au fost dar au fost altele prioritatile!sau oameni care au ramas cu o invaliditate ca n-au avut bani sa si-o trateze la timp!
Despre asta vorbesc. Sau boli, interventii chirgicale care puteau fi acoperite printr-o asigurare medicala sau asigurare de viata.
Dar noi mai repede ne facem CASCO la masina decat o asigurare de viata.
Eu nu ma refer la tine, vorbesc asa, in general, despre noi toti.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 29, 2009 12:36 am

EU STIU ASTA , DRAGA MEA ALINA , SI NU AM NIMIC IMPOTRIVA TA ..... :pupicei: :pupicei: :pupicei:
eu am spus in general de ce nu prea suntem asa de interesati de asigurari , ....NU AM NIMIC CU TINE , ....TE ROG SA MA CREZI ......
eu as face , si cred ca si altii ar face......

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497 Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497 Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de elena Sam Aug 29, 2009 2:31 am

ai dreptate Stefi, intâi prioritațile, cum imi pot face o asigurare daca noi traim 4 persoane dintrun singur si amarât de salariu...abia ne ajunge sa ne descurcam sa traim cat de cat civilizat, iar daca mai apare ceva, vreo urgenta trebuie sa ne imprumutam....ne rugam la Dumnezeu sa ne fereasca de nenorociri, altceva...GREEEEU...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 29, 2009 4:16 pm

STEF30IASI a scris:EU STIU ASTA , DRAGA MEA ALINA , SI NU AM NIMIC IMPOTRIVA TA ..... :pupicei: :pupicei: :pupicei:
eu am spus in general de ce nu prea suntem asa de interesati de asigurari , ....NU AM NIMIC CU TINE , ....TE ROG SA MA CREZI ......
eu as face , si cred ca si altii ar face......

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497 Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497 Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 364497
Draga Stefi, nici eu nu am nimic cu nimeni! Si eu traiesc in RO, din pacate, si stiu cum este sa te descurci in ziua de azi! Nu m-am gandit nici o secunda ca ai avea ceva, personal, cu mine! Nici n-ai avea de ce! Acest subiect era doar pentru informare! Nimeni nu este obligat sa faca nimic impotriva vointei lui!
Cu toate astea, imi mentin parerea ca o asigurare de viata este mai necesara intr-o familie in care exista o singura persoana care aduce venituri!Este evident, cred, de ce!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 29, 2009 4:19 pm

elena a scris:ai dreptate Stefi, intâi prioritațile, cum imi pot face o asigurare daca noi traim 4 persoane dintrun singur si amarât de salariu...abia ne ajunge sa ne descurcam sa traim cat de cat civilizat, iar daca mai apare ceva, vreo urgenta trebuie sa ne imprumutam....ne rugam la Dumnezeu sa ne fereasca de nenorociri, altceva...GREEEEU...
Buna Elena,
daca iti doreti un venit suplimentar iti propun o colaborare in domeniul asigurarilor si creditelor!
Evident ca nu te costa absolut nimic! Doar un pic din timpul tau liber!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Aug 29, 2009 5:24 pm

alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de STEF30IASI Sam Aug 29, 2009 9:57 pm

multumim alina !!!!
si mai ofera-ne informatii , macar sa stim ........ce si cum ... :pupicei: :pupicei: :pupicei:


:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de monica72 Sam Aug 29, 2009 10:06 pm

eu chiar luna asta am facut asigurare de majorat pentru fetita la generalii dar sunt foarte multumita de ea
monica72
monica72
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 51

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Aug 30, 2009 1:07 pm

monica72 a scris:eu chiar luna asta am facut asigurare de majorat pentru fetita la generalii dar sunt foarte multumita de ea
Felicitari mamica! Asigurarea de la Generalli e una dintre cele mai flexibile asigurari pentru copii.Revin cu cateva amanunte despre clauze mai tarziu...dupa cafelutza!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Aug 30, 2009 1:25 pm

Asigurarea destinata copiilor de tip fond de studii sau dota de la Generali:
*asigurat este parintele platitor
*beneficiar: copilul care la implinirea varstei de 18( sau la sfarsitul contractului) va primi suma asigurarata +profitul realizat
*daca asiguratul-parintele platitor-decedeaza in perioada de desfasurare a contactului, atunci Generali preia plata primelor pana la sfarsitul contractului.In acest fel i se ofera Copilului Beneficiar siguranta financiara la majorat.
*in cazul in care Copilul Beneficiar obtine medii cuprinse intre 9.50-10, va beneficiar de un BONUS in valoare de 50% din valoarea sumei asigurate si a profitului...deci poate fi un stimulent pentru a invata bine!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de adriana Vin Sept 04, 2009 12:29 pm

multumim mult alina pentru aceste informatii, sunt foarte utile....in vremurile acestea chiar iti trebuie asigurare....noi ne gandim ca anul acesta sa facem la casa
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de teodoraion Dum Sept 06, 2009 2:39 am

asa este adriana...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Sept 06, 2009 12:27 pm

Poate mi se pare, dar sesizez o unda de ironie in ... Poate doar mi se pare! Altfel, as spune ca fiecare stie ce e mai bine pentru el si familia lui.Mai exista o vorba in popor"cum iti asterni asa dormi".
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de teodoraion Lun Sept 07, 2009 4:43 pm

de ce ironie alina??
din partea cui?
nu avem de ce sa fim ironici in privinta asigurarilor..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Lun Sept 07, 2009 5:36 pm

mie una nu imi plac asigurarile ... punct ! :emotie: mi se par bani aruncati aiurea ! si cum zicea o mamica mai sus... de unde bani ??? cand luna de luna trebuie sa te imparti intre rate, cheltuieli gospodaresti, cheltuieli pt bebe, si te rogi sa iti mai ramana ceva sa incepi sa aduni si pt copil...sa ii faci un cont de economii... ceva...
am doar asigurare pe casa, pt ca am credit ipotecar. atat. asigurare de viata? pt ce? nu ma gandesc ca voi muri in viitorul apropiat... nu-s chiar asa negativista ... si oricum sunt fff scumpe... parerea mea... cel putin la veniturile familiei mele...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Sept 07, 2009 6:02 pm

ari05 a scris:mie una nu imi plac asigurarile ... punct ! :emotie: mi se par bani aruncati aiurea ! si cum zicea o mamica mai sus... de unde bani ??? cand luna de luna trebuie sa te imparti intre rate, cheltuieli gospodaresti, cheltuieli pt bebe, si te rogi sa iti mai ramana ceva sa incepi sa aduni si pt copil...sa ii faci un cont de economii... ceva...
am doar asigurare pe casa, pt ca am credit ipotecar. atat. asigurare de viata? pt ce? nu ma gandesc ca voi muri in viitorul apropiat... nu-s chiar asa negativista ... si oricum sunt fff scumpe... parerea mea... cel putin la veniturile familiei mele...
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 642704 :congratilesen:
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Lun Sept 07, 2009 6:25 pm

alinapopa1969 a scris:
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 642704 :congratilesen:

adik... ? Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 355365rfa3ovhkfb pt ce sunt felicitata? ....
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Sept 07, 2009 6:37 pm

pentru punctul tau de vedere! Clar si concis!
Asta nu insemna ca sunt de acord cu tine!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Sept 07, 2009 6:43 pm

ari05 a scris:mie una nu imi plac asigurarile ... punct ! :emotie: mi se par bani aruncati aiurea ! si cum zicea o mamica mai sus... de unde bani ??? cand luna de luna trebuie sa te imparti intre rate, cheltuieli gospodaresti, cheltuieli pt bebe, si te rogi sa iti mai ramana ceva sa incepi sa aduni si pt copil...sa ii faci un cont de economii... ceva...
am doar asigurare pe casa, pt ca am credit ipotecar. atat. asigurare de viata? pt ce? nu ma gandesc ca voi muri in viitorul apropiat... nu-s chiar asa negativista ... si oricum sunt fff scumpe... parerea mea... cel putin la veniturile familiei mele...

Nimeni nu se gandeste ca va muri in viitorul apropiat! Asta chiar nu depinde de noi! Numai CEL de SUS stie! Tocmai de aceea o asigurare de viata facuta de parinti, pentru ei, cu copii trecuti ca Beneficiari, ii poate ajuta pe acestia din urma sa treaca financiar peste un astfel de eveviment.Daca imi permiti voi "analiza" un pic cazul tau.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Sept 07, 2009 7:09 pm

alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Lun Sept 07, 2009 7:13 pm

alinapopa1969 a scris:pentru punctul tau de vedere! Clar si concis!
Asta nu insemna ca sunt de acord cu tine!

ah, am inteles :emotie:

la partea cu acordul... stii ca tot timpul, in orice domeniu, sunt pareri pro si contra ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 2 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum