Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2466r05Ady.Biju

Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2quni4z hmshop.wordpress.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Wkpzltartizele.blogspot.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Kaqpztbratari magice



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  69m8w9 Shop/candles



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  25h2tfs art3lier.blogspot.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2moa4jsbiosens.ro



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2ef53k2reginamaria.ro



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”

3 participanți

In jos

Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Empty Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”

Mesaj Scris de cartea.copiilor Sam Iul 02, 2011 6:59 am

“Prima mea carte despre forme” vine în completarea colecției Eric Carle de la Cartea Copiilor, alături de „Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori”, unele dintre cele mai apreciate cărţi ale editurii până în prezent. Astfel, cei mici vor putea învăţa să recunoască diferitele forme din jurul lor, printre care cercul, semicercul, pătratul sau semiluna.

"Copiii se confruntă adesea cu teama de necunoscut. În cărțile mele încerc să combat această teamă şi s-o înlocuiesc cu o atitudine pozitivă. Copiii au o curiozitate instinctivă şi o tendință naturală către creativitate. Vreau să le arăt copiilor ca a învăța lucruri noi e ceva fascinant şi distractiv", declară Eric Carle.

"Prima mea carte despre forme" este concepută astfel încât copiii să poată învăţa să numească unele dintre cele mai obişnuite forme printr-un joc simplu şi amuzant. Cartea are un design inedit: paginile sunt tăiate pe jumătate, cei mici fiind invitaţi să găsească forma din partea de sus a fiecărei pagini, căutând printre ilustraţiile din partea de jos. Mai mult, "Prima mea carte despre forme" este cartonată integral şi are colţurile rotunjite, ceea ce o face rezistentă şi sigură pentru copiii de cele mai mici vârste.

Ilustraţiile cărţii sunt obţinute prin colaj, tehnică unică în literatura pentru copii şi emblema lui Eric Carle. Hârtia cu diverse modele şi texturi este pictată, apoi decupată, iar fragmentele obţinute sunt combinate în diferite imagini sugestive. Eric Carle, acum în vârstă de 80 de ani, a primit numeroase distincţii şi premii de-a lungul carierei sale de scriitor şi ilustrator, printre care premiul I la categoria "Cărţi illustrate" în cadrul "International Children's Book Fair" din Bologna, Italia (1970), “Silver Medal” - din partea oraşului Milano (1989), “Regina Medal” - din partea Catholic Library Association (1999) sau titlul de „Remarcabilul prieten al copiilor”, oferit de Muzeul Copiilor din Pittsburgh (1999).

Cartea, recomandată copiilor între 0 şi 6 ani, este disponibilă pe site-ul editurii – [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la preţul de 21 lei.
cartea.copiilor
cartea.copiilor
Sponsor
Sponsor

Varsta : 38

http://www.carteacopiilor.ro

Sus In jos

Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Empty Re: Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”

Mesaj Scris de adriana Sam Iul 02, 2011 11:52 am

este super cartea ..... copii pot invata formele foarte usor si repede
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Empty Re: Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”

Mesaj Scris de alinagherman Sam Iul 02, 2011 1:37 pm

foarte interesanta
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”  Empty Re: Editura Cartea Copiilor lansează “Prima mea carte despre forme”

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum