Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 17 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 17 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

+9
muraru raluca
ari05
adriana
mona_mami
paul_A
celina74
elena
STEF30IASI
teodoraion
13 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Joi Iul 28, 2011 1:25 pm

nu am pus inca muraturi pentru la iarna,daca nu sunt castraveti la tara sa pun,daca trebuie sa cumpar cumpar mai tarziu doar :bani:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de elena Joi Iul 28, 2011 6:03 pm

eu am inceput sa pun pentru iarna..au inceput sa se faca in solar..ii adun mititei asa ..si ii pun pe serii, cum ii strang Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 512988
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de cecilia_7625 Joi Iul 28, 2011 11:34 pm

si eu am aceeasi reteta Elena pt castraveti in plus eu pun si boabe de mustar,2-3 felii de morcov si putina ceapa.o sa le fac poze la borcane sa vi le arat
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de adriana Vin Iul 29, 2011 12:45 pm

eu acum cateva zile mi-am facut bulion , a iesit asa de frumos si gustos .....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Iul 29, 2011 9:25 pm

[img:28e9]https://mamicicochete.forumgratuit.ro/Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 DSCN0459[/img]catravetii mei la borcan
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de adriana Vin Iul 29, 2011 9:26 pm

arata super ceci , cum ii pui?.... poate pun si eu anul acesta
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de cecilia_7625 Sam Iul 30, 2011 1:28 am

aproape la fel cum a sc reteta Elena
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de adriana Lun Aug 29, 2011 1:16 pm

ati inceput sa puneti muraturi si legume pentru iarna fetele? eu deocamdata nu am pus nimic
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de cecilia_7625 Lun Aug 29, 2011 1:41 pm

noi am facut zacusca,gem de piersici,de capsuni si de visine,si am pus castraveti la borcane de 800gr-cam 12
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 1:44 pm

si eu am pus acasa doar compot de caise si urmeaza sa pun de piersici,in rest le aduc direct puse de la tara Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de cecilia_7625 Lun Aug 29, 2011 1:45 pm

ce bine k ai de unde sa-i aduci Maria!Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 1:51 pm

da Ceci,deocamdata am de unde aduce de toate pana am pe cineva la tara Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de elena Lun Aug 29, 2011 1:57 pm

..si eu pun ceci morcov rondele, ceapa rondele, dupa gustul fiecaruia...
Eu am facut dulceata de visine, zmeura, mure, capsuni ,compot de visine .Azi am sa fierb bulion, inca o serie , ca am mai facut...dupa cum le culeg din solar.... am bagat la congelat zarzavat tocat bubulete pentru mancare si vinete coapte, pastai , dovlecel...cam de toate congelez, am o lada mare,super buna !
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 2:00 pm

ce bine caci ai o lada mare Elena,eu abia reusesc sa bag carne in ea,nimic altceva...
am renuntat la congelator si acum cu combina frigorifica e mai greu..
Elena,voi aveti solar pentru legume?
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de elena Lun Aug 29, 2011 2:04 pm

Noi am luat lada acum vreo 3 ani, in rate, dar asa mult mi-am dorit-o ca am luat-o oricum...este dreptunghiulara, ca cele de inghetata, numai ca nu are geam, nu se vede inauntru...
Ne-am facut solar de legume, cu toate ca le-am sadit cam tarziu, dupa ce ne-am revenit cu intoarcerea di Grecia, acum culeg si sunt multumita de rezultat...nu gasesc pe piata rosii carnoase ca in solarul meu, plus ca sunt nestropite..am pus si castraveti..la anul o sa sadesc si alte legume inauntru...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 2:13 pm

te intreb de solar pentru ca la tara la noi se tot plang oamenii caci vin valuri de ceata si ploi care le distrug rosiile...
asa caci in solar sunt protejate
este bine cu congelatorul,eu am renuntat la el din lipsa de spatiu,la bloc e mai greu...
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de elena Lun Aug 29, 2011 2:17 pm

asa pateam si eu Maria. Le munceam toata vara si cand trebuia sa se coaca ba se manau ba mu le distrugea furtuna si piatra...acum nu am mai avut probleme..Trebuie udat, ingrijit mai mult, dar se merita
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 2:18 pm

muncesti mai mult,dar esti sigura caci te bucuri de roadele muncii tale Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de sandy Lun Aug 29, 2011 4:52 pm

asa este,,,eu am facut in gradina si castraveti si rosii,,am fc rosii multe,,si am fc tocatura pe ciorba vreo 20 kg..si bulion!!...si am pus vreo 7 kg de castraveti!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 6:43 pm

gospodine mai sunteti fetelor,asta este avantajul vostru caci locuiti la tara Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de adriana Lun Aug 29, 2011 8:15 pm

vai fetele ce gospodine sunteti ,.... elena ai dreptate sunt foarte bune si gustoase legumele din gradina , este adevarat ca muncesti dar merita din p[lin
eu astazi am cumparat ardei gras , l-am oparit si il bag la congelator!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de teodoraion Mar Aug 30, 2011 12:35 am

Elena, ma omori ce de dulceturi!!! vreau si eu!!
Sormi, pai daca ai pus atata tocatura pt ciorba, eu nu ma mai chinui degeaba ca iau de la tine 1 kg Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de sandy Mar Aug 30, 2011 1:07 am

iti dau ca am!!!ink prea multa!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de teodoraion Mar Aug 30, 2011 1:21 am

Gata fetelir am si eu tocatura de zarzavat, vedeti ce harnica sunt Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de claudia_mami Mier Sept 28, 2011 10:03 pm

buna fetelor -nu ati pus gogosari in sos ca sunt atatea retete si nustiu care e cea mai buna si gustoasa -lasti si voi o reteta va rog .. Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 869129
claudia_mami
claudia_mami
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 41

Sus In jos

Castraveti ca de cumparat si alte  muraturi - Pagina 3 Empty Re: Castraveti ca de cumparat si alte muraturi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum