Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2466r05Ady.Biju

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2quni4z hmshop.wordpress.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Wkpzltartizele.blogspot.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Kaqpztbratari magice



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 69m8w9 Shop/candles



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2moa4jsbiosens.ro



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2ef53k2reginamaria.ro



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Mesaje care circula pe mess!

+13
ari05
alinapopa1969
celina74
paul_A
amalia-carmen
deriana
Maria
STEF30IASI
scumpetea
teodoraion
ioanamanuela76
mona_mami
adriana
17 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de paul_A Dum Noi 01, 2009 6:02 pm

Tanara, frumoasa, fara obligatii, nu fumez, nu beau, posed un B.M.W decapotabil, o casa cu 11 camere, imi plac brunetzii, ascult manele! Nu caut nimic doar ma laud!!!

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 377534
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de deriana Dum Noi 01, 2009 6:06 pm

paul_A a scris:Tanara, frumoasa, fara obligatii, nu fumez, nu beau, posed un B.M.W decapotabil, o casa cu 11 camere, imi plac brunetzii, ascult manele! Nu caut nimic doar ma laud!!!

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 377534


Super Paula
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 642704
avatar
deriana
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 45

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Noi 02, 2009 1:22 pm

Scris de Luca Dezmirpe 30 October 2009

Dupa o activitate de 15 ani ca medic, am crezut ca in acest domeniu nu ma mai surprinde nimic. Tocmai mi s-a demonstrat ca nu e asa. Culmea, acest lucru vine din partea unui alt medic…

Pentru simplitate, voi reproduce pasaje relevante din stirile care au fost sursa de inspiratie a acestui articol.

Elevele de 13 ani vor fi vaccinate impotriva HPV fara aviz din partea parintilor, a anuntat Adrian Streinu-Cercel, secretar de stat in Ministerul Sanatatii, la videochat-ul REALITATEA.NET LIVE.

Nu se mai cere aviz pentru vaccinare. Se va proceda ca la orice campanie de vaccinare scolara. Se anunta cu o zi inainte, iar cine este bolnav anunta ca nu se prezinta la scoala. (sursa)

In momentul in care am citit aceasta stire mi se parea ca am glisat, pe nesimtite, intr-o lume paralela, un melanj intre “1984″ si experimentele medicale naziste din lagarele de concentrare. In primul rand am verificat din nou sursa: este vorba de realitatea.net, site-ul trustului de presa Realitatea-Catavencu. Nicidecum un blog in care se promoveaza isteric fragmente din teoria conspiratiei.

Instantaneu mi-am amintit de un drept fundamental al omului, un drept fundamental al pacientului: acela de a refuza un tratament propus de medicul care il trateaza:

Pacientul are dreptul sa refuze sau sa opreasca o interventie medicala asumandu-si, in scris, raspunderea pentru decizia sa; consecintele refuzului sau ale opririi actelor medicale trebuie explicate pacientului.

— Art. 13 din Legea nr. 46/2003 a drepturilor pacientului, completata de Norma de aplicare din 7 aprilie 2004, elaborata de Ministerul Sanatatii.

M-am informat cu privire la dreptul de decizie asupra efectuarii unei interventii medicale la copii:

In ceea ce priveste minorul, caruia ii lipseste capacitatea de a consimti, trebuie tinut seama de faptul ca o interventie nu se poate efectua decat spre beneficiul sau direct si numai cu autorizatia reprezentantului legal, sau a unei alte autoritati, persoane ori instante desemnate prin lege. (sursa)

Academia Americana de Pediatrie (The American Academy of Pediatrics, AAP) a argumentat ca “intreaga doctrina” a consimtamantului informat prezinta o aplicabilitate particulara in pediatrie. In consecinta, conform AAP, consimtamantul poate fi acordat numai de catre pacientul “cu capacitate adecvata de decizie si cu imputernicire legala.

Parintii (sau alti apartinatori legali) pot acorda consimtamantul informat, iar copilului i se solicita sa-si dea acordul informat ori de cate ori este nevoie. AAP noteaza ca acordul solicitat are relevanta mai mare cand “interventia propusa nu este esentiala pentru viata copilului si/sau poate fi practicata fara un risc substantial”. (sursa)

Mi s-au confirmat informatiile pe care le stiam deja:

1.orice pacient are dreptul de a refuza un tratament sau procedura medicala;
2.orice tratament sau procedura medicala care se acorda unui copil se poate realiza numai dupa ce s-a obtinut consimtamantul parintelui.
Si totusi, in Romania de vis in care traim, aceste drepturi exprimate clar in lege sunt considerate nerelevante de catre un secretar de stat in Ministerul Sanatatii.

Sincer sa fiu, chiar nu ma intereseaza ce intentioneaza respectivul functionar de stat sa-mi impuna, eu voi refuza activ orice atingere a drepturilor mele si ale copilului meu. Pentru ca am o fetita de 13 ani care se incadreaza in segmentul vizat de campania de vaccinare a Ministerului Sanatatii.

Apropo de campanie:

DECIZIE. Parintii fetitelor de clasa a VI-a si a VII-a vor participa la un sondaj privind vaccinarea contra HPV, comandat de Ministerul Sanatatii.

Daca jumatate dintre cei o mie de parinti chestionati vor fi de acord sa isi vaccineze fetitele si inteleg in ce consta imunizarea, MS va incepe campania de vaccinare. (sursa)

Aparent, aceasta stire arata o stupizenie de nedescris a factorilor de decizie din Ministerul Sanatatii. A declansa o campanie de vaccinare in functie de un sondaj (de opinie!) efectuat in randul populatiei este ca si cum ai decide ce tip de aripi sa montezi unui avion cu reactie facand un sondaj de opinie in randul florarilor. Sper sa nu se supere florarii pe mine, dar cred ca informatiile pe care le detin despre aerodinamica si design in aviatie nu sunt suficiente pentru a construi un avion care sa zboare cu succes.

Din pacate nu e vorba de stupizenie, ci de o politica focusata de a forta populatia sa accepte un anumit tip de vaccinare.

E suficient sa faceti un surf lejer pe net si veti vedea o multime de bannere care promoveaza vaccinarea contra HPV, este suficient sa va plimbati in oras si sa vedeti bannere publicitare care duc o campanie agresiva de sustinere a acestui vaccin. Aici e vorba de interese financiare majore, care sunt instrumentate abil, pe diferite canale, inclusiv pe cele oficiale.

Sunt medic si va spun cu sinceritate: recunosc eficienta unor anumite tipuri de vaccinuri. Fata mea a facut setul de vaccinuri obligatorii (DTP-difterie, tetanos, pertusis; poliomielitic, hepatita B etc.).

In schimb am refuzat categoric vaccinarea contra HPV din motive clare:

•este un vaccin nou, aparut de cativa ani, la care nu se cunosc efectele secundare ce pot aparea pe termen lung;
•Gardasil (vaccinul contra HPV) produce pe patru ori mai multe decese decat celelalte tipuri de vaccinuri (sursa);
•campania americana de vaccinare cu Gardasil-Silgrad a produs 19 decese in 2007 si 28 de decese in 2008 (sursa);
•FDA (Food and Drug Administration), institutia care se ocupa cu avizarea medicamentelor in SUA, a documentat 6723 de cazuri adverse la injectarea cu Gardasil din care 1061 au fost considerate serioase iar 142 au fost considerate a fi amenintat viata persoanei vaccinate (sursa);
•sunt o multime de inregistrari video pe internet cu declaratii ale victimelor efectelor adverse ale acestui vaccin, adolescente si preadolescente la care s-a administrat Gardasil (vezi lista de resurse de la sfarsitul articolului).


Ia mai gandeste-te...

Privind lista de mai sus, ca parinte in primul rand si ca medic in al doilea rand, ma ingrozesc. Nu sunt dispus sa expun fata mea unor asemenea riscuri. Sunt constient de riscurile unei infectii cu HPV si de complicatiile acesteia, dar riscul poate fi redus pana la disparitie prin metode de bun simt, printre care o viata sexuala de cuplu, normala, in opozitie cu o viata sexuala libertina, cu mai multi parteneri. Acesta este mesajul pe care il transmit fetei mele.

Va intrebati, probabil, de ce a aparut un asemenea articol intr-un site de dezvoltare personala cum este Empower.ro. Motivele sunt mai multe, pentru ca rezultatul unei preocupari constante pentru dezvoltarea personala inseamna:

•curajul sa-ti aperi drepturile;
•capacitatea de a te lupta pentru tine si pentru cei dragi;
•inclinatia de a condamna public o nedreptate, o constrangere care ti se impune, din partea statului sau a oricarei structuri organizationale;
•dorinta de a informa oamenii despre pericolele care ii ameninta (pe ei sau pe copii lor).
Sunt sigur ca voi, cei care cititi aceste randuri, simtiti ca si mine. Sunt sigur ca, indiferent daca aveti sau nu copii, sunteti revoltati de modul in care se incearca sa ni se nege drepturile legale. Sunt sigur ca simtiti nevoia sa faceti ceva.

Ce putem face? Sa ne opunem pasnic!
1. Transmiteti mai departe acest mesaj!

•Recomandati acest articol (copiati adresa URL din browser) prietenilor si cunoscutilor vostri. Luati lista de adrese de email pe care o aveti si trimiteti tuturor link-ul spre acest articol sau copiati articolul in corpul mesajului.
•Rugati prietenii vostri sa faca acelasi lucru, pentru a transforma acest mesaj intr-unul viral.
•Daca aveti un blog, scrieti un articol in care puneti link-ul spre articolul de fata.
•Daca aveti un cont de Facebook sau de Twitter, puneti un scurt mesaj cu link spre acest articol.
•In orice discutie legata de subiectul de fata, nu stati pasivi, incercati sa dati informatia mai departe!
2. Daca sunteti parinti, organizati o miscare de rezistenta la scoala copilului vostru.

•Informati copilul sa refuze orice vaccin pana nu va dati acordul scris.
•Vorbiti cu parintii din clasa pentru a organiza o sedinta in care sa dezbateti problema vaccinarii si a necesitatii acordului scris din partea parintelui.
•Organizati o intalnire la nivel de scoala cu toti parintii pentru a discuta aceasta problema.
•Initiati semnarea unei declaratii comune a parintilor si a comitetului de conducere al scolii in care aratati ca refuzati orice vaccinare a copiilor inainte de a fi informati si de a semna o declaratie de acceptare din partea parintilor.
Sunt drepturi stabilite prin lege, dar inainte de aceasta sunt drepturi naturale!
Fiecare parinte are dreptul de a lua decizii referitoare la sanatatea si viata propriului copil. Nimeni nu va poate lua acest drept decat daca veti renunta la el, din comoditate sau din necunoastere.

Puterea a fost dintotdeauna in numarul oamenilor solidari unei idei. Dati mai departe acest mesaj, impotriviti-va vaccinarii copiilor fara acordul parintilor. Iar daca altii nu vor fi de acord, faceti singuri ce considerati a fi mai bine pentru viitorul copiilor vostri.

Multumiri
•Ii multumesc lui Valentin Bora pentru ca mi-a trimis prin email link-urile cu articolele dedicate problemei vaccinarii copiilor fara acordul parintilor.
•Ii multumesc lui Ionut Ciurea pentru ca a fost de acord sa publice acest articol in Empower.ro.
Resurse
Lista cu inregistrarile video ale victimelor efectelor secundare sau ale parintilor persoanelor decedate in urma administrarii vaccinului HPV (Gardasil-Silgrad):

•Gabrielle Swank
•Christina Richelle Tarsell (decedata)
•Megan (decedata)
•Tanara Kenzie
•Ashley Ryburn
•Mikaela
•Becca Hougas
•Brittney
•cazuri in mass media
Daniela Blow Kiss
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Mier Noi 11, 2009 1:22 am

Stiati ca: Daca un jefuitor te obliga sa scoti bani din bancomat, poti anunta politia, daca introduci codul PIN invers.
Ex: daca ai codul 1234, introdu 4321. Bancomatul recunoaste ca e inversat codul. Aparatul iti da banii, dar fara sa stie jefuitorul, anunta politia, care sa vina imediat in ajutorul tau. Din pacate se foloseste rar aceasta metoda, fiindca oamenii nu stiu.
Dati mai departe sa afle toti !!!
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Noi 16, 2009 3:10 pm

ce-mi place e-mailul acesta pe care l-am primit! vedeti si voi!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Noi 16, 2009 3:21 pm

Subject: Revolta generala a medicilor din Germania impotriva vaccinarii pentru H1N1.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
rucuvant. ro/2009/10/ 24/revolta- generala- a-medicilor- din-germania-
impotriva- vaccinarii- pentru-h1n1- se-aude-si- in-romania/ #more-9258






[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]







Pe aceeasi tema, va rugam sa cititi si:





· [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Imuni la vaccinare



Der Spiegel: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



de Veronika Hackenbroch si Gerald Traufetter



19 Octombrie 2009



Medicii pediatrii se revolta, ginecologii avertizeaza: campania de vaccinare impotriva gripei porcine este discreditata. Sunt cumva nemtii cobai intr-un experiment gigantic pus la cale de companiile farmaceutice? In sectia oncologica aflata in Berlin de care raspunde dr. Wolf-Dieter Ludwig se afla mai ales pacienti suferind de leucemie si ale forme de cancer. Multi au trecut prin chimioterapie si sistemul lor imun e zdruncinat.



Acesti oameni fac parte din grupa celor cu risc ridicat (de infectare, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]), lor ar trebui sa li se administreze vaccinul mai intai” spune dr. Ludwig.









Domnul doctor pronunta aceste vorbe foarte lent si cumva ginditor. Discuta mereu despre gripa porcina cu pacientii sai.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]“Pacientii sunt desigur foarte ingrijorati deoarece stiu ca pot sa contracteze infectia cu usurinta” relateaza medicul de 57 de ani. Incerc sa le explic ce utilitate si ce riscuri implica vaccinul, dar nu pot sa le recomand clar ca in acest moment sa se vaccineze”.






Dr. Ludwig nu este oricine in sistemul de sanatate german. Ca presedinte al comisiei pentru medicamente al asociatiei medicilor germani este o autoritate in ce priveste medicamentele. Si de data aceasta verdictul sau este necrutator:



Nu suntem multumiti de aceasta campanie de vaccinare. Ridica numeroase probleme iar utilitatea ei este neclara. Autoritatile
au fost duse de nas de campania pro-vaccinare a concernelor
farmaceutice (…) care de fapt nu vor decit sa cistige bani







In timp ce ministerele sanatatii din landurile germane fac ultimele pregatiri pentru distribuirea dozelor de vaccin, in tara domneste confuzia, nesiguranta si haosul. Aceasta
este cea mai mare campanie de vaccinare din istoria tarii. 50 de
milioane de doze de vaccin Pandemrix produs de GlaxoSmithKline (GSK)
vor incepe sa fie aduse cu camioanele incepind de luni dintr-o locatie
secreta situata undeva in apropiere de Dresda
unde
se afla si fabrici de producere a medicamentelor cu traditie.
Transporturile sunt destinate cabinetelor medicale si unitatilor
sanitare si au desigur menirea ca sa fie injectate (…) mai intai
personalului medical si persoanelor din grupele de risc.



Strategia de vaccinare a autoritatilor s-a prabusit in scurt timp



In rindul medicilor, farmacistilor si politicienilor creste impotrivirea la enorma actiune de vaccinare, actiune care costa statul si casele de asigurari circa 600 milioane de euro.



Confuzia a inceput cind Comisia pentru Vaccinuri (Stiko) a recomandat ca pentru gravide sa se utilizeze un alt tip de vaccin. Unul care sa nu contina adjuvanti. Adjuvantii
stimuleaza puternic sistemul imun. Ca atare cu ajutorul adjuvantilor
dozele de vaccin pot fi multiplicate, din una se pot face patru.


Numai
ca vaccinurile fara adjuvanti nu se gaseau la dispozitia autoritatilor
asa ca secretarul ministerului sanatatii, Klaus Theo Schröder, a
trebuit sa telefoneze in toata lumea:




La ora actuala se duc tratative cu producatori (de vaccin) si cu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][i]ministere ale sanatatii din Franta si SUA in vederea obtinerii de vaccinuri fara adjuvanti pentru femeile gravide”[/i] declara Schröder.







Daca vor fi obtinute, nu se poate spune. Depozitele producatorilor de vaccinuri sunt goale. Intreaga
productie mondiala a GSK, 440 milioane doze, a fost vinduta. In scurt
timp intreaga strategie de vaccinare pusa la punct de autoritati s-a
prabusit. Tot mai multi medici isi sfatuiesc pacientii (nu numai gravidele) sa nu se vaccineze si isi argumenteaza pozitia aratind ca adjuvantele
prezinta un risc care nu poate fi corect estimat si ca vaccinarea are o
utilitatea redusa, intrucit virusul nu a facut atit de multe victime
cum se crezuse initial.





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Vaccinarea in masa e pe duca



Pina si Stiko, un comitet care altfel e favorabil industriei farmaceutice, lasa sa se intrevada dubii in ce priveste recomandarile in privinta vaccinarii. Brusc palesc intentiile de vaccinare in masa.
Se vrea ca la jumatatea lui noiembrie, inainte sa se inceapa vaccinarea
populatiei sanatoase, sa se mai evalueze inca o data situatia, dupa cum
declara un membru al Stiko, Ulrich Heininger.




Rebeliunea pe fata (impotriva vaccinarii) domneste insa in rindurile medicilor generalisti si a pediatrilor. Presedintele
Societatii Germane pentru Medicina Generala si de Familie, Michael
Kochen, recomanda medicilor de familie sa nu isi vaccineze pacientii.




“Riscurile sunt mai mari decit foloasele” spune dinsul care este si profesor la Göttingen.







Wolfram Hartmann, presedintele Asociatiei Medicilor de Copii si Tineret reproseaza regimului ca a facut



“afirmatii false din punct de vedere stiintific”.






Ce e valabil pentru gravide, e valabil si pentru copii sub trei ani.




“Vaccinul nu a fost nici in cazul lor testat iar riscurile sunt prea mari pentru a fi utilizat fara probleme”.







Tocmai
acesti copii ar trebui sa fie protejati impotriva gripei porcine, mai
ales copii cu maladii cronice, care dupa cum se stie din experienta
tarilor cu un numar mare de cazuri de gripa porcina, au fost afectati
de infectie.



[b]Vaccinul contine un conservant[/b]



Hartmann nu poate sa inteleaga cum de au cumparat autoritatile vaccinuri care contin adjuvanti.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][b]Sistemul imun al copiilor are tendinta sa reactioneze excesiv si tocmai o asemenea reactie declanseaza adjuvantele.” [/b]







Pe linga asta mai contin vaccinurile si un conservant cu mercur.



“Asa ceva nu trebuie sa introdus in vaccinuri pentru copii mici” spune Hartmann.







Opinia
publica a aflat cu surprindere acum citeva saptamini ca armata germana
va beneficia de vaccinuri fara adjuvante de la Baxter.
Vaccinul de la Baxter chiar nu are adjuvanti. Cu toate astea e la fel de putin testat ca si cel de la GSK.




Nu numai Ministerul Apararii se lupta cu propriile arme impotriva pandemiei. Ministerul de Interne a facut o comanda speciala de vaccinuri pentru guvern, ministere si autoritati.



“Am cumparat 200.000 de doze de vaccin Celvapan de la Baxter, fara adjuvanti” a declarat revistei Spiegel Christoph Hübner purtatorul de cuvint al ministerului.







Nu
numai pentru cancelarul Angela Merkel se va folosi un alt tip de vaccin
decit pentru poporul de rind, ci si pentru personalul institutului Paul
Ehrlich (PEI) care este responsabil de aprobarea utilizarii
vaccinurilor.




Pentru dr. Ludwig aceste fapte sunt “un scandal” de care populatia are putin habar. Si Angela Spelsberg de la Initiativa Internationala Anti-Coruptie se simte dezgustata:



“Chestia asta pute de la o posta”. (…)







Ca urmare a tuturor acestor dezbateri tot mai multi germani se arata potrivnici vaccinarii. Se pare ca aceasta initiativa costisitoare va fi o nereusita. Nicio
problema, in cazul in care o parte din doze nu vor fi folosite li s-a
gasit deja utilizarea: vor fi date cadou tarilor in curs de dezvoltare
(!!!)



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[b]O binevenita inviorare a comertului in timpuri intunecate de criza[/b]



Pe linga saracii acestei lumi pot insa sa aiba parte de bucurie si Big Pharma. Pentru
acestea din urma gripa porcina este ca programul Rabla pentru industria
auto: o binevenita inviorare in timpuri intunecate de criza.




Companiile
de medicamente sufera din cauza ca liniile lor de dezvoltare sunt
goale, iar noutati aducatoare de mari profituri nu par a fi la orizont.
In acest timp, pentru tot mai multe produse aducatoare de profit s-a
pierdut protectia patentului si ca atare piata a fost invadata de
inlocuitori mai ieftini.




Pentru vaccinuri insa nu se pot gasi inlocuitori mai ieftini. Ca atare, pentru industria farmaceutica, vaccinurile nu mai constituie o nisa ci un mijloc de a-si salva bilantul financiar. Tot mai multe concerne farma vor sa isi construiasca viitorul pe productia de vaccinuri.


Timpurile cind nu se puteau cistiga decit citeva marci amarite pe o doza de vaccin s-au dus. Noul vaccin impotriva cancerului de col uterin costa in Germania 159 de euro pe doza.


Poate
ca vaccinarile viitoare impotriva bolilor grave ca SIDA, Alzeheimer,
malaria ar putea frina intr-o oarecare masura raspindirea acestora.
Asta ar insemna un Blockbuster pentru industria farma si desigur ar duce si la imbunatatirea imaginii acesteia care e cam des pusa in pericol.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[b]Cine vrea sa aiba succes in bransa vaccinurilor trebuie sa apeleze la tehnici noi[/b]



Analistii arata ca industria vaccinurilor are o crestere anuala de 18% in timp ce industria farma pe ansamblu are doar 4,4%. La
citeva saptamini dupa ce anul acesta gigantul farma Pfizer a cumparat
firma Wyeth specializata in vaccinuri, trei alti uriasi ai bransei
farma Abbott Laboratories, Johnson & Johnson si Merck au anuntat ca vor sa se implice in bransa vaccinurilor cumparind actiuni sau drepturi de producator.


Un lucru insa e clar: cine vrea sa aiba succes in industria farmaceutica trebuie sa apeleze la tehnici noi. Pe linga ingineria genetica, adjuvantii reprezinta speranta dezvoltarii vaccinurilor datorita stimularii intense pe care o induc in sistemul imun uman.


“Adjuvantii reprezinta solutia pentru marile probleme ale dezoltarii vaccinurilor” declara medicul Ruprecht Schmidt-Ott din cadrul sectiei vaccinuri a GSK din München.









Nu numai vaccinul impotriva gripei porcine contine adjuvanti, ci si vaccinul Cervarix impotriva cancerului de col uterin. Un vaccin impotriva tuberculozei se gaseste in faza de testare clinica.

“Si speram ca in citiva ani vom scoate pe piata primul vaccin impotriva malariei care va contine un nou adjuvant”.




Intr-adevar
poate este posibil ca adjuvantii sa le permita celor care dezvolta
vaccinuri sa ajunga acolo unde nu au reusit pina acum adica sa faca
sistemul imun sa reactioneze la patogeni la care reactia este mai
dificil de obtinut: malarie, SIDA, Alzheimer, cancer, herpes sau
ulcerul stomacal declansat de bacteria Helicobacter pylori.


Nu-i de mirare ca noii adjuvanti sunt intimpinati cu bucurie. “Visul devine realitate” exclama exuberant ziarul “Human Vaccines” care altfel e destul de lucid. “Noi orizonturi se deschid” scrie “Trends in Immunology”. O noua era a vaccinurilor pare sa se deschida.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[b]“Pericolul a fost supra-evaluat”[/b]



Dintre toti, Agentia pentru Controlul Medicamentelor din SUA (FDA) s-a aratat pina acum sceptica in privinta adjuvantilor minune. Niciun vaccin continind vreun adjuvant de tip nou nua fost aprobat pina acum de FDA. Agentia estimeaza ca ar fi prea periculosi.

Vaccinul produs de GSK (continind adjuvanti) provoaca mai multe efecte secundare decit un vaccin fara adjuvanti: apare roseata, inflamatii, sclerozari (la locul injectiei), febra, dureri de cap. Studiile facute pe animale de experienta arata ca diferite adjuvante provoaca inflamatii articulare dureroase. In ciuda fermecatoarelor oportunitati pe care le ofera, adjuvantii nu au fost aprobati de FDA.

Cu
toate ca acum se punea problema punerii la punct a unui vaccin
impotriva gripei porcine, in SUA nu se procedeaza altfel decit in
trecut, asa cum s-a facut si in cazul amenintarii gripei aviare. Intre
timp s-au aprobat 4 produse dintre care nici una nu contine adjuvanti.
(…). Pentru cazul in care dozele nu vor fi suficiente, guvernul SUA a
cumparat adjuvanti, dar deocamdata acestia stau in depozit.


Grija
americanilor se explica prin sumele imense care se platesc ca
despagubire in cazul in care vaccinul se dovedeste nociv sanatatii si
provoaca leziuni.


“Povara aducerii de probe nu cade in sarcina celor afectati de [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][b]vaccin asa cum e cazul la noi”[/b] arata Wolfgang Becker-Brüser de la un ziar critic la adresa industriei farma “Arznei-Telegramm“.







Asa ca in Europa cei raspunzatori de vaccinuri s-au lasat de la bun inceput fermecati de avantajele adjuvantelor, precum Johannes Löwer, seful sectiei vaccinuri de la PEI si consilier guvernamental in probleme de vaccinuri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[b]Inventarea fisei pentru obtinerea aprobarii[/b]



In 2005 pe cind se astepta o epidemie de gripa aviara, el a fost cel care a pledat pentru introducerea adjuvantilor si a criticat aspru atitudinea conservatoare a SUA.

“Numai cu ajutorul adjuvantilor se pot obtine destule doze pentru toata lumea”, a afirmat el. “Vaccinul
impotriva virusului H5N1 care acum se testeaza in SUA va face orice
altceva decit sa ajute poporul german in caz de pandemie”
, declara el editiei de duminica a Frankfurter Allgemeine Zeitung. (…)





Löwers
vedea lucrurile din alta perspectiva: ca si sef al PEI , la cererea
guvernului, a dezvoltat in colaborare cu producatorii de vaccin o
strategie alternativa.


Infricosati
de perspectiva unor decese in masa din cauza gripei aviare, s-a apelat
la implementarea unui fise (de evaluare) pentru obtinerea aprobarii in
cazul unui vaccin. Producatorii trebuiau sa obtina aprobarea pentru
componentele unui vaccin inainte de izbucnirea unei pandemii. La acesti
compusi doar se mai adauga antigenul (componenta virala) in cazul
producerii unui vaccin. In acest mod s-au aprobat in Europa trei
produse, dintre care doua adjuvante (…).


In
cazul unei pandemii, se crede ca aceste produse ar fi fost deosebit de
utile, foloasele tragind in balanta mai greu decit eventualele riscuri.
In cazul altor plagi precum malaria, tuberculoza, SIDA, cancerul,
utilizarea adjuvantelor ar aduce de asemenea beneficii.


Insa
in cazul virusului gripei porcine (care pina acum s-a dovedit putin
periculos) ar trebui sa se faca o noua evaluare a riscurilor si
utilitatii vaccinarii.


“Numai ca autoritatile se bazeaza tot pe fisa de evaluare implementata in trecut” afirma in mod critic Becker-Brüser.




[b]Germanii pe post de cobai pentru piata americana[/b]



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][b]Mai ales in aceasta situatie in care milioane de oameni vor fi vaccinati ar trebui sa mergem pe cai batute [/b](folosirea de vaccinuri fara adjuvanti, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].)” arata in mod critic dr. Frank Ulrich Montgomery, vicepresedinte al asociatiei nationale a
medicilor.



Insa Löwer ramina la vechile sale convingeri si declara:

Implementarea unei fise de evaluare a fost o hotarire buna”.




Pentru marile concerne conteaza, in cazul vaccinarii in masa, si experienta pe care o vor acumula. La inceputul lui octombrie scriau cercetatorii de la Novartis in prestigioasa revista Science:

“Pandemia cu H1N1 ne da ocazia sa reconsideram strategia de dezvoltare a vaccinurilor si sa dezvoltam noi produse”.




Desigur
ca GSK si Novartis vor avea nevoie de experienta acumulata in urma
vaccinarii in masa pentru a dezvolta noi adjuvanti. Dar aceasta
experienta le va ajuta mai ales sa convinga FDA sa aprobe acesti noi
adjuvanti. Pretul pentru asta insa il vor plati in cele din urma europenii.


“Germanii sunt un fel de cobai pentru piata americana ” crede in orice caz Becker-Brüser, inversunat critic al industriei farmaceutice.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Noi 17, 2009 1:11 pm

Am primit si dau mai departe in speranta ca nu este prea tarziu.


Boc a declarat:
"Nu voi accepta ca, în România, copiii să fie cobai pentru vaccin "


Emil Boc este premierul Romaniei si stie ce vorbeste. [b][b]Guvernul a cerut companiei britanice GlaxoSmithKline să-şi asume prin contract responsabilitatea pentru efectele secundare.[/b][/b]

[b][b][/b][/b]
[b][b]Firma GlaxoSmithKline producatoarea vaccinului a refuzat categoric sa-si asume raspunderea pentru efectele secundare (oare de ce au refuzat, pentru ca este sigur?).[/b][/b]

[b][b][/b][/b]
[b][b]Drept urmare, Guvernul prin Emil Boc a refuzat sa mai importe cele 500 000 de doze.[/b][/b]

[b][b] [/b][/b]
[b][b]Vezi video:[/b][/b]
[b][b][b][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/b][/b][/b]

[b][b]Cinste lui Boc si Dumnezeu sa-l aiba in paza.[/b][/b]

[b][b][b][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[/b][/b][/b]
[b][b]Nu va ingroziti ca va puteti nenoroci proprii copii prin decizia de ai vaccina?[/b][/b]



Va trimitem acum un documentar cu
totul si cu totul special. Este facut de specialisti in medicina din
germania, franta , anglia etc si care arata culisele din spatele
acestui virus.De necrezut. Este fascinant . Sincer, chiar nu am crezut
ca vom vedea un astfel de documentar tocmai in aceasta perioada. Va
rugam din suflet(avind in vedere cit s-a muncit la acest film(inclusiv
traducerea si subtitrarea de la noi!!!) sa il dati la cit mai
multi(prieteni, cunoscuti, familie). Numai aratind ADEVARUL putem face
lumina asupra acestei situati care poate sa scape de sub control
datorita ignorantei pe care unii doresc sa o mentina. Doamne ajuta!



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Mier Dec 02, 2009 10:37 pm

mult adevar este ascuns si tocmai in domenii cum ar fi sanatatea .....
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de STEF30IASI Dum Dec 06, 2009 12:18 am

din pacate , asa suntem noi oamenii , cobai unii pentru altii .....
cine stie daca este sau nu adevarat ceva despre acest vaccin , daca e bun sau nu ,....si in primul rand cine stie daca este sau nu intr-adevar gripa ah1n1 ....?????!!!

eu una inca nu fac vaccinul si sincer nu stiu daca chiar exista aceasta asa zisa boala .....

:om de zapada c :om de zapada c :om de zapada c
avatar
STEF30IASI
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 46

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Lun Dec 07, 2009 12:11 pm

acest mesaj l-am primit prin email si va invit sa-l cititi...
"Din vreme ce romanii sunt hipnotizati de campania electorala, se trag
sforile de catre grupurile financiare care se pregatesc sa cumpere
activele majore ale tarii, in regim de solduri. O sa va invit sa
urmariti o discutie purtata de mine cu un bancher, pe tema scenariului
pentru 2010, si o sa va las sa trageti concluziile.
Nu conteaza banca unde lucreaza acest om, ci pur si simplu,
strategia ampla, pusa la cale peste capetele noastre, care par sa nu se
mai dezlipeasca de manipularile si circul campaniei electorale.

Un fost sef de la CIA spunea " daca stii cum si cu ce sa
manipulezi atentia cetateanului, si pui in stanga lui un spectacol de
circ, nu o sa observe portavionul din dreapta lui"


UI : Cum priveste banca si grupul financiar din care faceti parte, ce se intampla in Romania, in plan economic si politic ?

Bancher : Suntem incordati insa extrem de motivati, intrucat
asteptam producerea momentului la care lucram de circa 10 luni de zile;
Banca noastra si-a redus extrem de mult expunerea in Romania, a inchis
robinetul creditarii, si am trimis catre headquarter-ul grupului, cat
de multa moneda euro am putut; Repet, asteptam acum producerea
rezultatului muncii noastre, in cadrul unui plan la care participa
extrem de multe grupuri financiare si bancare externe;


UI : Adica concret in ce consta acest rezultat pe care il
asteptati ? Sperati in revenirea economica a tarii ? Veti relua
creditarea ?

Bancher : Naivitatea este o slabiciune de caracter a romanilor; Ma
intrebi daca speram in revenirea economica a tarii ? Pai noi speculam
si vom castiga enorm de multi bani, tocmai in momentul in care,
economia nationala romaneasca, va atinge fundul cel mai de jos al
graficului. Himerele legate de cresterile economice din 2010, sunt
lansate concertat de analisti, pentru ca aceasta este parte a
strategiei noastre, pentru a ne maximiza profitul pe care il vom face,
cand balonul speculativ imobiliar si al cursului valutar, ne va indica
faptul ca suntem pe trendul castigului maxim. Ma intrebi daca vom relua
creditarea ? Creditarea in Romania, s-a facut cu cap; Este adevarat, ca
si guvernarea din 2007-2008 ne-a ajutat enorm, atunci cand, ne-am
consolidat si ne-am asigurat prin intermediul creditului de consum,
dependenta totala a populatiei active, a fortei de munca romanesti;


UI : In se sens v-ati asigurat dependenta lor totala ?

Bancher : Simplu; Populatia Romaniei si romanul in general, are un
singur bun de pret, care ne intereseaza pe noi bancherii : activele
imobiliare. Mai exista si forta de munca a individului, insa aceasta,
dupa ce l-ai prins in mreje, este utila de speculat, pentru ca acel
individ va munci perpetuu pentru noi. Trebuia sa ajungem cumva la
aceste active imobiliare ale romanilor; Normele BNR si legile, nu ne
permiteau sa putem acorda in masa, credite ipotecare, plus ca aceste
credite ipotecare, nu erau 100% avantajoase pentru noi; Asa , ca am
profitat de lentoarea in decizie a BNR, si am investit masiv in
publicitate pe segmentul creditului de consum. Stiam inca de la bun
inceput, faptul ca, cei carora le acordam credite de consum, nu vor
avea resurse sa le restituie, astfel, incat, coroborat cu faptul ca,
stiam din 2008, ca aceasta criza financiara va lovi si Romania, am
calculat totul extrem de bine; Nu trebuia sa fii geniu bancar, ca sa
iti dai seama ca intr-o tara precum a voastra, pur si simplu, efectele
crizei urmau sa fie devastatoare pentru ca :
[1] nu mai produceati nimic;

[2] pietele emergente sunt dominate de multinationale, legate de
grupurile financiare si bancare pe care noi le reprezentam; [3] urma sa
aveti in 2009 un an electoral in care , pe fondul disputelor politice,
era de anticipat ca va veti sapa singuri groapa; La acest din urma
punct recunosc ca a trebuit sa ne implicam; si asta pentru ca, daca in
2008, actualul presedinte avea o cota de popularitate de vreo 60 %, noi
trebuia sa incingem campania, pentru a impinge politicienii sa ia
masurile pe care noi le asteptam.

UI : Ce masuri asteptati sa ia politicienii ? Spuneti ca ati manipulat partidele ca sa va atingeti scopul economic ?

Bancher : Iulian, hai sa ne gandim putin. Noi nu a trebuit decat
incingem spiritele, si sa creem un cadru in care, oponentul in alegeri
al actualului presedinte, sa recupereze handicapul de imagine, astfel
incat sa creem romanilor si politicienilor, impresia unei lupte
stranse; Iar de aici pana la luptele politice din Parlament, care au
intunecat mintile tuturor partidelor a fost doar un pas, insa decisiv a
fost momentul in care tara voastra a ramas fara Guvern. Atunci, si acum
in acest moment, orice guvern se va forma, este legat ombilical si
total la mana noastra, intrucat, are nevoie de banii nostri, pentru a
plati salariile, pensiile, etc. Voi v-ati ales cu spectacolul din
presa, noi ne alegem cu banii si castigurile. Practic Romania este a
noastra, iar dependenta voastra de noi va deveni totala.Actualul
presedinte, ne-a pus putin in dificultate, atunci cand a venit cu
guvernul PSD-PDL, pentru ca ceea ce noi ne doream era instabilitate
economica si politica; a trebuit sa presam extrem de mult pentru ca
ruptura la nivel guvernamental sa se produca, sa cada guvernul, sa se
amane sosirea transei de bani de la FMI, insa pana la urma, cunoscand
mentalitatea colerica romaneasca, am reusit.

UI : Nu imi vine sa cred; este evident ca suntem naivi si starnim
furtuni in paharul cu apa; Hai sa revenim putin la acea legatura intre
casele romanilor si creditul de consum.

Bancher :Iti spuneam ca in 2008, am dat masiv credite de consum;
am dat bugetarilor, am dat angajatilor din sectorul privat; Atractia
era mare intrucat, nu trebuiau sa prezinte garantii, insa noi stiam ca
in 2009, ne vom atinge scopul. Si , in 2009, intr-adevar, pe fondul
crizei economice, au explodat restantierii. Asta inseamna ca oamenii nu
si-au platit ratele catre banci, iar noi am trecut la executare silita;
Aici am avut iar nevoie sa ne concertam eforturile, astfel incat, sa nu
existe grupuri financiare romanesti, companii sau persoane private ,
care sa ne strice planurile, intrucat riscam sa ne trezim ca vin sa
cumpere activele imobiliare scoase la vanzare; Asa ca a trebuit sa
lovim si mediul de afaceri privat, pentru ca oamenii de afaceri, sa se
lupte pentru supravietuire, si sa nu aiba lichiditati pentru a cumpara
nimic; A trebuit sa-i facem sa devina preocupati de grija zilei de
maine, si sub teama falimentului, ne-am eliminat competitorii. Seful
BRD Soc. Gen. spunea intr-un ziar romanesc ca este momentul sa ne
eliminam competitorii; Exact asta facem, va eliminam din jocurile
economice din propria voastra tara;

UI : Ati eliminat concurenta autohtona, blocand creditarea pentru firme si blocand piata executarilor silite ?

Bancher : Corect. Si nu a fost greu. Pe o piata interna gatuita de
blocajul financiar, firmele romanesti au fost sufocate de lipsa
lichiditatilor, iar guvernul din 2009 a fost lasat fara nici o
posibilitate de a asigura resursele financiare; Daca intr-o tara
guvernul nu are bani pe care sa-i injecteze in economia nationala, iar
noi bancherii, va blocam accesul la credite, firmele ajung fix ca o
gradina de flori, expusa arsitei zilnice, pe care nu o mai uda nimeni,
si care pana la urma va muri; De aceea spuneam ca a trebuit sa ne
agitam putin pentru a impiedica acest guvern din 2009 sa puna in
aplicare masurile economice, si sa abatem atentia asupra luptei din
campania electorala. Dupa ce ne-am asigurat ca pur si simplu nu va
exista riscul sa apara intrusi care sa cumpere activele imobiliare,
case, terenuri, scoase la vanzare de executorii nostri bancari, am
inceput sa trimitem pe banda rulanta dosarele celor care au luat
credite de consum , catre executori. Nimeni nu a sesizat faptul ca, nu
ne interesa de fapt sa le vindem casele, ci sa manipulam piata
imobiliara, sa o tragem in jos, asigurandu-ne in acelasi timp, ca la
momentul potrivit, cand curba prabusirii imobiliare va atinge cel mai
de jos nivel, grupurile financiare din tarile noastre de origine, sa
cumpere masiv si la preturi de nimic aceste active; Te asigur Iulian ca
in 2010, un apartament cu trei camere care in 2008 era evaluat la
150000 euro, va fi scos la vanzare , la executare silita, la preturi de
sub 30000 de euro si nu va veni nimeni sa cumpere, pentru ca in 2010
toti vor fi preocupati sa tina bani deoparte pentru ziua de maine; Va
fi momentul perfect sa cumparam totul pe nimic. Romanii vor deveni
chiriasi in propriile case, pentru ca acesta a si fost obiectivul
nostru primordial, si anume achizitiile la preturi infime. Pentru asta
era obligatoriu sa ducem piata imobiliara la un maxim, pentru ca pe
fondul prabusirii acesteia, noi sa culegem caimacul. Si la plan se
adauga si presiunea pe moneda voastra nationala.

UI : Ce presiune ? Vad acum ca leul se intareste, desi, intr-o
tara care nu produce nimic, aflata in criza politica, lovita de criza
financiara, nu imi explic care poate fi suportul de intarire a leului.

Bancher : Pai este vorba de aceiasi reteta, care se invata la
orice curs de MBA. Asa cum piata imobiliara a fost dusa de noi la
maximuri ireale, pentru ca trebuia sa va dam credite la valori foarte
mari, ca sa aveti pe urmatorii 30-40 de platit rate uriase catre noi,
pentru a deveni in acest interval de timp, atat proprietarii caselor
voastre, dar si asigurandu-ne ca veti munci voi si familiile voastre
pentru noi, pentru a plati aceste rate ireale, tot asa, bula
speculativa a monedei nationale, trebuie manipulata , insa in sens
invers. In cazul speculatiilor pe moneda nationala, trebuie sa ducem
leul la un nivel minim, cat mai mic posibil, lasandu-l apoi sa
explodeze, sa urce la valori mari, valori reale, undeva catre peste 5
ron pentru un euro. Adica vom face euro atat de scump incat, sa nu va
puteti permite sa cumparati activele imobiliare scoase la executare
silita, nici cand ele vor avea valori in euro, relativ mici, dar si
pentru ca, micimea salariilor romanilor, salarii platite in lei, sa
faca din rata catre banca, un cosmar al vietii de zi cu zi. Totul
legal, profitand de naivitatea generala, de ternele lupte politice si
de tot acest context romanesc , care din 2006 lucreaza pentru noi si in
interesul nostru. Iata ca ieri euro era deja la 4,21 lei.


UI : Asadar totul este componenta a unui plan; cand va fi detonat ?

Bancher : In ciuda galopului inregistrat de alte active din aceeasi
clasa de risc in ultimele zece luni, leul nu are cum sa participe la
aceasta revenire , fiind evident pentru orice incepator, ca este totul
o bula speculativa ; " investitorii urmaresc cu ingrijorare mai intai
derularea acordului cu Fondul Monetar International, iar mai apoi
turbulentele de pe scena politica", spune Koon Chow, analist la
Barclays Capital, una dintre cele mai mari banci de investitii
britanice. El considera ca euro ar putea sa coboare spre 4,1 lei.Balon
de sapun, care este un element al sarjei finale de cumparare a Romaniei
la OUTLET.Pentru ca defapt, prin incingerea campaniei electorale, noi
avem acoperirea perfecta ca nimeni nu mai are timp sa ne strice
planurile.


UI : Ce veti face cu acte active, cu casele romanilor ?

Bancher : Pai este esential sa controlam aceste active, intrucat,
ele sunt o moneda de tranzactionare pe pietele internationale;
Uitati-va la Dubai acolo unde expunerile bancilor noastre, se lovesc de
nevoia de a acoperi pierderile; Pierderile se acopera prin cresterea
ritmului de exploatare a muncii celor care au credite la banci; Ei
trebuie constransi sa lucreze mai mult, si sa plateasca rate mai mari
catre noi; Avand in mana bunul cel mai de pret al unui om, locuinta,
acesta va munci pentru noi; Recreem astfel sistemul sclavagist perfect,
in care aparenta de libertate, in care mintea si atentia cetateanului
este atrasa de lupta politica, fara ca cineva sa mai aiba timp sa se
gandeasca la ce li se intampla cu adevarat. Iar cand se vor trezi va fi
de fapt foarte tarziu; Noua ne trebuie sa exploatam forta de munca a
voastra , sa va impingem sa munciti mai mult ca sa ne platiti noua mai
mult.

UI : Mai am o singura intrebare; Spuneti ca ati contribuit la
incingerea campaniei electorale, pentru ca trebuia sa saditi samanta
unei confruntari politice puternice, intrucat instabilitatea politica
era necesara; Concret, ati platit politicieni romani sa puna umarul la
actuala criza politica ?

Bancher : In mod evident, in 2007 si 2008 am sprijinit si sustinut
politicieni care avea acces la fraiele guvernarii, ca sa fim lasati sa
derulam amplul program de acordare masiva a creditelor de consum. In
2009 fiind an electoral, grija noastra a fost sa alimentam puternic
aparitia unui contracandidat puternic pentru actualul presedinte, care
avea o cota mare de popularitate, si am reusit. Mult mai usor si mai
ieftin decat ne imaginam. Sa ne intelegem : noua nu ne pasa cine va
iesi presedinte, pentru ca sunteti la mana noastra, in plan
guvernamental. A fost mai usor pentru ca, aveti in Romania o pasiune
extrem de mare, sa va consumati energiile fix in directiile care nu va
aduc avantaje, care va ingroapa sansele la un viitor mai bun. Suntem si
noi uimiti de modul in care, marea masa a jurnalistilor, ne-au facut
misiunea mult mai usoara, implicandu-se in aceasta campanie electorala
emotional, doar pe fondul ideii ca actualul vostru presedinte trebuie
dat jos, fara sa aiba nici un fel de viziune economica asupra
realitatii. Repet, noi doar am alimentat ascensiunea unui oponent
puternic pentru dl. Basescu, si restul l-a facut mass-media, si
naivitatea voastra , de la sine. Anul 2010 va aduce si rasplata pentru
munca depusa de noi in ultimii 4 ani, pentru ca vom aduce Romania la
statutul de tara total si , cel mai important, ireversibil dependenta ,
de fraiele complicatului sistem financiar-bancar mondial. Nu vreau sa
par cinic insa, in 1989, toate activele tarii erau ale clasei
proletare, adica de fapt ale nimanui, fiind controlate de o mana de
oameni care decideau in aceasta tara si pentru a caror bunastare,
muncea intreaga natiune ; La 20 de ani, veti fi ajuns fix in aceeiasi
situatie, adica nimic nu va mai fi in proprietatea voastra, si veti
munci sa va platiti datoriile. Iar economia nationala va fi dominata de
multinationalele controlat indirect tot de noi, in vreme ce falimentele
firmelor romanesti, detinute de romani, vor continua si in 2010,
intrucat fara finantare , fara credite, si cu un guvern care nu are
resurse financiare, nu exista sanse de supravietuire. Astfel incat,
tinerii romani vor avea doar doua optiuni : angajati la stat, sau
angajati la multinationalele straine; In ambele variante, numai noi
castigam."
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Mier Dec 09, 2009 2:51 pm

BUCURA-TE DE VIATA, FEMEIE FRUMOASA!!!!!!?
Daca mi-as putea trai din nou viata,
M-as fi culcat sa ma odihnesc atunci cind ma simteam rau, in loc sa pretind ca pamintul se va opri daca eu nu voi fi la serviciu pentru o zi...
As fi ars luminarea roz sculptata ca un trandafir, in loc sa o las sa se topeasca in camara... As fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult...
As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
As fi mincat pop-corn in camera "buna" si nu mi-as mai fi facut atitea griji din cauza prafului cand cineva vroia sa aprinda focul in semineu.
Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui.
N-as fi insistat niciodata sa mergem cu geamurile masinii inchise intr-o zi frumoasa de vara, doar pentru ca parul meu a fost proaspat coafat si fixat.
As fi stat intinsa pe pajiste cu capul pe iarba.
As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
Dar, cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai...
Nu m-as mai agita atit de mult pentru lucruri meschine si marunte...

Nu va faceti griji din cauza celor care nu va simpatizeaza, sau mai mult, n-ar trebui sa va intereseze cine ce face...
In schimb, sa pretuim prietenii pe care ii avem si oamenii care ne iubesc
Sa ne gandim la lucrurile cu care Dumnezeu ne-a binecuvantat...
Si la ceea ce facem in fiecare zi sa ne imbunatatim mintea, trupul, sufletul, emotiile."
Cum ne privim pe noi insine la diferite varste?

"Fetita de 3 ani : Se priveste si se vede regina ..
Fetita de 8 ani : Se priveste si se vede Cenusareasa.
Adolescenta de 15 ani : Se priveste si vede Sora cea Urita (Mama, nu pot merge la scoala aratind in halul asta!!)
Tanara de 20 de ani : Se priveste si se vede"prea grasa/ prea slaba, prea inalta/ prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide sa iasa oricum.
Femeia de 30 de ani: : Se priveste si vede"prea grasa / prea slaba, prea inalta / prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide ca nu are timp sa se aranjeze, asa ca iese oricum.
La 40 de ani: Se priveste si vede "curata" si iese oricum.
La 50 de ani : Se priveste si vede "Sunt eu" si merge oriunde isi doreste.
La 60 de ani: Se priveste si isi reaminteste de toti oamenii care nu se mai pot privi in oglinda. Iese si cucereste lumea.
La 70 de ani : Se priveste si vede intelepciune, rasete si abilitate, iese si se bucura de viata.
La 80 de ani : Nu mai pierde vremea sa se priveasca. Isi pune palaria violet si iese sa se bucure de lume.

Poate ar trebui, toate, sa ne insfacam mai devreme palaria violet!
:pupicei: :pupicei: :pupicei: :pupicei: :pupicei:
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Joi Dec 10, 2009 11:16 am

Daca mi-as putea trai din nou viata,
*as fi vorbit mai putin si as fi ascultat mai mult...
*As fi invitat prieteni la masa chiar daca e o pata pe covor si canapeaua trebuie curatata.
*Mi-as fi facut timp sa-l ascult pe bunicul povestind din tineretile lui.
*As fi plans si ras mai putin privind televizorul si mai mult privind viata.
*Dar, cel mai mult, sa am o a doua sansa la viata, as pretui fiecare moment, l-as privi cu adevarat...l-as trai...ALTFEL!!!!!
Nu m-as mai agita atit de mult pentru lucruri meschine si marunte...
cam astea !... :pupicei:
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Lun Ian 11, 2010 2:59 am

DESPRE BĂUTURI

"Poate că băutura nu este răspunsul, dar cu siguranţă te ajută să uiţi întrebarea.
Henry MON
"Şi vinu-i bun, şi hora-mi place,
Iar tu Doamne fă-mi ce vrei
Numa' pustnic nu mă face!
Fă-mă floare albă-n luncă
Ş-apoi ia-mă şi m-aruncă
Doamne-ntre femei! "
GEORGE COŞBUC

"Cea mai bună băutură
Este apa de izvor.
Eu, om bun peste măsură,
V-o las vouă, tuturor.."

"Venind beat mort în ziua de chenzină,
Greşind şi uşa, ce mai tura-vura,
A nimerit în pat la o vecină!
Deci, uite unde duce băutura... "
GEORGE PETRONE

"Unul bea că-i băutor,
Altul bea că-i bestie,
Numai eu, că am umor,
Beau aşa, de chestie. "
PĂSTOREL TEODOREANU

"O să intru în păcat,
Sfinte Doamne, ţine-mă!
Pentru vin nu am ficat,
Pentru apă... inimă! "
PĂSTOREL TEODOREANU

"Daca bei, mori, dacă nu bei tot mori.
Atunci bea ca să ştii de ce ai murit! "
EMINESCU

"Cea mai teribilă bogăţie pe termen scurt ne-o oferă alcoolul."
VASILE GHICA

"Sa nu uitaţi că eu am primit mai multe de la alcool, decât a primit alcoolul de la mine. "
WINSTON CHURCHILL

"Oamenii sunt ca vinurile. Cu timpul, fie devin din ce în ce mai buni, fie se transformă în oţet."
PAPA IOAN AL XXIII-LEA

"Cărţile mele sunt ca apa; cele ale marilor genii sunt ca vinul.
Din fericire toată lumea bea apă."
MARK TWAIN

"Lemnul vechi arde cel mai bine,
Prietenii vechi sunt cei mai de încredere,
Autorii vechi sunt cei mai buni de citit,
Iar vinul vechi este cel mai bun de băut. "
ATHENAEUS

"Electricitatea este alcătuita, de fapt, din particule microscopice numite electroni, pe care nu le poţi
vedea cu ochiul liber decât dacă te-ai îmbătat bine de tot."
DAVE BARRY

"Tatăl meu era beţivul oraşului. De obicei pentru unele oraşe nu-i chiar aşa de rău, dar tocmai New York-ul?? "
HENRY YOUNGMAN

"Un dezavantaj al vinului este că face omul să încurce cuvintele cu gândurile"
SAMUEL JOHNSON

"Realitatea este o iluzie care apare datorită lipsei de alcool."
NECUNOSCUT

"Nimic nu face viitorul să pară mai roz decât contemplatul printr-un pahar de Chambertin. "
NAPOLEON BONAPARTE

"O sticlă de vin conţine mai multă filozofie în ea, decât orice altă carte din lume. "
LOUIS PASTEUR

"Nu eşti beat atâta timp cât poţi sta întins pe podea fără să te ţii de nimic. "
DEAN MARTIN

" Lady Astor: Domnule, dacă aţi fi fost soţul meu, v-aş fi otrăvit băutura.
Winston Churchill: Doamnă, dacă aş fi fost soţul dumneavoastră, aş fi băut-o."
L. ASTOR - W.CHURCHILL

"O femeie m-a determinat să mă apuc de băut, iar eu nici măcar nu am avut bunul simţ să îi mulţumesc."
W.C. FIELDS

"24 de ore într-o zi, 24 de beri într-o ladă.
Vreo coincidenţă? "
STEPHEN WRIGHT

"Când bem, ne îmbătam.
Când ne îmbătam, adormim.
Când adormim, nu păcătuim.
Când nu păcătuim, ajungem în rai.
Aşa că hai toţi să ne-mbătam şi să mergem în rai! "
BRIAN O'ROURKE

"Când am citit despre lucrurile rele cauzate de băutură, M-AM LĂSAT DE CITIT. "
HENRY YOUNGMAN

"Vinul este o poezie îmbuteliată. "
ROBERT STEVENSON

"Într-adevăr, alcoolul este posibil să fie cel mai mare duşman al omului. Dar Biblia ne învaţă că trebuie să ne iubim duşmanii... "
FRANK SINATRA

"Oamenii de rând trăiesc ca să mănânce şi să bea.
Oamenii de valoare mănâncă şi beau ca să simtă că trăiesc. "
SOCRATE

"Berea este dovada că Dumnezeu ne iubeşte şi de-asta vrea să fim fericiţi! "
BENJAMIN FRANKLIN

"Nu-mi trebuie decât o bere ca să mă îmbete. Problema este că nu-mi amintesc dacă este a
treisprezecea sau a paisprezecea..."
GEORGE BURNS
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Ian 18, 2010 2:44 am

am primit si eu un mesaj si am zis sa il dau mai departe..

Fii bun, ajuta! Da un sms de 2 euro la 890. Banii sunt pt copiii grav bolnavi. Citeste tot despre Campania «Din inima pentru copii» pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trimite, te rog, acest mesaj tuturor celor din lista ta de mail sau mass! Multumesc din suflet!
Simona Ionescu,
Director proiect «Din inima pentru copii»
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Mar Ian 26, 2010 1:53 pm

mare pisicher Pastorel Teodoreanu... Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 377534
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Vin Mar 05, 2010 4:00 am

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844
Codul Muncii 2010
Propunerile administraţiei pentru modificarea CCM 2010 în perioada de criză:

CONCEDIUL MEDICAL
Din acest moment nu mai acceptăm adeverinţa medicală a unui doctor prin care se adevereşte ca sunteţi bolnav. Dacă puteţi merge la doctor, înseamnă că puteţi veni şi la serviciu.

OPERAŢII CHIRURGICALE
Operaţiile chirurgicale sunt interzise . Atâta vreme cât sunteţi angajat la noi, veţi avea nevoie de toate organele. Nu veţi elimina nimic. Noi v-am angajat intact. În cazul în care eliminaţi un organ, vom considera acest lucru indisciplină la locul de muncă.

ZILE ÎN FOLOS PERSONAL
Fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sâmbătă şi duminică.

ZILE DE CONCEDIU
Toţi angajaţii vor primi concediul în aceeaşi perioadă a anului.
Zilele de vacanţă sunt după cum urmează: 1 ianuarie şi 25 decembrie.

ZILE LIBERE PENTRU ÎNMORMÂNTĂRI
Aceasta nu e o scuză să lipsiţi de la serviciu. Oricum nu mai puteţi face nimic pentru prietenii, rudele sau colegii morţi. În cazurile rare în care un angajat va fi nevoit să participe la înmormântări, acestea se vor programa seara târziu. Suntem bucuroşi să vă permitem să lucraţi în pauza de prânz pentru a putea pleca mai devreme, cu condiţia să vă terminaţi însărcinările pe ziua respectivă.

ABSENŢA CAUZATĂ DE PROPRIUL DECES
Acest incident poate fi acceptat ca scuză . In orice caz, este necesar un preaviz de 2 săptămâni precum şi pregătirea unui înlocuitor care să vă preia atribuţiile.

FOLOSIREA TOALETELOR
Mult prea mult timp se petrece la toaletă. În viitor se va merge la toaletă în ordine alfabetică. Spre exemplu angajaţii al căror nume începe cu “A” se vor duce de la 8:00 la 8:20, cei cu “B” de la 8:20 la 8:40, şi aşa mai departe. Daca nu vă puteţi deplasa în timpul alocat, veţi fi nevoiţi să asteptaţi până a doua zi când sunteţi programaţi. În situaţii de maximă urgenţă, angajaţii pot face schimb de locuri între ei. Superviserii ambilor angajaţi implicaţi în schimb trebuie să aprobe această schimbare în scris. În plus, acum există o restricţie de 3 minute de staţionare în toalete. La sfârşitul celor 3 minute se va declanşa o alarmă, hârtia igienică se va retrage automat, usa de la toaletă se va deschide şi contravenientul va fi fotografiat. La a doua abatere, fotografia va fi publicată în ziarul intern al companiei la rubrica “Acte de indisciplină”.

PAUZA DE MASĂ
Persoanele slabe vor primi 30 de minute pauză de masă, deoarece trebuie să mănânce mai mult pentru a arăta sănătoase. Persoanele cu greutate
normală vor primi 15 minute pauză de masă, pentru a-şi păstra silueta. Persoanele supraponderale vor primi 5 minute pauză de masă deoarece este suficient pentru a lua o pastilă de slăbit.

CUM NE ÎMBRĂCĂM
Este recomandat să veniţi îmbrăcaţi la serviciu conform salariului primit. Daca purtaţi pantofi Prada de $350 sau o geantă Gucci de $600 vom presupune că o duceţi bine din punct de vedere financiar, deci nu aveţi nevoie de o mărire de salariu. Dacă vă imbracaţi sărăcăcios, va trebui să învăţaţi să vă administraţi banii mai bine pentru a vă cumpara haine mai frumoase, prin urmare nu aveţi nevoie de o mărire de salariu. Dacă vă îmbrăcaţi potrivit, sunteţi exact acolo unde trebuie şi în consecinţă nu aveţi nevoie de o mărire de salariu.

Vă mulţumim pentru loialitatea arătată faţă de companie. Suntem aici pentru a asigura o experienţă pozitivă angajaţilor. Orice întrebări, comentarii, nelămuriri, plângeri, reclamaţii, frustrări, iritări, supărări, insinuări, acuzaţii, vor fi adresate în altă parte.

Vă dorim o săptămână plăcută.
Conducerea
Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Vin Mar 05, 2010 3:25 pm

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 91489 ai citat din regulamentul Petrom?
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de mona_mami Vin Mar 05, 2010 3:31 pm

am primit si eu mesajul pe e-mail, m-am distrat copios cand l-am citit! m-a pus sotul sa-i citesc, nu stia de ce rad asa tare de una singura in toiul noptii! Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de Maria Vin Mar 05, 2010 3:33 pm

Interesant regulament Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 91489
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de ari05 Vin Mar 05, 2010 4:06 pm

si eu stiam acest "regulament" e super tare Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de popescumelinda Vin Mar 05, 2010 4:39 pm

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 91489 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 199844 ..mama ce beton e...

De unde le-ai gasit Simona...sunt tari,tari..trebuie sai arat si sotului...astazi!!!va rade cu siguranta!!!! Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 377534 Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 377534 .... Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 693395
popescumelinda
popescumelinda
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de sandy Vin Mar 05, 2010 6:13 pm

foarte tare
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de alinapopa1969 Dum Mar 07, 2010 4:23 pm

O zi ideala S-aveti!
Ziua ideala a unei femei Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 693395

08:15 - Trezire prin saruturi si gadilarea cu ajutorul unei petale de trandafir din import.
08:30 - Masurare pe cantar - 2 kilograme mai putin decat ieri.
08:45 - Micul dejun in pat (croissant, suc de portocale proaspate). Deschiderea cadoului (inel cu diamant de 5 karate ales de partenerul atent).
08:50 - Stiri la "Shopping channel" (Mari reduceri la"Gucci").
09:15 - Baie fierbinte in uleiuri mirositoare.
10:15 - Relaxare usoara prin fitness cu ajutorul unui antrenor personal amuzant si bine cladit.
10:30 - Ingrijirea tenului, manichiura, spalarea parului, coafatul.
12:00 - Pranzul cu cea mai buna prietena intr-un restaurant.
12:45 - Intalnirea fostei prietene a partenerului si constatarea ca s-a ingrasat cu 7 kilograme.
13:00 - Shoping cu cea mai buna prietena (carte de credit nelimitata).
15:00 - Somnul de dupa masa.
16:00 - Primirea a 35 de trandafiri de la un admirator secret.
16:15 - Masajul cu ajutorul unui maseur privat puternic dar tandru care exclama ca nicioadata pana acum nu a masat un corp atat de delicat.
17:30 - Alegerea si incercarea imbracamintii scumpe si unicate. O mica parada de moda in fata oglinzi.
19:30 - Cina la lumanari. Dans si complimente.
22:00 - Dus fierbinte (singura).
22:50 - Purtata in brate pana la pat. Cearsafurile proaspat spalate si parfumate.
23:00 - Giugiulire.
23:15 - Adormirea in bratele partenerului.

* Ziua ideala a unui barbat Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 929511

07:00 Micul dejun: Snitel parizian si oua, cafea si tost, pregatite si servite de slugi goale si blonde.
07:30 Soseste limuzina.
07:45 Cateva pahare de whiskey in drum spre aeroport.
09:15 Zborul in avionul particular.
09:30 Limuzina cu sofer pana la clubul de golf .
09:45 Golf.
11:45 Pranz: fast food, 3 beri, sticla Dom Perignon.
12:15 Fumatul trabucului.
12:30 Golf.
14:15 Limuzina inapoi pana la aeroport (cateva pahare de whiskey).
14:15 Zborul spre Monte Carlo .
15:30 Plecarea la pescuit. Toate fetele de companie sunt goale.
17:00 Zborul acasa.
18:45 Relaxare la wc, dus, barbierit.
19:00 Stiri: Michael Jackson asasinat, marihuana si filmele porno sunt legalizate.
19:30 Cina: caviar pentru aperitiv, Dom Perignon (1953), un biftec mare, inghetata servita pe sani goi.
21:00 Coniac si trabucul in fata unui televizor mare.
21:30 Sex
23:00 Masaj si scaldatul in jacuzzi cu pizza si bere.
23:30 Sex pentru Noapte buna.
23:45 Intins singur intr-un pat imens.Adormirea.
alinapopa1969
alinapopa1969
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 54
Joburi/Distractii : goblenul, florile

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de teodoraion Lun Mar 08, 2010 3:54 pm

mesaj primit de la un barbat

Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor - desi ei se plang dar numai pentru ca asa s-au obisnuit - pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri, dati lumii mai multa frumusete, pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi, pentru ca, desi va mai plangeti cateodata, o luati de la capat in fiecare zi, mai puternice si mai hotarate, pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea, cum se daruieste si cum se primeste ea... si pentru tot ceea ce repreze
8:56 AM 3/8 reprezentati... pentru voi timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de Primavara, sa va aduca un omagiu... La multi ani
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de ari05 Lun Mar 08, 2010 3:58 pm

f frumos cuscra :pupd:
ari05
ari05
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 43

Sus In jos

Mesaje  care circula pe mess! - Pagina 6 Empty Re: Mesaje care circula pe mess!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum