Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

+13
sandy
constantin irina
elena
panky(Laura)
flo09
celina74
deriana
paul_A
theodora
scumpetea
ari05
mona_mami
teodoraion
17 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de celina74 Joi Noi 19, 2009 8:07 pm

Eu nu am simtit ca ii ies dintii Alexiei ..nu a fost prea maraita ...
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de flo09 Lun Ian 04, 2010 3:38 am

eu nu am avut probleme cand ia iesit dintisori doar ca ia curs balute
flo09
flo09
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:39 pm

desi cica al doilea rand de masele ar trebui sa iasa dupa varsta de doi ani, vad ca la Darius deja ii cresc... si il chiunie rau :lacrimi: tot cu mana in gurita e, noaptea iar plange... sper sa ii iasa repede, si apoi ne-am scapat pana pe la 5 ani...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de teodoraion Mier Ian 06, 2010 7:42 pm

larisei inca nu i-a dat caninii..sta cu mana la ei..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de panky(Laura) Mier Ian 06, 2010 7:43 pm

ooofffff.....este groaznic.......fimiu este foarte sensibil........este foarte marait......cand ii iese un dinte sau masea.....cred ca,o i-au razna :lacrimi:
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:45 pm

pai in mod normal, eu asa stiu ,caninii ies intre 18 si 24 luni... dar vad ca la Dari ii ies toti cam prea repede... caninii ii avea deja pe toti pe la un an si 3 sau 4 luni... atunci avea asa: 8 incisivi, 4 maselute si 4 canini...
acum vad ca ii ies celelalte 4 maselute... e umflat rau la cea din stanga jos ... sper sa nu se chinuie rau cu ele...

Laura... asa-s baietii , mai sensibili Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 91489 Dari mi-a facut rau la fiecare... am simtit si eu fiecare dintisor iesit... in afara de temperatura, mi-a facut tot tacamul: diaree, nu papa, vomita cateodata dk papa ceva, plus nelipsitele urlete noaptea si ziua maraielile de rigoare ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de elena Mier Ian 06, 2010 7:46 pm

Teodor nu s-a manifestat in vreun fel cand i-au iesit dintisorii.Acum la maselute mai baga degetelul in gurita si spune- mami da dor maselutele...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de paul_A Mier Ian 06, 2010 7:48 pm

oo Ari ce repede i-au iesit dintisorii lui Darius :pupicei:
Alexia are acum 1 an si 3 luni si are abia iesiti 4 dintisori Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 377534
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de panky(Laura) Mier Ian 06, 2010 7:49 pm

esti o norocoasa elena.........mie imi mananca sufletul.......nu a fost dinte sau maseluta sa nu o simt.
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Mier Ian 06, 2010 7:55 pm

elena, ce norocoasa esti ... :pupicei:

paul_A ... ma gandesc ca ii=au iesit si repede ca are mult calciu... banuiesc eu... la analize tot timpul i-a iesit surplus de calciu, desi nu i-am dat niciodata... probabil ca asimileaza bine din laptele praf, si alimentele care le mai manaca... cred...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de teodoraion Mier Ian 06, 2010 8:03 pm

paul_A a scris:oo Ari ce repede i-au iesit dintisorii lui Darius :pupicei:
Alexia are acum 1 an si 3 luni si are abia iesiti 4 dintisori Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 377534


asa a fost si larisa Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 230899
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Vin Ian 22, 2010 8:58 pm

se pare ca teoria nu se potriveste la noi ... inca nu are 1 an si 8 luni, si deja tre sa ii puste jos 2 masele ... tura 2 de masele, care in mod normal ies dupa 2 ani ... 2 ani jumate .... Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de constantin irina Joi Ian 28, 2010 10:49 pm

Fiecare copil are ritmul sau propriu de dezvoltare.La ai mei le-au iesit dintii foarte devreme,la 3 luni.La Vladut am fost mai norocoasa ca nu am avut probleme decat la primii doi dintisori insa la Giulia a fost show mare la canini.La un an jumatate avea deja si 6 masele.Si tot atatea are si la 2 ani si o luna
constantin irina
constantin irina
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 49
Joburi/Distractii : profesor

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 7:35 pm

la DAri ii cresc maselutele... randul 2 Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405 si ii tot cresc de mai bine de o luna... i se imflameaza gingiile... nopti la rand cu urlete... apoi cand zic ca gata, ii pusca gingiuta, iar se retrag umflaturile... si tot asa ne distram Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405 cine stie cand o sa-i iasa si maselutele astea pana la urma, desi i le simt f bine in gingie
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 7:41 pm

nu am avut mari probleme,,eu i-am dat cu tuica pe gingii de mic,,e un leac babesc,,imuiam un tifon in tuica si ii ungeam gingiile,,,nu am avut nici o problema,,asa si la BIA a fc sormi,,si a fost o.k...nu am crezut dar am incercat :pupd:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 7:42 pm

ce tuica sandy? de-aia facuta la voi ? in zona voastra adik ?
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 7:45 pm

da,Laura tuica facuta in casa,,,nu de aia de cumparat Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 611610 stiu ca suna nebunesc,dar ii ungeam doar gingiile,,si daca il dureau si nu mai avea nimik,,,ii placea Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 199844
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 7:49 pm

nu de aia intrebam ... stii ca tuica/ palinca din zona noastra e renumita, nu ? palinca de bihor ... si nu numai ... e f buna, intr-adevar... dar si fff tare... dk ii ung gingiile la Dari , DD fereste cred ca il bag in coma alcoolica Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405
si pe mine ma arde, numai cand pun limba, dapoi pe el ... Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de mary24 Lun Mar 15, 2010 8:08 pm

la alex primul dintisor ia iesit la 8 jumate eu il dadeam cu CALGEL si NUROFEN .
maselutele au fost cel mai tare dureroase.
mary24
mary24
Mamica rafinata
Mamica rafinata

Varsta : 46

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 8:09 pm

la noi Calgel a fost apa de ploaie :lacrimi:

ce mai avea efect e un gel de gingii, nu stiu dk se gaseste a noi, eu l-am luat din austria, dynextan se numeste... asta e f bun... dar efectul oricum era de scurta durata...

si nurofen sau panadol ii dadeam cand chiar urla rau ,,,
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de paul_A Lun Mar 15, 2010 8:11 pm

alexia are doar 4 dinti pana acum, si 4 maselute abia iesite...la dinti nu s-a simtit nimic , dar la masele a fost cam rau
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 8:17 pm

ari05_Laura a scris:nu de aia intrebam ... stii ca tuica/ palinca din zona noastra e renumita, nu ? palinca de bihor ... si nu numai ... e f buna, intr-adevar... dar si fff tare... dk ii ung gingiile la Dari , DD fereste cred ca il bag in coma alcoolica Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405
si pe mine ma arde, numai cand pun limba, dapoi pe el ... Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405

aoleu ,nu Laura din aia,,uitasem din ce zona esti,, Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 199844 iti trimit eu din asta de aici Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 611610
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 15, 2010 8:19 pm

asa da sandy... ca asta a noastra ... Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 407405 eu de la o gurita de tuica ma imbat direct Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 199844 sa nu zic ce ma arde pe gat cand o beau....

bine, nu o beau ca imi place, dar cand ma ia raceala, si ma ustura gatul, e f buna... cu miere Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 257143

insa la copii... asta chiar nu e indicata, nici pt masajul gingiutelor Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de sandy Lun Mar 15, 2010 8:21 pm

aia e buna doar ptr tatici,,la gingiute Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 199844
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de ari05 Mar Mar 16, 2010 1:12 am

oo da da ...sa stii ... desi nici pt ei Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 199844 si al meu dintr-o gura de palincutza de bihor vorbeste singur Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila - Pagina 2 Empty Re: Dintii..cand au iesit si care i-au chinuit mai rau pe copila

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum