Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 8 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 8 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2466r05Ady.Biju

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Kaqpztbratari magice



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 69m8w9 Shop/candles



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2moa4jsbiosens.ro



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2ef53k2reginamaria.ro



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

+9
claudia_mami
paul_A
theodora
flo09
STEF30IASI
elena
teodoraion
mona_mami
roxanik
13 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de roxanik Sam Oct 10, 2009 6:52 pm

Fetelor, fetita mea are 2 ani si inca se trezeste noaptea de 2-3 ori dupa lapte.
M-a zapacit . Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 839467 ...cum sa o dezvat de acest obicei? Dati-mi cateva sfaturi.Mancare nu prea mananca ....si ziua bea lapte. Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 267868
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de mona_mami Sam Oct 10, 2009 7:03 pm

am avut si eu probleme cu adela, se tot trezea noaptea, cam tot vreo 2 anisori avea. si de mancat .... rau de tot. dar nici lapte nu vroia. pana la urma am depistat problema. avea .... uratii de viermisori ... desi aveam un teanc de analize si toate cu rezultate negative. i-a iesit pur si simplu "un monstru" in scaun, intr-o seara. am facut tratamentul de rigoare si slava Domnului problema s-a rezolvat.
si credeti fetelor, cu viermele in borcan si mi-au iesit analizele tot cu rezultat "negativ" !?
ia incearca sa faci niste analize pentru paraziti intestinali. cele mai bune rezultate nu ies in scaun, doar in analizele de sange - euzinofilele - astea sunt cele care iti spun "da ori ba".
pana la urma asa i-au fost si adelei facute. nu sunt placute ... dar sunt necesare si iti raspund la multe intrebari, mai ales aca nu mananca.
sanatate multa!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Sam Oct 10, 2009 9:49 pm

ioanasimona_pop a scris:am avut si eu probleme cu adela, se tot trezea noaptea, cam tot vreo 2 anisori avea. si de mancat .... rau de tot. dar nici lapte nu vroia. pana la urma am depistat problema. avea .... uratii de viermisori ... desi aveam un teanc de analize si toate cu rezultate negative. i-a iesit pur si simplu "un monstru" in scaun, intr-o seara. am facut tratamentul de rigoare si slava Domnului problema s-a rezolvat.
[b]si credeti fetelor, cu viermele in borcan si mi-au iesit analizele tot cu rezultat "negativ" !?[/b]
ia incearca sa faci niste analize pentru paraziti intestinali. cele mai bune rezultate nu ies in scaun, doar in analizele de sange - euzinofilele - astea sunt cele care iti spun "da ori ba".
pana la urma asa i-au fost si adelei facute. nu sunt placute ... dar sunt necesare si iti raspund la multe intrebari, mai ales aca nu mananca.
sanatate multa!


da si eu am dus cu viermisori si i-au iesit negative.
ccat despre trezit...cu bianca nu am avut probleme dar larisa are 1 an si 5 luni si se mai trezeste si noaptea de max 2 ori dar de cele mai multe ori doar o data :pupicei: :pupicei:
totusi e aiurea ca nu mananca ziua..fetita ta roxanik...ai vorbit cu medicul?i-ai facut analize?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de elena Dum Oct 11, 2009 12:51 am

eu nu cred ca e vreo boala asta, am mai auzit cazuri in cercul meu de prieteni, pur si simplu e obisnuinta, asa s-a invatat. Incearca sa-i pui in biberon ceai neindulcit sau apa, in loc de lapte, incet incet o sa renunte sa mai ceara bibi, daca vede ca nu e bun ca si laptele. Acum depinde, stiu pe cineva care ii punea apa in loc de lapte si tot se trezea, bea apa toata si se culca la loc, de umplea pampersul, de atata apa. Stiu ca imi povestea ca pana la urma nu i l-a mai dat delok, s-a chinuit cateva nopti, ca tipa si cerea biberonul, dar acestia nu au cedat in fata copilului si au reusit in final. Bafta, daca vrei intradevar , sigur o sa scapati de ”mesele nocturne” Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 449374
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Dum Oct 11, 2009 12:57 am

asa este cu multa perseverenta reusesti dar eu ma refeream la mancat prea putin...si nu ii mai da lapte si ziua..sa i se faca foamne sa manance mancare
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de roxanik Dum Oct 11, 2009 3:14 pm

da fetelor..bine ziceti. i-am facut si analize ..si i-au iesit foarte bine, dar asa cum zice si elena..la ea este o obisnuinta de a se trezi noaptea . am mai auzit si eu faza cu apa sau ceai...dar am incercat o data si mi-a urlat pana am cedat si i-am dat lapte....
dak nu-i dau laptele nu o mai ia somnul.

si ziua la fel....plange pana i dau lapte. chiar dak mai papa ciorbica sau ceva, dupa vrea laptele.
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de elena Dum Oct 11, 2009 4:35 pm

daca vrei intradevar sa o dezveti, nu ceda in fata tipetelor, fi tare si ai sa reusesti, dar dureaza... :pupicei:
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Oct 11, 2009 10:33 pm

sa stiti ca nu e obligatoriu ca , copilasul sa fie bolnav , .....ca sa ceara noaptea mancare ....
si eu i-am dat lui andrei pana la 2 ani si jumatate lapticul noaptea , 1 singura sticluta de lapte cu cereale ....pur si simplu ii era foame si cerea .....
ca sa il dezvat ii dadeam la culcare mancare mai consistenta , adica sa ii tina mai mult timp de foame .....si daca se trezea ii dadeam ceai .....
bineinteles ca si el a plans 1-2 zile dupa lapticul de noapte , ....dar nu a avut ce face ....
incearca sa o dezveti de biberon , si atunci renunti mai repede si la masa de noapte ...

:doctor: :doctor: :doctor:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de flo09 Lun Ian 04, 2010 3:51 am

doar seara la 9 bea lapticul si pana dimineata la 8 nu se mai trezeste
flo09
flo09
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de theodora Lun Ian 04, 2010 3:57 am

paty are un an si 2 lunite si ii mai dau un biberon cu lapte la ora 02,am incercat sa-i dau ceai dar nu primeste plange :lacrimi:
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Ian 04, 2010 4:03 am

la noi de la max un an jumate nu mai am probl..
mananca la 22.00 apoi la 10 dimineata.... foarte rar sa se trezeasca..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de theodora Lun Ian 04, 2010 4:09 am

teodoraion a scris:la noi de la max un an jumate nu mai am probl..
mananca la 22.00 apoi la 10 dimineata.... foarte rar sa se trezeasca..

esti o mamica fericita!!!!
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de paul_A Mier Ian 06, 2010 12:45 am

theodora a scris:paty are un an si 2 lunite si ii mai dau un biberon cu lapte la ora 02,am incercat sa-i dau ceai dar nu primeste plange :lacrimi:

Alexia are 1 an si 3 luni si seara papa la 22 00 cand se culca si pana dimineata la 7 se mai trezeste de 3 ori si bea cate 250 gr de lapte ...inainte ca cateva luni se trezea mai des si bea 1 l de lapte pe noapte, acum a mai micsorat cantitatea Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 377534 dar nu ma deranjeaza ca se trezeste asa des pt ca acum e mare si isi tine singura sticla, eu doar i-o umplu si ma culc inapoi Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 377534
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de mona_mami Mier Ian 06, 2010 2:29 pm

a crescut fetita mare! si lavinia isi tine singurica sticluta intr-o mana, iar in cealalta paturica! nu lasa paturica deloc, nu putem fara ea! abia o pot spala, doar ... pe furis!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Mier Ian 06, 2010 4:31 pm

larisa nu a baut niciodata atat lapte.......... acum seara bea 120 ml..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de claudia_mami Mar Ian 12, 2010 4:27 am

fetita mea are 1 an si 8 luni si am reusit so dezvat de biberon si de panpers ziua caci noaptea nu o pot trezi din somn la pipi ca e un pic cam smiorcaita,cu biberonu eam zis ca la papat catelu eii nu amers a plans vreo cateva serii si tot cerea lapte eu ai aduceam dar la cana si cana normala nu ptr bebe ,an fine pana antro zi cand a vazut biberonu an dulap si lacrimiiii,ce varsa sarmana am zis sa nu ma las asa si am luat forfecuta si eam taeat varfu la tetina dar fara sa vada i lam aratat si am tinuto pe a mea cu catelu papat biberonu avem deja 3 saptamani si a uitat nici lapte nu cere ,cred cam fost cam dura dar nu o puteam amagi azi tine biberonu maine nui ,si am scapat an mare si de panpersi . mancare satioasa seara sa le tina de foame si vor uita si ai vostri acusi de biberon kiss:
claudia_mami
claudia_mami
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 41

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Sam Mar 13, 2010 10:48 pm

ma bucur pt voi claudia_mami !!

nici noi nu mai mancam noaptea din biberon si nici nu ne trezim ..ne culcam la 00.00 pana la 10.00
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de ari05 Dum Mar 14, 2010 12:03 am

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 587635 asa tarziu se culca noruta mea?
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 1:51 am

pai cum altfel,,toata ziua cat e de mare cand face vreo prostie si o cert,,ii zice lui teo,,,nani ,nani,,, :pupd:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 15, 2010 3:06 am

da cuscra asa tarziu...dar se si trezeste dupa 9.30
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de paul_A Lun Mar 15, 2010 1:17 pm

si Alexia bea lapte toata noaptea , nu cred ca voi putea sa o dezvat prea curand pentru ca i-am dat picaturi de girdia o saptamana si a trebuit sa nu-i mai dau lapte noaptea ,,,ca doar noaptea bea,( si speram sa se si lase de obiceiul asta de a mai bea noaptea) si ce credeti ca am facut toata noaptea in saptamana aia? am tinut-o pe picioare ca plangea Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 407405 nu am rezistat mai mult de o saptamana sa imi faca asa...si i-am dat sticla cu lapte din nou,,,asa ca a revenit la vechile obiceiuri de a bea aproape 1 L de lapte pe noapte Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 16974
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 3:19 pm

e inca mica,,simte nevoia,,o pupic :pupd:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 7:25 pm

paul_A , dar eba de foame? sau ca asa e obisnuita?
nu papa seara destul ?
daca incerci sa-i dai noaptea ceai in loc de lapte ?
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de madalina Lun Mar 15, 2010 7:29 pm

cred si eu ca si Ari ca ar fi mai indicat sa bea ceai in loc de lapte,probabil ea nu se satura destul seara inainte de culcare deoarece iti cere lapte peste noapte
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 7:33 pm

eu ziceam asta, pt ca asa era Dari ... cand aveam probl cu mancarica, ca nu o vroia nicicum... bea la lapte de ma ingrozea... acum, de cand papa si seara bine, apoi inaitne de culcare ii mai dau cam 300 ml lapte, si nu mai am treaba cu el noaptea...
inainte si el tot urla noaptea dupa lapte Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!! Empty Re: Are 2 ani si , inca se trezeste noaptea dupa lapte!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum