Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2466r05Ady.Biju

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2quni4z hmshop.wordpress.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Wkpzltartizele.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Kaqpztbratari magice



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 69m8w9 Shop/candles



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2moa4jsbiosens.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2ef53k2reginamaria.ro



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Asigurarile de viata-principii generale

+15
tzuckutza
mona_mami
ari05
teodoraion
monica72
elena
pupkiss
florentina
STEF30IASI
barizoana
vios77ro
stelutza_tl
vandas3
adriana
alinapopa1969
19 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Sept 07, 2009 7:17 pm

si e normal sa fie asa! ce ne-am face daca iar am fi toti de acord...din discutii pro si contra intotdeauna iese ceva bun!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Lun Sept 07, 2009 8:14 pm

asa este alina, ai mare dreptate.
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de elena Mar Sept 08, 2009 1:40 am

eu cred ca ai gandi la fel ca si noi Alina, daca nu ai fi broker....
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Sept 08, 2009 11:08 am

elena a scris:eu cred ca ai gandi la fel ca si noi Alina, daca nu ai fi broker....
eu cred ca ai gandi la fel ca si mine daca ai accepta informatiile.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de elena Mar Sept 08, 2009 5:32 pm

nu am spus ca nu accept informatiile....
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de teodoraion Mar Sept 08, 2009 5:35 pm

fetele e normal ca fiecare sa aiba o parere dar as vrea sa discutam constructiv. :pupicei:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Sept 08, 2009 6:33 pm

teodoraion a scris:fetele e normal ca fiecare sa aiba o parere dar as vrea sa discutam constructiv. :pupicei:
exact asa si discutam!
e foarte greu sa vorbesti azi despre asigurari.Din pacate suntem prea saraci sa ne putem permite o asigurare de viata cu acumulare de capital,cu servicii medicale incluse, la niste sume asigurate mari.Dar si mai rau e faptul ca asigurarile de viata sunt mai utile intr-o familie cu venituri modeste decat intr-o familie cu venituri mari, care reuseste sa faca economii.Ma refer mai ales la familiile in care exista o singura persoana care aduce venituri.Aceasta e persoana care trebuie sa aiba o asigurare de viata.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de teodoraion Mar Sept 08, 2009 6:39 pm

asa e alina...poate putem renunta la ceva pentru a ne asigura viitorul..insa mai e de lucru la mentalitate...si fiecare isi stie problemele datoriile si situatia..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Sept 08, 2009 6:57 pm

da, Teodora, stiu situatia actuala , cu criza asta, cand nu mai ai siguranta locului de munca, cand veniturile scad, este foarte greusa-ti iei un angajament financiar pe 20 de ani.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Mar Sept 08, 2009 7:02 pm

de curiozitate... cat costa acum o asigurare de viata? cat ar trebui sa platesc pe an ?
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Sept 08, 2009 7:26 pm

pentru a putea sa-ti calculez imi trebuie mai multe date despre persoana asigurata:
*data nasterii
*suma asigurata pe care si-o doreste
*servicii medicale: spitalizare, interventii chirurgicale, arsuri, fracturi etc.
*daca vrea sau nu exonerare de la plata primelor
*modalitatea de plata:trimestiala, semestriala, anuala
*nume
*sau F/M
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de ari05 Joi Sept 10, 2009 4:43 am

prea multe detalii Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 540174 nu ma intereseaza exact cat as avea de platit... era doar asa... informativ... stiu ca e in fctie de varsta, sex, dk se plateste trim sau anual, etc... dar hai sa zicem pt o femeie de 28 de ani... intre cat si cat ar veni o asigurare de viata ? un min si un max dk poti sa imi spui ... iar serviciile medicale... nu vad care e sensul, din moment ce cotizez la CAS destul ...
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Sept 13, 2009 12:50 pm

de fapt pe tine(ari05) te intereseaza care este cea mai mica prima anuala pe care o poti plati pentru o asigurare de viata?
Daca DA, atunci prima anuala, cea mai mica, este de 700RON/an si variaza putin peste, functie de societate.
Pentru serviciile medicale anexate unei asigurari de viata se platesc despagubiri pentru fiecare zi de spitalizare, si/sau convalescenta(adica perioada de concediu medical) si/sau pentru interventii chirugicale, arsuri sau fracturi(daca au fost achizitionate aceste servicii).
Valoarea acestor despagubiri trebuie discutata pe fiecare societate de asigurari sau pe fiecare tip de polita.In principiu,este un % din suma asigurata,in functie de gravitatea si natura interventiei chirurgicale.Aceste % sunt anexate la fiecare polita si fac parte din conditiile contactuale(adica fiecare persoana asigurata le stie si le poate verifica in orice moment).
Daca vorbim de invalidiatate totala si permanenta atunci sumele pentru despagubiri sunt de ordinul a 2 ori suma asigurata sau de trei ori suma asigurata, in functie de societate.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Sept 26, 2009 11:13 am

se pricepe cineva sa faca un site?
eu am incercat sa-mi fac unul aici:
https://sites.google.com/site/asiguraricreditepensiiprivate/Home
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de mona_mami Dum Sept 27, 2009 12:40 am

am intrat pe site-ul tau. o sa-l studiez!!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Sam Oct 03, 2009 4:13 pm

Generali lanseaza, incepand cu luna octombrie, o oferta speciala pentru planul de economisire pentru copii, Majorat, si prin partenerii sai brokeri. Acum clientii dumneavoastra pot beneficia de o solutie flexibila de economisire pentru sustinerea educatiei copiilor, precum si pentru protejarea sanatatii acestora.

Avantajele clientilor:
- Siguranta capitalului investit, suma asigurata fiind garantata in orice conditii;
- Flexibilitate in ceea ce priveste scopul utilizarii sumei asigurate la finalul contractului, de catre copilul beneficiar;
- Posibilitatea alegerii intre trei pachete avantajoase de asigurare, Majorat Protect Premium, Majorat Dinamic Premium si Majorat Confort Premium;
- Reducere 50% la asigurarea de sanatate Focus Plus pentru copil, pentru fiecare polita Majorat incheiata in perioada campaniei.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de mona_mami Sam Oct 03, 2009 9:43 pm

pentru adela am facut la raiffeisen, cand avea un anisor, tot asigurata pana la majorat, la fel urmeaza sa facem si pentru lavinia.
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Oct 08, 2009 11:41 am

ioanasimona_pop a scris:pentru adela am facut la raiffeisen, cand avea un anisor, tot asigurata pana la majorat, la fel urmeaza sa facem si pentru lavinia.
Iti recomand sa incerci si Generali! Macar sa vezi care sunt diferentele!Chiar merita! Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 449374
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de mona_mami Joi Oct 08, 2009 1:37 pm

voi pune aceasta problema in discutie cu al meu! multumesc alina!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 9:02 pm

Fondurile de pensii private au inregistrat profit total de 169 milioane lei pentru activele administrate (12 Octombrie 2009)




Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 T_pensii_private

Activele
nete administrate de fondurile de pensii private obligatorii (Pilonul
II) insumau la finele lunii septembrie 1,996 miliarde lei, in crestere
cu 7,8% fata de nivelul de la finele lui august, potrivit datelor
Asociatiei pentru Pensiile Administrate Privat din Romania (APAPR)
, citate de
Mediafax.
"Activele
nete administrate au ajuns la aproape 1,996 miliarde de lei, dupa
incasarea a 17 runde de contributii, in valoare totala de 1,827
miliarde de lei.

Diferenta dintre contributiile brute si activele nete este reprezentata
de profitul net realizat pana acum de fondurile de Pilon II pentru
participantii lor, adica aproape 169 de milioane de lei
", se arata intr-un comunicat al APAPR.

In perioada analizata, Pilonul II avea 4,84 milioane de participanti,
dintre care pentru 4,46 milioane a fost virata pana in prezent cel
putin o contributie in contul lor personal de pensie privata.







Citeste pe aceeasi tema: Fondurile de pensii private, profit total, activele administrate
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de tzuckutza Lun Oct 19, 2009 4:52 pm

sincer fetelor eu nu cred in astfel de asigurari...de niciun fel. mi am facut ca ne au obligat ca altfel un leu nu vedeau de la mine. sunt atatea cazuri cand banicile s au dat la fund in diferite situatii asa ca nu ma incalzeste cu nimik. nu te supara alina eu stiu ca ti faci treaba dar pe mine ma lasa rece
tzuckutza
tzuckutza
Mamica incepator
Mamica incepator

Varsta : 40

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 25, 2009 12:07 pm

tzuckutza a scris:sincer fetelor eu nu cred in astfel de asigurari...de niciun fel. mi am facut ca ne au obligat ca altfel un leu nu vedeau de la mine. sunt atatea cazuri cand banicile s au dat la fund in diferite situatii asa ca nu ma incalzeste cu nimik. nu te supara alina eu stiu ca ti faci treaba dar pe mine ma lasa rece

"Logica iti permite sa fii sigur pe tine chiar si atunci cand gresesti!"
Charles F. KETTERING
Tu ce logice argumente ai? :pupicei:
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 25, 2009 1:08 pm

alinapopa1969 a scris:
ioanasimona_pop a scris:pentru adela am facut la raiffeisen, cand avea un anisor, tot asigurata pana la majorat, la fel urmeaza sa facem si pentru lavinia.
Iti recomand sa incerci si Generali! Macar sa vezi care sunt diferentele!Chiar merita! Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 449374

Eu la Generali mi-am facut pensia privata
Nici pana in prezent nu mi-am facut asigurarea de mal praxiss alina Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 377534
mereu zic ca ma duc la banca sa o fac....dar comoditatea.....de ce nu vinebanca la mine???? Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Oct 25, 2009 1:17 pm

suna-i si vor veni!Unde ai asigurarea veche?sau trimite-mi o copie scanata si iti fac eu la Ploiesti! in noiembrie, voi fi la cursuri in Bucuresti, poate reusim sa ne si vedem sa-ti dau asigurarea! :pupicei:
PS.vine societatea de asigurari , nu banca!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Noi 03, 2009 3:19 pm

http://www.csspp.ro/uploads/files/ghidul-participantului_qslt.pdf
Ghidul participantului la Sistemul de Pensii!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Asigurarile de viata-principii generale - Pagina 3 Empty Re: Asigurarile de viata-principii generale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum