Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2466r05Ady.Biju

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2quni4z hmshop.wordpress.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Wkpzltartizele.blogspot.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Kaqpztbratari magice



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 69m8w9 Shop/candles



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2moa4jsbiosens.ro



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2ef53k2reginamaria.ro



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

+16
sandy
alyna
theodora
buburuza
paul_A
muraru raluca
panky(Laura)
ari05
paula_mami
catalina63
STEF30IASI
anka9mai
celina74
amalia-carmen
mona_mami
teodoraion
20 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de teodoraion Mier Sept 09, 2009 10:37 pm

la mine a fost sa zicem programata prima sarcina iar a doua a venit pe neasteptate..
cum a fost la voi>?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de mona_mami Joi Sept 10, 2009 12:41 am

le-am vrut pe amandoua, le asteptat cu nerabdare si ... asa simplu parca a fost ... presimteam, acum sunt gravida si asa a si fost. si am simtit pe sani, mi s-au intarit repede. :pupicei:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de amalia-carmen Joi Sept 10, 2009 3:24 am

a fost un sentiment ca ceva s-a intamplat...o neliniste placuta...un neastampar...si muuuuuuuuuuuuuuuuult somn.
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de mona_mami Vin Sept 11, 2009 5:55 am

doamne, si mie imi era somn. am adormit odata pe troleu, noroc cu sotul .... Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de celina74 Vin Sept 11, 2009 12:18 pm

A doua sarcina a fost programata... abia dupa 3 luni de la intreruperea anticonceptionalelor am ramas insarcinata...ma plictisisem sa tot iau teste de sarcina...la ultimul care mi-a confirmat ca sunt ,mi-a fost si frica sa ma uit.... sa nu fiu dezamagita iar
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de mona_mami Dum Sept 13, 2009 12:27 am

si eu am intrerupt pastilele, si dupa sase luni la prima, iar la a doua dupa vreo opt luni am ramas insarcinata. a fost mare intervalul deoarece doctorul mi-a zis ca trebuie "curatat" organismul de pilule. cam vreo 3-4 luni. dupa acea "da-i sa sune" ..... Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de anka9mai Lun Sept 14, 2009 1:38 am

la mine sotul a fost primul care si`a dat seama ca sunt gravida Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 mi`a fost intr-o zi rau, amete`am si imi era greata de tot ce`mi trecea pe sub nas Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 dupa 1 luna s`au adeverit banuielile sotului, bebe avea deja 5 saptamani Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de teodoraion Sam Sept 26, 2009 1:19 pm

ce tare e sotul tau...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de mona_mami Lun Oct 05, 2009 8:21 pm

chiar asa! super!!!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de STEF30IASI Mier Oct 07, 2009 5:13 am

piticul nostru a fost programat , si a venit putin inainte de mos craciun ....
dar de simtit prezenta lui ,....a fost in noaptea de revelion , cand am combinat vin cu lichior ....si nu i-a placut deloc .....si m-a luat asa un somn brusc ....
ee , din noaptea aceea , aveam banuielile , ...
am asteptat sa treaca primele zile din an , si am fost la farmacie ....
si era asa cum banuiam ,.....
am fost super fericiti amandoi !!!!bebe venise de mos craciun !!!!

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de catalina63 Vin Oct 09, 2009 3:58 am

eu eran nasa de cununie si imi intarziase a doua zi dupa nunta am fot cu fina mea sa imi iau test de sarcina si atunci am aflat ca sunt insarcinata
catalina63
catalina63
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 39

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de paula_mami Sam Oct 24, 2009 11:53 pm

eu am aflat ca sunt insarcinata din caza ca tot dormeam si dormeam avem somn mereu si uite asa am depistat ca sunt insarcinata si chear programasem sa vina printesa noatra :pupicei:
paula_mami
paula_mami
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : Fetita mea si forumul Mamici Cochete

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de ari05 Sam Noi 21, 2009 7:23 am

eu nu aveam nici un simptom.. normal... ca era bb fff mic... ma si mir ca a iesit a doua liniuta la test... abia intrerupsesem anticonceptionalele de 3 luni, in care am avut grija , ca mi-a zis dr sa las 3 luni de la terminarea anticonceptionalelor, si din prima luna in care nu ne-am mai ferit, eram in conediu in Austria, s-a prins Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 230899 normal ca nu ma asteptam , ma ganeam ca vor trece cateva luni bune pana sa raman gravida... dar al meu , disperat Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 199844 imi tot lua pe teste... ma tampea cu ele... cand il vedeam ca vine cu cate unul, imi venea sa-i dau in cap cu el... intr-o zi de vineri mi-am facut un test... de dimineata... l-am facut asa ... de floride mar... ca nici prin cao nu0mi trecea ca va iesi pozitiv... normal ca initial a aprut doar o liniuta... cum ne grabeam la serv, l-am aruncat la cos ... seara cand am ajuns acasa... nustiu ce mi-a venit sa ma mai uit o data la test... si cand il iau din cos... Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 16974 vad a doua liniuta... dar fffff putin conturata... moamaaa ce urlete am bagat Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 199844 a venit repede al meu sa vada ce am patit, eude emotie abia vorbeam, i-am zic cumva ca a iesit si a doua liniuta... el statea in usa baii si mai ca nu plangea k un copil mic... dar am zis ca nu ne facem iluzii... poate nu era bun testul ... mai ales ca nu iesise in primele minute si a doua liniuta... asa ca sambata dimineata am luat alt test si l-am repetat... de data asta, a doua liniuta, desi tot asa slab conturata a aparut in cateva minute :zambet larg: dupa calcule,avem doar 3 saptamani de sarcina... dupa aproape 2 sapt am ajuns la dr, ca nu mi-am putut face programare mai repede... si ne-a confirmat... sarcina f mica... 5 saptamani ... la eco s-a vazut un punctulet ... punctuletul care acum e un Dariusel mare si frumos Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 449374
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de panky(Laura) Sam Noi 21, 2009 7:40 am

la fetita mi-a fost foarte rau.....aveam stari de voma.....si orice mancam varsam.......nu am luat pastile inainte sa o fac pe fetita......dupa ea am mai luat dar nu in fiecare luna.......iar la baiat am simtit eu ca se intampla ceva........am facut un test si a iesit o linie rosie si cealalta era mai pala......nu stiam ce sa cred.......nu prea mai vroiam sa-l fac pe al doilea......eram nehotarata....sotul si-a dorit enorm de mult un baietel.......si asa m-am hotarat sa-l tin......nu-mi pare rau nici o clipa.......a meritat.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de muraru raluca Vin Noi 27, 2009 11:21 pm

aveam un somn de nu ma-i imi venea sa ma mai trezesc si mancam intruna :pupicei: :pupicei:
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de paul_A Joi Dec 03, 2009 4:54 pm

la primul test de sarcina, facut inainte cu cateva zile de data la care trebuia sa-mi vina menstruatia Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 am gasit un test super
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de mona_mami Vin Dec 04, 2009 5:02 am

nicio burtica?
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de buburuza Vin Dec 04, 2009 5:05 am

mie mi-a iesit din prima la ambele fetite.am cumparat cate un test si gata :2 liniute!
buburuza
buburuza
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 44

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de theodora Vin Dec 04, 2009 5:13 am

la Melania,am ramas ca am vrut amandoi,iar la Patricia s-a intamplat,ne doream amandoi inca un copil dar mereu spuneam ca nu este momentul,asa ca a venit cand a vrut DD.La Melania m-am simtit foarte bine,eram ca o printesa ,rasfatata e toata lumea,fara nici o problema,am fost programata pe 31 decebrie la cezariana si pana la urma a fost pe 1 ianuarie.Am mers pe jos pana la spital sa vad uratorii Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 ,barbata-miu era inebunit sa mergem cu masina,eu nu si nu,l-am batut si cu bulgari pana la spital Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 16974 .La Patricia a fost cumplit adormeam cu capul pe birou ,nu-mi puteam tine capul Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 16974 iar de la 4 luni jumatate am avut contractii si am stat mai mult la pat,nu am putut sa spal o farfurie.Dar multumesc lui DD ca am doua fete sanatoase. :mos craciun si
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de buburuza Vin Dec 04, 2009 5:16 am

ce tare mi se pare sa nasti pe 1 ianuarie,prima zi din an.bine ca nu a fost in noaptea de revelion.ar fi fost tare!!!
buburuza
buburuza
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 44

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de theodora Vin Dec 04, 2009 5:19 am

sa stii ca a fost frumos!!!problema este ca Melania nu prea simte ca este ziua ei,de sarbatori toata lumea se distreaza,isi spune La multi ani,ii fac an de an ziua dar parca nu este ca in timpul anului.
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de paul_A Vin Dec 04, 2009 6:03 pm

theodora a scris:la Melania,am ramas ca am vrut amandoi,iar la Patricia s-a intamplat,ne doream amandoi inca un copil dar mereu spuneam ca nu este momentul,asa ca a venit cand a vrut DD.La Melania m-am simtit foarte bine,eram ca o printesa ,rasfatata e toata lumea,fara nici o problema,am fost programata pe 31 decebrie la cezariana si pana la urma a fost pe 1 ianuarie.Am mers pe jos pana la spital sa vad uratorii Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 377534 ,barbata-miu era inebunit sa mergem cu masina,eu nu si nu,l-am batut si cu bulgari pana la spital Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 16974 .La Patricia a fost cumplit adormeam cu capul pe birou ,nu-mi puteam tine capul Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 16974 iar de la 4 luni jumatate am avut contractii si am stat mai mult la pat,nu am putut sa spal o farfurie.Dar multumesc lui DD ca am doua fete sanatoase. :mos craciun si


asta e cel mai important :pupicei:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de alyna Lun Apr 26, 2010 11:16 pm

eu am stiut ca sunt insarcinata cand mi-a intarziat ciclul....am fost la farmacie am luat un test si din prima au iesit 2 liniute.Pe 1 martie am fost la ecograf, dar nu s-a vazut nimic, apoi pe 8 martie am mers din nou la ecograf si s-a vazut sarcina ca un cerculet avea 5 saptamani...............a fost cel mai frumos cadou de 8 Martie
alyna
alyna
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 43

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de paul_A Lun Apr 26, 2010 11:50 pm

un cadou foarte frumos Alyna si asteptat Cum am aflat ca sunt insarcinata ? 693395
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de sandy Mar Apr 27, 2010 1:27 am

la mine a fost tare ciudat ...eu simteam ca sunt..desi imi venea si dri...nu nu esti....asa ca am fc un test si mi s-a confirmat...m-am dus la dr cu el,si m-a pus la ecograf,,,nu se vedea nici acum,de abia la 16 sapt a vrut el sa se vada,a stat ascuns,asa si la 3d,statea cu funduletul in sus,sa nu-i vedem sexul...si la toate ecografele...
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Cum am aflat ca sunt insarcinata ? Empty Re: Cum am aflat ca sunt insarcinata ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum