Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2466r05Ady.Biju

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2quni4z hmshop.wordpress.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Wkpzltartizele.blogspot.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Kaqpztbratari magice



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 69m8w9 Shop/candles



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 25h2tfs art3lier.blogspot.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2moa4jsbiosens.ro



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2ef53k2reginamaria.ro



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

+5
adriana
sandy
Maria
mona_mami
teodoraion
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Vin Aug 26, 2011 2:58 am

Fetelor, ce le-ati luat copiilor cand aunceput clasa intai, lista vreau ca sunt in ceata... lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129 lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129 lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de mona_mami Vin Aug 26, 2011 10:50 am

Pai, asa in mare si in viteza ...
- nelipsitul ghiozdan, vezi sa fie comod - parerea mea e comoditatea nu designul -
- caiete de matematica (2), de linii tip I (2), bloc de desen, caiet cu foi veline, creioane, stilou (aici am mai cumparat o gramada pe parcurs - atat de greu le nimeresti sa fie bune, chiar daca sunt scumpe, nu mai au aceeasi calitate precum le aveau pe vremea mea cand eram copil, chit ca erau comuniste), carioci - vezi o calitate mai buna, se usuca repede, eventual cele cu doua capete si varf mai gros la unul dintre ele, acuarele (Adelei i s-a cerut de la inceput tempera, pensule), coperti pentru caiete (pentru manuale le poti lua doar dupa ce le vei primi, intrucat nu toate se potrivesc - si un sfat aici copertile sunt indicate sa fie transparente - vei vedea de ce, mai ales la manuale), pentru carnetul de note - tot o coperta, etichete, rezerve stilou, radiera, ascutitoare, penar (vezi sa aiba asa vreo patru compartimente, sa nu-l iei gata plin cu instrumente pt ca sunt ... cam uscate cariocile), pahar pentru apa la desen ...
Ar mai fi tot felul pentru abilitatile practice, dar eu zic sa mai astepti si lista d-nei invatatoare, sigur va va da ...
Astea le poti cumpara din timp, pentru ca se mai aglomereaza dupa inceperea scolii - si sigur le vor creste preturile - politicile astea de marketing ...
Succes tuturor scolareilor !!! lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Vin Aug 26, 2011 2:00 pm

Multumesc Mona de lista,desi bate clasa a-l-a si la noi la usa,am cumparat doar ghiozdanul si niste caietele si bineinteles am dat comanda la uniforma scolara care sar putea sa nu fie gata pentru prima zi de scoala lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de sandy Vin Aug 26, 2011 3:27 pm

multumim de sugestii Mona~~~!!,,,
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Vin Aug 26, 2011 10:00 pm

multumesc Mona, eu zic ca Mona merita cate un plus lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 26, 2011 11:42 pm

pai cine va poate spune mai bine decat o mamica care a trecut prin asta!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Sam Aug 27, 2011 12:13 am

eu la Alexandra am cumparat si creioane si carioci de la Herlitz,asa o sa cumpar si la Gabi caci eu sunt multumita de ele,sunt putin mai scumpe dar eu zic caci merita..
iar in legatura cu penarul,la Alexandra cand a inceput clasa a-l-a am cumparat cel mai mare penar ce l-am gasit dar acum o sa cumpar un penar obisnuit pentru a nu ii ingreuna ghiozdanul in zadar lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
un plus si de la mine Mona,stiu ca erai grabita si ai scris repede lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de elena Sam Aug 27, 2011 2:16 am

Urmeaza sa ii cumpar si eu Mariei lista de mai sus...stilouri are doua, trebuie sa ii cumpar rezerve, ce folositi voi? eu am auzit ca Pelikan sunt cele mai bune...Ghiozdan vrea din acelea pe roti, eu nu prea as vrea, mi se pare mare, nu o sa il duca mereu de maner... voi la ce v-ati orientat?
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Sam Aug 27, 2011 2:26 am

ssi Bia vrea din ala pe roti, cred ca o sa ii iau cum vrea...., stilou am inteles ca la inceput e mai bine sa ii iau mai ieftine...ca strica multe pana invata...
la uniforma trebuie mereu camasa aveti idee?noua ne face uniforma la comanda..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Sam Aug 27, 2011 2:58 pm

nu stiu cum este la voi fetelor,la noi la Alexandra nu au folosit stiloul de la inceputul clasei,,abia de la un timp le-a dat voie sa foloseasca stiloul
dar asta depinde de fiecare invatatoare in parte si de stilul ei lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
Elena,cele mai recomandate sunt cele cu rezerve,nici nu mai stiu daca mai sunt ca pe vremea noastra stilouri...
Elena,daca vrea din ala pe roti ,Maria,am vazut ca sunt si mai mici,nu sunt chiar asa mari lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 496116
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Vin Sept 02, 2011 1:23 pm

fetelor ati mai fost la cumparaturi? lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Sam Sept 03, 2011 12:01 am

euu cu Bia ne pregatim sa plecam laAuchan sa cumoar, va pup.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de sandy Sam Sept 03, 2011 12:37 am

TOT CU roti,,se gasesc si micute si comode!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Mar Sept 06, 2011 1:56 pm

astazi plecam si noi in Auchan,sper sa gasim mai bine ca in Real lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
mai avem nevoie de hartie glasata,acuarele,plastelina,betisoare,caiete de desen,maculator si altele lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
era sa uit de penar,dar mai am de luat cred ca si altele lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 693395
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de mona_mami Mier Sept 07, 2011 12:30 am

Spor la cumparaturi! lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 12642 lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 693395
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Mier Sept 07, 2011 2:25 am

mersi Mona,bani sa avem caci la cumparaturi ne pricepem lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
am fost cu Gabi azi la cumparaturi din nou si l-am lasat pe el sa-si aleaga rechizitele dupa placul lui,sa vezi Spidermen pe coperte,Spiderman pe caiete,pe rigla,pe suportul de creioane,pe stilou,peste tot... lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 199844
doar penar nu si-a gasit cu Spiderman lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 1903440652
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Mier Sept 07, 2011 2:40 am

si noi avem, draga printese! lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de alinagherman Mier Sept 07, 2011 3:07 am

spor la cumparaturi ...ce multe iti trebuie pt scoala ..noi suntem la gradinita si nu ne trebuie asa de multe ..plus ca pt rechizite dam bani si fac comanda educatoarele ...multa bafta scolareilor lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Mier Sept 07, 2011 3:16 am

te cred Teo lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129 nu o ai pe Hanna Montana?
multumim Alina :curcubeu:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de mona_mami Mier Sept 07, 2011 10:45 am

Va trece repede eforia cu printese si spidermani ... Adela nu a mai vrut anul acesta nicio "mogaldeata" pe ghiozdan sau penar ... ori pe alte rechizite!
Oricum de cumparat nu am terminat (desi am luat toate manualele, rechizitele pe care le stiam din anii trecuti), insa sigur doamna invatatoare mai face o lista ... si iar la cumparaturi ... pentru tot felul de chestii ... cred ca mai trebuie sa iau un top de hartie de xerox, adica sigur ...
Si mai am pentru Lavinia la gradinita ... dar mai stau cu ea ... poate nu le trebuia chiar atatea din prima zi ... si avem o gramada de rechizite din anii trecuti nefolosite, facusem ieri ordine prin rafuturi si le-am gasit ... Ce noroc ... e bine cand mai cumperi ceva in plus fata de lista la supermarket ...
Pupici!!! lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Mier Sept 07, 2011 1:09 pm

asa este Mona,nici Alexandra nu a mai vrut nimic cu printese lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 199844
coperte nici nu am luat pentru ea caci nu a gasit simple doar colorate lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
in orice caz dupa masa am sedinta cu invatatoarea lui Gabi si cu siguranta caci mai apare ceva :3345:
norocul tau Mona,eu am gasit doar cateva caiete tip l dar cu printese si alte floricele,total nepotrivite pentru Gabi lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 867249
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de mona_mami Joi Sept 08, 2011 1:49 am

Lipeste un Spiderman pe ele, Maria! lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 199844 lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Joi Sept 08, 2011 2:13 am

eu inca nu am luat nimic din rechizite , vai de mine cate caiete , coperti , carti si caiete speciale am de luat .............la 3 copiiiiiiiiii .............. lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 407405 bine ca cel putin am gheozdanele
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 08, 2011 2:15 am

Maria a scris:te cred Teo lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129 nu o ai pe Hanna Montana?
multumim Alina lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 741848

nuu, a luat cu Bell, din frumoasa si bestia...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Maria Joi Sept 08, 2011 2:32 am

lasa Mona,caci ne-am dus prima data si am luat coperti cu ceva masinute si cand am fost ieri si a vazut cu spiderman am mai cumparat o tura de coperti lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 199844
deci aveti alte preferinte Teo lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai Empty Re: lucruri necesare pentru boboceii de clasa intai

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum