Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2466r05Ady.Biju

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2quni4z hmshop.wordpress.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Wkpzltartizele.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Kaqpztbratari magice



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 69m8w9 Shop/candles



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2moa4jsbiosens.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2ef53k2reginamaria.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

+15
roxanik
celina74
monica_2008
elena
popescumelinda
alinapopa1969
teodoraion
mona_mami
amalia-carmen
STEF30IASI
deriana
paula_mami
scumpetea
Maria
adriana
19 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 5:14 pm

Sponsorul http://www.ideidecadouri.biz/ si echipa mamici cochete va invita la concurs!

Tema concursului-***Mamici cochete in bucatarie***

Va asteptam zilnic sa ne prezentati cate o reteta de mancare, prajitura, mic dejun si binenteles sa veniti si cu maxim 2-3 pozici in care sa apareti voi sau un membru al familiei, ve-ti veni si cu o scurta descriere a preparatelor la fiecare prezentare si de-asemenea veti veni si cu un link sau o pozica al unui produs de pe site-ul sponsorei http://www.ideidecadouri.biz/ .

Castigatoarele vor fi mamicile care au cele mai multe preparate prezentate....in caz de egalitate se va tine cont de numarul de mesaje scris pe forum,...din acest motiv va rog ca la primul mesaj scris la acest concurs sa scrieti numarul de mesaje care il aveti in momentul respectiv.

Concursul incepe pe 11 octombrie si se termina pe 1 noiembrie.
Avem 4 premii oferite de sponsora noastra http://www.ideidecadouri.biz/

Loc 1
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 37_tab11
Loc 2
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 34_ico10
Loc 3
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 37_tab10
Loc 4
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 37_aut10

Mult succes tuturor mamicilor cochete gospodine si asteptam cat mai multe participante.... http://www.ideidecadouri.biz/


Ultima editare efectuata de catre adriana in Lun Noi 02, 2009 12:59 pm, editata de 2 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 11, 2009 5:40 pm

super concurs!!!!asteptam aici toate gospodinele forumului Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 449374

Numarul mesajelor: 2568
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Dum Oct 11, 2009 6:00 pm

Super concursul...Sparg eu gheata cu reteta mea de pizza:

Ingrediente:
Pentru aluat: 500 grame de faina, 150 ml de apa, putina drojdie, putina sare, putin zahar, putin ulei (2-3 linguri)

Deasupra: salam de sunca, branza (de mai multe feluri- eu pun si branza de casa si felii de branza-din acelea ambalate cate una), morcov, ceapa, ardei gras, rosii, sos de tomate

Mod de preparare: Se pregateste aluatul mai intai. Intr-un vas se pune faina, la mijloc se face o groapa. Drodia se dizolva cu apa calduta, se adauga putina sare, putin zahar si cele 2 sau 3 linguri de ulei. Se toarna in gaura din faina si se lasa 20 de minute sa se incalzeasca...Apoi se framanta bine aluatul si se lasa sa creasca vreo jumatate de ora...In timpul in care aluatul creste se taie cubulete mici ceapa, ardeiul, morcovul,rosiie, salamul...Legumele se pun la calit cu putin ulei...Cand aluatul a crescut se intinde o foaie, se aseaza in tava. Foaia se unge cu putin sos de tomate...Se adauga apoi legumele calite (sotate) branza, salamul de sunca...se da la cuptor...Si gata...Pofta buna![b]

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** DSC07003-1

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** DSC07005

Numar de mesaje: 1295

Si de pe siteul sponsorei imi place in mod deosebit:

http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=18&cadou=eiffel%2001
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 11, 2009 6:10 pm

harnicuta mai esti!!!bravo!!

2569 mesaje


Ultima editare efectuata de catre Maria in Dum Oct 11, 2009 6:51 pm, editata de 1 ori
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Dum Oct 11, 2009 6:39 pm

Multumesc Maria..te astept si pe tine cu poze! :pupicei:
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 6:49 pm

felicitari scumpetea...mi-ai facut si mie pofta de pizza...poate fac si eu zilele acestea....dar ca sa fie mesajul luat in calcul trebuie pus-a o poza sau link de pe site-ul sponsorei...va rog sa nu uitati acest aspect
Maria ai uitat sa treci numarul de mesaje....ti l-am trecut eu
Numarul mesajelor: 1973
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de Maria Dum Oct 11, 2009 6:50 pm

scumpetea a scris:Multumesc Maria..te astept si pe tine cu poze! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 449374

eu am retete cu poze,dulciuri mai multe dar in majoritatea nu apare nimeni,doar produsul.
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Dum Oct 11, 2009 7:50 pm

Si eu am mai multe...Chiar vroiam sa intreb daca e absolut necesar sa aparem musai in poza si noi... Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 377534
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 7:55 pm

vin si eu cu ciorbica preferata a lui gabita....Supa de rosii cu galusti
ingrediente....legume, oua, gris
mod de preparare....se pun legumele la fiert, se fac galustile din 2 oua, gris, putina sare si putin ulei....se lasa focul mic si se adauga galustile, se lasa la fiert pana cresc bine galustile, apoi se adauga patrunjel verde deasupra
Pofta buna va doresc
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 100_8617
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 100_8618
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 100_8619

de pe site mi-a placut foarte mult aceasta felicitare...Felicitare 01
Ideale pentru a fi oferite celor dragi, felicitarile sunt confectionate cu ata de cea mai buna calitate pe suport de carton.
Oferim reduceri de pret pentru cantitati insemnate....
Pret : 14.90 lei
http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=51&cadou=felicitare%2001
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de paula_mami Dum Oct 11, 2009 7:56 pm

super concurs :pupicei: haideti fetelor sa va vedem cat de bune gospodine sunteti
paula_mami
paula_mami
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : Fetita mea si forumul Mamici Cochete

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 7:58 pm

pai scumpetea m-am gandit ca daca nu apare si un membru in poza poate fi luata de pe net....cam asta ar fi motivul
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Dum Oct 11, 2009 8:17 pm

M-am gandit ca asta e motivul Adriana...Dar nu intotdeauna mi-am facut poza si eu langa mancarica...Pana la urma cred ca raman doar cu o reteta..Sau daca mai face ceva bun intre timp ma pozez... Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 377534
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Dum Oct 11, 2009 9:23 pm

oricum in fiecare zi gatim, le punem masa la pitici si soti....in momentul cand o faceti le faci si o poza :zambet larg: ...este mai greu ce descarcatul pozelor....dar premiile care sunt oferite merita
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de deriana Dum Oct 11, 2009 9:33 pm

Foarte frumos concurs, poate venim si noi.
Numarul mesajelor: 1253
:pupicei: :pupicei:
avatar
deriana
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Oct 11, 2009 9:34 pm

4626 mesaje

super fain , concursul!!!!
multumim adriana !!!
multumim sponsorei !!!!

felicitari fetelor !!!!!pozele sunt frumoase , mancarea cred ca e super gustoasa !!!!

:pupicei: :pupicei: :pupicei:
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de amalia-carmen Dum Oct 11, 2009 9:38 pm

bravo fetele! o sa notez niste retete!
Numarul mesajelor: 784
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de mona_mami Dum Oct 11, 2009 10:27 pm

3714 mesaje

super concursul, venim si noi, adica eu si preparatele mele, una dintre ele.

Tort cu fructe si crema de vanilie
Tortul l-am pregatit la aniversarea a 40 de ani de casatorie a parintilor mei. Datorita faptului ca era foarte cald afara, m-am gandit la ceva ma racoros pentru acea perioada (luna august), dar si gustos pe deasupra. Si am improvizat dupa o reteta de tarta pe care o mai facusem, si e si foarte rapid de facut, chiar daca par multe petale-blaturi. merge usor cu mixerul orice blat. si importanta a fost alegerea modelului de tort de catre adela. si dorinta ei ... s-a implinit.

Blat: pentru fiecare petala am folosit 4 oua, 4 linguri de zahar, 7 linguri de faina, putin praf de copt stins in zeama de lamaie, 1 lingura de ulei si 1 plic de zahar vanilat. Le-am facut toate separat pentru ca sa-mi rezulte aceeasi forma, chiar daca mi s-a parut la inceput o treaba migaloasa, pe urma .... obisnuinta.
Se bat bine albusurile pana se face o spuma groasa, la care se agauga pe rand zaharul si plicul de zahar vanilat. Pe urma alternand se pun restul ingredientelor.
Compozitia rezultata se pune intr-un castronas uns cu unt si tapetat cu faina (cam de 1,5 litri). Apoi se da la cuptor, circa 30 de minute, in prealabil incalzit cuptorul.
Castronasele fiind mai mici la cuptorul meu de aragaz au incaput patru. iar celalalt, pe urma.
Dupa ce s-au copt, le scoatem usor din craticioare, lasam sa se raceasca, pe urma se taie putin partile laterale pentru a da o forma de petale, putin varf trebuie.
Fiecare blat se taie in jumatate, se insiropeaza putin cu suc fanta de portocale, apoi se pune crema.
La crema am folosit 3 pachetele de crema de vanilie de dr.oetker, facuta dupa instructiunile de pe ambalaj.
se asambleaza floricica si se orneaza cu fructe de sezon: kiwi pentru partile laterale, iar deasupra struguri, piersici si mar, toate taiate feliute. peste fructe am turnat gelatina transparenta, cred ca vreo 2 pliculete ajung. eu am facut mai multa si .... am aruncat plusul.
ce sa mai zic, se pune la frigider inainte de servire si ... pofta buna.

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Pict2352Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** W640


Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Pict2384s
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** W640

iconita aceasta imi place mult.
http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=8&cadou=fecioara%20cu%20pruncul%2003
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 12, 2009 12:34 am

super concurs multumim adriana

mesaje-3006
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 12, 2009 3:01 am

fetele v-am trecut eu nr de mesaje celor care nu ati trecut....ma bucur ca va place concursul si va asteptam cu cet mai multe retete....Stefy in special pe tine care esti o bucatareasa super....asteptam sa vedem ce ai bagat pentru iarna....conserve....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de mona_mami Lun Oct 12, 2009 4:09 am

mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 12, 2009 1:45 pm

gata mona l-am adaugat eu...arata foarte bine tortul....ai o forma anume pentru el?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 1:58 pm

Felicitari Mona, superb tortul! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 691862
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de mona_mami Lun Oct 12, 2009 2:01 pm

nu, am scris acolo ca am pus blaturile in craticioare, pe urma am taiat cu cutitul in forma de petale. sa aiba putin colt, doar.

multumesc, fetelor! am muncit la el cu drag!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 12, 2009 3:40 pm

alinapopa1969 a scris:Felicitari Mona, superb tortul! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 691862

te asteptam si pe tine alina

felicitari tuturor fetelor :pupicei:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 4:06 pm

prea complicat pentru mine! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** 594803
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum