Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2466r05Ady.Biju

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2quni4z hmshop.wordpress.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Wkpzltartizele.blogspot.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Kaqpztbratari magice



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 69m8w9 Shop/candles



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 25h2tfs art3lier.blogspot.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2moa4jsbiosens.ro



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2ef53k2reginamaria.ro



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

+3
paul_A
mona_mami
teodoraion
7 participanți

In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Mar Aug 04, 2009 7:59 pm

Cine este Isus Hristos pentru tine?
ce inseamna a avea o relatie cu Fiul lui Dumnezeu?
sa aflam ce spune Bibia despre El:
6 Isus i-a zis: "Eu Sunt calea, adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.
7 Dacă m-aţi fi cunoscut pe Mine, aţi fi cunoscut şi pe Tatăl Meu. Şi de acum încolo Îl veţi cunoaşte; şi L-aţi şi văzut."
8 "Doamne" i-a zis Filip "arată-ne pe Tatăl, şi ne este de ajuns."
9 Isus i-a zis: "De atâta vreme Sunt cu voi, şi nu M-ai cunoscut, Filipe? Cine M-a văzut pe Mine, a văzut pe Tatăl. Cum zici tu dar: "Arată-ne pe Tatăl?"
10 Nu crezi că Eu Sunt în Tatăl, şi Tatăl este în Mine? Cuvintele pe care vi le spun Eu, nu le spun de la Mine; ci Tatăl, care locuieşte în Mine, El face aceste lucrări ale Lui.
11 Credeţi-Mă că Eu Sunt în Tatăl, şi Tatăl este în Mine; credeţi cel puţin pentru lucrările acestea.
12 Adevărat, adevărat, vă spun, că cine crede în Mine, va face şi el lucrările pe care le fac Eu; ba încă va face altele şi mai mari decât acestea; pentru că Eu mă duc la Tatăl:
13 şi ori ce veţi cere în Numele Meu, voi face, pentru ca Tatăl să fie proslăvit în Fiul.
14 Dacă veţi cere ceva în Numele Meu, voi face.
15 Dacă Mă iubiţi, veţi păzi poruncile Mele.
16 Şi Eu voi ruga pe Tatăl, şi El vă va da un alt mângîietor (Greceşte: Paraclet, apărător, ajutor.), care să rămână cu voi în veac;
17 şi anume, Duhul adevărului pe care lumea nu-l poate primi, pentru că nu-L vede şi nu-L cunoaşte; dar voi Îl cunoaşteţi, căci rămâne cu voi, şi va fi în voi.
18 Nu vă voi lăsa orfani, Mă voi întoarce la voi.
19 Peste puţină vreme, lumea nu Mă va mai vedea, dar voi Mă veţi vedea; pentru că Eu trăiesc, şi voi veţi trăi.
20 În ziua aceea, veţi cunoaşte că Eu Sunt în Tatăl Meu, că voi Sunteţi în Mine, şi că Eu Sunt în voi.
21 Cine are poruncile Mele şi le păzeşte, acela Mă iubeşte; şi cine Mă iubeşte, va fi iubit de Tatăl Meu. Eu îl voi iubi, şi Mă voi arăta lui."

ioan cap 11
25 Isus i-a zis: "Eu Sunt învierea şi viaţa. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi.
26 Şi oricine trăieşte, şi crede în Mine, nu va muri niciodată. Crezi lucrul acesta?"

ioan cap 8

12 Isus le-a vorbit din nou şi a zis: "Eu Sunt Lumina lumii; cine Mă urmează pe Mine, nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii."
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de mona_mami Sam Sept 12, 2009 8:16 pm

isus este in inima noastra, in sufletul nostru, in tot ce facem. pentru noi s-a jertfit si s-a mantuit.
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 17, 2009 1:53 am

asa spun multi mona dar injura,bea,fumeaza si tot crestini se numesc.....credinta fara fapte e zadarnica...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de paul_A Joi Sept 17, 2009 1:58 am

Teo, am si eu o nelamurire
poti sa-mi explici si mie cum e cu crucea, --- fiecare trebuie sa si-o duca, altfel spune Iisus nu e demn de El.
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Joi Sept 17, 2009 2:17 am

cum imi fac timp iti scriu despre asta paul-a
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Vin Sept 18, 2009 1:56 am

iata raspunsul paul-a

In Matei 16:24 Domnul Isus a spus ucenicilor Săi: „Dacă voieşte cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-şi ia crucea, şi să Mă urmeze."



Domnul Isus afirma limpede ce inseamna a fi ucenicul Sau. A ne lepada de eul nostru nu este totuna cu lepadarea de sine. Inseamna a-I ceda Domnului controlul asupra vietii noastre, intr-o masura atat de mare, incat eul nostru sa nu mai aiba nici un fel de drepturi. A ne lua crucea inseamna să fim dispusi sa induram ruşine, suferinte şi poate chiar martirajul pentru Domnul Isus. Inseamna sa murim fata de pacat, fata de eu şi fata de lume. A-L urma pe El inseamna a trăi cum a trait El, cu toate impli­catiile de smerenie, saracie, compasiune, dragoste, har şi toate celelalte virtuti dumne­zeieşti.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de paul_A Vin Sept 18, 2009 2:43 am

merci mult Teo pt raspuns... in biblie totul e scris simbolic...trebuie sa stii sa "citesti printre randuri"
merci...si daca mai am vreo nalamurire mai apelez, cand ai timp :pupicei:
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de paula_mami Vin Sept 18, 2009 2:57 am

Iisus este in inima nostra,sufletul nostru este mereu cu noi are grija de noi .
paula_mami
paula_mami
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : Fetita mea si forumul Mamici Cochete

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Vin Sept 18, 2009 1:01 pm

paul_A a scris:merci mult Teo pt raspuns... in biblie totul e scris simbolic...trebuie sa stii sa "citesti printre randuri"
merci...si daca mai am vreo nalamurire mai apelez, cand ai timp :pupicei:

o sa creez un topic cu intrebari si raspunsurile nu ti le dau eu ca nu sunt acreditata in domeniu si nu vreau sa ma hazardez..intreb pe cineva care e expert in teologie si cunoaste foarte bine tot ce e in biblie..si eu am nelamuriri la randul meu..e greu pt mintea noastra sa cuprinda necuprinsul..
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de sandy Mar Mar 16, 2010 4:47 am

eu cred ca fiecare,intelegem diferit,e bine sa luam totul,asa cum scrie in Biblie,fara a interprete,

IIsus e prietenul tuturor,,nu ne va abandona niciodata oricat ar fi de greu, CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 693395
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de paul_A Mier Mar 17, 2010 12:20 am

de acord cu tine cuscra CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 693395
paul_A
paul_A
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 38
Joburi/Distractii : mamy - full time

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de adriana Mier Mar 17, 2010 12:24 am

sandy_bell a scris:
IIsus e prietenul tuturor,,nu ne va abandona niciodata oricat ar fi de greu, CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 693395

si eu sunt de acord cu tine sandy....Iisus este in sufletul nostru al tuturor fiecare insa are credinta lui si si-o manifesta cum crede mai bine
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de sandy Mier Mar 17, 2010 1:25 am

cu totul de acord fetelor,important e ce e in sufletul nostru :pupd:
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de adriana Mier Mar 17, 2010 2:06 am

da sandy asa este....dupa cum am mai spus dumnezeu este in inima si mintea mea....nu in biserica, nu in popi care sunt cei mai nedemni oameni ...nu vreau sai bag pe toti in aceeasi oala dar majoritatea asa sunt.... important este sa credem in dumnezeu, el este pretutindeni si ne ajuta mereu
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Mar Oct 19, 2010 1:18 am

dar stiti ca atunci cand Il ai pe Dumnezeu in inima trebuie sa arata asta si in exterior..nu poti sa il ai pe Dumnezeu in inima si sa injuri...sa vb urat....sa minti ,sa urasti,sa barfesti.......si toate astea repetat fara sa te caiesti atunci cand gresesti...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de adriana Vin Oct 22, 2010 11:26 am

sunt de acord cu tine cuscra ......
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 22, 2010 1:34 pm

ma bucur!!!!!!!!!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Vin Oct 22, 2010 2:06 pm

teodoraion a scris:dar stiti ca atunci cand Il ai pe Dumnezeu in inima trebuie sa arata asta si in exterior..nu poti sa il ai pe Dumnezeu in inima si sa injuri...sa vb urat....sa minti ,sa urasti,sa barfesti.......si toate astea repetat fara sa te caiesti atunci cand gresesti...
Da Teo ai perfecta dreptate aici , uite vezi eu aici gresesc mi-o mai ia gura cateodata pe dinainte CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 740747 pe urma am remuscari CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 740747 CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 740747 CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? 740747 as vrea sa fiu si eu asa
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de teodoraion Vin Oct 22, 2010 2:34 pm

acum sa nu crezi Roxi ca cineva e perfect..si eu ma enervez si cateodata fac lucruri pe care le regret,insa mereu imi cer iertare catre Dumnezeu si incerc sa nu le fac..dar nu prin puterea mea ci prin rugaciune...
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE? Empty Re: CINE ESTE IISUS HRISTOS PENTRU TINE?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum