Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 6 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 6 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2466r05Ady.Biju

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2quni4z hmshop.wordpress.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Wkpzltartizele.blogspot.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Kaqpztbratari magice



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 69m8w9 Shop/candles



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2moa4jsbiosens.ro



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2ef53k2reginamaria.ro



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

+20
panky(Laura)
roxana ,mamica finuta
elena
madalina
muraru raluca
marccora
Rody
STEF30IASI
sandy
paul_A
buburuza
ari05
narcy
macoveianca
amalia-carmen
mona_mami
teodoraion
Maria
adriana
alinapopa1969
24 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Apr 12, 2010 2:12 am

aoleu...iti trimit ca mai am cateva oprite ptr Cristi..
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 12, 2010 2:37 am

sandy_bell a scris:aoleu...iti trimit ca mai am cateva oprite ptr Cristi..
stai linistita ca nu se intampla nimic Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Apr 12, 2010 2:41 am

da...iti faci maine...ca tie iti place sa faci de toate si ti ies delicios
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Apr 12, 2010 1:13 pm

arata super bine sandy.... si eu cred ca mai fac, gabita ieri mai vroia dar nu am mai avut....i-am promis ca ii fac astazi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Lun Apr 12, 2010 1:15 pm

sandy_bell a scris:am facut am mancat..multumesc de reteta..nici eu nu fac nimik cu untura,le face mai gretoase
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 CADOURI936

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 CADOURI937

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 CADOURI940



wauuu ce bine arata gogosile tale sandy.......ar merge acum la cafeluta o gogoasa Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de celina74 Lun Apr 12, 2010 1:18 pm

cine m-a pus sa intru aici !!!... acum trebuie sa fac si eu gogogsi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 199844
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 12, 2010 1:40 pm

celina74 a scris:cine m-a pus sa intru aici !!!... acum trebuie sa fac si eu gogogsi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 199844
cine intra aici e obligatoriu sa si faca gogosi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 611610
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Apr 12, 2010 2:09 pm

foarte tare celina.....v-am molipsit pe toate Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de sandy Lun Apr 12, 2010 3:30 pm

adriana a scris:arata super bine sandy.... si eu cred ca mai fac, gabita ieri mai vroia dar nu am mai avut....i-am promis ca ii fac astazi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534

multumesc Adriana..sa nu mai pui poze Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Apr 15, 2010 1:54 pm

am sa pun si eu poze cu gogosile dupa reteta Adrianei Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 5487ly
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Joi Apr 15, 2010 2:13 pm

foarte bine arata maria gogosile tale Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Apr 15, 2010 2:19 pm

panky(Laura) a scris:foarte bine arata maria gogosile tale Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
nu arata asa bine ca la Adriana,dar au fost tare buni Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Apr 15, 2010 2:37 pm

arata super maria..... eu le-am facut cu un pahar mai mare....tu cu unul mai mic.....asta este singura diferenta din cate vad eu Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Maria Joi Apr 15, 2010 2:39 pm

adriana a scris:arata super maria..... eu le-am facut cu un pahar mai mare....tu cu unul mai mic.....asta este singura diferenta din cate vad eu Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
da Adriana,da le-am facut cu un pahar mai mic si au crescut asa de mari si sa intorceau singure in ulei,tot pe o parte stateau,cred ca din cauza asta Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 611610
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de panky(Laura) Joi Apr 15, 2010 2:51 pm

Maria a scris:
panky(Laura) a scris:foarte bine arata maria gogosile tale Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
nu arata asa bine ca la Adriana,dar au fost tare buni Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395


DE CE MARIA?.........arata foarte bine.......ar merge acum la cafeluta niste gogosi Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de elena Joi Apr 15, 2010 6:46 pm

suuper arata Maria! Am facut si eu aseara gogosi, la fel de umflate au iesit, stateau doar pe o parte, ca erau bombate...
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de blondyna Joi Apr 15, 2010 7:15 pm

wauuu ce de bunataturi pe aici...........am zis ca nu mai intru........dar nu ma pot aptine.........panky nu am mai facut langosi de foarte mult timp........arata foarte bine Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
blondyna
blondyna
Mamica incepator
Mamica incepator

Joburi/Distractii : imi place sa citesc foarte mult

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de madalina Vin Apr 16, 2010 12:07 am

Va dau si eu o reteta de tort,binenteles tortul este facut de fratele meu si mama mea(de ziua fratelui meu care a fost in februarie)este foarte dlicios

Tort Ma-Mi
Pentru blat ai nevoie de:10 oua,10 linguri zahar,10 linguri faina,1 praf de copt,1 mana de nuci taiate si prajite.
Pentru crema ai nevoie de:2 plicuri cu budinca de vanilie sau orice altceva,10 linguri zahar,250 g margarina sau unt,800 ml lapte,150 g nuci(facultativ),1 cutie compot de ananas,500 ml frisca pentru ornat.
Cum procedezi pentru blat:Bati albusurile spuma,adaugi zaharul si continui sa bati.Pui apoi galbenusurile,faina in ploaie si nuca,apoi coci blatul intr-o forma de tort sau o tava mai adanca,unsa cu unt si tapetata cu faina.Il tii circa 1\2 de ora ,la foc mijlociu.
Cum procedezi pentru crema:Intr-o cratita pui budincile cu 10 linguri de zahar si le freci cu putin lapte rece,pana se omogenizeaza.Torni restul de lapte,pui cratita pe foc si amesteci continuu,pana ce budinca da in 2-3 clocote si se ingroasa.O lasi la racit 5-10 minute(sa nu se raceasca de tot,sa fie calda) si pui apoi untul sau margarina,nuca macinata si omogenizezi.
Asamblarea tortului:Dupa ce s-a racit,blatul il tai in doua sau trei parti si il insiropezi cu compot de ananas(daca nu-ti ajunge sau vrei sa fie mai insiropat,faci si un sirop din apa si zahar si lamaie).Il umpli cu crema si bucati de ananas.Il imbraci in crema si il ornezi cu frisca,fructe si stafide sau cu orice altceva
Sfat:Pentru a iesi culoarea galbena asa cum ne-a iesit si noua folositi oua de casa,este un tort foarte,foarte bun si veti fi laudat de cei care il vor manca.
Va doresc pofta buna
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 DSC00270

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 DSC00275
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de brigitta Vin Apr 16, 2010 12:09 am

vai Madalina am inghitit in gol, ce bine arata tortul si se vede ca este si bun :pupd:
brigitta
brigitta
Mamica de cariera
Mamica de cariera


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de adriana Vin Apr 16, 2010 1:39 pm

vai mada cat de bine arata....varba brigittei, inghit in sec Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de madalina Vin Apr 16, 2010 8:38 pm

fetelor la treaba nu mai inghititi in sec,este foarte simplu de facut
Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 693395
madalina
madalina
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 44

http://in-casuta-cu-povesti.hitforum.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de sandy Vin Apr 16, 2010 8:58 pm

e uneori,nu avem chef...dar ne facem
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de adriana Sam Apr 17, 2010 12:03 am

Cremsnit

30 bucati piscoturi
1 pachet praf crema cremsnit
750 ml lapte

se pun 15 piscoturi pe un platou si se insiropeaza cu putin lapte.
se mixereste laptele rece cu praful de crema si apoi se adauga peste piscoturi.
deasuipra se pun restul de piscoturi si se lasa la frigider 2-3 ore
Pofta buna.

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 16t45d
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de sandy Sam Apr 17, 2010 1:06 am

papi bun Adriana.....nu m-am uitat decat asa Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 377534
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de elena Sam Apr 17, 2010 1:49 am

yamiii, foarte bun Adriana, ce ingenioasa esti!
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Dulciuri...Mamici cochete!!!!!  - Pagina 5 Empty Re: Dulciuri...Mamici cochete!!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum