Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici cochete
Bine ati venit pe forumul Mamicilor cochete. Pentru a face parte din echipa noastra
va asteptam sa va inregistrati. O zi excelenta!
Mamici cochete
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Contact administrator
Adriana



Teodoraion Maria



Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» La o cafea intre prietene (5)
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptySam Aug 17, 2019 5:12 pm Scris de DaNuTzA

» cum slabim?
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:51 pm Scris de adriana

» Sarbatoritii lunii septembrie
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:48 pm Scris de adriana

» Vizitatori - parerea voastra este importanta pentru noi!
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:45 pm Scris de adriana

» Stirea zilei(3)
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:44 pm Scris de adriana

» Ce ii lipseste forumului mamici cochete
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:40 pm Scris de adriana

» Soacra -soacra poama acra..(3)
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 6:39 pm Scris de adriana

» HOROSCOP ZILNIC
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 2:00 pm Scris de anka9mai

» Cuvinte din 3 litere!
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 EmptyMier Sept 04, 2013 3:44 am Scris de DaNuTzA

CEAS

clock-desktop.com
Calendar
Cine este conectat?
În total sunt 18 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 18 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 221, Joi Mar 17, 2011 5:28 pm
Prognoza meteo
Meteo Bucuresti
www.weatheradd.com Starea vremii in Timisoara
Weatheradd.com Prognoza meteo Brasov
Weatheradd.com
Parteneri
La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2466r05Ady.Biju

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 288ccj4maria-fotomaria.blogspot.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2quni4z hmshop.wordpress.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Wkpzltartizele.blogspot.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Eje7f6miriamknittedstuff.blogspot



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Kaqpztbratari magice



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 69m8w9 Shop/candles



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 25h2tfs art3lier.blogspot.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2z9hzjkcadouri-handmade.ro



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Fko6mqcarteacopiilor.ro



Imagine gazduita de servimg.comvicovia.ro



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2moa4jsbiosens.ro



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 W8p5ip bijuterii-eoti.blogspot.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2ef53k2reginamaria.ro



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 2eyclg9 organicbaby.ro



mastercostymastercosty.blogspot.com



La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 52cm4kmagazinuldebrazi.ro




La o cafea intre prietene!!!(21)

+22
larra
tunde
mona_mami
nadvio1973
brigitta
Raluca30
swe
Elena23
celina74
crina_oc
amalia-carmen
elena
teodoraion
sandy
mofturaki
cecilia_7625
roxanik
roxana ,mamica finuta
anka9mai
alinagherman
adriana
Maria
26 participanți

Pagina 13 din 43 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Urmatorul

In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Noi 25, 2011 4:18 pm

eu am scapat de bani dati la gradi,am dat pt copii de nicolae si mos craciun 30 lei,pt d-na 30 de copil
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 4:20 pm

asa este Elena,am vorbit cu o mamica care are baiatul la program prelungit si mi-a spus caci intr-o zi au scris sapte pagini in caietul suplimentar si ma gandeam caci cum ar fii sa-l pun eu sa scrie atatea pagini in plus intr-o zi :3345:
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Elena23 Vin Noi 25, 2011 4:21 pm

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 199844 La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 199844 iti dai seama ca n-ar scrie nici doua pagini
Elena23
Elena23
Mamica eleganta
Mamica eleganta

Varsta : 47

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 4:22 pm

buna tuturor,
Maria, eu care o am la prelungit te sfatuiesc sa il dai daca se mai poate.., la noi nu se mai poate acum daca nu ai optat de la inceput,, si Biancai doamna ii da fise in plus, intr-un fel e dezavantsaj pt cei ce nu merg la prelungit ca ei nu au fisele alea, ...dar sa stii ca e posibil ca si de la prelungit sa mai vina cu cate o tema, aseara Bia a facut si acasa, dar ea le face singura, eu nu o supraveghez....
Va pup, o zi buna.
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Noi 25, 2011 4:22 pm

ar comenta desigur
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 4:24 pm

la noi se poate pentru ca fiecare clasa are si program prelungit si normal,asa ca trebuie sa vorbesc doar cu invatatoarea La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
asta este Teo,eu stiu ca are multe dezavantaje fata de cei de la program prelungit La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de mona_mami Vin Noi 25, 2011 4:27 pm

Buna din nou fetelor! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Sanatate bolnaviorilor, si grija mare cu racelile! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Maria, draga, eu nu as fi optat pentru semi-internat, insa nu am ce face. Sa-ti inchipui ca nu termina temele, sa fii sigura de asta, nu le prea intelege (mai ales in clasele 2, 3 ... 4, cand sunt mult mai multe teme), si, implicit vei sta cu el, pana seara tarziu. Va fi epuizat, si nu va avea timp macar o ora de relaxare. Eu asta intampin cu Adela, e pur si simplu epuizata! Tare as scoate-o de la semi, daca as putea si sa fac eu cu ea temele! As fi mult mai multumita, dar din pacate, asta e ... ne descurcam cum putem ... Asa ca nu te-as sfatui sa-l lasi la program prelungit, mai ales daca stai acasa! Insa procedezi cum crezi tu ca e mai bine, ti-am dat doar un sfat! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de cecilia_7625 Vin Noi 25, 2011 4:33 pm

la sc noastra din cartier unde va invata si larisa la toamna e cu program prelungit,si din start sa pus problema cu mancarea ,le-a zis parintilor directoarea k e o firma de catering si masa de pranz costa 12 lei,insa parintii nu au fost deacord asa k copii mananca anumai sendwish-uri si fructe,si in plus dau si pt prof supraveghetor-pt k nu sta invatatoarea-aduna toti copii din scoala,si fiecare isi face temele singur dak vrea sau dak stie sa le faca........
cecilia_7625
cecilia_7625
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 47
Joburi/Distractii : plimarile prin parc cu familia

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 4:39 pm

nu Ceci la noi sta cu doamna lor si mancare le dam gatita, piure...si ciorba daca vor si le incaklzesc la microunde...
Mona, nu stiu ce sa zic, sa stii ca la noi domana e foarte implicata si le explica foarte bine, eu sunt foarte multumita, cred ca totusi depinde de fiecare scoala/clasa/doamna in parte ....
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 4:49 pm

chiar nu stiu ce sa fac,cand vad caci in toata ziua d-na invatatoare mai convinge cate un copil sa ramana la program prelungit La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
ma gandesc caci intr-un fel iar fii mai bine si ar participa la toate activitatile clasei si in mai multe feluri ar fii mai bine sa-l aduc acasa..
la noi pleaca la un restaurant si mananca meniul zilei,dar o jumatate de portie platesc,este mai mica putin si platesc 6 Ron
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 4:52 pm

si la program prelungit cat platesti maria pe zi? in asfara de astia 6 ron pt mancare?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 4:54 pm

100 de Ron pentru d-na invatatoare de la fiecare copil La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de mona_mami Vin Noi 25, 2011 4:56 pm

Probabil, Teo, nu zic nu, oricum mi-am spus parerea. Si oricum nu termina lectiile, mai ales in clasaele mai mari (2, 3 dupa cum am mai spus) ... Daca termina orele la 12,00, pana se duc la masa, pe urma au si ei dreptul la o pauza de vreo 20-30 minute, pana sa inceapa lectiile ... si avand teme si la alte materii decat mate sau romana, de ex. engleza, stiinte, religie, natura sau chiar desen ... fara sa ma zic de pregatirile pentru concursuri ... Sincer, e peste puterile unui copil sa le termine pana la ora 16,00 ... Si sa le faca foarte bine, sa le si inteleaga! Sigur, se ocupa doamna, insa la 28-30 de elevi in 2 ore mi se pare chiar superficiala aceasta "ocupare" pentru fiecare copil in parte! Eu sunt mai ... nu zic cum ... cred mai mult in puterile mele de mama pentru a-mi ajuta copilul/copiii la scoala ... Si cu ei trebuie chiar multa rabdare, mai ales la stilul de invatamant de astazi ... Care nu prea seamana cu cel prin care am trecut noi, cand eram de varsta lor ... La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 5:00 pm

e putin Maria..la noi dam 16 lei / zi... fara mancare.... avem luni cand dam cate 380 lei/ luna La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 955206 , daca tu crezi ca nu poti sa faci fata cu el acasa si la scoala ar merge mai bine si ar invata mai bine eu zic sa-l dai.....macar de proba o luna...ii spui doamnei de la inceput ca vrei sa vezi daca se adapteaza sa nu fie cu suparare..

Si noua ne-a spus Doamna , Mona ca o sa inceapa sa fie destul de mult de scris si ca nu vor mai avea timp ..si ca uneori o sa le ramana si pt acasa...la mine oriicum ajung la 19.00 seara cel devreme asa ca vreau- nu vreau trebuie s-o dau la prelungit, dar pana acum chiar sunt multumita...nu stiu ce va fi in clasele urmatoare... autumn:
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 5:01 pm

la noi de la 13.00 la 14.00 este rezervat pentru masa,fac teme intre 11.30 si 13.00 si 14.00 si 16.00..
si eu am gandit la fel ca tine,dar ce te faci cand ai o invatatoare care pune importanta doar pe cei ce raman la program prelungit..
daca ma credeti pe Gabi la pus in ultima banca,desi este mic fata de alti colegi si zile intregi nu ajunge sa vada ce scrie...
ca sa nu mai zic caci scriu literele,si le scrie litera pe tabla si cum o copiaza copilul asa e,normal ar trebui sa le-o scrie ca model la fiecare in caiet....
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 5:07 pm

offff.., pai nu ziceai ca ai ales-o pe doamna ca avea referinte bune? e aiurea daca face diferente....la noi le scrie fiecaruie in caiet model ...asa e normal......
cati merg din clasa la prelungit?
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 5:10 pm

tocmai asta e caci nu am vrut-o caci o vroiam pe invatatoarea Andreei La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129

si eu asa cred caci e normal...
din 27 vreo 20 cred eu,nu sunt sigura La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de mona_mami Vin Noi 25, 2011 5:14 pm

Bine inteles ca pune accent pe copilul care sta la semi, doar din punct de vedere financiar ! Din pacate banii sunt la mijloc de fiecare data! ... Asa e si la noi, clasa I Adela a facut-o cu mine, intrucat nu am fost multumita de rezultatele ei stand la semi ... In ceea ce priveste statul in banca, cu Adela avem noroc, deoarece invatatoarea "ii roteste saptamanal", asa ca sa nu fie doar unii in primele banci ... Mi se pare o idee chiar buna, poate o propui la sedinta ... Asa toti copiii stau in primele banci ... sau ultimele ... Prin rotatie ... La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Si oricum nu le ajunge timpul cu sau fara semi ... Mai ales daca au si alte preocupari in timpul saptamanii ... Adela e cu baletul - o data pe saptamana - si engleza - de 2 ori pe saptamana ... In zilele respective facem temela "la repezeala" si in viteza ... Se simte a doua zi, uneori ...
Va las, am ceva treaba! O zi minunata sa aveti! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 5:19 pm

ne-a spus si noua la prima sedinta ca o sa-i mute cel putin odata intr-o luna,dar a trecut ceva timp si a ramas la fel totul...
tare am impresia caci stie caci nu am vrut sa-l dau pe Gabi la ea ,dar mi se parea normal sa optez pentru invatatoarea Andreei fiind patru ani in clasa respectiva La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de teodoraion Vin Noi 25, 2011 5:24 pm

AM INTELES mARIA.....tare aiurea atunci... nu e corect La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 369508 ma enerveazza incorectitudinea!!
teodoraion
teodoraion
Mamica cocheta
Mamica cocheta

Varsta : 41
Joburi/Distractii : cititul...credinta..copilasii :)

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Raluca30 Vin Noi 25, 2011 6:19 pm

wuw fetelor ma ia cu groaza cand citesc ce ati scris despre scoala si ma gandesc ca la anul merge si Madalina la scoala.Daca voi care stati la oras aveti problemele astea,dar noi ca suntem la tara ce sa mai zic.Ma gandesc din ce in ce mai mult sa fac naveta la Bucuresti sa o duc in fiecare zi
Raluca30
Raluca30
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 39
Joburi/Distractii : ador plimbarile

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de alinagherman Vin Noi 25, 2011 7:25 pm

salutare am revenit de la doctor .... ne-0am dus iar ca am ramas cu vaccinul de la manuta in urma si l-am facut azi..am facut si analizele saptamana asta si au iesit bine si tot nu stiu de ce nu vrea sa manance ....
noi inca suntem la gradinita dar si eu ma gandesc cu groaza cum o sa fie cand il voi da la scoala si ca trebuie sa-l dau la program after school ca eu ies la 4 si nu are cu cine sta pana atunci..
maria e rau cand se face diferente ...poate o sa-si mai schimbe atitudinea doamna invatatoare La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
alinagherman
alinagherman
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Varsta : 41

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de roxana ,mamica finuta Vin Noi 25, 2011 7:51 pm

Buna fetele La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129 La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129 La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129 c u mare drag si eu sunt alaturi de voi :hug:
Alina ma bucur ca sunteti bine sanatosi La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 867249
Maria da-mi voie sa -mi dau si eu cu parerea la ce-am citit in urma : cred mai repede ca d-na invatoatoare vrea sa faca multi bani in scurt timp , stii prea bine ce creau sa spun , si Alexandra a trecut prin clasa 1 , cum a trecut si Seby al meu , sunt absolut convinsa de ceea ce spun , nu cred ca e nevoie ca copilu sa stea peste program decat in situatia in care nu are cu cine stea acasa! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 369508
Deci aduceti-va aminte cum am crecut si noi , cu cheia de gat .............ei bine acum sunt alte vremuri si daca s-a inceput din primul an de scoala cu asemenea chestii , pana in clasa a 5- asunt curioasa unde v-a ajunge ?
super d-na ii merg bine rau afacerile daca are 20 copii peste program La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 369508 cat ii intra ei pe luna in buzunar? in cateva ore ?
rusine !
roxana ,mamica finuta
roxana ,mamica finuta
Mamica de cariera
Mamica de cariera

Joburi/Distractii : calatorile

Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Maria Vin Noi 25, 2011 8:15 pm

multumesc fetelor caci m-ati ajutat cu idei si sfaturi,singurul lucru de care imi pare rau e ca nu sa facut o clasa doar cu program normal si atunci nu mai avea nimeni banuieli si nu mai existau discutii fug
Maria
Maria
Administrator
Administrator


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de mona_mami Vin Noi 25, 2011 8:52 pm

Of, scoala din zilele noastre ... ma termina si pe mine! Ne auzim mai tarziu, vine Adela de la scoala, si trebuie sa o pregatesc pentru engleza! Are ore astazi si pleaca imediat ce vine de la scoala! La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 869129
mona_mami
mona_mami
Mamica cocheta
Mamica cocheta


Sus In jos

La o cafea intre prietene!!!(21) - Pagina 13 Empty Re: La o cafea intre prietene!!!(21)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 43 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 28 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum