Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2466r05Ady.Biju

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2quni4z hmshop.wordpress.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Wkpzltartizele.blogspot.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Kaqpztbratari magice



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 69m8w9 Shop/candles



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2moa4jsbiosens.ro



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2ef53k2reginamaria.ro



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

+6
teodoraion
sandy
amalia-carmen
roxanik
Elena23
adriana
10 participanți

In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Joi Dec 30, 2010 2:19 pm

Naturaleţea este cuvântul cheie pentru ţinuta din noaptea dintre ani.În seara de Revelion doamnele şi domnişoarele care ţin neapărat să aibă o toaletă şi o coafură în concordanţă cu ultimele tendinţe nu vor avea mult de lucru.

Negrul revine în forţă iar materialele fine, cele care „mângâie" orice siluetă vor fi vedetele Revelionului de anul acesta, indiferent de locaţia aleasă pentru petrecere. Cu toate acestea, împătimitele modei nu trebuie să uite că nu este necesar să facă prea multe concesii în detrimentul confortului.

„În primul rând, se poartă ce îţi vine bine şi îţi flatează silueta, indiferent de starea de spirit sau de trend. Trendurile vin şi pleacă, însă stilul personal se construieşte pas cu pas. Ca şi cromatică, se poartă nuanţele pastelate ce imprimă siluetei o notă de senzualitate, auriul, roşul şi, bineînţeles, negrul care revine în forţă.

Coafuri

Pentru doamnele şi domnişoarele care au părul lung stiliştii recomandă coafuri lejere, care să nu lase impresia unui păr încărcat.

„Clientele cu păr mai lung îl preferă ondulat, în general, sau întins. De obicei cine are părul creţ vine ca să şi-l întindă şi invers. Nu mai vine lumea pentru cocuri sau pentru coafuri complicate. În general coafurile pentru petreceri nu sunt acum foarte extravagante. În cazul părului scurt aş recomanda să fie cât mai ridicat şi mai ciufulit. În general, persoanele cu părul scurt sunt persoane extravagante.

Pentru a ieşi din monotonie, stiliştii recomandă accesoriile viu colorate, dar asortate.

"Pentru petrecerea din noaptea dintre ani orice coafură va putea fi asortată cu accesorii, cu agrafe de păr cu strassuri care să se asorteze fie cu rochia, fie cu culoarea unghiilor".

„Roşul, portocaliul, culorile aprinse vor fi în vogă şi în noaptea dintre ani, dar se vor purta cu success şi pe parcursul lui 2011",


Ultima editare efectuata de catre adriana in Sam Dec 31, 2011 12:39 pm, editata de 1 ori
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Sam Dec 31, 2011 12:38 pm

Pentru noaptea dintre ani 2011 - 2012 designerii propun materiale rafinate, culori tari, animal print , accesorii metalice, incaltaminte stralucitoare, bijuterii masive.

Culori pentru tinutele de Revelion
Doamnele blonde - rochii de culoare rosu aprins sau albastru intens .
Doamnele brunete - tonuri de verde smarald, mov intens, violet, bleumarin sau galben .

O tinuta de Revelion foarte curajoasa ar fi o rochie aurie sau argintie, asortata cu bijuterii simple, pantofi de aceeasi culoare .

Voi cum va imbracati, coafati, machiati in noaptea dintre ani?
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de Elena23 Sam Dec 31, 2011 1:36 pm

Multumim pentru pont!! eu ,personal am o bluzita noua alb cu negru si o fusta....nu am nimic rosu..nici macar chiloti Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844 aaaaaaaaaa ba da imi fac unghiile cu rosu!! Iar de coafat...asa cum il aranjez de obicei,cu putina ceara de par...si cam atat...rimel,creion negru,ruj... Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de roxanik Sam Dec 31, 2011 3:32 pm

EU MA IMBRAC IN PANTALONI NEGRI LUCIOSI , PANA SI O BLUZITA ROSIE !!!! PARUL IL ONDULEZ PUTIN SI IL PRIN IN SUS MAI REBEL. Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 869129
roxanik
roxanik
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 44

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Sam Dec 31, 2011 6:53 pm

eu inca nu m-am hotarat cum ma imbrac ,insa mai am timp Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de amalia-carmen Sam Dec 31, 2011 7:19 pm

eu voi fi lady in black... Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844

...sexy si rea! Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 867249
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de sandy Sam Dec 31, 2011 7:44 pm

sexy..da ,,rea nu te vad..Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844

eu voi fi gri si negru!!!>..Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Sam Dec 31, 2011 7:54 pm

fetele sa faceti multe poze sa va vedem si noi Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 869129 Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 494265
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de teodoraion Dum Ian 01, 2012 4:16 am

EU SUNT in pijamale si mai e o ora si ceva..daca am chef am o rochie pregatita!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Dum Ian 01, 2012 2:16 pm

in pijamale am petrecut si eu noaptea dintre ani ...in pat!!!!! Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de cecilia_7625 Dum Ian 01, 2012 4:21 pm

noi ne-am imbracat ,,frumos,,
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Dum Ian 01, 2012 4:41 pm

super ceci , va asteptam cu poze Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 869129
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de cecilia_7625 Dum Ian 01, 2012 5:17 pm

am glumit adriana k ne-am imbracat frumos-am pus si ghilimele de rigoare-am stat lejer...am pus poze la concurs....
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de teodoraion Dum Ian 01, 2012 5:47 pm

si noi ne-am imbracat fabulos, descarc azi pozele si va arat!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de cecilia_7625 Dum Ian 01, 2012 6:19 pm

deabia astept s-o vad pe Larisa ta cu hainutele fabuloase
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de alinagherman Dum Ian 01, 2012 7:45 pm

in negru am fost imbracata dar nu am facut poze
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de swe Dum Ian 01, 2012 10:40 pm

eu am facut poze...sotul meu a purtat negru...eu ...am sa pun poze curand
swe
swe
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 48

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de adriana Lun Ian 02, 2012 2:19 pm

va asteptam fetele Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 869129
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de Elena23 Lun Ian 02, 2012 3:50 pm

noi nu am facut poze...dragos nu a avut chef...
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de crina_oc Lun Ian 02, 2012 4:22 pm

Eu si Alessia am fost imbracate in mov si tati..... o camasa mov Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! 377534
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!! Empty Re: Cum ne imbracam , coafam pentru Revelion !!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum