Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 28 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 28 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2466r05Ady.Biju

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2quni4z hmshop.wordpress.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Wkpzltartizele.blogspot.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Kaqpztbratari magice



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 69m8w9 Shop/candles



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 25h2tfs art3lier.blogspot.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2moa4jsbiosens.ro



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2ef53k2reginamaria.ro



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

+16
marilusa
STEF30IASI
amalia-carmen
blondyna
anka9mai
mary24
muraru raluca
popescumelinda
panky(Laura)
elena
paul_A
Maria
ari05
madalina
sandy
adriana
20 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de marilusa Joi Mar 24, 2011 8:41 pm

Eu le-am fiert in apa cu otet, introduse dupa ce le-am infasurat in hartie, intr-un ciorap.
marilusa
marilusa
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Joi Mar 24, 2011 10:54 pm

te complici asa ....incearca sa faci cum ti-am spus eu
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Img_0062
astea sunt facute de mama , ale mele au iesit mult mai clare pentru ca am avut alt fel de hartie
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Maria Joi Mar 24, 2011 10:58 pm

sunt foarte frumoase Adriana...
eu am incercat anul trecut dar nu mi-au iesit frumoase,nici nu mai stiu ce sa intamplat ,dar stiu ca nu au iesit bine Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Joi Mar 24, 2011 11:01 pm

maria se face atat de simplu si de usor , foarte repede , insa acum depinde si de hartie , sa fie mai colorata, culorile mai vii ca sa prinda si ouale trebuie sa fie fierbinti chiar cand le scoti din apa in care au fiert incepi sa le infasori in hartia creponada data prin otet ....este foarte simplu
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de sandy Joi Mar 24, 2011 11:07 pm

am fc si eu asa ca Adriana tot la sugestia ei..ies super!!. Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 869129
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de narcy Vin Mar 25, 2011 1:50 pm

nu am facut niciodata..sincer e prima data cand aud de hartie...eu mai stiam cu frunze...
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de marilusa Vin Mar 25, 2011 1:54 pm

Buna dimineata
Cu hartie creponata este un pic mai dificil dar exista in Real niste plicuri care au hartiute cu care invelesti ouale, le introduci in ciorap si apoi le fierbi.
marilusa
marilusa
Mamica incepator
Mamica incepator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de narcy Vin Mar 25, 2011 1:57 pm

cred ca o sa fac si eu anul acesta cu hartie...sper sa-mi iasa Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 377534
narcy
narcy
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : INGINER

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Vin Mar 25, 2011 3:12 pm

sunt atat de multe modalitati de a inrosi ouale ca nici nu mai sti pe care sa o alegi ....insa eu raman tot la metoda mea cu hartia creponata , mi se pare cel mai usor si mai sigur! .....abia astept sa le inrosesc , abia astept sa vina pastele
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de teodoraion Vin Mar 25, 2011 3:23 pm

arata super, eu le mananc oricum... nu ma complic sa le vopsesc Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 199844
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Vin Mar 25, 2011 3:25 pm

eu nu ma omor mancand oua , doar de paste in rest nu prea mananc , lui emil in schimb ii place omleta , gabi nu mananca deloc oua!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de anka9mai Vin Mar 25, 2011 3:52 pm

acum aud si eu prima data de hartie creponata pt vopsit ouale Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 71489
eu si anul asta ca in fiecare an le voi vopri cu vopsea de tipografie....avem o cunostinta care are vopsea f buna care nu intra in coaja oului....
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Paste2010020
[IMG]
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Vopsimoua010
si cele de anul trecut:
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Paste2010030
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Paste2010043
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Paste2010050
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Paste2010030
prima noapte de Inviere a lui Alex:
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 26april2008invierea051
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Vin Mar 25, 2011 4:13 pm

anka arata super ouale tale , dar inrosest ceva oua nu te incurci! ....eu fac vreo 20 nu mai mult!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de anka9mai Vin Mar 25, 2011 4:17 pm

aici am facut pt mine, mama si o vecina Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 199844
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Vin Mar 25, 2011 5:25 pm

da pai mi-am imaginat eu ca nu sunt toate pentru tine Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Maria Vin Mar 25, 2011 5:27 pm

ce frumoase sunt si ce imi place cum sclipesc Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 642704
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de anka9mai Dum Mar 27, 2011 5:32 pm

e vosprea de Tipografie de asta stralucesc asa Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 658657
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 18, 2011 10:09 pm

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Sdc17848

oua vopsite anul trecut :oua: easter3: :oua:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Lun Apr 18, 2011 11:44 pm

sunt superbe maria ....abia astept sa inrosesc si eu anul acesta .....
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Maria Lun Apr 18, 2011 11:54 pm

de abia astept si eu...voi cand vopsiti ouale in joia mare? easter3:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de anka9mai Lun Apr 18, 2011 11:59 pm

si eu abia astept vineri ssa fac de toate....lucrez pana la 14 si sunt libera in week-end, sper sa fac de toate...anul asta nu ma mai ajuta mama Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 199844
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Maria Mar Apr 19, 2011 12:01 am

e foarte rau caci sambata este sarbatoare :tulips:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de anka9mai Mar Apr 19, 2011 12:25 am

nu am incontro....trebuie sa fac cate ceva de mancare sambta , chiar daca e sarbatoare....vineri lucrez si cand am sa ajung acasa am sa fac curatenie
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de adriana Mar Apr 19, 2011 1:50 pm

joi le inrosesc si eu maria , sambata cred ca fac pasca si drob .... cred ca bag o friptura la cuptor si cam atat ...Duminica mergem la mama asa ca nu fac foarte multe
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de raruta Dum Mai 01, 2011 4:02 pm

Am venit si noi cu colectia de oua:
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 DSCF5802
Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 DSCF5894
raruta
raruta
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 43

Sus In jos

Preparate traditionale de Pasti - oua rosii! - Pagina 6 Empty Re: Preparate traditionale de Pasti - oua rosii!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum