Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2466r05Ady.Biju

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2quni4z hmshop.wordpress.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Wkpzltartizele.blogspot.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Kaqpztbratari magice



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 69m8w9 Shop/candles



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2moa4jsbiosens.ro



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2ef53k2reginamaria.ro



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

+7
flo09
celina74
teodoraion
panky(Laura)
ari05
deriana
adriana
11 participanți

In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Dum Noi 08, 2009 4:06 am

Fetele ma confrunt cu o problema din nou....gabi iar are rosu in gat, febra de cateva zile...astazi m-am uitat in gat si are foarte multe pungi cu puroi, pe o parte din ele i le-am spart cu un pansament steril imbibat in albastru de metil....stiu ca este o metoda de tratare a amigdalelor destul de veche...asa procedau parinti si bunici nostri....dar acum sau cam schimbat lucrurile.....astazi am vorbit cu mama si ma convins sai dau cu albastru de metil....ceea ce am si facut....gabi a fost destul de cumintel, a plans putin dar ma lasat sa-l sterg....apoi ma sters si el pe mine.
Voi ce parere aveti despre aceasta metoda?....ati incercat-o?


Ultima editare efectuata de catre adriana in Lun Noi 09, 2009 4:28 am, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de deriana Dum Noi 08, 2009 4:38 am

Stiu un leac de la mama care a dat rezultat la mine si Daria
Am avut rosu in gat si pungi cu puroi
mi-am pus un cartof crud dat prin razatoare in care am pus otet indoit cu apa(se poate folosi si spirt)
se pun cartoful cu otetul intr-un ciorap , apoi se leaga la gat (sub barbie)
ca sa fie fixat bine poti prinde cu o esarfa pe care apoi o prinzi pe cap
dupa cateva zile am eliminat pungile de puroi odata cu tusea fara sa fie nevoie de antibiotic
si la Daria a dat rezultat , am gasit si poze cu ce i-am pus la gat:
Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? If2vxw


Ultima editare efectuata de catre deriana in Dum Noi 08, 2009 5:08 pm, editata de 1 ori
avatar
deriana
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 45

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 08, 2009 4:43 am

oofff dragutii de ei... numai bolnaviori sa nu fie... :lacrimi:
Adriana, dar pediatra ce ti-a recomandat? eu nu am avut probl cu Darius pana acum, slava DD... dar tin minte f bine, cand eram eu mica, la fel ma trata mama, cu albastru de metil... altceva in afara de medicatie nu stiu... sanatate lui Gabita :pupicei:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de panky(Laura) Dum Noi 08, 2009 4:52 am

OOFFFFF MITITEI DE EI......SI EU AM AVUT PROBLEME CU FATA.....SI TOT CU ALBASTRU DE METIL AM REUSIT SA O FAC BINE.......O DOCTORITA MAI IN VARSTA MI-A RECOMANDAT.....A ZIS CA EA CREDE FOARTE MULT IN LEACURILE BABESTI......SANATATE MICUTULUI
panky(Laura)
panky(Laura)
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de teodoraion Dum Noi 08, 2009 1:57 pm

eu nu am avut pana acum probl cu ele...nu stiu mi,ic de trat asta cu albastu de metil
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de celina74 Dum Noi 08, 2009 7:05 pm

Nici eu nu am avut probleme mari cu Alexia ...ma tot gandesc la metoda derianei ..as incercao si eu cand va fi nevoie
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de flo09 Lun Ian 04, 2010 3:47 am

eu nu ma confrunt cu sa ceva si nici fiul meu nu a avut
flo09
flo09
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de theodora Lun Ian 04, 2010 4:01 am

eu am avut probleme cu melania,am nascut-o cu polipi,am incercat tot felul de tratamente chiar si homeopate nu a mers.Am fost la tg mures si a operat-o de polipi si i-a scos si amigdalele.Sanatate multa!!
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Mier Ian 06, 2010 5:42 pm

sanatate multa si voua theo!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de theodora Vin Ian 29, 2010 3:06 pm

Fetelor,Patricia are de doua zile o tusa plina ,la jumatate de ora dupa ce adoarme.Am fost la Doctorita si mi-a zis ca nu are absolut nimic,nici macar un pic roz sa fie in gat,az noapte a tusit toata noaptea,micuta nu sa odihnit deloc.Am sa incerc si metoda derianei.
theodora
theodora
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Vin Ian 29, 2010 5:30 pm

si eu am fost cu gabita in decembrie cu tuse, nu avea rosu in gat, nu febra nu nimic....dar tusea pana voma...a durat vreo 3 saptamani pana i-am dat un antibiotic usor si i-a trecut....eu i-am dat sirop de ridiche neagra si multe alte siropuri de tuse dar degeaba....si noaptea era cel mai rau xca il apuca cate o criza de dura cel putin o ora!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de sandy Vin Ian 29, 2010 5:50 pm

teodora eu zic sa te duci sa -i ia proba din gatulet....imi scapa acum numele......sanatate multa
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de elena Vin Ian 29, 2010 7:25 pm

poti folosi un sirop pentru tuse productiva, e bun sa ii faci si exudat, dar sa te duci dimn si sa nu manance nimik, asa se ia proba, am facut si eu odata...Sanatate micutei Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? 693395
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Vin Ian 29, 2010 8:08 pm

sandy_bell a scris:teodora eu zic sa te duci sa -i ia proba din gatulet....imi scapa acum numele......sanatate multa

exudat faringian se cheama si are dreptate elena se ia dis de dimineata, copilul nu are voie sa manance sau sa bea ceva inainte
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de mona_mami Vin Ian 29, 2010 8:14 pm

sanatate multa ... si lavinia e cu mucii-n gura de ieri ... si tare maraite ... abia a adormit si acum .... i-am dat panadol ... qabia respira saracuta ...
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Sam Ian 30, 2010 10:40 am

si gabi la fel...cand am fost ieri la gradi avea mucisori uscati pe la nas....aseara a inceput sai curga cate putin si imi stranuta....i-am dat o masura de panadol si vom continua concomitent cu nurofen si panadol
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de adriana Dum Mar 13, 2011 10:17 pm

acum o saptamana l-am luat de la gradi rosu in obraji si usor febril , cand am ajuns acasa m-am uitat in gatul lui si avea cateva pungute cu puroi ....i-am dat imediat o picatura de albastru de metil si putin zahar deasupra si pana a 2 a zi dimineata era gatul curat iar febra nu mi-a mai facut!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic? Empty Re: Amigdalita- tratamente naturiste sau antibiotic?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum