Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 20 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 20 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2466r05Ady.Biju

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Kaqpztbratari magice



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 69m8w9 Shop/candles



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2moa4jsbiosens.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2ef53k2reginamaria.ro



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

+30
bebelusha18
anka9mai
brigitta
ari05
modrea paula
sandy
marccora
flo09
muraru raluca
claudia_mami
macoveianca
florares
theodora
panky(Laura)
celina74
lilique
amalia-carmen
paul_A
elena
Maria
mona_mami
alinapopa1969
scumpetea
popescumelinda
adriana
anuta22
STEF30IASI
teodoraion
narcy
GABITA
34 participanți

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de GABITA Dum Iul 05, 2009 8:07 pm

VA INVITA IN LUMEA MINUNATA A GOBLENULUI! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Goblen, goblene sau goblenuri - o lume unde acul aseaza ata pe panza indiferent daca are diagrama color sau schita alb-negru ori este un set imprimat. Povesti despre motive religioase, flori, peisaje, marine, naturi statice, alegorii, kit-uri pentru copii, - toate nareaza o traire pentru indragostitul de arta. Un taram ce induce dependenta de frumos.

Dragoste de mama
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Click pentru a vizualiza imaginea marita
GABITA
GABITA
Administrator
Administrator

Varsta : 45

https://mamicicochete.forumgratuit.ro

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Vizitato Mier Iul 08, 2009 8:36 pm

foarte frumoase goblenurile
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de narcy Mier Iul 08, 2009 8:44 pm

SUNT FRUMOASE!
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de teodoraion Joi Iul 09, 2009 4:18 pm

sunt superbe parca ne poarta in timp..atunci cand era timp pt orice
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Aug 02, 2009 7:24 pm

foarte frumoase goblenurile....mi-au placut foarte multe....
cele cu piticii si alba ca zapada , cele cu palate , cele cu flori , cele cu peisaje.....multe....chiar sunt frumoase....
am inceput si eu unul , am cusut , dar nu l-am terminat......imi place sa cos la goblen , doar ca nu prea am timp.....

:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de anuta22 Lun Aug 10, 2009 5:43 am

nu ma pricep la goblen,desi imi plcac fosrte mult goblenele de pe site sponsorului nostru,sunt superbe,am sa incerc sa invat si eu sa cos goblen,nu cred ca e chiar asa de greu.
anuta22
anuta22
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 36

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de adriana Lun Aug 17, 2009 2:42 pm

intradevar anuta nu este greu....iar cand il vezi terminat ai o satisfactie deplina....eu am unul terminat si unul in lucru.....din pacate nu am suficient timp sa pot coase mai mult
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Sam Aug 22, 2009 11:37 pm

DAAA,eu sunt innebunita dupa goblene si le fac cu drag de la 16 ani asa,si din alea cu schema si pictate...dar imi plac mai mult peisajele si portretele,dar in ultimul timp nu prea am timp de ele cu Larisa..poate cand o voi da la cresa.
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de adriana Dum Aug 23, 2009 12:17 am

acest goblen este facut de mine....Madona in albastru
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

m-ai am unul in lucru, dar nu stiu cand il voi termina
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Aug 23, 2009 3:41 am

foarte frumos adriana !!!!!

am intrat la sponsor si am vazut niste peisaje super frumoase , ....cu anotimpul meu preferat , iarna ....
cod: 3.07
articol: Bisericuta inzapezita

cod: 6.03
articol: Iarna

cod: 6.14
articol: Iarna la marginea satului

cod: 6.40
articol: Iarna de basm

si mai multe .....nici nu stiu la care sa ma opresc mai intai.....

:pupicei: :pupicei: :pupicei:



:floare: :floare: :floare:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Dum Aug 23, 2009 3:42 am

waw,vin si eu,dar am facut pozee si tre sa le refac...va arat cele care sunt gata si pe cea in lucru...
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de scumpetea Mier Aug 26, 2009 12:37 am

Mie imi sunt tare dragi goblenurile...le ador...Imi pare rau ca am pierdut concursul cu goblenuri din iulie...Dar cu operatia lui Edi, cu fizioterapia mea...A trecut...POate o sa mai avem parte de un concurs sponsorizat de i...Vin sa va arat cateva dintre goblenurile facute de mine pana acum:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astea sunt terminate dar nu am mai reusit sa le pun rama...
Si cateva inramate deja:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si cel la care lucrez acum:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Toate sunt cumparate de pe siteul sponsorului si imi sunt foate dragi!
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Mier Aug 26, 2009 1:35 pm

waw,ce de goblene ai scumpetea nici nu sstiam ca cosi asa ceva....ma bucur..o sa va arat si eu pe ale mele,dar trebuie sa le fac pozee... Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 377534
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Mier Aug 26, 2009 2:07 pm

daa Stef si mie imi plac peisajele in general si vad ca si lu scumpetea lafel....mai am si eu 2 goblene acasa incepute,cand o sa le adun pe toate o sa vi le arat,mai am si in camera de acasa la Timisoara puse pe perete gata...dar nu am poze cu ele...dar o sa fac luna viitoare cand ma duc si vi le arat pe toate!!!..si eu sunt nebuna dupa ele,doar timp sa avem sa le si coasem... Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! 377534
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Aug 26, 2009 2:22 pm

si eu am lucrat cateva, dar nu am poze cu ele.Acum lucrez la "Cap de fata" dupa Grigorescu
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Mier Aug 26, 2009 2:25 pm

da??fain fata,si tu cosi??
ce fain...
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Sept 07, 2009 6:38 pm

felicitari pentru mamicile care fac goblenuri! sunt superbe! am lucrat si eu, dar a trecut multa vreme de cand m-am lasat. daca as avea timp as face, coseam chiar si la masina. imi facusem o gramada de rochii, fuste, tot felul de chestii ... dar timpul asta ma omoara, si .... asta e.
oricum, va felicit din tot sufletul, sunt foarte frumoase lucrarile! :congratilesen: :floricica rosi :floricica rosi :floricica rosi
si multumim sponsorului, lucrarile pentru copii sunt delicate, ii placuse si Adelei (minunea me acea mare)!
o zi buna si ... spor la treaba!! :trimite pupici :trimite pupici :trimite pupici
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 07, 2009 6:42 pm

venim si noi cu pozeee..dar trebuie aranjate..si calcate..cu apa si otet. :pupicei:
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Maria Lun Sept 07, 2009 7:16 pm

Vai ce lucruri frumoase si felicitari la toate pentru rabdare eu am inceput unul odata si zace aruncat pe undeva pentru ca l-am lasat balta. :pupicei:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 07, 2009 7:57 pm

eu insa am multe terminate,multe incepute..vreo 3-4 si vreo 2 neincepute,printre care si una de la rogoblen castigata.dar o sa revin cum spuneam cu poze... :Hello!!!!!:
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de anuta22 Lun Sept 07, 2009 8:11 pm

te asteptam Melinda cu poze.
anuta22
anuta22
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 36

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 07, 2009 8:49 pm

am cateva,dar sunt urate,ca le-am tinut doar impachetate....dar mai am acasa multe inramate si pe perete puse,o sa vi le arat cand merg acasa...dupa data de 15.... :pupicei:

vi le arat totusi..dar sunt urate asa...una este pictata iar cea cu prepelite in delta este cu diagrama,terminata in 3 ani....de la 18 ani am inceput pe acela...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si asta facuta dupa ea...dar marimea normala ar fi trebuit la asta sa fie de 35 x 50 cam asa,si eu am mari-to pe o alta panza mai mare,dar va dati seama ca ata nu am avut destula si am umblat dupa ate de culoarea aceea,doar sa-mi iasa imaginea mai mare...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 07, 2009 8:54 pm

off,sunt cam mari pozele....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asa e mai bine,dar nustiu cum sa le sterg pe cele dinainte..ma ajuta cineva???..astea sunt doar o parte din cele gata facute si neinramate,o sa fac poza si cu cea inceputa"pe aripile vantului"....pe care abia astept so termin sa incep acel" APROAPE DE CER"..castigat de la rogoblen...
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Sept 07, 2009 9:01 pm

iar acasa am terminate astea doua...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tigroaicele si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
vis exotic....iar NUD..este doar inceput ca este mai greu ,este pe schema si e doar inceput..dar este tot acasa la Timisoara...dar o sa revin cu ele cand revin de acasa...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]...va puup si astept sa veniti si voi cu ce mai coaseti si ce aveti gata.... :pupicei: :pupicei: revin si eu cu cel inceput"pe aripile vantului"...cand ii fac poza.
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de elena Mar Sept 08, 2009 4:43 am

ma alatur voua :pupicei: Si eu cos goblen,de fapt in ultimul timp nu am avut timp de ele, incep sa cos din nou la iarna, cand voi sta mai mult in casa. Fac poze si va arat pe cele terminate :pupicei:
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Va invitam in lumea minunata a goblenului  !!! Empty Re: Va invitam in lumea minunata a goblenului !!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum