Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Barfe din lumea mondena(2)

+17
Monicutza
paul_A
roxanik
Elena23
mofturaki
roxana ,mamica finuta
nadvio1973
lilia
elena
teodoraion
anka9mai
narcy
sandy
adriana
Raluca30
cecilia_7625
Maria
21 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de lilia Joi Mar 17, 2011 9:00 pm

sa-i fie bebe sanatos si o asteptam pe forum Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 199844
lilia
lilia
Mamica rafinata
Mamica rafinata


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Joi Mar 17, 2011 9:01 pm

caci bine zici lilia caci acum e mamica Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 199844
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de narcy Joi Mar 24, 2011 9:02 pm

Marti, 22 Martie 2011, ora 16:49

Teo Trandafir continua recuperarea, medicii austrieci o pregatesc pentru externare


Teo Trandafir continua sa se recupereze la clinica Allgemeines Krankenhaus din Viena si a parasit sectia de terapie intensiva, iar medicii o pregatesc deja in vederea externarii si intoarcerii in Romania. Medicii austrieci au mai spus, marti, ca poate sa mearga si sa manance. Fosta vedeta TV, in prezent deputat PD-L, a fost supusa la o interventie chirurgicala majora in 24 februarie, necesitata de pancreatita acuta si infectia abdominala. Ulterior, pacienta s-a aflat in coma indusa. In varsta de 42 de ani, Teo Trandafir a fost internata la Viena la 11 ianuarie, cu diagnosticul pancreatita acuta de severitate medie. Acelasi diagnostic i-a fost pus si la Spitalul Elias din Bucuresti, unde pacienta s-a aflat inainte de a fi transportata la clinica din capitala Austriei.
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Joi Iun 02, 2011 3:13 pm

Loredana, soția lui Bodo: ”Femeia trebuie să stea sub autoritatea soțului”

După ce s-au pocăit, cântărețul Bodo și soția sa Loredana și-au schimbat radical percepția asupra vieții și atitudinea unul față de celălalt.

Soția solistului trupei Proconsul spune că și Bodo sunt un exemplu acum pentru mulți tineri, ei mergând la diverse evenimente unde vorbesc despre schimbarea din viața lor care s-a produs după ce și-au schimbat religia.

"Mergem la bisericile din alte localități, unde mai facem și consiliere. De exemplu, Bodo le spune tinerilor că e inadmisibil să dai într-o femeie. Alții au probleme cu băutura. Stăm de vorba cu ei, în general, femeile sunt mai deschise. Pastorii ne dau exemplu ca oameni reabilitați ca familie. Nu suntem perfecți nici noi, dar ne-am schimbat foarte mult. Inainte eram foarte obraznică și trebuia să am eu ultimul cuvânt. De când am început să citesc Biblia am înțeles care este poziția și rolul femeii în familie. Ea trebuie să stea sub autoritatea soțului, ceea ce fac și eu pentru ca Bodo este capul familiei", a declarat Loredana pentru enational.ro.



Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de adriana Joi Iun 02, 2011 3:41 pm

eu nu vreau sa comentez asa ceva ..... ce inseamna pocait?.... ????????? este o mare prostie din punctul meu de vedere ..... poti sa crezi in dumnezeu si sa faci fapte bune si sa vorbesti frumos si civilizat si fara sa mergi zi de zi la biserica sau la diverse intruniri ..... DAR NU MAI COMENTEZ !!!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Joi Iun 02, 2011 3:54 pm

cred ca acest articol nu lasa loc de comentarii Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de anka9mai Vin Iun 03, 2011 1:42 am

eu zic asa....biserica si apropierea de D-zeu te ajuta sa intelegi mai bine cum este sa traiesti in liniste....eu am avut operioata in viata cand am simtit ca d-zeu m`a ajutat cu adevarat sa trec peste acele clipe crunte si asta ma face sa cred ca numai atunci cand crezi tu tarie in EL poti sa vb despre el....
ce fac acum Bodo si sotia lui este ca il idolatrizeaza pe D_ZEU, noi doar credem in el...
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de teodoraion Sam Iun 04, 2011 4:44 pm

fetele mele cititi Biblia si o sa vedeti ca Domnul Isus a spus ca pentru a ajunge in Cer trebuie sa ne POCAIM...asta nu inseamna sa ne schimbam religia(decat daca nu ne simtim bine in cea care ne-au dat-o altii cum a fost cazul meu)
Mersul la biserica nu te duce in Cer dar comuniunea cu altii te ajuta sa te apropii de Dumnezeu...nici un lucru exterior nu te apropie de Dumnezeu ci doar TU te poti apropia..doar daca Il lasi sa te schimbe...
Anka, Poti considera ca Il idolatrizeaza pe Dumnezeu dar nu vad ca ar fi un pacat..adica nu stiu la ce te refeeri ca Il idolatrizeaza... CA ISI PUN VIATA IN MAINILE LUI SI CA FAC TOTUL PENTRU NUMELE LUI SI UNORA LI SE PARE A FI EXTREMISM...? ok... mie mi se pare ok, si eu vreau sa fac asta..nu trebuie sa fim placuti in fata oamenilor ci in fata lui Dumnezeu..
Si noi pocaitii, asa cum cei ce fac chefuri, se intalnesc la disco la bar...si noi ne intalnim dar nu pt a bea si fuma sau face alte lucruri ci pentru a ne zidi spiritual, pentru a Il lauda pe Dumnezeu..fiecare se inchina in cine crede si in felul in care crede si mai ales prin viata TA te inchini cui crezi: sau lui Dumnezeu sau celui rau...(desi 90% spun ca sunt crestini) ....dar nu lasati limitarile unei religii si a unei traditii sa va faca sa ii judecati pe altii.....e trist ca ratacim asa usor si mai ales ca dam cu pietre..
Sper ca nu v-am suparat cu ceea ce am scris...asta e parerea mea si pentru ca va iubesc trebuie sa va arat si alta fata..din exterior e usor de ridicularizat si de judecat.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de adriana Sam Iun 04, 2011 5:54 pm

teo nu se supara nimeni , fiecare dintre noi are dreptul de a face ce doreste , de a crede in cine doreste si de a face cum crede si in special a spune ce crede! .... eu cred ca fiecare din noi si-a spus parerea , eu cred ca nimeni nu judeca pe nimeni ..... eu insa am parerea mea despre popi si biserica si mi-o voi mentine in continuare! asta am spus si mai sus ! ....poate cand ne vom intalni iti si spun de ce cred asta desi cred ca am mai scris si pe forum!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de teodoraion Sam Iun 04, 2011 6:42 pm

insa noi trebuie sa face distinctia intre bine si rau , indiferent ce fac preotii si altii...fiecare dupa cum crede.. off topic :p
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Mar Iun 28, 2011 4:15 pm

Judecătoria Buftea a decis: Irina rămâne la Irinel Columbeanu
Judecătorii au decis s-o încredinţeze pe Irina Columbeanu tatălui său, Irinel. Monica Gabor va plăti pensie alimentară de 1.000 de lei. Sentinţa Judecătoriei Buftea poate fi atacată cu recurs.

Irina rămâne la Irinel. În urmă cu puţin timp, magistraţii de la Judecătoria Buftea i-au acordat custodia fetiţei omului de afaceri.

Monica va avea voie să o ia pe fetiţă în a doua şi a patra săptămână din lună şi în perioada de vacanţă (20 iunie - 20 august), atât în România, cât şi în străinătate.

Sentinţa privind încredinţarea fetiţei poate fi atacată cu apel.

În urmă cu o zi, Judecătoria Buftea a luat în discuţie dosarul de divorţ dintre Monica şi Irinel Columbeanu.

Astfel, instanţa a luat act de poziţia exprimată de ambele părţi privind despărţirea de comun acord, sentinţa fiind irevocabilă. Astfel, Monica a revenit la numele Gabor, avut înaintea căsătoriei.

În ceea ce priveeşte partajul bunurilor, instanţa a dispus disjungerea şi judecarea într-un nou dosar pe rolul Judecătoriei Buftea.

Monica Columbeanu a declarat, într-o scrisoare remisă presei, în 14 iunie, că orice bun care îi va fi atribuit după finalizarea procesului de partaj intenţionează să îl doneze orfelinatelor, spitalelor şi celor care sprijină oamenii străzii, dar şi să îşi plătească avocaţii.

Judecătoria Buftea a decis, în 6 iunie, încredinţarea Irinei lui Irinel Columbeanu, decizia fiind luată în timp ce Monica Columbeanu era plecată în Statele Unite, unde avea de onorat un contract.

Anterior, pe 4 aprilie, Tribunalul Bucureşti a decis ca Irina să fie încredinţată temporar mamei ei, Monica Columbeanu, admiţând astfel recursul acesteia faţă de decizia Judecătoriei Buftea, care dăduse fetiţa în grija tatălui, până la soluţia finală privind divorţul.

Monica Columbeanu a luat-o pe Irina de la Izvorani pe 15 aprilie, după ce, în urma învestirii cu titlu executoriu a deciziei Tribunalului Bucureşti, a venit de la reşedinţa soţului ei însoţită de un executor judecătoresc, avocaţi şi poliţie.

În 25 mai, Monica Columbeanu i-a propus soţului său un acord privind custodia fiicei lor, ca urmare a unei solicitări făcute de omul de afaceri Irinel Columbeanu prin care cerea ca soţia sa să fie de acord ca Irina să poată sta temporar la Izvorani, potrivit avocaţilor Ionuţ Dojană şi Tripona Murgu. "Acest demers nu reprezintă o renunţare la obligaţia Monicăi Columbeanu de creştere şi educare a Irinei, ci un beneficiu pentru creşterea normală şi armonioasă a fetiţei", precizau avocaţii acesteia.

În urma unei solicitări transmise personal de Irinel Columbeanu, în prezenţa avocaţilor acestuia, imediat după amânarea judecării cererii de reîncredinţare a Irinei de către Judecătoria Buftea, din 23 mai, Monica a fost rugată să fie de acord ca fiica lor să poată sta temporar la Izvorani.

Astfel, avocaţii Ionuţ Dojană şi Tripona Murgu au înaintat "o propunere concretă şi condiţionată prin care fetiţa să poată sta temporar şi la tatăl acesteia", raţiunea demersului fiind dorinţa Monicăi Columbeanu ca soţul acesteia să facă parte în mod activ din viaţa acesteia.

"Condiţiile esenţiale ale acestei propuneri sunt: 1. Irina trebuie să-şi continue programul educativ la aceeaşi grădiniţă; 2 Monica nu renunţă la custodia judecătorească, aceasta putând întrerupe oricând executarea acestuia acord; 3. viaţa privată a Irinei va fi protejată contra expunerii publice; 4. Monica nu va fi denigrată direct sau indirect de către tatăl sau bunicul Irinei pe toată această perioadă, nici în prezenţa minorei şi nici în vreun mediu sau spaţiu public. Pe durata convenţiei de custodie comună Irinel Columbeanu va suspenda judecarea procesului de reîncredinţare a Irinei şi se va abţine de la formularea altor cereri civile în instanţă", arătau avocaţii.

Luni după-masă, divorţul celor doi s-a pronuţat, iar Monica a solicitat să-şi reia numele de fată, Gabor. Dacă, iniţial, se anunţase că Monica acceptase ca Irina să rămână cu tatăl, programul vizitelor a determinat-o pe fosta doamnă Columbeanu să se răzgândească. Astfel, magistraţii au fost nevoiţi să dezbată din nou custodia fetiţei.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de nadvio1973 Mar Iun 28, 2011 4:34 pm

Off doamne...e greu pt irinuca,sa speram ca va creste inconjutata de dragostea parintilor si departe de lumina reflectoarelor....
nadvio1973
nadvio1973
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de anka9mai Mar Iun 28, 2011 5:50 pm

eu tot cred ca unui copil ii este mai bine langa mama...acum in cazul Columbenilor nu stiu ce sa mai cred...
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Mar Iun 28, 2011 5:56 pm

o subscriu pe Anka , cred ca ei ii convine asa , isi vede de cariera si de copil cand are timp oricum nu o vedeam stand cu fetita Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 540174
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Mar Iun 28, 2011 6:02 pm

Monica ,parerea mea,cred ca are alte prioritati in viata Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 869129 Irina o cam incomoda fug
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de anka9mai Mar Iun 28, 2011 6:09 pm

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 887604 halal mama
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de adriana Mar Iun 28, 2011 10:24 pm

maria sunt de acord cu tine , exact asta crd si eu .... este mai bine asa pentru micuta!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Mar Iun 28, 2011 10:48 pm

stia caci toata lumea o sa fie cu ochii pe ea si si-a gasit contract in America,departe de fetita Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de mofturaki Mar Iun 28, 2011 11:34 pm

ce fericire pe moni ca a scapat de irinuca!!! insa sa nu uitam ca avem un tatic si mai fericit care va avea grija de irinuca..sper, fara alte gagici prin piscine... Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 199844
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 26, 2011 5:52 pm

Oana Zăvoranu


Lăsând la o parte dansurile pe Facebook şi certurile recente pe care le-a avut cu persoane altădată apropiate, Oana ştie şi alte metode de a se face remarcată.


Când nu mai are nimic nou de publicat în tabloide, face ce face şi inventează câte un outfit atât de ieşit din comun încât cine o vede rămâne cu gura căscată.


Iată numai 2 exemple: un costum de baie întreg purtat cu pantaloni cu talie foarte joasă şi un bikini purtat cu o eşarfă în jurul şoldurilor şi un sacou în partea de sus. Nimic de zis, Oana are genul de corp care îi permite să poarte orice, dar uneori cam exagerează


adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 1:38 pm

Cel mai aşteptat eveniment al acestui sfârşit de vară este în plină desfăşurare. Astăzi, 28 august, Cristi şi Alina Borcea îşi unesc destinele şi în faţă lui Dumnezeu, după ce cununia civilă a avut loc pe 20 iunie, la primăria oraşului Voluntari. Naşi le sunt Gigi şi Luminiţa Becali.

La 16:40 limuzina luxoasă, flancată de mai mult de 10 bodyguarzi, a ieşit pe poarta casei lui Cristi Borcea - din Pipera - conducându-i pe cei doi miri la reşedinţa naşului Gigi Becali, câteva străzi mai departe. La orele 17:00 trecute fix, convoiul a ajuns în faţa bisericii Adormirea Macii Domnului din Pipera.

Jurnalişti, curioşi, invitaţi, toţi s-au strâns buluc în faţă lăcaşului de cult pentru a-i vedea pe miri şi pe naşi. Cristi Borcea este îmbrăcat într-un costum alb şi, aşa cum era de aşteptat, poartă un papion roşu la gât.

Mult aşteptata rochie a miresei Alina Vidican a ieşit clar în evidenţă nu numai prin preţ, dar şi pentru amploare croielii şi pentru lungimea voalului. Rochia de 20.000 de euro este făcută din dantelă şi broderii, şi are un decolteu adânc atât în partea din faţă, cât şi la spate. La ea s-au adăugat panglici de mătase organza, paiete, cristale şi perle, dar şi o trenă maiestuoasă. Voalul amplu îi scoate în evidenţă buclele bine definite şi lasă la vedere diadema cu cristale şi motive florale.

Înainte de intrarea în biserică a avut loc şi primul incident al evenimentului, mireasa era să rămână fără voalul Dior, după ce acesta, extrem de lung, s-a prins în uşa limuzinii care a dus-o la biserică. Buchetul miresei este realizat din orhidee albe, florile preferate ale Alinei Vidican, flori care au fost folosite şi pentru amenajarea bisericii. Slujba religioara a durat în jur de o oră şi a fost oficializată de 8 preoţi.

După slujbă, mirii, naşii şi cei peste 600 de invitaţi se vor îndrepta către locaţia de lux din Otopeni, acolo unde va avea loc petrecerea.

Update:

Soţii Borcea şi soţii Becali au plecat în jurul orei 18:15 spre restaurantul din Otopeni la bordul unui bolid luxos, un Rolls Royce de peste 100.000 de euro, primit cadou de mireasă de la Gigi Becali. Acesta este cel de-al doilea cadou costisitor pe care Alina Vidican l-a primit astăzi. Primul fiind un Porche pe care Cristi Borcea i l-a daruit proaspetei sale sotii.

Chiar dacă mirele şi-a dorit foarte mult că el să conducă maşina, Gigi Becali a vrut să fie naş până la capăt.

1 milion de euro costul întreg al acestui eveniment, 600 de euro meniul pentru fiecare invitat, iar 6000 de euro aranjamentele de la restaurant, cam acestea ar fi primele cifre vehiculate în legătură cu această nuntă.

Update:

La ora 18:30 mirii şi naşii au ajuns la locaţia din Otopeni.

Culorile petrecerii vor fi alb şi crem, iar cei 600 de invitaţi aşteptaţi la petrecere vor avea la dispoziţie 600 de persoane care să-i servească şi să-i supravegheze. Invitaţii vor mânca: homari, languste, scoici, calamari, fructe de mare, sparanghel cu portocale, morcovi şi ciuperci, foie gras, salată de creveţi cu avocado, trufe, sorbet de lime şi muşchi de vită de Monaco cu sos Merlot, informeaza Click.ro. Mai mult, mirele Cristi Borcea a adus şi o echipa de turci, care vor face cafea la nisip.

În plus, după 12 noaptea va fi amenajat, afară, la piscină, un colţ cu mâncare tradiţională românească, care va conţine purceluşi de lapte, berbecuţi la proţap, sărmăluţe...

Tortul realizat din mousse de ciocolată albă cu şampanie şi zmeură este decorat cu orhidee, are 2 metri şi cântăreşte cel puţin 50 kg. În privinţa băuturilor, va exista tot ce îşi poate dori un invitat. Şampania va fi una scumpă, fină: Dom Perignon. Tot la nunta lui Cristi cu Alina va exista şi un colţ oriental, unde domnii vor putea fuma narghilea şi trabucuri. Naşul Gigi Becali şi-a dorit în mod special ca la petrecere să fie adusă o cubaneză care să ruleze trabucurile invitaţilor, dorinţă ce i-a fost imediat împlinită.

ce parere va lasat aceeasta nunta fastuoasa?parerea mea este ca nu prea isi avea locul...
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Elena23 Lun Aug 29, 2011 1:43 pm

ca intotdeauna,romanilor le place sa exagereze....mai bine cu banii astia ii ajuta pe cei sarmani...copii orfani,batrani neputinciosi...
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Lun Aug 29, 2011 1:54 pm

k bine mai zici Elena!
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Maria Lun Aug 29, 2011 1:56 pm

da Elena,dar cine sa dadea in spectacol Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 869129
cred ca s-au cautat mult sa se intalneasca,Borcea si cu Becali,le place la amandoi sa iasa in evidenta..
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de elena Lun Aug 29, 2011 2:01 pm

no comment....si acum i-am vazut la stiri..

elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Barfe din lumea mondena(2) - Pagina 2 Empty Re: Barfe din lumea mondena(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum