Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2466r05Ady.Biju

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2quni4z hmshop.wordpress.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Wkpzltartizele.blogspot.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Kaqpztbratari magice



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 69m8w9 Shop/candles



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2moa4jsbiosens.ro



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2ef53k2reginamaria.ro



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

+6
mona_mami
elena
adriana
muraru raluca
carmita
ari05
10 participanți

In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 5:29 pm

Lygia Alexandrescu, Lector univ. Drd. - Facultatea de Educatie Fizica si Sport, USH, consultant nutritie - centrul de slabire si consultanta nutritionala "Natural Silhouette"

Medicamentele pentru slabit reprezinta o atractie pentru multe persoane, in special pentru femei, in dorinta lor de a-si suprima pofta de mancare exacerbata sau de a obtine un efect laxativ. Atat timp cat aceste medicamente sunt administrate sub directa observatie medicala, nu exista nici un fel de risc. Altfel, folosirea permanenta a acestor medicamente creeaza dependenta, duce la dereglari de metabolism, tulburari de ritm cardiac si afective, edeme, etc.

Medicamentele de slabit aparute pe piata se descriu ca si consumatori de grasime, insa aceste produse pot contine efedrina si pseudo-efedrina, care au potentiale efecte negative asupra sistemului nervos central si a celui cardiac. Aceste suplimente nu reduc greutatea intr-un mod sanatos, nu sunt o metoda sigura si eficienta de mentinere a greutatii si pot provoca chiar cresteri in greutate. Ca si efecte secundare ale administrarii fara prescriptie medicala a unor medicamente de sinteza antiadipoase se pot aminti: aritmii, cresterea tensiunii arteriale, depresie, nervozitate, atac de panica, etc.

Parerea medicului este singura in masura sa recomande sau nu administrarea acestui tip de medicatie. Este stiut faptul ca dietele fade, neechilibrate, suplimentele nerecomandate medical si alte metode de pierdere a greutatii pe perioade scurte sunt de evitat. Cea mai buna metoda de pierdere a excesului ponderal si de mentinere a unei greutati sanatoase este aceea de a urma o dieta echilibrata, controlata, care sa imprime si imbunatatirea obiceiurilor alimentare, precum si exercitiul fizic zilnic.
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 5:35 pm

dupa cum bine stim , a fost si este mare scandal in legatura cu pastilele Super Slim ... eu una le-am luat in primavara, am slabit 16 kg in 2 luni jumate... din pacate le-am pus incet incet inapoi :lacrimi: pt ca am mancat din nou porcarii, noaptea... acum am inceput din nou sa iau super slim... stiam ca acestea contin amfetamina, dar cum nu am avut probleme de la ele am zis ca mai fac o cura...
dar ce am aflat aseara... nu stiu daca e adevarat, pt ca am cautat pe net si nu am gasit nimic... mi-a spus o prietena ca s-a facut un sondaj in Anglia parca, si s-a constatat ca aceste pastile super slim provoaca cancer mamar si cancer de col uterin... si acum mi-e frica sa le mai iau... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974
pe de alta parte, spre marea mea rusine, nu am ambitie sa ma tin de un regim, si vreau neaparat sa slabesc :lacrimi:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de carmita Dum Noi 29, 2009 6:03 pm

ai dreptate ari-eu folosesc doar un pachet de super slim cand pun 4-5 kg pe mine si reusec sa le dau jos cu o cutie-sunt impotriva folosirii lor ,dar cand nu dai nicicum jos......mai apelezi si la pastile-atentie dupa ,se pune f .repede inapoi...
carmita
carmita
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 54

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 10:06 pm

eu sincer le=am pus inapoi pt ca imediat dupa ce a terminat cu ele, am mers in concediu in Italia... deci ... paste la greu... si noaptea... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974 si eu sunt de vina... mai ales ca nu am tinut perioada de mentinere dupa...
dar problema acum e ca deja am luat 3 folii... si ... cam degeaba :lacrimi:
cred ca nu-si mai fac efectul la mine ? Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974

ma bate gandul sa incerc altele... garsinia se numesc... nu stiu daca au aparut si la noi ...

sau mai bine nu as mai lua nimic ? zice al meu ca mai bine grasa si sanatoasa decat slaba si bolnava... dar... nu ma suport cand ma vad in oglinda... sau cand iesim undeva si nu incap in haine :lacrimi:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de muraru raluca Dum Noi 29, 2009 10:16 pm

nu am slabit imediat dupa nasteri ,oricum mie una ,imi e frica sa iau pastile si prefer ceaiul chinezesc cu o dieta fffoarte stricta :pupicei:
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 10:31 pm

si eu am incercat cu ceaiurile astea... dar dupa cateva zile am inceput sa am junghiuri la inima... nu puteam respira... :lacrimi: si problema asta o am inca din liceu ... atunci junghiurile astea intercostale (cum mi-a zis dr ca se numesc) le aveam ff des... aproape zilnic :lacrimi: erau momente cand trebuia sa ma pun jos, sa ma chircesc si sa ma apas tare in zona inimii ca sa pot respira ... in ultimii ani nu am mai avut deloc probleme, decat cand beam ceaiurile astea... mentionez ca nu incepusem sa iau SS... din cate mi-a zis o farmacista, ceaiurile astea provocand diaree mananca potasiu din organism, si nu e indicat sa le bei perioada indelungata, si cica trebuie sa mananci banane ...
off, greu e si cu slabitul asta... cred ca fiecare metoda are "bubele" ei...
dar atunci ce facem? ramanem grase ? :lacrimi:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de muraru raluca Dum Noi 29, 2009 10:36 pm

cate Kg ai de te plangi :pupicei:
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 10:42 pm

acum 60 :lacrimi: si vreau sa ajung la 50 ... sau macar 55 :lacrimi:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de muraru raluca Dum Noi 29, 2009 10:52 pm

pai dar nu esti grasa !!esti asa cum am vazut pozele de la nunta? :pupicei: aratai super :pupicei:
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Dum Noi 29, 2009 10:55 pm

ohooo... nuuuu , acolo aveam 46-47 kg Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974

la inaltimea mea... de 158... 60 kg sunt muulte ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de adriana Mar Dec 01, 2009 1:06 pm

SI EU AM LUAT PASTILELE ACUM CATEVA LUNI, INTR-OLUNA AM SLABIT 4-5 KG....apoi nu le mai luam zilnic uitam de ele.....acum as vrea sa le iau din nou pentru ca am luat proportii zdravene, eu iarna ma ingras foarte mult
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de elena Mar Dec 01, 2009 9:11 pm

eu am incercat doar CAPSULA DE SLABIT si am oprit-o, aveam durere in piept, la fel ca si tine ari...Momentan nu mai folosesc nimic...grasa si frumoasa- :mos craciun si
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de mona_mami Mier Dec 02, 2009 4:34 am

fetelor aveti grija cu pastilele de slabit! nu sunt bune pentru organism, te slabesc doar pe moment si pe urma pui la loc dublu, cel putin. si in plus iti mai afecteaza si alte organe, in special ficatul!
cele mai bune metode de slabit sunt:
- mesele regulate si "cu masura";
- respectarea unui regim disociat;
- program recreativ sau sportiv;
- fara stres, nervi ... fiti vesele si optimiste mereu. doar suntem femei si suntem frumoase oricum!

ia priviti aici:
http://www.scribd.com/doc/21525907/null
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Mier Dec 02, 2009 4:41 am

da Mona... cine poate sa faca ce ai scris tu ... :lacrimi: la mine nu tine... stres si nervi am zilnic, n-am ce face... program recreativ.. sportiv... cand ? Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974 regim disociat nu mai pot tine, am tinut anul trecut si m-am scarbit efectiv... mese regulate... mai greu Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974
asa ca ... nu stiu ... tot la pastile ajung... sau ... foamea Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 199844
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de paul_A Mier Dec 02, 2009 2:13 pm

dar eu ce sa fc sa scap de burta care a ramas dupa nastere...nu o supor deloc, sunt obisnuita slaba dar fara burta Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de mona_mami Mier Dec 02, 2009 2:20 pm

ari, cand ai luat pastile nu ti-a fost rau? si eu am luat o perioada, mai bine zis vreo saptamana, dar mi-a fost rau de la ele: aveam senzatie de uscaciune in gura, nas. imi venea sa-mi bag tot timpul apa in nas si sticla cu apa imi era tot timpul in gura Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 377534 dormeam cu prosoape ude la picioare ... si o gramada de chestii ciudate ... parca eram un peste ... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 377534 mai bine dormeam in jacuzzi ... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 199844 pana am spus: stop! gata cu ele! si multe altele care nu-mi stateau in caracter! mai bine trag de la gura, ma pot abtine destul de bine! si miscari-plimbari multe!

paul_a si eu eram obisnuita sa fiu slaba ... dar mi-a trecut ... asta e ...
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de adriana Joi Ian 28, 2010 3:45 pm

fetele de o saptamana am inceput sa iau si eu pastile. Super Slim...deocamdata imi este bine, nu stiu inca daca am slabit....beau multa apa si mananc putin si des....si nu dupa ora 18 decat fructe daca mai mi se face foame
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de mona_mami Joi Ian 28, 2010 3:57 pm

eu nu mai vreau pastile de slabit, sub nicio forma! Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 9955
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de ari05 Joi Ian 28, 2010 4:04 pm

nu mi-a fost rau Mona de la ele... dar asa ma simteam si eu , dar nu numai in prima saptamana... flaconul cu apa a devenit prelungirea mainii, asa sete imi era tot timpul ...
Adriana, poti manca ?!!?!? Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 587635 eu cand am luat prima data nu imi trebuia sa vad mancare in fata ca mi se facea greata ... mancam fortat ... acum sincer, de cand am inceput sa iau iar, nu au absolut nici un efect... nu tu sete, foame cat incape Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 199844 pot manca.... eheee....

desi... fetelor... mi-e ca dau dependenta pastilele astea... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 16974 desi acum nu slabesc de la ele, tot mai iau , in speranta ca poate poate....

app... stiti ca aceste pastilute contin amfetamina, nu ? Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 611610
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de sandy Joi Ian 28, 2010 4:25 pm

adriana a scris:fetele de o saptamana am inceput sa iau si eu pastile. Super Slim...deocamdata imi este bine, nu stiu inca daca am slabit....beau multa apa si mananc putin si des....si nu dupa ora 18 decat fructe daca mai mi se face foame

bafta Adriana....nu stiu ce sa spun...pt ca nu m-am confruntat cu astfel de probleme...sfatul meu este sa fii atenta la substantele din compozitie....tu ai posibilitatea fiind cadru medical sa te informezi intocmai... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de muraru raluca Joi Ian 28, 2010 4:51 pm

nici eu nu o sa iau pastile Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 9955
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de adriana Joi Ian 28, 2010 5:10 pm

laura prima data cand leam luat in vara si eu tot asa am patit, nu mancam nimic toata ziua....acum mi se face foame dar si sete
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de STEF30IASI Vin Ian 29, 2010 12:22 am

Superslim - Pastile de slabit retrase de pe piata!

Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, este retras de pe piata din cauza concentratiei mari de amfetamine.

In urma unei notificari primite de la autoritatile sanitare europene, Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, va fi retras de pe piata, datorita unui derivat de amfetamina din continutul sau, prezent intr-o concentratie foarte mare, ce ar interzice comercializarea la liber!

In urma alertei primite, Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti s-a sesizat incepand un amplu control in ceea ce priveste produsele din Gama Superslim.

Conform unei declaratii a directorului coordonator adjunct al Directiei de Control in Sanatate Publica al DSPMB, Adrian Calugaru, inspectorii DSP Bucuresti vor lua masurile legale pentru retragerea produselor de pe piata. Se estimeaza ca doar in capitala ar fi 2000 de cutii si alte zeci de mii in tara. Potrivit aceleiasi surse, controalele vor fi intensificate in toata reteaua de distributie pentru identificarea unitatilor prin care se comercializeaza acest produs.

Amfetamina este o amina sub forma de lichid incolor, (Def. DEX) “substanta sintetica cu o puternica acţiune stimulatoare asupra sistemului nervos central", avand ca efect inlaturarea temporara a somnului si a foamei”.

Abuzul de amfetamine este insotit de reactii emotionale (subiectul devine energic, vesel, vorbaret, poate deveni agresiv) si somatice (hipertensiune arteriala, frisoane, greata si voma). Manifestarile supradozarii acute constau in agitatie, confuzie, halucinatii, stare de panica, tulburari cardiovasculare (aritmii, hipertensiune) si tulburari digestive (greata, varsaturi, diaree, crampe abdominale).

fetelor , mare grija .........
adriana ....sa nu ai probleme mari ....... Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de Maria Vin Ian 29, 2010 12:44 am

Mutu, pozitiv la un test anti dopping. Lua pastile pentru slabit?!


Fotbalistul Adrian Mutu este in centrul unui nou scandal de dopaj, dupa ce a fost suspendat 9 luni, pe vremea cand juca la Chelsea, pentru consum de cocaina. Acum, Mutu este acuzat ca ar fi folosit o substanta interzisa, numita sibutramina si care se gaseste in produsele pentru slabit.

Totul a iesit la iveala in urma unui test antidoping, efectuat pe 10 ianuarie 2010. Sibutramina, substanta gasita in organismul fotbalistului roman, are proprietatea de a reduce senzatia de foame.

Recent, medicamentele care contin sibutramina au fost interzise pentru ca la pacientii care le-au inghitit medicii au descoperit ca aveau un risc cu 16% mai mare de a face un infract sau un accident vascular cerebral.

In Romania sunt autorizate 5 medicamente care contin aceasta substanta - dar numai 3 sunt comercializate.

In cazul acestora, producatorii au fost anuntati sa blocheze tot ce este in depozite.

Sibutramina este un derivat de amfetamina care, intr-o cantitate necontrolata, poate provoca persoanelor ce iau respectivul supliment alimentar tot felul de efecte secundare, precum nervi, irascibilitate, probleme de ritm cardiac si lipsa poftei de mancare.

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395 Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395

uite ca se intampla si la case mari Pastilele de slabit - ce parere aveti ? 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de mona_mami Vin Ian 29, 2010 12:46 am

mai ales la case mari .... :zambet larg:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Pastilele de slabit - ce parere aveti ? Empty Re: Pastilele de slabit - ce parere aveti ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum