Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 9 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 9 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

+15
roxanik
celina74
monica_2008
elena
popescumelinda
alinapopa1969
teodoraion
mona_mami
amalia-carmen
STEF30IASI
deriana
paula_mami
scumpetea
Maria
adriana
19 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Lun Oct 12, 2009 4:12 pm

Am si eu poza cu tortul pe care l-am facut de ziua lui Edi
Tort de zahar ars: Blat: 8 oua se freaca cu 8 linguri de zahar pana devin spuma (albusurile se bat bine, apoi se incorporeaza galbenusurile). Se adauga 8 linguri de faina si un pic de praf de copt stins cu lamaie. Crema:8 oua se bat cu 8 linguri de zahar si se toarna 1 l de lapte. Se tapeteaza tava cu zahar (300g) , se caramelizeaza pe aragaz. 1 kg de mere se curata, se taie felii, se aseaza peste zaharul caramelizat. Se toarna crema si apoi blatul. Se da la foc 30 de minute (10 minute la foc mare, 20 de minute la foc potrivit). Cuptorul se incalzeste in prealabil. Se lasa sa se raceasca in tava si apoi se rastoarna. se orneaza cu frisca si fructe.

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 DSC01443

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 DSC01440

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 DSC01444


Imi place foarte mult si acest tablou (care este oferit si ca premiu)
http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=65&cadou=automobil
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 12, 2009 4:24 pm

alinapopa1969 a scris:prea complicat pentru mine! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 594803

de ce alina?ca am vazut ca gatesti poti pune orice faci tu nu trebuie sa fie tort ..si eu ma voi gandi la ceva..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 5:08 pm

a, nu , gatesc si chiar imi place...si gatesc bine Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 328965 chiar soacra-mea ma lauda... dar eu am o soacra minunata! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 86896 dar nu am timp sa intru zilnic...sa fac poze, sa le postez etc...voi incerca sa adun niste retete(multe le fac din ochi, improvizez...) sa le postez, in afara concursului.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de mona_mami Lun Oct 12, 2009 5:10 pm

frumos tort, scumpisor!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Lun Oct 12, 2009 5:19 pm

ioanasimona_pop a scris:frumos tort, scumpisor!

Multumesc mult! Ca de obicei esti o scumpa! :pupicei:
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 12, 2009 5:38 pm

alinapopa1969 a scris:prea complicat pentru mine! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 594803

alina nici nu vreau sa aud ca este complicat pentru tine...te rog sa pui si tu retete chiar daca nu zilnic, vor fi topicuri separate cu retetele tuturor mamicilor....si eu cred ca ne va fi foarte utile cand suntem in pana de ideei
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de popescumelinda Lun Oct 12, 2009 5:41 pm

ce frumoase torturi fetelor,bravoooo..felicitari si noi avem cateva...o sa venim si noi cu poze in curand...
waw,ce de copilasi si mamici care gatesc waw..ce frumos concurs!!!!
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Oct 12, 2009 5:45 pm

OK Adriana, voi incerca! Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 449374
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de elena Lun Oct 12, 2009 6:01 pm

am facut si eu placinta cu mere azi
Am facut un aluat din:faina, apa calduta, drojdie proaspata, ulei, sare, putin zahar.Se framanta bine si se lasa putin sa creasca.Pentru umplutura ,merele le-am dat pe razatoare dupa ce le-am curatat de coaja, le-am calit putincu putin zahar,pana scade zeama din mere. Nu am scris cantitati, nemasurate ingredientele, asa..la ochi..
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Imag006-3
de pe site imi plac icoanele brodate
Icoana brodata cu chipul Mantuitorului Iisus Hristos, avand coroana de spini. Icoana realizata pri...
Pret 14x18 : 39.90 lei
Pret 19x23 : 49.90 lei



Iisus 01
nu se vede icoana,nu merge edit, o pun aici, poate o muta cineva Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 449374
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 34_icoana_2_1
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Lun Oct 12, 2009 6:09 pm

Musuroi de cartita
este o reteta de la Dr'otker este prejitura preferata a sotului
cumparati pachetul cu prajitura si mai trebuiesc adaugate
oua, lapte, unt, 2 banane, eu am decorat deasupra cu struguri....sunt fructe de sezon
se face foarte repede si este super buna....chiar v-o recomand
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 100_8714
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 100_8715
Paturica personalizata 01
Paturica personalizata pentru nou nascuti.
Paturica va fi brodata cu inscriptionarea dorita de dumneavoastra.
Pretul afisat include broderia.
Culori: alb, roz, bleu....
Pret : 59.90 lei
http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=41&cadou=paturica%20personalizata%2001
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 12, 2009 9:51 pm

adriana dar ca sa fie validat mesajul trebuie la fiecare reteta poza>?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Lun Oct 12, 2009 9:54 pm

elena a scris:nu se vede icoana,nu merge edit, o pun aici, poate o muta cineva Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 449374
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 34_icoana_2_1

ampus-o eu si am sters mesajulasta .

pupicei si bafta
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Mar Oct 13, 2009 1:59 am

Super retete..cred ca le salvez si le cost la imprimanta :zambet larg:
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de popescumelinda Mar Oct 13, 2009 5:18 pm

superfain concurs....
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 13, 2009 5:25 pm

teodoraion a scris:adriana dar ca sa fie validat mesajul trebuie la fiecare reteta poza>?

da teo....macar o poza, ca sa vedem ca sunt preparate de voi....
melinda te asteptam si pe tine la concurs....si eu voi scoate multe retete la imprimanta....sunt sigura ca imi voi face un dosar intreg, deja pe la gogosari, castraveti si zacusca am fost si le-am scos
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Mar Oct 13, 2009 5:35 pm

reteta zilei de astazi.....Ardei umpluti
ingrediente
ardei grasi, carne pentru tocat, ceapa, bulion, condimente, patrunjel verde, orez
Mod de preparare
se curata ardei de samburi si cotoare se spala, se toaca carnea, ceapa si patrunjelul....se amesteca cu bulionul, orezul si condimentele, apoi se umplu ardeii cu compozitia si se aseaza in cratita.....se acopera cu apa si se mai pune putin bulion pentru culoare
eu prefer sa ii fac asa sunt mai sanatosi....dar cunosc gospodine care calesc ceapa, bulionul si orezul apoi amesteca compozitia....dar eu zic ca este mai sanatos totul crud si amestecat....grasime isi lasa de la carne oricum....iar prajelile nu sunt foarte indicate
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 100_8721
de mare ajutor mi-a fost gabita....mami facem amandoi treaba.....
Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 100_8720

foarte interesanta aceasta broderie personalizata.....imi place foarte mult....michael era cantaretul meu preferat
http://www.ideidecadouri.biz/index.php?idei_de_cadouri-detalii=78&cadou=michael%2001
Michael 01
Tablou brodat cu Michael Jackson. Alege acest cadou inedit. Tablou realizat prin broderie cu ata de calitate superioara pe suport special de broderie....
Pret 13x26 : 49.90 lei


Ultima editare efectuata de catre adriana in Sam Oct 17, 2009 1:40 am, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de scumpetea Mar Oct 13, 2009 6:36 pm

Am sa vin si eu cu supica de fasole...Pun pozele un pic mai tarziu dupa ce e gata Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 377534
scumpetea
scumpetea
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 45

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de monica_2008 Mar Oct 13, 2009 6:40 pm

Vai Adriana ce scump e Gabita cum te ajuta Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 449374
monica_2008
monica_2008
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 53
Joburi/Distractii : mamica de doua printese minunate

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de popescumelinda Mar Oct 13, 2009 6:52 pm

aualeu ce fete gospodine avem aici...
si eu am gata facute ..dar poze nu am la ele..
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de celina74 Mar Oct 13, 2009 8:03 pm

Foarte apetisante retele voastre !....o sa intru zilnic sa ma mai inspir si eu ....chiar azi o sa fac si eu o placinta cu mere ....nu prea stiu sa fac foile ,dar am gasit aici o reteta de la Elena.
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Mier Oct 14, 2009 12:39 am

haideti fetele va asteptam cu pozici....nu va place concursul?....nu va plac premiile?..... :lacrimi:
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de teodoraion Mier Oct 14, 2009 1:25 am

ba da adriana imi plac mult dar nu am poze.. :lacrimi:
dar o sa fac apoi cand descarc ma pun pe pus retete :yes!!:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Oct 14, 2009 11:32 am

incercati si gogosari umpluti! sunt deliciosi! aceeasi compozitie ca la ardei umpluti! nu uitati sa le puneti capacele de rosie fixate cu scobitori! merg si unul peste altul(gogosarii fiind mai plati vor ocupa mai mult loc) iar intre ei rosii taiate cubulete...din care va iesi un sos foarte bun!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de adriana Mier Oct 14, 2009 12:57 pm

eu nu am incercat cu gogosari, dar imi imaginez ca sunt foarte buni,m gogosari sunt dulci si cred ca ies tare gustosi
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mier Oct 14, 2009 1:38 pm

in urma cu ceva ani mi s-a aplecat de la ardei umpluti ...si cum imi pac foarte mult am descoperit gogosarii umpluti! De atunci fac numai gogosa Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 449374 ri umpluti sau rosii umplute atunci cand nu se gasesc gogosari!
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Concurs***Mamici cochete in bucatarie*** - Pagina 2 Empty Re: Concurs***Mamici cochete in bucatarie***

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum