Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2466r05Ady.Biju

“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2quni4z hmshop.wordpress.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve Wkpzltartizele.blogspot.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve Kaqpztbratari magice



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 69m8w9 Shop/candles



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 25h2tfs art3lier.blogspot.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2moa4jsbiosens.ro



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2ef53k2reginamaria.ro



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve

3 participanți

In jos

Anunt “Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve

Mesaj Scris de cartea.copiilor Dum Ian 17, 2010 4:52 am

“Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori”, unele dintre cele mai apreciate cărţi ale editurii Cartea Copiilor, sunt relansate într-o ediţie bilingvă. Acum, cei mici vor putea învăţa numerele de la 1 la 10 şi cele mai obişnuite culori, atât în limba română, cât şi în engleză.

“Cele două cărţi semnate de Eric Carle, care este, de altfel, şi cel mai vândut autor de la Cartea Copiilor, au avut un succes uimitor. În scurt timp, tirajele celor două titluri s-au epuizat, iar cererea din partea părinţilor era tot mai mare. Am reeditat cărţile, dar nu oricum, ci cu un bonus special - o variantă în limba engleză”, declară reprezentantii editurii Cartea Copiilor.

"Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea cartea despre culori" sunt concepute astfel încât copiii să poată învăţa să recunoască numerele şi culorile printr-un joc simplu şi amuzant. Acestea au un design deosebit: paginile sunt tăiate pe jumătate, cei mici fiind invitaţi să găsească numărul sau culoarea din partea de sus a fiecarei pagini, căutând printre ilustraţiile din partea de jos. Mai mult, cărţile sunt cartonate integral şi au colţurile rotunjite, ceea ce le transformă în adevărate “jucării de citit”, atractive şi rezistente.

Ilustraţiile cărţilor sunt obţinute prin tehnica colajului, tehnică unică în literatura pentru copii şi emblema lui Eric Carle. Hârtia cu diverse modele şi texturi este pictată, apoi decupată, iar fragmentele obţinute sunt combinate în diferite imagini sugestive. Eric Carle, acum în vârstă de 80 de ani, a primit numeroase distincţii şi premii de-a lungul carierei sale de scriitor şi ilustrator, printre care premiul I la categoria "Cărţi illustrate" în cadrul "International Children's Book Fair" din Bologna, Italia (1970), “Silver Medal” - din partea oraşului Milano (1989), “Regina Medal” - din partea Catholic Library Association (1999) sau titlul de „Remarcabilul prieten al copiilor”, oferit de Muzeul Copiilor din Pittsburgh (1999).

Cărţile, recomandate copiilor între 0 şi 6 ani, sunt disponibile pe site-ul editurii – [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] la preţul de 19 lei, precum şi în librăriile Cărtureşti, Humanitas şi în celelalte librării mari din ţară.
cartea.copiilor
cartea.copiilor
Sponsor
Sponsor

Varsta : 38

http://www.carteacopiilor.ro

Sus In jos

Anunt Re: “Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve

Mesaj Scris de adriana Dum Ian 17, 2010 12:26 pm

Prima mea carte despre culori
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Este o carticica foarte interesanta...asa ar putea invata micutii nostri mai usor culorile
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: “Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve

Mesaj Scris de muraru raluca Dum Ian 17, 2010 2:09 pm

Ghici cât de mult te iubesc

este o poveste pe care fiecare părinte a trăit-o imediat ce copilul său a învăţat să vorbească destul de bine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Anunt Re: “Prima mea carte despre numere” şi „Prima mea carte despre culori” în ediţii bilingve

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum