Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
De ce sa nastem natural ? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
De ce sa nastem natural ? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
De ce sa nastem natural ? 2466r05Ady.Biju

De ce sa nastem natural ? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



De ce sa nastem natural ? 2quni4z hmshop.wordpress.com



De ce sa nastem natural ? Wkpzltartizele.blogspot.com



De ce sa nastem natural ? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



De ce sa nastem natural ? Kaqpztbratari magice



De ce sa nastem natural ? 69m8w9 Shop/candles



De ce sa nastem natural ? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



De ce sa nastem natural ? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



De ce sa nastem natural ? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



De ce sa nastem natural ? 2moa4jsbiosens.ro



De ce sa nastem natural ? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



De ce sa nastem natural ? 2ef53k2reginamaria.ro



De ce sa nastem natural ? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



De ce sa nastem natural ? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




De ce sa nastem natural ?

+14
buburuza
panky(Laura)
ari05
florares
popescumelinda
anka9mai
narcy
elena
claudia_mami
paul_A
monica_2008
Liliana
mona_mami
teodoraion
18 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

esti de acord ca nasterea naturala e mai sanatoasa?

De ce sa nastem natural ? Bar_left92%De ce sa nastem natural ? Bar_right 92% 
[ 12 ]
De ce sa nastem natural ? Bar_left8%De ce sa nastem natural ? Bar_right 8% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 13
 
 

De ce sa nastem natural ? Empty De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de teodoraion Mier Sept 09, 2009 10:42 pm

eu am fost mereu pentru nasterea naturala si nu mi-a fost teama in schimb am cunoscut multe mame care au nascut prin cezatiana de frica..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de mona_mami Mier Sept 09, 2009 11:55 pm

si eu aram pregatita pentru nasterea naturala. chiar incercat sa ma concentrez sa nu urlu De ce sa nastem natural ? 377534 De ce sa nastem natural ? 377534 De ce sa nastem natural ? 377534 in sala de nasteri. dar nu a fost dupa mine. prima fetita, vorba ceea nu a vrut sa vina. am avut o sarcina de 42 de saptamani incheiate. nu se mai putea, nici cu provocari cu pastile si altele din partea doctorului. decizia a fost cezariana, deoarece colul meu e tare rigid. nu m-am dilatat nici macar un milimetru. si eram imensaaa ...
la a doua sarcina, de 38 de saptamani, mai mult in pat, spitale, tratament, prelungire cat se poate, tot cezariana am facut. aveam ruptura de uter. desi am auzit ca se poate si nastere normala dupa cezariana. doctorul a spus raspicat "nici sa nu te gandesti". asta a fost. au trecut toate. dar mi-am revenit mai repede dupa a doua operatie, decat dupa prima. eram mai bine pregatita si stiam ce ma asteapta. cu dureri repede am coborat din pat sa-mi vad copilul. chiar repede, ca s-au speriat asistentele, mai ales ca eram imensa. dar si cu kilogramele a fost mult mai usoara revenirea. le-am dat jos usor si repede, chiar mai mult decat m-am gandit. o zi buna fetele! :buchet:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de Liliana Joi Sept 10, 2009 12:02 am

Si eu am nascut normal! Fara epidurala...cu un travaliu de 5 ore! Nu pot sa zic ca a fost usor ! A trecut,am uitat...!
Liliana
Liliana
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 50
Joburi/Distractii : mamica de printesa!

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de monica_2008 Joi Sept 10, 2009 12:06 am

Si eu am nascut natural si nu mi-a fost frica deloc...stiu k e mult mai sanatos decat prin cezariana,cica elimini multe din tine ce este rau...va dati seama karla a avut la nastere 4800 kg si 57 cm si eu aveam aproape 37 de ani si o diferenta intre nasteri de 12 ani jumate si a trecut cu bine am si uitat
monica_2008
monica_2008
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 53
Joburi/Distractii : mamica de doua printese minunate

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de paul_A Joi Sept 10, 2009 4:12 pm

waw ce mare a fost karla De ce sa nastem natural ? 377534
si ai avut curajul sa nsti natural, nbravo t ie , felicita ri!
nu sunt de acord cu cezariana programata , cand nu-i probleme :pupa:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de claudia_mami Joi Sept 10, 2009 4:17 pm

eu am nascut prin cezariana datorita unor conplicatii la coloana ce au aparut an tinpu sarcini dar sincer natural vroiam ,e mult mai bine atat ptr bebe cat ptr mami
claudia_mami
claudia_mami
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 41

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de paul_A Joi Sept 10, 2009 4:30 pm

asa este., am vazut de curand un studiu pe discavery, in care facea paralela intre nasterea cezariana si naturala, si toate avantajele le avea nasterea naturala, asa ca...mai dureros dar fara urmari grave :pupicei:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de elena Vin Sept 11, 2009 3:37 am

eu cu primul copil am stat in travaliu o zi intreaga,la perfuzii,nimeni nu stia ca este asa mare-4kg jumate, dilatatie deloc, intr-un final m-au operat, sleita de puteri, la a doua sarcina automat cezariana...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de mona_mami Dum Sept 13, 2009 1:00 am

tpate durerile se uita si de la nasterea normala si de la cezariana!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de narcy Dum Sept 13, 2009 7:42 pm

ioanasimona_pop@yahoo.com a scris:si eu aram pregatita pentru nasterea naturala. chiar incercat sa ma concentrez sa nu urlu De ce sa nastem natural ? 377534 De ce sa nastem natural ? 377534 De ce sa nastem natural ? 377534 in sala de nasteri. dar nu a fost dupa mine. prima fetita, vorba ceea nu a vrut sa vina. am avut o sarcina de 42 de saptamani incheiate. nu se mai putea, nici cu provocari cu pastile si altele din partea doctorului. decizia a fost cezariana, deoarece colul meu e tare rigid. nu m-am dilatat nici macar un milimetru. si eram imensaaa ...
la a doua sarcina, de 38 de saptamani, mai mult in pat, spitale, tratament, prelungire cat se poate, tot cezariana am facut. aveam ruptura de uter. desi am auzit ca se poate si nastere normala dupa cezariana. doctorul a spus raspicat "nici sa nu te gandesti". asta a fost. au trecut toate. dar mi-am revenit mai repede dupa a doua operatie, decat dupa prima. eram mai bine pregatita si stiam ce ma asteapta. cu dureri repede am coborat din pat sa-mi vad copilul. chiar repede, ca s-au speriat asistentele, mai ales ca eram imensa. dar si cu kilogramele a fost mult mai usoara revenirea. le-am dat jos usor si repede, chiar mai mult decat m-am gandit. o zi buna fetele! :buchet:
eu tot la 42 de saptamani.....aveam dilatatia 4 si ea vroia sa iasa ...asa ca mi-au facut cezariana
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de anka9mai Lun Sept 14, 2009 1:21 am

eu am nascut natural...am avut o sarcina si o nastere usoara. la 5 dimineata au inceput contractiile,la 8 am ajuns la spital cu dilatatie 3, la 10 mi`a rupt doctorita membranele si la 11.40 dupa 3 contractii am nascut un baietel frumos si sanatos de 3.450 gr si 52 cm. blush
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 14, 2009 1:24 am

ce fain de voi,eu vroiam sa nasc natural dar nu am avut dilatatie destula desi injectii primeam la 2 ore..si tot degeaba...
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de florares Dum Noi 15, 2009 10:43 pm

eu iam nascut pe toti 3 natural fara sa ma rup sau sa ma taie ....dupa 3,4 ore am stat in sezut ....dar o nastere cu cezariana e mai grea .....recuperarea ..
florares
florares
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 48

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de ari05 Sam Noi 21, 2009 7:04 am

uufff... numai eu am votat pt cezariana? De ce sa nastem natural ? 16974

nu sunt contra nasterii naturale... nu am nascut cu cezariana de frica, ci pt ca a fost BB f mare... plus ca sunt operata la ochi pt corectarea miopiei... si am avut dureri groaznice dupa cezariana... dar dk ar fi sa aleg... tot cezariana as alege... motive sunt multe ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de panky(Laura) Dum Noi 22, 2009 7:24 am

eu am ales nasterea normala......mi-a fost frica de cezariana.....parerea mea este ca,te refaci mai repede.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 22, 2009 7:39 am

eu zic ca depinde mult de organism... sunt fete care s-au refacut f repede dupa cezariana sau f greu... de asemenea stiu fete care s-au refacut repede dupa nastere normala, sau f greu... depinde... am o prietena care a nascut normal,,, si in ziua de azi are probleme... cu hemoroizi... lipsa apetitului sexual, etc...

eu de exemplu mi-am revenit greu deupa cezariana, recunosc... am avut niste dureri de imi venea sa ma arunc de la etaj... eu nici a 4-a zi dupa cezariana nu eram in stare sa ma dau jos din pat, si cand le vedeam pe altele de la Terapie Intensiva ,care nascusera (tot cu ceza) la 1-2 zile dupa mine, si se plimbau pe acolo de zici ca nici nu erau taiate ... imi venea sa urlu De ce sa nastem natural ? 16974
dar la mine a fost alta problema ca mi-am revenit greu... la a doua cezariana stiu ce am de facut De ce sa nastem natural ? 377534 ma duc la amternitate cu sacul de supozitoare, damigeana de ceai antiadipos, cafele....
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de panky(Laura) Dum Noi 22, 2009 7:43 am

asa este laura....ambele nasteri sunt grele,dureroase....nu exista nastere fara dureri.........eu i-am nascut pe amandoi natural....cu toate ca,am nascut foarte greu dupa 12 ore de dureri de imi venea sa ma arunc de la etaj.........dar mie frica de cezariana.....mai degraba de anestezia in coloana....nu am facut niciodata.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 22, 2009 7:46 am

ooo , pai eu nu am facut anestezie rahia... sau cum se numeste... decat sa-mi faca injectie in coloana mai bine ma lasam taiata pe viu De ce sa nastem natural ? 199844 eu am facut anestezie generala... injectie in mana, si am luat somn in 2 secunde De ce sa nastem natural ? 199844
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de panky(Laura) Dum Noi 22, 2009 7:48 am

aaaa .....inteleg .....ai avut dureri de cap? majoritatea care au nascut prin cezariana sau plans de durere de cap.....dar groaznice....
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 22, 2009 8:03 am

nu, deloc ... nici un minut nu am avut dureri de cap... am inteles ca apar doar in urma anesteziei in coloana, dk cumva te misti sau iti ridici capul inainte de... nu stiu cate ore de la operatie...
pe mine ma durea operatia ffff rau, nu ma puteam ridica dk stateam culcata... mi-au trebuit cam 2 luni sa imi revin din punctul asta de vedere... era chin pt mine cand trebuia sa ma ridic din pat , sa ma duc la copil ... in primele saptamani trebuia sa vina careva sa ma ajute... dar nu sa ma ridice dintr-o data, ca aveam impresia ca ma desfac toata, asa ma durea... cam dupa o luna mi-am cumparat burtiera, si de atunci mi-a fost mai bine... desi ginecologul meu mi-a interzis sa o port De ce sa nastem natural ? 230899
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de panky(Laura) Dum Noi 22, 2009 8:10 am

vezi....eu m-am refacut mai repede....c-am la 2 saptamani ......m-am refacut.......la prima sarcina m-am refacut un pic mai greu....pt ca am facut o infectie ....si a fost groaznic....ei dr. au spus ca,am fost eu sensibila si organismul nu mi-a suportat firele din interior cele care se topesc....dar eu sunt sigura ca,nu asta a fost motivul....din vina lor....am patit ceea ce am patit.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de paul_A Lun Noi 23, 2009 1:48 pm

eu m-am refacut repede , mai greu a fost pana am nascut De ce sa nastem natural ? 16974
k apoi dupa 2 ore de frecat pe burta, m-am ridicat si m-am dus la baie si seara stateam in fund si ii dedeam sa pape fetite, cu ditamai cusatura De ce sa nastem natural ? 16974 ...cu asta nu am avut prea mari probleme mai rau a fost la mine cu oboseala pentru ca in 3 zile in maternitate nu am dormit deloc, abia acasa m-am odihnit mai bine :doctor:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de ari05 Lun Noi 23, 2009 3:20 pm

poate o sa mi-o iau pe coaja pt afirmatia asta De ce sa nastem natural ? 377534 dar... De ce sa nastem natural ? 377534 eu una prefer sa fiu taiata si cusuta pe burta decat ... jos De ce sa nastem natural ? 16974
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de buburuza Lun Noi 23, 2009 3:22 pm

eu am nascut natural de 2 ori si recomand la toata lumea nasterea naturala daca nu sunt alte probleme.si eu am fost taiata si cusuta insa la 2 ore dupa ce am nascut ma plimbam pe holurile maternitatii,iar le 3 zile am plecat acasa.
buburuza
buburuza
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 44

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de teodoraion Lun Noi 23, 2009 3:32 pm

si eu tot 2.tot naturale..si la 48 de ore acasa
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

De ce sa nastem natural ? Empty Re: De ce sa nastem natural ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum