Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 21 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 21 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2466r05Ady.Biju

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2quni4z hmshop.wordpress.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Wkpzltartizele.blogspot.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Kaqpztbratari magice



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 69m8w9 Shop/candles



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 25h2tfs art3lier.blogspot.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2moa4jsbiosens.ro



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2ef53k2reginamaria.ro



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

+14
crina_oc
adriana
mofturaki
mona_mami
Maria
roxana ,mamica finuta
sandy
teodoraion
roxanik
paul_A
celina74
muraru raluca
anka9mai
amalia-carmen
18 participanți

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de muraru raluca Joi Noi 25, 2010 11:08 pm

waw ce imi curg ochii pe aici ...ce pofta mi-ati facut AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 809580 bafta fetele :AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 1785621793
muraru raluca
muraru raluca
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de crina_oc Joi Noi 25, 2010 11:15 pm

Prajitura Kinder Pinguin
-pe care am luat-o de pe site-ul http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/prajitura-kinder-pinguin/
la cat de demential iese cu siguranta o voi face de craciun sau de anul nou
sa va arat cum mi-a iesit

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf0475x
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf05460






crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de Maria Joi Noi 25, 2010 11:20 pm

super Crina!!!
am incercat si eu aceeasi reteta cu mici modificari dar si noua ne-a placut :poinsetia:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de amalia-carmen Joi Noi 25, 2010 11:22 pm

crina_oc a scris:Prajitura Kinder Pinguin
-pe care am luat-o de pe site-ul http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/prajitura-kinder-pinguin/
la cat de demential iese cu siguranta o voi face de craciun sau de anul nou
sa va arat cum mi-a iesit

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf0475x
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf05460








...reteta! te rog....
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de celina74 Joi Noi 25, 2010 11:56 pm

vai ce de bunatati !....vreau si eu reteta la prajitura kinder

Cuscra , foile de la alba ca zapda o sa le incerc si eu ...eu am alte retete de foi ...una din ele nu iese prea frageda
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de amalia-carmen Vin Noi 26, 2010 12:19 am

celina,n-ai gatit nimic?
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de adriana Vin Noi 26, 2010 1:00 am

vai fetele ce de bunatati ...... mi-ati facut pofta de prajituri ..... noroc ca am placinta la cuptor!!!!!
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 26, 2010 1:03 am

te asteptam cu poza si pe tine :mosdansator:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de adriana Vin Noi 26, 2010 1:06 am

da maria, iti dai seama ca vin si eu cu poze AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 869129
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de crina_oc Vin Noi 26, 2010 3:13 am

scuza-ti ca nu am pus reteta....pusesem link-ul si am crezut ca nu mai trebuie...iata reteta:

Prajitura Kinder Pinguin

Ingrediente
Pentru blat:
10 oua
200 grame
zahar tos
2 pliculete de zahar vanilinat
5 linguri de pesmet alb fin
5 linguri de faina
5 linguri de cacao
5 linguri de miere
1 pliculet si jumatate de praf de copt
un praf de sare
50 ml lapte
270 ml ulei

Pentru crema:
700ml frisca lichida
1 pliculet de gelatina
3 linguri de lapte
2 lingura de miere
1 fiola de esenta de vanilie

Pentru glazura 1 (din interiorul prajiturii)
240g ciocolata cu lapte Milka
140g de margarina
2 linguri de apa
4 linguri de ulei

Pentru glazura 2 (deasupra prajiturii)
220g de ciocolata cu lapte Milka
100g de unt
3 linguri de ulei
1 lingura de apa
1 lingura zahar pudra
Ciocolata pentru razalit deasupra prajiturii

Mod de preparare:
Incepem cu prepararea blaturilor. Separam galbenusurile de albusuri si le punem in castroane diferite. In castronul cu galbenusuri adaugam zaharul tos, zaharul vanilinat si mixam bine compozitia pana la omogenizare.
Peste compozitia rezultata, adaugam faina si praful de copt si mixam din nou pana se incorporeaza complet.
Adaugam si cacaoa peste compozitia obtinuta mai sus si amestecam pana la omogenizare. Atentie, compozitia, mie cel putin, mi-a iesit tare si greu de amestecat cu spatula, eu, pur si simplu am inceput sa o amestec cu mana, nu renuntati, perseverati, finalul este delicios
Continuam prin a adauga in aceeasi compozitie, pesmetul, laptele, uleiul si mierea si amestecam pana se incorporeaza totul. Eu din nou am amestecat cu mana.
Intr-un alt catron, in care am pus albusurile, adaugam un praf mic de sare si incepem sa mixam albusurile cu mixerul pana obtinem o spuma consistenta.
Peste aceasta spuma adaugam compozitia cu cacao pregatita mai inainte si amestecam cu spatula pana obtinem o compozitie omogena.
Tapetam cu hartie de copt 2 tavi identice, impartim compozitia de mai sus in doua parti egale si punem la copt, in cuptorul preincalzit, cele 2 blaturi necesare pentru prajitura. Atentie, daca nu aveti 2 tavi identice, nu-i nici o problema, impartiti compozitia in doua si coaceti blaturile pe rand. Blatul se coace in 25-30 minute, se incearca cu scobitoarea daca este copt.
Dupa ce blaturile sunt coapte le scoatem pe niste tocatoare si le lasam la racit, fara sa le scoatem din hartia de copt.
Intre timp, cat blaturile se racesc, pregatim cele 2 glazuri si crema.
Pentru prima glazura, luam o craticioara – eu am setul special de topire a ciocolatei pe baie de aburi – rupem in ea ciocolata bucatelele, adaugam margarina sau untul, apa si uleiul, in cantitatile necesare si punem craticioara cu toate aceste ingrediente pe foc, la fiert, pe baie de aburi, pana se topesc toate si se obtine o compozitie omogena.
Dupa topire, eu am lasat compozitia deoparte sa se raceasca, insa am vazut ca nu se ingrosa deloc, asa ca, in momentul in care compozitia a ajuns la temperature camerei, am introdus-o in frigider si am lasat-o acolo pana s-a ingrosat bine, in asa fel incat sa o pot intinde usor pe prajitura.
Pentru prepararea cremei, incepem prin a dizolva un plic de gelatina, intr-un pahar cu 200 ml apa.
Punem frisca lichida intr-un castron si incepem sa mixam pana se intareste. Dupa ce am obtinut frisca, adaugam mierea, laptele, esenta de vanilie, gelatina dizolvata in prealabil in apa (atentie in momentul incorporarii gelatinei in frisca gelatina trebuie sa fie lichida, daca s-a intarit intre timp mai adaugati putina apa peste ea si amestecati pana la diluare) si mixam pana se incorporeaza bine toate ingredientele. Crema obtinuta astfel o punem in frigder, pana incepem sa asamblam prajitura.
Pentru prepararea celei de a doua glazuri, procedam ca la prima glazura, luam o craticioara – eu am setul special de topire a ciocolatei pe baie de aburi – rupem in ea ciocolata bucatelele, adaugam apa si uleiul, margarina sau untul, zaharul pudra in cantitatile necesare si punem craticioara cu toate aceste ingrediente pe foc, la fiert, pe baie de aburi, pana se topesc toate si se obtine o compozitie omogena.
Dupa topire, eu am lasat compozitia deoparte sa se raceasca, insa am vazut ca nu se ingrosa deloc, asa ca, in momentul in care compozitia a ajuns la temperature camerei, am introdus-o in frigider si am lasat-o acolo pana s-a ingrosat bine, in asa fel incat sa o pot intinde usor pe prajitura.
Cand avem pregatit totul incepem sa asmblam prajiturica.
Crema de frisca eu am imparti-o in 3 parti, doua parti mai mari si egale si a treia parte mai mica pentru deasupra prajiturii.
Luam unul din blaturi, si intindem o parte din crema de frisca pe toata suprafata blatului, netezind foarte bine, deasupra cremei intindem glazura 1, dupa care dam prajiura la congelator pentru 5-10minute, doar cat sa se intareasca glazura bine.
Dupa ce glazura s-a intarit indeajuns, scoatem prajitura din congelator si intindem peste glazura si cealalta parte de crema de frisca, egala cu prima parte, netezim bine din nou. Peste crema rasturnam al doilea blat, cu hartia de copt in sus si apasam usor cu man ape suprafata hartiei de copt, atat cat sa adere blatul cu stratul de crema de frisca, dupa care indepartam hartia de copt.
Turnam glazura 2 peste toata suprafata blatului, netezim bine cu un cutit si dam din nou prajitura la congelator pentru 5-10 minute, cat sa se intareasca glazura.
Peste acest strat de glazura intindem a treia parte de crema de frisca (cea mai mica) si nivelam frumos suprafata prajiturii, ar deasupra razalim ciocolata. Prajiturica o pastram la frigider.
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de elena Vin Noi 26, 2010 3:16 am

Yamiiiiiiiiiiiiiii cate bunatati aici!
elena
elena
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de mofturaki Vin Noi 26, 2010 3:33 am

vin si eu cu o prajitura usoara si bunaaaaaaaaaaa...se cheama PRAJITURA DESTEAPTA

Ingrediente :
8 oua
250g margarina
225g faina
2 linguri apa
1 litru lapte caldut
2 pliculete de zahar vanilinat
300g zahar tos
Zahar pudra pentru pudrat

Mod de preparare:
Luam o cratita si punem cele 250g margarina la topit, dupa care o lasam la racit
Albusurile le punem intr-un castron si le batem spuma cu mixerul.
Intr-un alt castron, mai incapator, punem galbenusurile, adaugam 300g zahar tos, 2 pliculete zahar vanilinat, cele 2 linguri de apa si mixam totul pana la omogenizare.
In compozitia obtinuta adaugam margarina topita si racita si mixam din nou pana la omogenizare.
In aceasta compozitie adaugam faina in ploaie si mixam pana se incorporeaza complet.
Adaugam in compozitia rezultata laptele caldut si mixam bine.
In final, adaugam in compozitie albusurile batute spuma, amestecam bine cu un tel pana sunt complet inglobate. Compozitia rezultata este lichida, avand aspectul unei ciorbe, asa trebuie sa arate, in cuptor, in timpul coacerii se vor alege singure blatul si crema.
Ungem o tava cu ulei si o tapetam cu faina, turnam compozitia obtinuta in tava si o introducem in cuptorul preincalzit pentru 1 ora, la foc mic spre mediu, atentie supravegheati prajitura pentru a nu se arde. De preferat ar fi sa nu deschideti usa cuptorului in timpul coacerii.
Dupa ce prajiturica s-a copt o scoatem din cuptor, o lasam in tava la racit, o pudram cu zahar si apoi o putem servi. Este extraordinara, va recomand sa o incercati, se pregateste foarte rapid si este tare gustoasa.

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Imagine0313

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Imagine0314

S-aveti pofta!!! AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 869129
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de crina_oc Vin Noi 26, 2010 3:46 am

dupa atatea prajituri, ce ziceti de un pui la cuptor?

Pui la cuptor facut pe pat de sare
.In tava de friptura se toarna un strat de sare mare(de muraturi), se ia un pui grill se umple cu bucatele de mere, ptr a absorbi grasimea (bacatile de mere se arunca cand il scoatem din cuptor), din loc in loc se fac niste buzunarase in care se baga catei de usturoi striviti.....se unge puiul cu un amestec facut din condimente si putin ulei si se aseaza in tava!
cand observam ca s-a rumenit il scoatem din cuptor si-l servim cu ce garnitura dorim!

in poze a fost o garnitura de cartofi taranesti peste care am ras parmezan
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf0001nv
AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Dscf0002bg

p.s. aici eram cu 4 zile inainte sa nasc...fugisem acasa din maternitate sa fac un dus
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de crina_oc Vin Noi 26, 2010 3:49 am

"Prajitura desteapta" fac si eu AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 809580
celelalte retete am sa le incerc cat de curand :mosdansator:
crina_oc
crina_oc
Mamica sexy
Mamica sexy


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 26, 2010 3:54 am

am incercat si eu aceeasta reteta si cu parere de rau va spun ca a iesit un dezastru culinar fug
eram incepatoare si incercam de toate,dar nu imi mai aduc aminte ce sa intamplat,dar stiu ca nu a fost bine :AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 1785621793
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de mofturaki Vin Noi 26, 2010 3:57 am

AHHHH ce pofta mi-ai facut cu cartofii aia prajiti... si cu mamaliguta aia... AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 809580
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de amalia-carmen Vin Noi 26, 2010 12:06 pm

asa va vreau fetele! :mesaj:
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de sandy Vin Noi 26, 2010 2:16 pm

yami..aici e INTERZIS PTRmine!!
sandy
sandy
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 39
Joburi/Distractii : mamica-acest fapt de a fi mamik

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de celina74 Vin Noi 26, 2010 4:09 pm

amalia-carmen a scris:celina,n-ai gatit nimic?

Amalia ce am gatit eu nu merge pentru un meniu de sarbatori
celina74
celina74
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 49

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de anka9mai Vin Noi 26, 2010 6:45 pm

vaiii ce de`a bunatati ati adus AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 176336
anka9mai
anka9mai
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de amalia-carmen Sam Noi 27, 2010 2:11 am

celina74 a scris:
amalia-carmen a scris:celina,n-ai gatit nimic?

Amalia ce am gatit eu nu merge pentru un meniu de sarbatori

...lasa ca faci o repetitie...
amalia-carmen
amalia-carmen
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 52

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de adriana Sam Noi 27, 2010 2:19 am

vai fetele mati imbolnavit cu retetele voastre, mi sa facut o foame de nu mai pot ......
haisa va arat si eu o reteta facuta saptamana trecuta, a fost prima data cand am facut-o si a iesit super bun!!!!!

STIUCA UMPLUTA

Ingrediente

* O stiuca de peste 1 kg
* 50 ml ulei
* 2-3 cepe
* 1 albitura
* 1 morcov
* o legatura patrunjel verde
* 3 oua
* condimente aromate uscate
* piper, sare, delikat
*5 catei usturoi
* 100 g bulion

Mod de preparare

Se curata stiuca ( se scot intestinele si urechile), apoi ajutandu-ne de lama unui cutit curatam carnea cu oase de pe piele,lasand numai pielea .

Se scot oasele din carne, apoi se da carnea prin masina de tocat, ( se toaca de doua ori). Prin masina de tocat se dau si legumele.

Carnea si legumele tocate se amesteca cu ouale si se condimenteaza .

Cu aceasta umplutura se umple stiuca, apoi cu ata se coase burta.

Se aseaza stiuca intr-o tava,se toarna peste ea uleiul , se condimenteaza se adauga bulionul si se completeaza cu apa pana se acopera stiuca , da la cuptor pana se rumeneste usor, se uda zeama din tava,din cand in cand. Se serveste rece sau calda taiata rulouri alaturi cartofi natur .
POFTA BUNA!

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 99g9yh
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de mofturaki Sam Noi 27, 2010 3:02 am

SCRUMBIE PRAJITA AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 199844

reteta e foarte simpla... se curata scrumbia, se sareaza si se pune la prajit. Se poate servi cu mujdei si cu mamaliguta!!

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Scumbie

GRATAR PE DISC CU CARTOFI PAI

Si aceasta reteta e foarte simpla.., problema e discul, daca aveti de unde sa faceti rost, in rest, ulei, carne, si cartofi se gaseste peste tot...

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Gratar


CIUPERCI LA GRATAR

din nou, o reteta simpla dar...gustoasaaaaaaaaaaa... aveti nevoie de ciuperci si branza burduf....

AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 Ciuperci]
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de adriana Sam Noi 27, 2010 3:15 am

wau ioana ce de bunatati, iar mi sa facut foame, eu mananc putin si des ..... AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 199844
adriana
adriana
Administrator
Administrator

Varsta : 45
Joburi/Distractii : as igiena si sanatate publica

https://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de mofturaki Sam Noi 27, 2010 3:24 am

offf si mie mi s-a facut foame...dar de mananc la ora asta... AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI - Pagina 2 866103
mofturaki
mofturaki
Mamica sexy
Mamica sexy

Varsta : 49
Joburi/Distractii : www.isc.ro http://my.oriflame.ro/310365

Sus In jos

Anunt Re: AMALIA VA INVITA LA CONCURS-MENIU DE SARBATORI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum